Visszajelzés Majmok szentélyének napja - eventcsevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: BackOffice, témanyitás ideje: 15.5.18.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia!

    A válasz rövid: IGEN.
     
    rozo52, imi010, sutimami57 és 6 más kedveli ezt.
  2. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Eventvárás

    Aki most eventezni akar, az pakolja tele raktárházzal és fákkal a szigeteit.
    Utána az eventgaz termelése hozza a szükséges röpit, mert 8 órás. A gaz termelése alatt a raktárházak kinn maradnak és még néhány fa közöttük, és elegendő és megfelelő felröpi lesz.

    A legnagyobb baki akár 1 darab föld kinn hagyása is event előtt.
     
    Utoljára szerkesztett: 15.5.18
    bocsika67, genka53, _Cygnus_ és 19 más kedveli ezt.
  3. -gadget-

    -gadget- Fórumfelvigyázó

    Amúgy sajnos sehogy nem másolható. Az online OCR csak ront rajta, mert a karakterfelismerés magyarban és a kép minősége (pixelessége) miatt tovább tart a javítgatása mint manuálisan bepötyögni. Ha nem kép helyett táblázat lenne akkor mindenki másolhatná (mind a hollandok event leírásában, de ott külön külön is van a 3 beadás és az azokhoz tartozó beadható dolgok).
     
    genka53, _Cygnus_ és -Fülemüle-70 kedveli ezt.
  4. Nolwe

    Nolwe Junior szaki

    Sziasztok!
    Osztottam-szoroztam, és az Excel-ben dolgoztam. Nagy nehezem kiválasztottam, melyikeket szeretném megcsinálni. Íme:
    1. pálya: ezüst+arany
    2. pálya: arany+gyémánt
    3. pálya: arany+gyémánt
    4. pálya: arany+gyémánt
    5. pálya: ezüst+gyémánt
    6. pálya: ezüst+gyémánt
    7. pálya: arany+gyémánt
    8. pálya: ezüst+gyémánt

    Ha valaki szintén ezt választaná, íme mi is szükséges hozzá (malomtermékek alapanyagai beleszámolva!):
    EventesNövényFatermésÁllatTermékTenyésztett
    400 diadém150 acai bogyó300 banán4 fóka9 evőpálcika5 fehér elefént
    450 zsineg2520 aloe vera40 ébenfa17 koala16 kókusz kebelk.4 zen panda
    2180 e.növény2240 ananász70 frangipánv.30 majom11 mogyoróvaj
    (41 virágdiadém)1010 cukorcserje350 kakaó2 papagájtoll
    (65 virágfüzér)530 egymagvútök100 langszat2 repülő szőnyeg
    1830 gyep210 mandarin4 tiki totem
    1080 habanero pap.420 mobinszilva
    1740 földimogyi110 pitombagy.
    50 hibiszkusz
    3500 jamszgyökér
    2180 jovellana
    630 kaktuszfüge
    2430 kurkuma
    7060 maracuja
    1290 papirusz
     
  5. [erika05]

    [erika05] Fórumgróf

    Sziasztok!

    Hát nekem ez már sok, megyek pihibe a farmról mert a vv-ben feltornyosultak a teendőim ami előbbre való. Hosszúkat fogok ültetni reggel este benézek és részemről ennyi.;)
     
    Fenyvesi1010, bocsika67, Gio és 3 más kedveli ezt.
  6. dagi18

    dagi18 Fórumelemző

    Szia!
    Hát ezt nagyon-nagyon köszi!
    Kimásoltam, át excel-be és már törlöm is ki, amit nem akarok, a többi marad és csinálom, ez nagyon leegyszerűsítette a dolgokat!
    Még 1x hálás köszönet! :)
     
    Fenyvesi1010, _Cygnus_, Kata_rzis és 6 más kedveli ezt.
  7. mamóka1cc

    mamóka1cc Fórumgróf

    Mindenem megvan, amit kér a 8 pálya.
    Azt nem értem,hogy 1-1 pályát különböző szinten lehet kezdeni? /pl. arannyal, de nincs meg az ezüst)

    Ebben az esetben, nem kell megcsinálni az aranyat?
     
    -Fülemüle-70 és eko19 kedveli ezt.
  8. adri893

    adri893 Haladó


    Szia!
    És a 2. pályán továbbra is csak az (példa szerint) ezüst és gyémántot tudom beadni, vagy ott újból választhatok hogy melyik kettőt szeretném?
     
  9. Kincső52

    Kincső52 Haladó

    Szia!
    Én így értelmeztem az evenet a kiírás alapján:
    Azért lett 2 a 3-ból az event neve, mert 3 féle totemoszlopból 2-t kell kiválasztani, amit megépítünk. Egy kis ablakban megjelenik mind a 3 totemoszlop képe, és ha az alatta levő nyílra kattintunk, megnézhetjük, miket kell beadni a megépítéséhez. Így ki tudjuk választani, hogy melyik 2-t akarjuk megépíteni. A 2 kiválasztott oszlopot párhuzamosan is lehet építeni.
    A választom gombra kattintva lehet a kiválasztott oszlopot belehelyezni a talapzatába. Amíg nem adtuk be az 1. kért mennyiséget, addig cserélhetők az oszlopok, de a beadás után már csak azt lehet megépíteni, aminél a beadást elkezdtük. Amikor kész vagyunk a kiválasztott 2 oszlop megépítésével befejeztük az eventet.
    Mindegyik oszlop megépítéséhez 8 pályát kell teljesíteni, és mindegyik pálya 5 feladatból áll. A pályák feladatainak ezüst sorában szereplő beadandó a tikfa oszlophoz, az arany sor az obszidián oszlophoz, a gyémánt sor pedig az alabástrom oszlophoz tartozik.
    Az oszlopok megépítésénél az ezüst, arany és gyémánt feladatok beadandói közül az event növény, a felröppenők, a malomtermékek száma ugyanaz, viszont a pajtából beadandó dolgok változnak. Tehát ezeket kell megnézni, amikor kiválasztjuk a nekünk legkönnyebben megépíthető oszlopot.
    Az oszlopok feladatainál nem csak a beadandókat látjuk, hanem a nyereményeket is. Ezeket is vegyük figyelembe az oszlopok kiválasztásánál.
    Remélem, jól értettem mindent.
     
  10. -gadget-

    -gadget- Fórumfelvigyázó

    Tudom, hogy ez technikai kér(d)és DE mint a régi példák is mutatják mindegy milyen nyelven van de VIDEO vagy GIF tutorial minden leírást űberel. Szerintem erre az eventre halmozottan igaz. Ezt központilag nyugodtan lehetne kiadni, mert nem hiszem, hogy ott nincsen hozzá technika (képernyő rögzítő program - a win10 alapból tartalmazza) és 15 perc amíg elindítja valaki az eventet és a felvételt majd gyorsan 1 feladat kiválaszt, dolgok beszór majd 2. feladat kiválaszt dolgok beszór és ennyi ez pár perces videó lenne...
     
    Fenyvesi1010, genka53, _Cygnus_ és 3 más kedveli ezt.
  11. eko19

    eko19 Junior szaki

    Szia ! Ez így nem okés!!! ezüst-arany vagy ezüst-gyémánt vagy arany-gyémánt, (nem ugrálhatsz!!!!) az első beadás előtt kell választani;)
     
    -Fülemüle-70 kedveli ezt.
  12. hóóvirág

    hóóvirág Fórum félistene

    Szia! Leginkább, hogy választani tudj...Ha nincs valami a pajtádban, azért tudd csinálni, ha van a másikból...
    Pl. az ismertetőben találsz egy táblázatot a pályákról. Az 1. pályán látsz ezüst, arany, gyémánt feladatot. Bármelyiket választhatod, kettőt kell a háromból. Ha elkezded az ezüstöt és az aranyat, később már nem fogod tudni elkezdeni a gyémántot. Ha az aranyat és gyémántot választod, az ezüstöt kell kihagynod. Lényeg, hogy ahova beadtad az elsőt, azt fogod tudni csinálni végig, nincs visszaút, hogy meggondold magad...
    Így érdemes végignézni a nyereményeket és hogy mi van a pajtában, mi van kiváltva már a szentélyben, mi elérhető számodra.
    8 pálya azért van, mert így tervezték meg, hogy ennyi legyen....
    Mi az, ami pontosan nem világos?
     
    Fenyvesi1010, genka53, Swordfish és 6 más kedveli ezt.
  13. moonubul

    moonubul Fórum parancsnoka

    Szerintem a beadandó mennyiségeket ellenőrizni kellene. A papirusz pl 1310
     
    -Fülemüle-70 kedveli ezt.
  14. adri893

    adri893 Haladó

    Nem nekem szántad a választ, de kösziii! Ebből már az én kérdeóésemre is megvan a válasz :)
     
  15. Melan

    Melan Fórum admirálisa

    Szia Beko,
    Most kezdek tervezni es szamolni, egy dolog amit eszrevettem az ismertetoben, kiemelve van hogy ne keverjuk ossze a frangipani novenyt a fatermessel, frangipaniviraggal, es hogy a fatermes nem kell a feladatba. Viszont a 3. palya, 3.szint arany feladat azt ker ha jol lattam. Nem hiszem hogy mas eszreveszi, de gondoltam szolok. Nekem is csak azert tunt fel, mert ki volt emelve hogy nem kell a fatermes
     
    Fenyvesi1010, bocsika67, genka53 és 10 más kedveli ezt.
  16. hóóvirág

    hóóvirág Fórum félistene

    Szerintem pályánként újrakezdheted a választást...különben mi értelme lenne a pályáknak...lehetne akkor egyben az egész, és úgy kellene végigmenni...A pályán belülre érvényes csak az, hogy ha már elkezdted, nem tudod visszacsinálni...

    :) Szia :) Mikor elküldtem, akkor láttam csak a kérdésed :)
     
    _Cygnus_, Swordfish, marcsi152 és 6 más kedveli ezt.
  17. Nolwe

    Nolwe Junior szaki

    Szia!
    Lecsekkoltam a mennyiségeket, szerintem stimmelnek. Excel adott össze, én csak az értékeket írtam be, azt meg most leellenőriztem.
    A papirusz 30+440+820=1290 db (1. pálya Ezüst 1 + 3. pálya Gyémánt 5 + 6. pálya Gyémánt 3)
    De azért köszi!
     
    -Fülemüle-70 kedveli ezt.
  18. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Szia. Minden pálya előtt választhatsz kettőt. Jelen példában az aranyat nem kell megcsinálni.
    Kisakkoztam közben hogy fogok menni:
    1. pálya- ezüst, gyémánt
    2. pálya: arany, gyémánt
    3. pálya - arany, gyémánt
    4. pálya - arany, gyémánt
    5. pálya - ezüst, gyémánt
    6. pálya- ezüst, gyémánt
    7. pálya - arany, gyémánt
    8. pálya - ezüst, gyémánt
    Ehhez 21.906 növény kell (malommal együtt), 360 diadém felreppenő és 450 zsineg felreppenő.
    Este csak ólakat és fákat fogok kirakni, majd az eventes növényből jön a növényes felreppenő.
     
    imi010, Fenyvesi1010, bocsika67 és 22 más kedveli ezt.
  19. Nolwe

    Nolwe Junior szaki

    Szia!
    Igen, a beadás előtt kell választani, de azt, hogy ezüst, arany vagy gyémánt. Ezekből kell 2-t tetszőlegesen kiválasztani. Az oszlopok:
    Ezüst sorok: Tíkfa
    Arany sorok: Obszidián
    Gyémánt sorok: Alabástrom
     
    inanna11, maszilva, -kaktuszable- és 4 más kedveli ezt.
  20. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Sziasztok :)

    Megnéztem én is, hogy melyik nyeremény éri meg számomra, és ezek a pályák jöttek össze:
    1. pálya: ezüst+arany
    2. pálya: arany+gyémánt
    3. pálya: ezüst+arany
    4. pálya: arany+gyémánt
    5. pálya: arany+gyémánt
    6. pálya: ezüst+arany
    7. pálya: arany+gyémánt
    8. pálya: ezüst+gyémánt

    Szükséges 21800 Frangapáni, 445 zsineg és 400 diadém, illetve ezekből darálni is kell 41 Virágdiadémot és 60 Virágfüzért

    valamint kell a pajtából még néhány hozzávaló:
    NövényFaTerményÁllat
    2520Aloe vera300Banán11Evőpálcika4Fóka
    2240Ananász90Bételdió16Kókusz kebelkosár27Koala
    890Citromfű40Ébenfatermés8Mogyoróvaj30Majom
    560Cukorcserje70Frangapánvirág9Papagájtoll4Havasi teve
    2670Csili350Kakaó2Repülő szőnyeg5Mókusmajom
    1180Édesburgonya210Mandarin4Tiki totem
    530Egymagvú tök420Mombiszilva
    150Földimogyoró130Ördögcérna bogyó
    1080Habanero paprika
    50Hibiszkusz
    3500Jamszgyökér
    2180Jovellana
    630Kaktuszfüge
    1760Kurkuma
    50Papírusz
    210Saquaro

    A zuhatagok szigetét végig meghagyom állatokkal és fákkal. A másik 2 terület 376 db 1x1, vagyis a felszaporítás után már "csak" 19-szer kell majd aratnom csatnival. Napi 3 aratás fér bele, így szerintem legkésőbb kedden már végezni fogok, mert hétfőn lesz egy +1-es terménybónusz is.

    Jó játékot, sok felröpit mindenkinek! :)
     
    yokas, imi010, Zsu065 és 24 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.