Maci-konyha - Gyors vacsora - /Maci-roadshow/

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: nemzsu, témanyitás ideje: 14.10.18.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. nemzsu

    nemzsu Fórum ezredese

    Maci-konyha ezen topikjának témája a GYORS VACSORA

    [​IMG]
    A képet Alex készítette, a medvét pedig köszönjük WolfBlack-nek.

    Gyors vacsorák receptjeit várjuk.

    Kevés hozzávalóból rövid idő alatt, valami finomat.

    Lehet ismert, lehet néhány egyszerű hozzávalóból kis csavarral megalkotott újítás,
    bármi, amivel hipp-hopp jól lehet lakatni este a családot.


    A receptes játéksorozat elején meghirdetett szabályok most is érvényesek.
    A hozzászólás végén olvashatjátok ezeket.
    Három nyertest hirdetünk, amit sorsolással fogunk eldönteni.

    Mivel jelentős késéssel és egyszerre nyílik meg az év összes elmaradt
    és leendő Maci konyhás topikja, a nevezési határidő és a nyertesek sorsolása
    némiképp módosul az eddigiekhez képest.



    Kezdete: Indul, ahogyan a topik kinyit
    Vége: 2019. első cserenapja előtti nap (pontos dátum nem ismert)
    Eredményhirdetés: 2019. első cserenapja idején

    Nyeremények: (mind a 3 nyertesnek)

    Ragasztóműhely 4. szint: rózsaszín

    Kaméleonlak 4. szint: rózsaszín
    Tojásfa

    201807_nyeremenykep.jpg



    Nézzük a tudnivalókat:
    A részvétel feltételei:
    • Az előre megadott témához passzoló receptekkel lehet játékra nevezni. Ami látványosan eltér a témától, törlésre kerül (pl. a csoki témához nem passzol a sajtos pogácsa receptje).
    • Nem elég a recept bemásolása, hanem pár szóval írjátok le, hogy honnan van a recept: megnevezhető szakácskönyv, személy, újság, tévéműsor, saját kútfő stb, de más linket NE hozzatok, mert azt tiltja a fórum szabályzata.
    • Nem szükséges fotót feltölteni az ételről, hiszen sokan vannak, akiknek ehhez sem technikai eszközük, sem “informatikai” tudásuk nincs, de remekül főznek. Akinek mégis van fotója a saját maga által elkészített ételről, bátran ideteheti.
    Sorsolással választjuk ki a nyerteseket.
    Ezzel a programmal fogunk sorsolni: https://www.random.org/lists/
    Egy játékos akár több receptet, több hsz-t is írhat, de a sorsolásban csak egyszer szerepel majd.
    Ahogy fent olvasható, a témától eltérő vagy a gyanúsan netről idemásolt recept nem vesz részt a sorsolásban, valamint a játékot meghirdető személy sem (akármelyik nevén).


    A hozzászólásba mindenképpen írjátok bele a farmotok nevét. ID nem kell.

    A farmnév kiírásának 2 oka van:
    - ha díjazott lesz az írás, tudjuk hová kell küldeni a nyereményt
    - ha érdeklődik a receptről valaki, tudjon kitől kérdezni.

    A topik nem csevegő, tehát a receptekről nem itt lehet beszélgetni. A csevegő írások törölve lesznek.
     
  2. fénylő.

    fénylő. Kivételes tehetség

    Sajtszószos tészta nyerges virslivel!

    Egyik kedvenc vacsink a sajtszószos tészta nyerges virslivel,amit a következőképpen készítek el:

    1 csomag Penne vagy spagetti tésztát sós lobogó vízbe odateszek főni. A virsliket hosszában félig bevágom,aztán keresztben bevagdosom,ahogy a szalonnát szoktuk :) Megszórom gyros fűszerkeverékkel,ezt én találtam ki,és nagyon finom tőle:) Olajban megsütöm őket. Papírtörlőre kiszedem,ha kész. A kifőtt tésztára sajtporból készített szószt öntök,és reszelek rá trapista sajtot is,ízlést szerint lehet variálni. Összekavarom,és a virsliket a tányéron a tészta mellé teszem. Finom gyümölcs teával könnyű ám mégis laktató vacsi lesz:) Jó étvágyat kívánok hozzá!
     
    pormacska1, Gio, zsona416 és 11 más kedveli ezt.
  3. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Tegnap este ezt dobtam össze.
    Éhes száj volt bőven hozzá. Az utóbbi időben mindig "beesik" 1-1 barátnő, haver. Köztudott, hogy éhes tinikkel nehéz bánni. xD

    Virslitorta
    Egy piteformába sütőpapírt tettem és készen vett leveles tészta lappal kibéleltem.
    Kevés, hajszálvékonyra vágott hagymát és néhány karika füstölt kolbászt tettem az aljára. Felkarikáztam egy nagy csomag füstlit, ezt is beleszórtam a "tortába". Felvertem 8 tojást 2 púpozott evőkanál 20%-os tejföllel. Sóztam, borsoztam, majd beleöntöttem a formába.
    Előmelegített forró sütőbe tettem és amikor már nem volt teljesen folyós a tojás, beterítettem reszelt sajttal. Így sütöttem készre.
    Melegen, hidegen nagyon finom.

    Régebben úgy csináltam, hogy a folyékony tojásra szórtam a sajtot, de akkor belemerült a tojásba a sajt és nem sült rá olyan finom rétegben, ahogy mi szeretjük. Ezért kipróbáltam ezt a "félig megsült" módszert és bevált.
    Lehet még beletenni kukoricát, gombát, vagy konzerv babot is, vagy bármilyen más zöldséget, ki mit szeret.
     
  4. mazsok

    mazsok Fórum admirálisa

    Egy időben nagyon sokat készitettem de ha ráunok valamire akkor nehezen veszem megint elő.Felvágott,zöldségek és tejföl meg sajt mindig van itthon....szóval én mindig maradék pizzát készitek....hamar megvan.50dkg liszt ,1 tojás,fél élesztő kocka langyosvizben feloldva ,só és keverem kavarom.Nem szoktam dagazstani sőőőt ilyenkor keleszteni sem mert nincsen idő.Nekem is van gáztepsim lányok:D:D:DJól kizsirozom lehetőleg sült hús zsiral bele a kelt tészta és csak fakanálal huzogattom el....nincsen idő nyujtani meg ilyesmi.Van itthon pizza szószóm de ha éppen nincsen felbontva akkor tejfölel kenem meg és ami itthon van azt teszek rá,kukorica vagy bab mindig van kéznél,hagymát felkarikázok,paradicsomot(egy munkatársam rakott rá uborkát meg retket is....mert zöldség....ki ne probáljátok:wuerg:nagyon nem izlett senkinek)
    Esetleg gomba pár karika kolbász mozarella.....akár sült hus maradék bármi jó rá,tetejére sajt és már mehet is az előmelegitett sütőbe....gyors mert fél óra múlva már eszük isxD

    flowercat2 vagyok
     
  5. -Anyu-

    -Anyu- Fórumőrült

    Sziasztok!
    Mit is lehetne gyorsan...
    Hát persze, hogy tésztát...

    Tejszínes, gombás ragu, spagettivel.

    Hozzávalók:
    **********
    50dkg csiperkegomba
    1 nagy fej vöröshagyma
    2 dl főzőtejszín
    1 ek
    tejföl
    1 evőkanál finomliszt GM
    petrezselyem ízlés szerint

    ízlés szerint
    bors ízlés szerint
    ételízesítő ízlés szerint
    4 ek
    napraforgó olaj
    1.5 dl víz
    250 g spagetti tészta (vagy makaróni) GM
    Elkészítés:
    **********

    A gombát megmossuk, majd a héját lehúzzuk.
    A hagymát apróra vágjuk, majd kevés olajon megdinszteljük.
    Rádobjuk a felszeletelt gombát, az apróra vágott petrezselymet és kis hőmérsékleten megdinszteljük, majd a vizet ráöntjük. (Sok víz nem kell rá, mert a gomba is enged levet).
    Fűszerezzük, sóval, borssal.
    Amikor zsírjára sül, a víz elpárolog belőle, akkor 1 evőkanál lisztet rászórunk.
    Utána a tejszínt és a tejfölt belekeverjük.
    Majd még pár percig rotyogni hagyjuk, és a kifőtt tésztával tálaljuk.
    Jó étvágyat!
    -Anyu-


     
  6. mazsok

    mazsok Fórum admirálisa

    Szép vasárnapot!
    Gyors vacsorát mindenki szeretne....én is lessem kitől milyen ötlet jön...jó az:D
    Neten olvastam egy receptett és annyire megtetszet hogy azonnal ki kelett próbálnom és meglepően nagy sikere volt....egyszerűségét tekintvexD
    Virslis tejfölös tészta
    Nem muszáj pont kiszámolni a hozzávalók mennyiségét én sem tettem annyira pontosan,egyszerübb de azért leirom .
    25dkg orsótésztát vagy csavartatt kifőzünk sós vizben majd félreteszük.Közben 4-6 virslit felkarikázunk és egy magas falú serpenyőben kicsi oliva olajon megsütjük.A sült virsli mellé beteszük a tésztát majd 1dl melegvizben elkeverünk 1db pörköl szaft kockát és hozzáöntünk a nagy doboz tejfölt,sót, és apritott petrezselymet aki szereti. majd hozzá öntjük a tésztához,addig kevergetjük ameddig be nem szivja nagyjából....ha jó szaftos akkor az igazi...reszelt sajttal megszórva,mennyei..én pár tuningoltam ugy is hogy pároltam hozzá zöldborsót vagy brokkolit....ugyis nagyon finom.


    flowercat2
     
    pormacska1, meszimarsi, fénylő. és 4 más kedveli ezt.
  7. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Vannak helyzetek, amikor úton hazafelé, utolsó pillanatban közli valamelyik gyerkőcöm, hogy "anya, itt van XY", vagy azt, hogy "anyaaaaa, itt aludhat ma XY?".
    Egy ilyen szituációban az aluljáróból felfelé jövet találtam ki az alábbi receptet és befogva kuktának az éppen aktuális vendég "gyereket" meg is csináltuk.

    Kevés hagymát olajon üvegesre pároltuk, hozzáadtunk egy fél szál füstölt kolbászt karikákra vágva, majd egy nagy csomag virslit, szintén karikákra vágva. Tejföl és reszelt sajt került még rá. Főtt rizzsel tálaltuk.

    Biztos veletek is előfordult már, hogy végre minden a helyén volt a konyhában, minden tiszta volt és éppen leültetek (volna), amikor hallottátok, hogy valamelyik családtag matat a konyhában. xDxD
    Ilyenkor égnek áll a hajam. Kiszóltam a szobából a lányomnak, hogy "mit csinálsz már megint?" 8) Mire meglepő módon a válasz a kis kuktámtól érkezett, hogy nem a lányom van a konyhában, hanem ő. A mit csinálsz kérdésre az a válasz jött, hogy "eszem még, ha nem baj, mert olyan finomat főztünk". xD
     
  8. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Sziasztok :)

    Nálunk a kifli 3 étkezés alapanyaga :)
    Amikor friss és ropogós, akkor reggelire mindenhez jó,
    Amikor már kicsit száraz, akkor tökéletes lesz gubának
    Vacsorára pedig ami akad, melegszendvics alapanyag :D

    Hozzávalók a krémhez:
    - vagdalthús konzerv
    - tejföl
    - mustár
    - piros arany

    Amíg a sütő melegszik, a hozzávalókat villával jól összedolgozzuk, megkenjük a félbevágott kifliket, megszórjuk reszelt sajttal, a piros aranyból még kaphat a tetejére egy-két pöttyöt is, majd mehet a sütőbe :)

    Gyors is, meleg is, finom is! :D
     
    meszimarsi, fénylő., Gio és 6 más kedveli ezt.
  9. nolina1965

    nolina1965 Fórum ezredese

    Biztos nem mi találtuk fel a spanyolviaszt, de én a páromtól tanultam ezt a kaját: virslis palacsinta
    Kissé vastagabb sós (cukor nélküli) palacsintákat sütök. Közben műbeles virsliket hosszában félbevágva megsütök némi olajon. Tejfölt összekeverek sóval és zúzott fokhagymával (én jó sokkal szeretem), akkor az igazi, ha 2-3 órát tud állni, és összeérnek az ízek - de ha nem, úgy is jó. Ezzel megkenem a palacsintákat, beletekerek 1-1 fél virslit. Azért csak felet, mert úgy is nagyon laktató, de olcsóbb. 4-5 db-al egy férfi is jól szokott lakni. Egyszer délután jött egy külföldi vendégünk, idősebb nő. Mit adjunk neki alapon ezt kapta. Annyira tetszett neki, hogy elkérte a receptjét, jó lesz az unokáknak!
     
    jófarmerlány, fénylő., Gio és 5 más kedveli ezt.
  10. Imi*

    Imi* Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Szeretem az egyszerű és gyors ételeket, ki szeret hulla fáradtan vacsorát főzni?:music:
    Gondolom senki!;)
    Ezért gondoltam megosztok veletek egy olaszos melegszendvics receptet!:)
    Annyit mondanék, hogy fő a változatosság ugyebár, a recept netről van.
    Hozzávalók: (2 adag)
    • 5 dkg gouda sajt​
    • 4 db paradicsom​
    • 2 db zsemle​
    • 1-2 tk olívaolaj ​
    • 5 dkg szalámi​
    • 1 tk szárított oregánó​
    • bors​
    Elkészítés:​
    1. A gouda sajtot apró kockára vágjuk. A paradicsomokat kicsumázzuk, és vékonyan felszeleteljük.​
    2. A zsemléket felvágjuk, és szeletenként, nagyjából 1 teáskanál olívaolajjal meglocsoljuk.A szalámit és a paradicsomszeletekkel ráhelyezzük, és a kockára vágott sajtdarabokkal megszórjuk.​
    3. A olaszos melegszendvicseket egy sütőpapírral bélelt tepsire helyezzük, és a már előmelegített sütőben, 220 fokon, nagyjából 10-12 perc alatt ropogósra sütjük. Tálalás előtt szárított oregánóval és borssal ízesítjük.​
    Jó étvágyat kívánok mindenkinek!:)
     
  11. tina07141983

    tina07141983 Fórumgróf

    Sziasztok!

    Sajttal töltött baconbe tekert virsli:


    Hozzávalók:
    Virsli,sajt,bacon szalonna,kevés étolaj


    A virslit hosszában bevágjuk.
    Teszünk bele csíkokra vágott sajtot.Bacon szalonnába tekerjük és olajozott tepsiben megsütjük.

    Jó étvágyat!
     
  12. nyuszómuszó34

    nyuszómuszó34 Haladó

    Sziasztok!
    Ha gyors vacsoráról van szó akkor nálunk is a tészta a nyerő!
    És ha már tészta akkor egy igazi olasz klasszikus az internetről.

    Carbonara Spagetti

    Hozzávalók:

    • kb. 2L víz
    • 1 kiskanál só
    • 50 ml étolaj
    • 300 g spagetti tészta
    A szószhoz:
    • 100 g szalonna, bacon (nyers)
    • 2 evőkanál olívaolaj
    • 1 gerezd fokhagyma
    • 20 g búzaliszt
    • 350 ml habtejszín (30-32%-os)
    A tálaláshoz:
    • parmezán sajt
    Elkészítés:
    A tésztát enyhén sós, olajos vízben kb. 9 perc alatt készre főzzük, majd leszűrjük, átmossuk.
    Az olíva olajat felhevítjük, közben a bacont felcsíkozzuk. A felhevített olajra tesszük a bacont, borsot.
    Rátesszük a fokhagymát, lisztet, és gyorsan összekeverjük, majd fél-egy percig pirítjuk. Ügyeljünk, hogy ne égjen meg a liszt!
    Tejszínnel felöntjük, híg tejföl állagúra sűrítjük a szószt rövid idő alatt, majd ízlés szerint sózzuk.
    A főtt, lecsöpögtetett tésztát alaposan belekeverjük a szószba.
    Tipp! (Csak a szükséges mennyiséget keverjük be, amit rögtön tálalunk is, mert ha állni hagyjuk a tésztát a szószban, a tészta felszívja a tejszínt, és ekkor már nem lesz ízletes a spagettink.)
    Parmezánnal alaposan megszórva tálaljuk az elkészült Carbonara spagettit.

    Jó étvágyat kívánok!

     
  13. hajni24747

    hajni24747 Aktív író

    Sziasztok!
    Nagy rajongója vagyok Sthal Juditnak, szeretem a főzőműsorait és amíg megjelent vásároltam a magazinjait is. Az egyikben találtam azt az ételt, amit szeretnék megosztani Veletek. A családom nagyon szereti a spárgát, legyen az fehér, zöld vagy lila, ezért sokszor készítem. A spárga remekül fagyasztható, tehát nem csak tavasszal, de az év bármely szakában felhasználható.
    Egyetlen edényben készül hús és köret.

    Hozzávalók: 4 fél csirkemellfilé, 3 evőkanál liszt,1 evőkanál olaj, 1 fej fehér hagyma vékony szeletekre vágva, 2 dl száraz fehér bor, 45 dkg zöld spárga, megtisztítva és 3 cm-es darabokra vágva, 45 dkg fagyott zöldborsó fagyosan, 1 dl tejszín, 1 citrom reszelt héja és leve, só és frissen őrölt bors.

    Elkészítés: A csirkemelleket sózzuk, borsozzuk. a lisztet egy tányérra szórjuk és meghempergetjük benne a húsokat. A felesleget lerázzuk.
    Egy legalább 30 cm-es magas peremű serpenyőben felhevítjük az olajat. A lisztezett csirkemellek egyik oldalát a serpenyőben közepes lángon kb 6 perc alatt megpirítjuk.
    Megfordítjuk, és a hússzeletek mellé szórjuk a hagymát. További 6 percig így sütjük, majd felöntjük a fehér borral. A sistergés elmúltával fakanállal felkapargatjuk az edény aljára tapadt ízes pörköket és további 3 percig forraljuk.
    Beleszórjuk a fagyos zöldborsót és a spárgát is.és felöntjük a tejszínnel. Nagyjából elkeverjük. Ismét felforraljuk, lefedjük és 5 percig kis lángon rotyogásban tartjuk.
    Levesszük a fedőt, a szószba keverjük a citromhéjat és levet és további 5 percig főzéssel kicsit besűrítjük a szószt. Ha kell sózzuk, borsozzuk.
    Önálló étel, de ha éhesebbek vagyunk, friss bagettel tálaljuk, amivel jó kitunkolni az ízes szószt.

    Jó étvágyat kívánok hozzá!

    hajni24747
     
    Othep, jófarmerlány, fénylő. és 2 más kedveli ezt.
  14. Anikó2014

    Anikó2014 Fórummogul

    Sziasztok

    Szeretnék résztvenni a játékban :)
    Farmnév: Anikó2014

    A mi családunk gyors vacsoráját nagyon könnyű elkészíteni és a legtöbb háztartásban minden nap megtalálhatók a hozzávalók.
    Mivel férjem csak reggelire eszik melegszendvicset,bundáskenyeret, virslit, tojáskrémet,vagy bármi ami kevésbé laktató, így olyat készítek,amivel ő is jól lakik és finom is :)

    Hozzávalók:

    Mindenből annyi, amennyit kíván az ember, nincsenek arányok sem. :)

    Krumpli
    Hagyma
    Virsli
    Só (nem kötelező, ki hogy szereti)
    Majonéz/ketchup (ez is elhagyható)
    Lehet még hozzá tenni: oregánót, majorannát, petrezselymet ha valaki szeretné
    Olaj a sütéshez

    Pofon egyszerű az elkészítése:

    Minden alapanyagot külön megsütök és összekeverem egy tálba. Fűszer és "mártogatós" mindenkinek az ízlésének megfelelően :)

    Amilyen egyszerű,annyira közkedvelt. Annyi,h utána nem árt szellőztetni :D
     
  15. nemzsu

    nemzsu Fórum ezredese

    Sziasztok!
    Pénteken eredményhirdetés lesz, aki szeretne még receptet írni, gyorsan tegye meg!
     
  16. jófarmerlány

    jófarmerlány Fórumőrült

    Sziasztok !
    Egy olyan egyszerű receptet hoztam vacsorára , amit azoknak ajánlok, akik szeretik a halat , persze konzerv formájában .:)
    Egy régi "Elmés főzöcske" kiadványban találtam.

    Hozzávalók:

    4 tojás sárgája
    pici só
    10 dkg vaj
    1 mokkás kanál zselatin
    1 citrom leve
    1 doboz füstölt sprotni
    8 db zsemle , vagy szükség szerinti

    Elkészítés:

    A tojássárgáját a sóval elkeverjük,gőz fölött sűrűre főzzük.
    A gőzről levesszük , hozzáadjuk az olvasztott vajat és kihűlésig keverjük.
    Végül belekeverjük a kevés vizben feloldott zseletint és a citromlét.
    A félbe vágott zsemléket /aki szereti, meg is piríthatja előtte/ megkenjük és a tetejükre 1-2 sprotnit teszünk.

    Jóétvágyat mindenkinek hozzá !
    jófarmerlány
     
  17. nemzsu

    nemzsu Fórum ezredese

    Sziasztok!

    A fórumjáték nyertesei:
    nyuszómuszó34
    jófarmerlány
    tina07141983
    gyorsvacsi_eredmeny.PNG

    A nyerteseknek gratulálunk!
    Nyereményeiteket a mostani cserenap idején megkapjátok.

    Amennyiben vasárnap délig nem érkezne meg, jelezzétek!
     
  18. Anikó2014

    Anikó2014 Fórummogul

    Gratulálok a nyerteseknek :)
     
    fénylő. és szellorozsa kedveli ezt.
  19. tina07141983

    tina07141983 Fórumgróf

    Sziasztok!

    Köszönöm szépen !!
    Gratulálok Mindenkinek !
     
    fénylő., szellorozsa és -Anyu- kedveli ezt.
  20. -Anyu-

    -Anyu- Fórumőrült

    Sziasztok! Gratulálok a nyerteseknek, és minden indulónak.
     
    szellorozsa és tina07141983 kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.