Maci-konyha - Sós aprósütemény - /Maci-roadshow/

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: nemzsu, témanyitás ideje: 14.10.18.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. nemzsu

    nemzsu Fórum ezredese

    Maci-konyha ezen topikjának témája a Sós aprósütemény

    [​IMG]
    A képet Alex készítette, a medvét pedig köszönjük WolfBlack-nek.


    Sós aprósütemények receptjeit várjuk.

    Lehet pogácsa, sajtos rúd, sós muffin stb.

    Bármi jöhet, ami apró süti, nem édes.
    Kínálhatjuk vendégnek, adhatjuk laktató egytálétel után második fogásnak, vagy csak nassolni.

    A receptes játéksorozat elején meghirdetett szabályok most is érvényesek.
    A hozzászólás végén olvashatjátok ezeket.
    Három nyertest hirdetünk, amit sorsolással fogunk eldönteni.

    Mivel jelentős késéssel és egyszerre nyílik meg az év összes elmaradt
    és leendő Maci konyhás topikja, a nevezési határidő és a nyertesek sorsolása
    némiképp módosul az eddigiekhez képest.


    Kezdete: Indul, ahogyan a topik kinyit
    Vége: 2019. első cserenapja előtti nap (pontos dátum nem ismert)
    Eredményhirdetés: 2019. első cserenapja idején

    Nyeremények: (mind a 3 nyertesnek)


    Szarvasgomba malacfarm 4. szint: rózsaszín

    Tyúkól 5. szint: neon
    Sófa XXL

    201810_nyeremenykep.jpg

    Nézzük a tudnivalókat:
    A részvétel feltételei:
    • Az előre megadott témához passzoló receptekkel lehet játékra nevezni. Ami látványosan eltér a témától, törlésre kerül (pl. a csoki témához nem passzol a sajtos pogácsa receptje).
    • Nem elég a recept bemásolása, hanem pár szóval írjátok le, hogy honnan van a recept: megnevezhető szakácskönyv, személy, újság, tévéműsor, saját kútfő stb, de más linket NE hozzatok, mert azt tiltja a fórum szabályzata.
    • Nem szükséges fotót feltölteni az ételről, hiszen sokan vannak, akiknek ehhez sem technikai eszközük, sem “informatikai” tudásuk nincs, de remekül főznek. Akinek mégis van fotója a saját maga által elkészített ételről, bátran ideteheti.
    Sorsolással választjuk ki a nyerteseket.

    Ezzel a programmal fogunk sorsolni: https://www.random.org/lists/
    Egy játékos akár több receptet, több hsz-t is írhat, de a sorsolásban csak egyszer szerepel majd.
    Ahogy fent olvasható, a témától eltérő vagy a gyanúsan netről idemásolt recept nem vesz részt a sorsolásban, valamint a játékot meghirdető személy sem (akármelyik nevén).


    A hozzászólásba mindenképpen írjátok bele a farmotok nevét. ID nem kell.

    A farmnév kiírásának 2 oka van:
    - ha díjazott lesz az írás, tudjuk hová kell küldeni a nyereményt
    - ha érdeklődik a receptről valaki, tudjon kitől kérdezni.

    A topik nem csevegő, tehát a receptekről nem itt lehet beszélgetni. A csevegő írások törölve lesznek.
     
  2. genka53

    genka53 Mindentudó orákulum

    Sziasztok! :)
    A Túrós-sajtos aprósütemény receptet hoztam el, amelyet egy barátnőmtől kaptam már több, mint 30 éve, és azóta családi sós süteménnyé avanzsált nálunk.
    Előre elnézést kérek, ha kissé részletesebben írom, mert azt szeretném, ha a még a sütésben kevésbé járatos játékostársaink is meg tudnák flottul csinálni, mert nagyon finom, és kár lenne elrontani. ;):)
    Lehet fél adagot is sütni belőle, de nálunk ez a normál mennyiség, mivel amikor ezt sütöm, akkor elosztom a fiamék és a lányomék között, és ezért fél adag szóba sem jöhet. ;)
    Hozzávalók : :)
    - 1 kg félzsíros túró (a zsírszegény is jó, de a félzsírossal finomabb);
    - 1,25 kg liszt; (Aki reformkonyhás, az felezheti, és a sima liszt mennyiségét a teljes kiőrlésű liszttel egészítheti ki. A zabpehelyliszttel való felezés nálunk nem vált be, nem ízlett a családnak.)
    - 80 dkg margarin vagy Liga, (vagy ha a fele Ráma, fele margarin, még finomabb)
    - 2 púpos evőkanál só (aki sósabban szereti, még gyúrás közben is utána sózhat)
    - 25 - 30 dkg reszelt sajt, ami csak a tetejére megy, a tésztába nem kell. Ez lehet pl. fele Trappista, fele Milli is, mert a két sajt megsülve is más színű lesz, a Milli kissé pirospozsgásabb lesz.
    - 1 db tojás, a tészta tetejének a megkenéséhez.
    (Semmi más nem kell hozzá, sem élesztő, sem sütőpor, sem szalakáli).

    - A gyúródeszkára kiöntjük a lisztet, annak tetejére rászórjuk a sót, eloszlatjuk rajta a kezünkkel, majd elmorzsoljuk a Rámát és a margarint. Ezután hegyibe öntjük a két fél kilós túrót, és elkezdjük összegyúrni. Ügyelni kell arra, hogy körülbelül egyenletesen oszoljon el a túró a lisztes eleggyel.
    - Amikor nagyjából összeáll a tészta, én meg szoktam felezni a készre gyúráshoz, egyrészt mert könnyebb a végső stádiumra összegyúrni, másrészt úgyis ketté kell vennem, mert a felét kapja az egyik család, a másik felét a másik, és nem utolsó sorban csak ennek a teljes adagnak a fele nyújtható ki a gyúródeszkán, mert több nem fér el rajta. A ketté vett tésztát
    tovább gyúrom egyenként, hogy minél homogénebb legyen. (Nem több, mint max. fél óra a teljes gyúrási folyamat.)
    - Az egy gömböc tésztát sodrófával kb. kis ujjnyi (3/4 - 1 cm) vastagra nyújtjuk úgy, hogy az alakja minél jobban közelítsen a téglalaphoz, hogy minél kevesebbet kelljen leszélezni. Akit nem zavar, hogy a szélek kissé idomtalanok, annak mindegy ;), mert az is ugyanolyan finom, csak nem olyan szabályos alakú.
    - A másik gömböcnyi tésztát vagy kisütjük az első után, vagy Folpack fóliába tekerve berakjuk a hűtőbe, mert simán eláll másnapig, vagy harmadnapig (eddig maximum, tovább ne halogassuk a sütést) és akkor frissen kisütve ehető, vihető.
    - A tojást villával felverjük, ízlés szerint rakhatunk bele egy csípet sót is, és megkenjük vele a kisodrott tésztát.
    - Ráreszeljük a sajt felét, és rádlizóval (kerek, hullámos peremű, görgőző-vágó eszköz) felaprítjuk a tésztát keskeny, max. ujjnyi csíkokra. Előtte én le szoktam szélezni, amit négyzetesre aprítok, és akkor könnyebb viszonylag szép, egyforma méretű rudacskákat csinálni.
    - A tepsit kikenjük a Rámás, vagy Ligás papírral, és ezért nem kell sütőpapírt sem használni. Ezután berakosgatjuk a tepsibe a felaprított csíkokat. Pár mm hézagot hagyjunk, hogy ne érjenek össze. (Én lapos szélű, tálcaszerű, kimondottan aprósüteményekhez használatos tepsikben szoktam sütni, de ez nem szentírás.)
    - Ha sietünk a sütéssel, akkor két tepsit berakhatunk egyszerre a sütőbe, és légkeverős módszerrel süthetjük, de akkor se legyen a sütő 150 °C-nál nagyobbra állítva, mert különben kívül megéghet, belül meg ugyan nem marad nyers, de másnapra megszívósodik a süti. Tehát szárítva süssük, amíg a olyan zsemleszínű nem lesz a külseje.
    Jó sütést, és jó étvágyat! :inlove::inlove::inlove:
     
  3. mazsok

    mazsok Fórum admirálisa

    Sziasztok.....
    Vééééégre.....lehet böngészni.
    Hoztam egy isteni finom sajtos turós pogit.Már bizti sütöm 10éve.Lánykám sulijába buli volt mindenki vitt valamit és az egyik anyuka kinált ezzel a pogival...unszolt hogy vegyek már....szóval azonal receptett kértem:inlove:Nem vagyok oda a sós rágcsákért sütikért....de ez az ami mindent visz....
    Hozzávalók:
    25dkg túró,25dkg vaj,kb.25dkg liszt,só,1tojás...és persze sook sajt....füstölt vagy sima...ki melyiket szereti.
    Mindent összegyurunk a sajt kivételével.....semmi extra,a vaj legyen kivéve a hűtőből egy nappal hamarabb.Lisztezett deszkán kinyujtani és felkockázni vagy pogi szagatóval kiszagatni...estleg derelyevágóval csikozni.Kinek mi szimpib.Tetejére a sajt és be a előmelegitett sütőbe 180fokra....figyelgetni mikor pirulgat a sajt és kész is.langyosan a legfinomabb....de hát kivárja azt meg??:pxD
    flowercat2 a lakhelyem:D
     
  4. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Nálunk/nálam ez a sós apró mindent visz (Mazsok szavaival élve)

    Réges-régen, amikor még nem farmoztam, sokat bújtam mindenféle konyha blogokat. Akkor jöttek divatba. Sokat tanultam, sok ötletet találtam ott és számtalan receptet, ötletet kipróbáltam.

    Ha valaki beírja a gugliba ennek a receptnek a nevét, megtalálja Zizi kalandjainál a mai napig. Mivel külső linket nem lehet idehozni, ezért írom ennyire körbe, hogy honnan is van ez a receptem.
    Aki eddig megkóstolta, megerősíti, hogy valóban abbahagyhatatlan. (Ugye Márti mama?)

    Abbahagyhatatlan szezámos-mákos
    Hozzávalók:
    – 400 g simaliszt
    – 400 g rétesliszt
    – 1/2 csomag sütőpor
    – 500 g vaj
    – 150 g reszelt sajt
    – 2 db tojás
    – 80 g mák (nem darált)
    – 1,5 pohár tejföl
    – 2 púpos teáskanál só
    – szezámmag
    – sajt a tetejére

    A liszteket összedolgozzuk a vajjal, reszelt sajttal, a tojások sárgájával, a sütőporral, a mákkal, a tejföllel és a sóval. Pogácsa keménységűre gyúrjuk, majd fél cm vastagságúra nyújtjuk a tésztát. Megkenjük a tojásfehérjékkel, derelyevágóval ceruza vékonyságú csíkokra vágjuk és megszórjuk szezámmaggal. Én sok sajtot szórok a tetejére is. Általában kétfélét.
    Mivel jó sok a tészta, és gyakorlatilag ropikat sütünk belőle, akkor érdemes nekiállni, ha van erre egy szabad fél napunk. xD
     
    genka53, almáspite48, meszimarsi és 18 más kedveli ezt.
  5. mazsok

    mazsok Fórum admirálisa

    Mivel az isteni mákos sósat már hozták:Dlemaradtam igy eszembe jutott egy másik.
    Régen csináltam,aposom ezt nagyon szereti.Nem mindig csinálok sósat neki,pedig azt inkább szereti.De ha nálunk van akkor a kedvenceit fözöm,van hogy többfélét is mert akkor viszi haza ami marad.Igy előfordul hogy a a sós ropogtatni való kikerül a látókörömből és elfelejtem.Ha nagyn méltatlankodik(néha mint egy gyerek)xDna akkor igy találtam ki ezt a gyors sósat.Leveles tésztám mindig van a hűtőben,na nem a fagyasztott hanem a elkészitett és sütőpapira feltekert.Tudom ez nagyon gagyin hangzik hogy nem én csinálom,de hát na....dolgozó nő vagyok.....nincsen rá időm.Szóval kitekerem és csikokat vágok belőle és azt kb5-6 cm darabokra szelem még.Megkenem sajtkrémmel és sajtott szorok rá...meg mehet rá a szezámmag vagy köménymag is.Be az előmelegitett sütőbe és kész is van 200fokon kb.20perc alatt.....nagyon hamar fogy,szóval mindig gondolkodom dupla adag kéne legközelebb:D;)

    flowercat2
     
    Othep, genka53, meszimarsi és 11 más kedveli ezt.
  6. -Anyu-

    -Anyu- Fórumőrült

    Sziasztok!
    Készítettem rengetegszer túrós pogácsát, sajtos rudat, sós perecet,
    de most egy sajtos muffin receptjét hozom!
    Hozzávalók:
    ---------------
    240 g finomliszt nálam GM liszt.
    1 ek sütőpor
    1 kk
    90 g edami sajt (reszelt) lehet trapista is, ha füstölt még finomabb...
    1.7 dl tej (én 2,8-as tejet használok)
    1 db tojás
    1 ek mustár
    1 kk dijoni mustár
    50 g vaj (megolvasztva)
    1 ek köménymag (egész!)

    Elkészítése:
    ----------------
    A lisztet egy tálba szitáljuk, hozzákeverjük a sütőport, a sót, a sajtot és a köménymagot.
    Az enyhén felvert tojást elkeverjük a tejjel és hozzáöntjük a lisztes egyveleghez.
    Az olvasztott vajat és a mustárokat úgyszintén, majd pár mozdulattal összevegyítjük a tálban lévő összes hozzávalót.
    A tésztát kivajazott, vagy papírkapszlikkal bélelt muffin forma mélyedéseibe elosztjuk.
    Légkeverésen 200 fokra előmelegített sütőbe toljuk és kb. 15 perc alatt aranyszínűre sütjük!
    Nagyon egyszerű, és nagyszerű, mert finom!
    Jó étvágyat!
    -Anyu-

     
    Utoljára szerkesztett: 27.10.18
    genka53, Fuhur, meszimarsi és 13 más kedveli ezt.
  7. Imi*

    Imi* Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Gondoltam hozok Én is egy kis finomságot.:)

    Sajtos muffin.
    A recept a neten talált.
    Anyukám nagyon szeret sütögetni Én meg hát nagyon édesszájú vagyok nincs olyan amit ne ennék meg ha "édességről" van szó!​
    Amikor először mondta, hogy sajtos muffit fog sütni furán néztem rá és meg is kérdeztem tőle, hogy tényleg van ilyen vagy csak kitalálta mert nem akarja, hogy cukorbeteg legyek stb.
    És tényleg létezik ilyen izgatottan vártam, hogy mi fog kisülni belőle!
    A végeredmény nagyon finom amin kicsit meglepődtem és azóta is nagyon szeretem.

    Hozzávalók:
    • 240 g finomliszt
    • 1 evőkanál sütőpor
    • 1 kiskanál só
    • 90 g edami sajt (reszelt)
    • 1.7 dl tej
    • 1 db tojás
    • 1 evőkanál mustár
    • 1 kiskanál dijoni mustár
    • 50 g vaj (olvasztott)
    • 1 evőkanál köménymag (egész)
    A muffin formákat sütés előtt ki kell kenni vajjal!

    Elkészítés:
    1. A lisztet egy tálba szitáljuk, hozzákeverjük a sütőport, a sót, a sajtot és a köménymagot.
    2. Az enyhén felvert tojást elkeverjük a tejjel és hozzáöntjük a lisztes egyveleghez. Az olvasztott vajat és a mustárokat úgyszintén, majd pár mozdulattal összevegyítjük a tálban lévő összes hozzávalót.
    3. A tésztát kivajazott, vagy papírkapszlikkal bélelt (standard, 12-es) muffinforma mélyedéseibe igazságosan elosztjuk.
    4. Légkeverésen 200 fokra előmelegített sütőbe toljuk és kb. 15 perc alatt aranyszínűre sütjük a sajtos muffinokat.
    Jó étvágyat kívánok mindenkinek!:)

    Imi*
     
  8. mazsok

    mazsok Fórum admirálisa

    Nagyon szeretem ezeket is kifliket gyártani,sokféleképpen hivják és készitik is...de nálam a sörkifli elnevezés maradt meg.
    Hozzávalók:
    70dkg finomliszt
    3tojás
    1 élesztő kocka
    langyos tej

    18dkg vaj
    Az élesztőtt felfutattom a egy pici tejben és hozzáadom a liszthez,tojás,só és az olvasztott vaj.Jól kikeverem...érezni mennyi tejet vesz fel,nem szabad nagyon lágynak lenni a tésztának mert kelés után akkor elmászik a deszkán.Kicsit keményebb legyen.
    Letakarom egy konyharuhával és félreteszem,akinek van ideje 3x is visszakeverheti a tésztát de idő szűkébben 1x is elég.
    Kiteszem lisztezett deszkára majd nagyobb tojásnyi gombocokat teszek ki belőle.Egyesével kinyujtom kerek formára,bevágom mintha pizzát készitenék belőle és feltekerem...aki szeretné kicsi sajtott tehet a közepébe és ugy tekeri fel(húsvétkor megmaradt sonka csikot és kicsit tormát teszek bele,szilveszterkor mini virslit,bármikor bármit amit szeretünk)

    Kicsinyke kis kiflik lesznek belőle amik persze még nőni fognak.A hajtás kerül alulra és sütöpapira sorakoztatom őket ,azért kis távolságot hagyva köztük mert nőni fognak.Tetejét lekenem tojásal és magokkal szóróm meg (tökmag,lenmag,szezámmag,napraforgómag,kömény,mák) vagy csak sajttal.Kicsit hagyom még pihenni ,és közben gyártom a többit.A sütöt elemelegitve hagyom 180 fokon,majd ha már legalább 2 gáztepsi megtelt akkor beteszem egyesével.Nem kell sokat sülnie.Látni amikor pirul.Nagyon finom,készitsétek el.;)


    flowercat2
     
  9. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Sziasztok :)

    Szerintem egy jó kis ropogtatnivaló a sajtos spirál, és elkészíteni is egyszerű. Persze ehhez az is kell, legyen bolti mélyhűtött leveles tésztánk :D
    Hozzávalók:
    • 45 dkg leveles tészta
    • 2 ek vaj
    • 10 dkg reszelt sajt
    Elkészítés:
    1. Engedjük "kiolvadni" a tésztát, közben melegítsük fel a vajat és reszeljük le a sajtot
    2. A lapot nyújtsuk ki, vágjuk 6 négyszögletes részre.
    3. 1 lapot kenjünk meg vajjal, szórjunk rá sajtot, tegyünk rá még egy lapot, azt is kenjük meg vajjal és szórjuk meg sajttal, majd mehet rá a 3. lap. A másik három lapot is készítsük el így.
    4. A tésztaszendvicsünket nyújtsuk ki úgy, hogy az oldalai a kétszeresére nőjenek.
    5. A tésztából vágjunk ki 2 cm széles 8 cm hosszú csíkokat, és csavarjuk meg többször a tengelye körül
    6. A spirálokat tegyük sütőpapírral bélelt tepsibe, kenjük be vajjal, szórjuk meg sajttal, és süssük 12 percig 220 °C-os sütőben
     
    genka53, almáspite48, meszimarsi és 13 más kedveli ezt.
  10. theresia26

    theresia26 Aktív író

    Sziasztok!

    Most olvastam a felhívást a nyereményjátékra, és gondoltam megosztom veletek, a mi "Tökéletes sörkifli" receptünket(netről van a recept, ezzel a névvel), amit épp tegnap sütöttem meg nagyon finom Gulyásleves mellé. Gyerekként max.étteremben volt ilyen finom a sörkifli, ma már én készítem kisfiam segítségével. Próbáljátok ki, nagyon finom.

    Tökéletes sörkifli
    Hozzávalók:
    • 60 dkg liszt
    • 3 dl tej
    • 5 dkg élesztő
    • 1 tojás + 1 a kenéshez
    • 2-3 evőkanál tejföl
    • 1 csapott evőkanál só
    • 1 evőkanál cukor
    • 1,5 dl olaj
    • olvasztott vaj
    A tetejére:
    • szezámmag
    • köménymag
    • sajt
    ELKÉSZÍTÉS

    A lisztet egy tálba szitáljuk. A tejet és a tejfölt elkeverjük, együtt meglangyosítjuk, majd hozzáadjuk a cukrot, és belemorzsoljuk az élesztőt. Felfuttatjuk.A liszthez hozzáadjuk a tejes keveréket, a tojást, a sót és az olajat, jól bedagasztjuk. Rugalmas, könnyű tésztát kapunk. Ha ragad, akkor még egy kis lisztet adunk hozzá. 1 órán át kelesztjük.Átgyúrjuk, majd 4 cipóra osztjuk, ezeket kb. 0,5 cm vastag kerek lappá nyújtjuk, majd 8 cikkre vágjuk (lehet többre is, ha kisebb kifliket szeretnénk). Megkenjük olvasztott vajjal, majd a szélesebb vége felől feltekerjük.Sütőpapírral bélelt tepsibe helyezzük, 10-15 percet kelesztjük még. Megkenjük a felvert tojással, és ízlés szerint megszórjuk szezámmal, sajttal, stb.. 200 fokon aranybarnára sütjük. :)
    Süssétek és egyétek! Jó étvágyat!
     
  11. fénylő.

    fénylő. Kivételes tehetség

    Sziasztok!

    Egy nagy kedvenc sós süti receptemet osztom meg veletek :)

    Virslis kifli a neve,egyszerű és fini :)

    Hozzávalók: 50dkg finom liszt
    1 cs. élesztő
    tej,
    ízlés szerint só(én 1 kávéskanálnyit szórok bele)
    1 tojás a tésztába és 1 tojássárgája a tetejére. Hogy miért csak a sárgáját használom a tetejére? Majd meglátjátok :)
    virsli
    Hagyományos kelt tésztát dagasztok,csak ebbe nem cukor van hanem a só:)
    A lisztbe beleteszem a sót, a megkelesztett élesztőt ( élesztő,picike cukor,és tej,hogy ellepje az élesztőt). Beleütöm az egész tojást,és tejjel higítva közepesen lágy tésztát állítok össze. A végén pici olajat (2-3 evőkanál) is beledolgozok,még könnyebb lesz :)
    Ha kidolgoztam a tésztát.másfélszeresére kelesztem meleg helyen.
    Kiborítom lisztezett deszkára, cipókra osztom,és kerek formára nyújtom. A közepére virslit göngyölök,és kifli formára göngyölöm őket egyenként. Ha valaki nem szereti a virslit,akkor lehet pl. szeletelt sonkát is bele göngyölni.
    A tepsit sütőpapírral kibélelem,és a kifliket szépen egymás mellé bele teszem. Nem teszem őket szorosan egymás mellé,mert a kiflik kicsit még fognak nőni sütés közben. A tetejüket a tojássárga és 1 kávéskanál tejföl keverékével lekenem.
    Előmelegített sütőben szép pirosra sütöm :)

    Jó étvágyat kívánok hozzá :)
    fénylő.
     
    Utoljára szerkesztett: 4.11.18
  12. nolina1965

    nolina1965 Fórum ezredese

    Mivel többen használtok kész tésztát, így én is hozom az utóbbi idők kedvencét, amit a "bármis levél" névre kereszteltem. páromnak jött az ötlete, a kivitelezés közös volt.
    Azért bármis, mert gyakorlatilag bármit bele lehet rakni. Az első kísérlet:
    volt némi gomba otthon, ezt egész apróra vágtam, kevés olajon megpároltam, só, bors, borsikafű, pici bazsalikom ment bele. Lehet apróra vágott petrezselymet is beletenni. Amikor késznek éreztem és a levét elfőtte (gyorsan ment, mert apróra, miszlikbe vágtam a gombát), a leveles tésztát kiteregettük és 16 felé vágtam (4-4 felé osztva mindkét oldalát). Lehet 12-be is, úgy négyzetesebb lesz, vagy ha tudod kicsit nyújtani, akkor még több db-ba, mi ezzel nem küzdöttünk. A kis négyzetek közepe tájára kis csomót raktam a gombából, majd háromszög formára hajtottam. A szélét nagyon jól le kell nyomkodni, mert különben szétválik.
    Sütőpapíron, előmelegített sütőben kb. 130 fokon 6-8 perc alatt kisül. Gázsütőnk van. (Csak zárójelben: mindig csodálkozom a 20-30 perc / 180 fokos tanácsokon, nálunk annyi idő alatt orvosi szenet lehet előállítani bármely tésztaféléből). Figyelni szoktuk, mikor jó. A második tepsi gyorsabban kisül, mert akkorra egyenletesebben lesz meleg a sütő.
    Az első kísérlet 1 adag tésztáról szólt. Ha azt akarjuk, hogy maradjon holnapra is, akkor 2-3 adaggal kell kezdeni. Tényleg nagyon finom langyosan-melegen, de az ízek jobban kijönnek másnapra. Apósom is imádja.
    Természetesen akármit bele lehet rakni. Lehet maradék pörkölthús darálva/aprítva,lepirított, majd lecsöpögtetett kockázott bacon, lényeg, hogy ne legyen túl sok a töltelék és ne legyen nedves, mert akkor nem ragad össze a tészta széle és kifolyik / négerszájjá válik. Úgy is finom egyébként.
    Ha nagyobbra akarod, akkor 6 db-ra kell vágni a tésztát és mehet a gyereknek tízóraira, de én falatkának szeretem.
     
  13. gyulaika

    gyulaika Fórum admirálisa

    Sziasztok!

    Nálunk minden menő, csak finom legyen.:)

    Mindig van itthon valami rágcsálnivaló, az unokáim kérdése is az, amikor jönnek hozzánk, hogy "mama, sütöttél valamit"?

    Most egy KRUMPLIS POGÁCSA receptjét hoztam, a kedvenceink közé tartozik.:) (nem sütőben sütve)

    Hozzávalók:
    40 dkg főtt, áttört burgonya
    20 dkg liszt
    1 kávéskanál élesztő
    2 evőkanál libazsír
    1 tk. só
    1 tojás
    olaj a sütéshez

    A tojás kivételével jól összekeverjük a hozzávalókat, a végén a felvert egész tojást is.
    Langyos helyen 1-2 órán keresztül kelesztjük, nem fontos, hogy nagyon megdagadjon.
    Lisztezett gyúródeszkán ujjnyi vastagságúra nyújtjuk, pogácsaszaggatóval kiszaggatjuk.
    Forró olajban 3-4 perc alatt készre sütjük úgy, hogy fele időben megfordítjuk.
    Papírtörlőre téve felitatjuk a felesleges olajat.

    Jó étvágyat kívánok hozzá, próbáljátok ki.;);)
     
    genka53, Zsófi0101, meszimarsi és 11 más kedveli ezt.
  14. cass0129

    cass0129 Haladó

    Szia!
    Instant vagy friss "elmorzsolva" ? De mindenképpen kipróbálom.
    Köszi
     
    meszimarsi kedveli ezt.
  15. gyulaika

    gyulaika Fórum admirálisa

    Szia! Én friss élesztőt elmorzsolva teszem bele. (nem szeretem az instantot)
     
    meszimarsi, Sali~*.*, fénylő. és 3 más kedveli ezt.
  16. kicsicica!!!

    kicsicica!!! Fórumelemző

    Sziasztok!

    A recept, amelyet megosztanék veletek egy isteni sajtos rúdé. Ezt a receptet édesanyámtól kaptam.

    Sajtos rúd

    Hozzávalók:

    Elkészítés:

    • A lisztet elkeverjük a sóval, hozzáadjuk a vajat, és elmorzsoljuk. Hozzáadjuk a sajtot és a tejben feloldott szódabikarbonát, sima tésztává gyúrjuk.
    • A sütőt 200 fokra előmelegítjük.
    • A tésztát lisztezett munkalapon kb. 4-5 mm vastagságúra nyújtjuk. Vékony rudakra vágjuk. Megkenjük a felvert tojással, majd megszórjuk a sajttal és sóval.
    • A rudakat sütőpapírral bélelt tepsibe rakjuk, betoljuk az előmelegített sütőbe, és 12-15 perc alatt aranysárgára sütjük.

    Jó étvágyat! :)
    kicsicica!!!
     
    Utoljára szerkesztett: 26.12.18
  17. Anulu73

    Anulu73 Fórum biztosa

    Sziasztok!
    Nálunk a chips és egyéb finomságok tiltólistásak, ezért rengetegféle sós készül. Nagyon sok finomságot leírtatok már, de hozok egy receptet, amit senki nem hozott és nálunk előkelő helyet foglal el az étlapon. Nincs Szilveszter és szülinap e nélkül.
    Sajtos kréker
    Hozzávalók: 22 dkg liszt, 20 dkg sajt, 20 dkg vaj, 2 tojás sárgája, 1 tk só.
    A hozzávalókat összegyúrom, fél órát hűtőben pihentetem, majd kinyújtom (kb fél cm vastagra). 3-4 cm-es kockákat, háromszögeket, karikákat szaggatok belőle és szívószállal lyukakat csinálok bele.
    180 fokon kb. 15 perc alatt megsütöm.
    Ebből egy adagnak neki se állok, mert gyorsabban fogy, mint ahogy sül. :)
     
  18. hugi0913

    hugi0913 Törzsjátékos

    Sziasztok!
    Nem nagyon szoktam írni a fórumba, de van egy kedvenc sós süti receptem, amit szeretnék megosztani Veletek.
    A szomszédunkban lakott egy idős néni, tőle kaptunk ebből a sütiből mindig kóstolót, tőle kaptam a receptet is. A férjem is nagyon szerette, a lányom is szereti. Ezzel a sütivel mindig sikerem volt rokonok, vendégek, barátok körében.

    Sajtos perec

    50 dkg liszt
    25 dkg Rama
    1 kis doboz tejföl
    1 cs. szalalkáli
    2 csapott teáskanál só
    1 tojássárgája
    Tetejére: 1 felvert tojás, 25 dkg (én többet használok) reszelt sajt

    A szalalkálit pici cukros langyos tejben feloldom.
    A lisztbe belekeverem a sót, elmorzsolom benne a Rama-t.
    Hozzákeverem a tejfölt, feloldott szalalkálit, tojássárgáját.
    Összegyúrom, kb 1/2 cm vastagra kisodrom, perec szaggatóval kiszaggatom.
    Sütőpapírral kibélelt tepsibe rakom, megkenem a felvert tojással, megszórom reszelt sajttal.
    Előmelegített (170 fok) sütőben kb 10-15 perc alatt megsül.

    Egyszerű megcsinálni, csak egy kicsit időigényes, mert a leesett darabokat újra összegyúrom, kisodrom, stb.

    Jó étvágyat mindenkinek, aki kipróbálja!
     
    genka53, meszimarsi, tina07141983 és 7 más kedveli ezt.
  19. mazsok

    mazsok Fórum admirálisa

    Sziasztok!
    Igazából lehet aprósüteménynek nevezni amit hoztam mert én is abban a kategoriában láttam.Nincsen nagy története...keresgéltem este mert mára vendégeket várok..és a sósat is nagyon szeretik...szóval a párom amikor meglátta nem hitte el hogy nem boltban vettem.Azt persze nem tudja hogy ami nem lett olyan csini azt a gyerekekkel megettük:D:D
    Sajtos roló
    1 csomag leveles tészta,
    20 dkgkrémsajt,
    1 tojás
    40 dkg reszelt trapista
    A leveles tésztából én a kinyujtott és feltekert fajtát szoktam vásárolni....egyszerűbb és gyorsabb.Kitekerem és elvégom kb.20cm csikokra keresztben.Szükséges még az a segédeszköz amire feltekerjük és az adja meg a rúd formáját.Ugy kell feltekerni hogy fedjék egymást...és a sütöpapira ráfektetve megkejük egy felvert tojásal.Szebb lesz és ropogós tőle a rúd.180 fokos sütőbe rakjuk és látjuk mikor kell kivenni mert szép szine lesz...azonnal hűlni teszük öket.A fele reszelt sajtott elkeverjük a sajtkrémmel ,nyomozsákba rakjuk...amikor pedig már kihűltek megtöltjük a rolókat és a végüket a reszelt sajtba márjuk ,,jóóó sok tapadjon rá.

    flowercat2
     
    genka53, almáspite48, meszimarsi és 4 más kedveli ezt.
  20. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia!
    Eszembe juttattad édesanyám nagyon-nagyon régi receptjét.
    Szinte ugyanilyen volt.
    Akkoriban még friss leveles tészta nem volt a boltokban, csak mirelit.
    Azt nyújtotta ki, apró korongokra szaggatta és megsütötte. Emlékszem, volt valami pici üveg stampedli, az volt a szaggató hozzá.
    Két ilyen korongot sajtkrémmel ragasztott össze. Ebben volt szalámis kockasajt és natúr kempingsajt. Az arányokat sajnos nem tudom.
    Úgy kellett megkenni ezeket a korongocskákat, hogy egy picit kilógjon a sajtkrém. Mert így tudtuk utána reszelt sajtba forgatni. Kócos kis golyócskák voltak. :D
    -----------------
    Örömmel olvasom a sok-sok receptedet, ötletedet. Nagy szeretettel várlak >>ITT<< is, ha olyan ételről írnál, ami nem fér bele a fórumjátékos kategóriába. ;)
     
    genka53, almáspite48, meszimarsi és 7 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.