Visszajelzés Kozmikus utazás csevegő - 2021. november

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: mamarygen, témanyitás ideje: 16.11.21.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. jófarmerlány

    jófarmerlány Fórumőrült

    Szia Kati !
    Először is ne idegeskedj, az nem old meg semmit !
    Nézz körül itt a csevegőben, minden oldalon -sokszor!!! le van irva, képekkel is bemutatva, hol-hogyan is kell a játékot elkezdeni!
    De elsősorban az Eventismertetőt kellene nyugodtan, figyelmesen, akár többször is elolvasni, ez az alap !!!
    https://board-hu.farmerama.com/threads/kozmikus-utazás-2021-november.21760/
    Elöbb-utóbb biztosan neked is sikerül elkezdeni a játékot , drukkolok neked ! :)
    Hajrá Kati !
     
    jutka190226, Flowers66, nolina1965 és 8 más kedveli ezt.
  2. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!
    Beszürkült a vásárlási lehetőség. Innentől már nincs értelme gyűjteni a kulcsokat. ;)
     
    magdi06, szellorozsa, soresne és 5 más kedveli ezt.
  3. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!
    Nem is figyeltem fel rá, de tényleg szürke mindkét lehetőség egymás alatt, viszont az időszámláló óra még mindig működik. Kulcsra már nincs többet szükségem, de ott vannak az egyéb nyereményeket adó időórák: bónuszláda, PP, szupertáp, kupon, szerintem azokat adja még, legalábbis remélem, hogy az event végéig aktívak lesznek :)
     
  4. GA-BI-O-Farm

    GA-BI-O-Farm Fórum császára

    Szerintem a PP, szupertápot, bónuszládát és munkáskupont fogja a végéig adni.
    Ha már ott vagyok leszüretelem a kártyakulcsokat is, mit veszthetek vele. Mondjuk erre azért kitalálhattak volna valamit;)
    Kiváltottam a 2. garnitúra dekort is, felraktam a a másik felhőre, ami nem tematikus ;)
     
    maszilva, jutka190226, szellorozsa és 4 más kedveli ezt.
  5. Bipné

    Bipné Fórum nagymestere

    A sárga virágot hol lehet megszerezni a termeléshez
     
    szellorozsa kedveli ezt.
  6. Imrus65

    Imrus65 Törekvő

    Még 42 db sárga kulcs kell és vége. Amíg a játék tart a 3 órás farmmunkás kupont, party pörgetést, szupertápot, bonuszládát szorgalmasan begyűjtöm.
     
    jutka190226, jófarmerlány és Fätum kedveli ezt.
  7. Fätum

    Fätum Fórumőrült

    Milyen sárga virágot? Ez nekem új, pedig fél óra és végezek az eventettel. Szerintem fuss neki még egyszer az event leírásnak, mert abban nincs semmilyen sárga virág.
     
  8. Arrah

    Arrah Törekvő

    Pontossan igy jártam én is.. Valaha ki tudja hány éve mikor itt forumoztam számomra is irritáló volt hogy jöttek kérdezni azt ami egyébként le van irva az event ismertetöben.. Most amikor több éves kiesés után egyáltalán nincsen semmi gyakorlatom csak nézek kifelé a fejemből hogy mi is van? Nem értem sokszor még a játék nyelvezetét sem.. Hiába olvasom el 6 szor is ha nem értem.. Olyankor már indulat kerít hatalmába ..és bár kevesen tudják de a mérges ember nem tanitható.. Megcsináltam az eventet ,de nem a leirás alapján.. mert azt nem értettem .. nem fogtam fel..De csak Kukori80 segitségével.. Mert Ő vette a fáradtságot és szájbarágósan leirta a kezdeti lépéseket.. Az első pár lépés után se tudom hogy mi alapján látták egyáltalán hogy merre kell majd menni.. Persze.. segítenek szivesen és szinte mindenki hozzáteszi hogy olvasd el az eventismertetőt... Ettől már aztán tuti jobban fogod érezni magad.. mert nemcsak hogy nem érted de még lustának és luzernek is fogod érezni magad aki fennakad azokon a nagyon egyszerű mindenki más számára érthető dolgokon...Elgondolkozol rajta hogy akkor minek ez a játék ha nem kapcsol ki hanem csak vesztesnek érzed magad ... Hiszen olyan egyszerű minden...annak aki ebben a játékban szocializálodott.. :D :D És most elnézést kérek.. de most se értem.. már mit csináltam.. Talán felfedeztem már hogy vannak valami ajtóféle akármik a grafikán... De egyáltalán azok ajtók?? Vagy azok a zöld meg sárga pöttyös valamik mi szentszarok egyes szobákban???Ugye felfoghatatlan a hozzáértöknek hogy valaki becsöppen ide és sem a nyelvezetet.. sem a grafikát nem érti?? Amugy kész van...de rengeteg bosszuság és értetlenség árán.. Mert valóban ez így nekem sem szórakozás hanem egy agyonbonyolított küzdelem és megértek mindenkit aki itt panaszkodik..
     
  9. Sárika555

    Sárika555 Fórum mestere

    Pedig nem is olyan bonyolult ez az event. Ha elkezdi az ember egy kocka fölé viszi a kurzort, ha zöld a jelzés be kell adni amit kér ha nem akkor tovább áll. A leírás megmutatja hol kell elkezdeni, onnan meg ha van mit beadni akkor jó, ha nincs akkor összegyűjtjük.
     
    Utoljára szerkesztett: 20.11.21
  10. 435345

    435345 Járnitanuló

    Sziasztok!
    Egyetértek mindkettőtökkel.
    1: Nem értem......
    2: Nem nehéz......

    Így van. Nagyon jók az event ismertetők, sok munka elkészíteni, és roppant hasznos. DE aki vízuális, annak teljesen hiábavaló leírni, olvasni, csak akkor fogja megérteni ha látta.
    Nekem is kell, hogy a látványt összekössem a szöveggel, mert különben nem értem!!!
    Köszönöm a sok segítséget amit ide hoztatok, két aratás közötti időt itt töltöttem, és papírra skicceltem a lépéseket, hogy ha elöttem az űrterület ne kelljen elkapcsolgatnom.
    Egyébként nemsokára készen leszek, és talán ez az első olyan eventem, amit idő előtt ...... majdnem be tudok fejezni. ;)
    További jó játékot mindenkinek.
     
  11. Arrah

    Arrah Törekvő

    Biztos így van. De legyen ez a Te igazságod.. Attól
    :D Azért én annyit még hozzátennék ,hogy alapból aki ezt a fórumot megtalálta és aki szerencsetlenségében ide fordult a nevét is felvállalva az értetlenségehez.. :D Annak jó lenne megelőlegezni azt a bizalmat hogy elolvasta az eventismertetőt... nem is egyszer.. de mégse érti a szerecsétlen.. :D Sajnos a jószándék sokszor elveszti a hatását .. Segítséget kérni is nehéz.. Ha valaki ad akkor adjon szívesen.. Úgy hogy attól mindketten jól érezzék magukat.. Az is aki adta .. mivel joggal érezheti utana jól magát mivel tudott segiteni tehát hozzá tudott tenni valakihez valamit... Aki kapja annak jóleső érzés hogy valaki megértette a problámáját és segít.. De mindez a jóleső érzés elveszik akkor ha segitségnyújtó utána hozzáteszi hogy..: Olvassál.. .. vagy levan írva az ismertetőben.. stb.. Ilyenkor aztán többet biztos nem fog érdeklődni senki ,mert ez a válasz egyben segítő másrészt elutasító és bár jószándék áll mögötte, de a kérdező önbizalma szarul jön ki belöle.. :D Talán meg kellene adni a bizalmat mindenkinek aki idejön hogy olvasta azt a qrva isnertetőt , de valami okból neki ez vagy az a része nem éléggé ismert.. Valamit nem látott még... most kezdte a játékot.. Stb.. Atyaisten.. Szegény új játékosok.. nem is tudom min mehetnek keresztül ha én aki 12 éve kezdtem játszani most ilyen problémákkal szembesülök.. És nem a jószándék hiányzik legtöbbször.. Csak nem értjük egymást.. kevés a beleérző képesség a másik problémájába..
     
  12. nolina1965

    nolina1965 Fórum ezredese

    Nagyon régi játékos vagyok.
    Mostanság kevés időm van játszani.
    Belenéztem az ismertetőbe (1 napos késéssel, mert vidéken voltam és nem volt nálam gép), ja, több pályás, OK. Már jöttem is ide, elolvastam az első 1-2 oldalt. 5x benne volt, hogy hol kell elindulni. Mivel én szeretem az eventek minden részét teljesíteni, nem foglalkoztam azokkal a hsz-ekkel, akik a részteljesítés lehetőségét taglalták.
    Azt tettem, amit sokan mások régebben és most is, hogy végighúzgáltam az egeret minden kockán, abból nagyon jól lehetett látni, hogy hová mit kell beadni (bár én még betűn nőttem fel és nem piktogramokon, az ilyen eventeket jobban át tudom látni a pálya-képeken).
    Pl. láttam, hogy a fölső szinten van a sok terménybeadós kocka, kevesebb az eventgazos-felröpis, és azzal gyorsan tudok az érdekesebbek közelébe jutni (=ami órás, ill. jó dolgot ad).
    Tehát ha gyorsan ki tudom váltani a lifteket, akkor párhuzamosan mindegyik szinten tudok valamit lépkedni.
    És - nem fogjátok elhinni - nekem az egyik legnagyobb segítség az a mondat volt, hogy ami kész, az ledekkel van kivilágítva (nem szó szerint idéztem), ill, hogy a kis nublon megjelenik azon a kockán, ami beadható. Nem érdekeltek a falak/ajtók/gátak, húztam az egeret, néztem a jobb oldani beadhatósági gombot és csináltam.
    Már csak a kulcsokra várok, időcsúszás miatt. A neon ól hiányzik még, a kitehetők és talán még 1 valami.
    Innentől türelemjáték, várni a 6/12 órákat. Ma és holnap kb. gépnél tudok lenni, meglesz.
    Amennyire sikerül, a cuccot adókat próbálom az utolsó pillanatig aratni.
     
    farmeres53, -teri56-, maszilva és 13 más kedveli ezt.
  13. Fätum

    Fätum Fórumőrült

    Sziaszia :) Najóvan akkor, nem csak én csináltam így :D Már meg is nyugodott szőkeségem :D
     
  14. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Biztos, hogy ad mindent az óra. Csak a vásárlás szürkült be. ;)
     
  15. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Sajnos valóban sokan nem olvasnak, csak kérdeznek. Sok olyan kérdés van itt is, és a segítségkérő topikokban is, ahol a válasz a leírt kérdésre ott van az utolsó hsz-ban, vagy az utolsó oldalon. Sokéves tapasztalat, hogy igenis, van létjogosultsága annak, ha az ismertetőt ajánljuk. Jelen esetben a kérdések - néhány kivételtől eltekintve - arra vonatkoztak, hol kell elkezdeni. Ez az ismertetőben nagy betűkkel, pirossal kiemelve szerepel. Nem értünk egyet tehát abban az előfeltevésedben, hogy minden kérdező olvasta az ismertetőt, vagy urambocsá' a csevegő első 1-2 oldalát...
    Másrészt az olyan "kérdés", hogy "nem tudom, mit kell csinálni", milyen választ igényel? Nem tudjuk, hol akadt el, mi okoz pontosan problémát. Nem olyan egyszerű ez az event, hogy ilyen alkalmakkor litániákat írjunk. Érthető tehát, ha erre az a válasz, hogy ismertető. Ha nincs konkrét kérdés, nem lehetséges a konkrét válasz sem... Te is arra hivatkozol (utólag), hogy nem volt világos a számodra az ismertető nyelvezete; de nem hoztál a fórumra olyan konkrét kérdést, amelyben bemásolsz egy mondatot vagy bekezdést, és rákérdezel, mit is jelent.
    Summa summarum, az ismertető ajánlása nem elutasító, főleg nem akkor, ha a konkrét válasz mellett van ott a link. De igenis van benne egy "olvasni is kellene, nem csak írni" üzenet. Nem tudhatjuk, ki az, akinél az üzenet célba talál, és ki az, akinél felesleges. Személy szerint sajnálom, ha valakit ez érzékenyen érint, de ha valaki veszi a fáradtságot, és válaszol, az az esetek 99%-ában segíteni akar (sajnos van elenyésző kivétel). Ha számonkéred a válaszolókon az "elutasítást", akkor én a másik oldalról elvárom azt, hogy a szándékaimban ne kételkedjenek. Mindannyiunknak figyelembe kell venni, hogy az írásbeli kommunikáció sokkal félreérthetőbb, mint a személyes, hiszen hiányoznak a gesztusok, a hangsúlyok, stb.; valamint nagyon nehéz úgy megfogalmazni valamit, hogy az pontos legyen (sokszor nehéz kikövetkeztetni, hogy az író mire is gondol). Így mindenkinek nagyobb megengedéssel kell a másik felé közeledni. Én a továbbiakban is oda fogom linkelni az ismertetőt a válaszaimhoz, mert úgy gondolom, hogy az is segítség. Ha valakit ez zavar, hagyja figyelmen kívül. De miért kell emiatt megsértődni? A kérdező tudja, hogy olvasta, de a válaszadó nem. Ha a kérdésben benne van, hogy olvastam az ismertetőt, és ez-meg-az nem világos, a válaszban sem lesz benne a hivatkozás.
    És a végére még egy megjegyzés. Az ilyen eventekben sokféle cél akadhat. Van, akinek a felhő(k) a fontos(ak); van, aki inkább a bónuszládát és társait szeretné minél többször kivenni. Van, aki inkább növényt ültet, és van, aki pedig inkább kivárja a kulcskártyákat, és azzal váltja ki a dekorokat (minden dekor kétszer szerepel a játékban). Nincs tehát olyan útvonal, amit le lehetne írni, és mindenkinek jó. Niki és Kukori leírt egy-egy lehetséges útvonalvázlatfélét, de általános útvonal itt nincsen. Sokan hozzászoktak, hogy a csevegő első néhány oldalán valaki közzétesz egy "pontosan-ezt-meg-azt-csináld-és-ilyen-meg-olyan-sorrendben-és-erre-meg-arra figyelj-oda-de-nagyon" típusú leírást (sokszor magam is). Most ez hiányzik.
     
  16. Husi1981

    Husi1981 Fórum-zöldfülű

    Sziasztok!
    Én még eléggé kezdő vagyok és például csigám sincs. Akkor én most nem is tudok részt venni ebben az eventben?
     
  17. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!
    Piacon tudsz venni csigát és akkor tovább tudsz haladni.:)
     
  18. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    De bizony, van. Egy ismeretlen event ismertetőjének végigbogarászása, a vizuális segítség (kipróbálhatóság) hiányában nem is olyan könnyű; főleg egy ilyen eventnél, mint a mostani. Régi játékosként, és (bocsánat a szerénytelenségért) értelmes és intelligens emberként, jó szövegértő képességek birtokában is jó néhányszor rugaszkodtam neki magam is; és még így is kérdeznem kellett, jól értelmezem-e a liftek szerepét. Az eventeken túl az ismertetők és a moderátorok is sokfélék, vannak jobb és rosszabb, érthetőbb és fogósabb ismertetők. A csevegő első oldalain pedig, mint már utaltam rá, olyan leírások vannak, amelyek már megcsócsálva, értelmezve, szájbarágósan adnak leírást. Arról nem is beszélve, hogy az ismertető csak a puszta játékszabály; az nincs benne, hogyan lehet az eventet a legjobban megcsinálni.
    Amikor még tanítottam, mindig azt mondtam a tanítványaimnak: ha kérdezel, 5 percre butának érzed magad; ha nem kérdezel, egész életedre buta maradsz. Miért lenne ez alárendelt viszony? De mindez nyilván érzés kérdése, ebbe nem akarok én se belemenni.

    Végignéztem az egész csevegőt. Nem tudom, milyen hozzászólásra gondolsz, amikor a fentieket írtad. Kizárólag az event elkezdésével kapcsolatban olvastam olyan válaszokat, amiből kiérződött némi neheztelés, és az ismertetőbe irányított. Egyetlenegy olyan jellegű kérdésre, hogy "nem értem az eventet", sem született olyan válasz, hogy mars az ismertetőbe.
    Tételezzük fel, hogy valaki elolvasta az ismertetőt valamikor az event előtt. Termelt, majd szeretne kezdeni. Na de hol? Lássuk azt az ismertetőt még egyszer!(Ugye abból indulsz ki, hogy könnyebb olvasni, mint kérdezni.) Abban pedig kiemelve, pirossal szerepel, hogy a 2. fedélzet a kezdő felület, és a 10-es mezőről kell elindulni.
    [​IMG]
    Ha feltételezem a fentieket, tehát hogy valaki olvasta az ismertetőt, majd a konkrét esetben próbálta benne megtalálni a választ, akkor ez nem kerüli el a figyelmét, és ráadásul nem is félreérthető. Tehát jogosnak érzem ebben az esetben az ismertetőre felhívni a figyelmet, hiszen a válaszadónak az az érzése, hogy a kérdező az ismertetőt nem, vagy csak felületesen olvasta, indokolt.

    Azért nem véletlen, hogy pont ennél az eventnél jött ez elő. Vitatkozunk az ismertetőn meg a fórumos kérdéseken-válaszokon, de ne felejtsük el, hogy itt a fő gond az event megvalósításával van. Ha egyszer a kezdő fedélzet a 2. (és már ez is az alapvető logika elleni vétek), akkor a játék miért nem ott nyitja meg a játékmezőt? Miért nincs valami figyelemfelhívó jel, szín, figura, villogás, mittudoménmi azokon a mezőkön, amelyek következhetnek? Miért nem a 2. fedélzet (központi) ismertetőjében szerepel mind a négy lift beadásának a leírása? Miért nem lehetett színekkel megkülönböztetni a lifteket, hogy egyértelmű legyen, melyik hová vezet? Miért nem következetes a grafika, hogy látható legyen, melyik mező mit rejt? Folytathatnám még. Ez egy alapvetően jó, és nem is nehéz event, de a megvalósítása egyszerűen pocsék.
     
    Sali~*.*, Magdusnéne, farmeres53 és 16 más kedveli ezt.
  19. soresne

    soresne Fórumgróf

    Szia Kedves szomszédom :)
    Csak gratulálni tudok a farmaranyfádhoz!Nekem is beért: tündér-termálforrás lett .Már megszoktam : semmin sem lepődök meg. Piccolóból még sohasem lett FA fa:(
     
    -kaktuszable- és Sárika555 kedveli ezt.
  20. viki1958

    viki1958 Utánpótlás-írogató

    Hali mindenkinek. Lehet tudatlannak tűnök most .de alvómaszkot honnan kell szerezni?
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.