Mennyire vagy elégedett az új Gazdakörrel?

Kategória: 'Központ archívuma', témanyitó: -BombadilToma-, témanyitás ideje: 26.5.16.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
?

1-től 10-ig terjedő skálán mennyire vagy elégedett az új Gazdakörre?

  1. 1- Egyáltalán nem vagyok elégedett vele, kérem vissza a régi Gazdakört

    1,009 szavazat
    57.9%
  2. 2

    39 szavazat
    2.2%
  3. 3

    43 szavazat
    2.5%
  4. 4

    32 szavazat
    1.8%
  5. 5

    85 szavazat
    4.9%
  6. 6

    40 szavazat
    2.3%
  7. 7

    70 szavazat
    4.0%
  8. 8

    87 szavazat
    5.0%
  9. 9

    73 szavazat
    4.2%
  10. 10 - Nagyon elégedett vagyok vele, mindenképp ez tetszik jobban

    264 szavazat
    15.2%
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. _Cygnus_

    _Cygnus_ Fórum elő legendája

    Hiába no, a német nem egy depis nemzet, igaz nem is fut világgá, ha egy kis nehézség adódik.:D

    Ki akartam keresni a Panaszkönyvben az előző gazdaköris hisztit, de az a régi fórumon maradt. Helyette jót mosolyogtam azon, hogy a mostani fórumozók egy része, hogyan fogadta az új fórumot.

    Mindenesetre ha a gyors aratás bevezetése mellett is ennyire kampányoltak volna, lehet kevesebb játékos morzsolódott volna le az évek során. Az tényleg egy olyan újítás lett volna, amit napjában többször is igénybe vett volna mindenki.:music:

    Ne riogassuk már egymást, mert aki nem próbálja ki, elhiszi.:eek: A baj az, a külföldiek is olvassák az ilyen bejegyzéseket...

    Amúgy ha kíváncsiságból rákattintottál volna a "vásárolható" gombra, akkor láttad volna, hogy az egy hasznos dolog. Megvásárolni mindenesetre semmit nem lehet vele, de az eventes feladatnál elvisz az event kosár megvásárlásához - csak az ablak jön be, nem vásárolsz meg semmit visszavonhatatlanul!! - titokfa termésénél a gazdaraktárba visz a megvásárolható titokfához (ez sem rossz, mert lehet sok kezdő nem is tudja, hogy őszibarackfát, ringlófát stb pár FA-ért vehet), ha nincs elég növény, akkor bevisz a piros kosárhoz.

    Nekem aztán mindegy, melyik marad, én nem hajtok a gazdakör királya címre, az eventeknél meg kibírom, hogy 30-50 kattintással többet csináljak, ha visszateszik a régi gazdakört... csak én úgy mondtam véleményt, hogy előtte minden egyes funkcióját kipróbáltam.
    Az azonnali befejezés gomb eddig is ott volt - sokak örömére - de először ott is rákérdez a vásárlásra.


     
  2. -Aryka-

    -Aryka- Aktív író

    Nem tetszik!Túl apró minden nehezen olvasható,kezelhető.
     
    Fenyvesi1010, mária4702, Dana64 és 4 más kedveli ezt.
  3. marcsi5458

    marcsi5458 Utánpótlás-írogató

    Nagyon aprók a betűk a számok. Szerintem a régi jobb és átláthatóbb volt, kevesebb nyomkodással. Jó lenne ha lehetne kapcsolni ha a régit akarom az legyen,ha valaki az újat akarja azt kapcsolja.
     
    mária4702, -Aryka-, Leho69 és 4 más kedveli ezt.
  4. Andzsi1971

    Andzsi1971 Fórum nagymestere

    Sziasztok! Négy éve játszom a játékot, nagyon sok jó újítás, változtatás is volt az évek folyamán, de sajnos, az a tapasztalatom, hogy ha bármi nem tetszett a játékostársak többségének, legyen az az aratás megváltoztatása, XXL fák elcsúfítása, gazdakör, paszuly megváltoztatása, mintha süket fülekre talált volna a reklamálás.Soha nem lett visszacsinálva semmi.
     
    mária4702, -Aryka-, Leho69 és 3 más kedveli ezt.
  5. Fenyvesi1010

    Fenyvesi1010 Fórum félistene

    Sziasztok, szép estét mindenkinek! Újból sajnálattal olvasom, sok játékostársamnak egyáltalán nem tetszik az új gazdakör. Nekem sem!!! Akik most vagy nem régen kezdtek játszani, meglátásom szerint és az olvasott vélemények szerint átláthatatlan, szerintem azt sem tudják "szegény új játékosok" mit is csináljanak. :( Feltételezem, a németek találták ki, nem tudom, de ezt nem kellett volna, itt szerintem játékosvesztéssel fog járni az újítás. Na persze ez a Bigpointot nem tudom mennyire érdekli, pedig kellene. Hiszen a játékosokból folyik be a pénz a fejlesztésekre, ez nem titok. Azért gondolni kellett volna az új játékosokra is. Én majd a kezdetektől játszom, de ez engem is felháborít. Ez a véleményem!!!>:(>:(>:(>:(
     
    mária4702, Cyra65, _Cygnus_ és 5 más kedveli ezt.
  6. nolina1965

    nolina1965 Fórum ezredese

    Nem olvastam végig mindent, csak az elejét és a végét. A 10-es skálát pedig egyáltalán nem, így adtam 5-t.
    Aminek örülök, hogy megkaptuk a "szállíts be mindent" gombot, én speciel régóta hiányoltam.
    Aminek nem örülök (ahogy sokan mások sem):
    - kicsik a betűk, az ikonok, zsúfolt, rosszul tervezett.
    - ami nagy, az fölöslegesen veszi el a helyet: a beszállítandó tételek és a "gyönyörű" képecskék - szöveggel sokkal kisebb helyen elférne és helyet adna a fontosabb dolgoknak
    - ami szintén nagy, a füzetke a jobb fölső részen. Engem rendkívül zavar a mérete, mert számomra fölösleges a szöveg. Lényegtelen része a beszállításnak. Persze, biztosan van, aki szereti, az nézegesse máshol, pl. a képernyő alján. Mivel az ember balról jobbra és föntről lefelé olvas (már ha latin betűkkel ír), ezért ami fönt van, az vonzza a szemét, ott keresi a fontos infókat.
    - a "dumához" képest kicsi lett a beszállítás ablaka. Ekkora méretben a feladat ikonja csak egy maszat. Emiatt fölösleges. A számok viszont kicsik, ami miatt szintén maszat.
    - végre megszoktuk a csúszkát a szintek közt. Most visszatértek a kattogáshoz, ami lassító.
    - ami automatizálódott, azt nehezen váltjuk át. Megszoktuk a függőleges csúszkáltatást, most vízszintes a kattogás.
    - nagyon haragszom az ilyen teljesen fölösleges átalakításokra, mert energiát von el az elsajátítása, és nem ad semmi pluszt, semmi többletet az előző változathoz képest.
    - megszoktuk, hogy a feladatsor legfölső, teljesítetlen sorára áll rá a rendszer. Most a legalsóra. Emiatt már többször adtam be olyan helyre cuccokat, ahová nem szerettem volna (megint csak az automatizálódott technika, amit felborítottak, értelmetlenül, ld. előző bajusz). Csúnyákat mondtam, mikor láttam, hogy máshová ment a beadandó, mint ahová szántam.
    - a felkiáltójeles lapokat nem értem, hol eltűnnek, hol megjelennek. Fölösleges. Ha azért van, hogy lássam, hová nem adtam még be semmit, azt látom a skáláról is. Nem kell mindent 3x a szánkba rágni. A kevesebb gyakran több! És ezt senki nem hiszi el a BP-nél :(
    - rájöttem, mi a bajom "első ránézésre": a bal oldal zsúfolt, a nagyobb, jobb oldali rész gyakran üres, ezért aránytalan az egész.
    - aránytalan és felismerhetetlen az ezüst-arany-gyémánt érmecske, pláne a mellette lévő rovatok méretéhez. Valamint a rengeteg szín és a pici rajzok még zavaróbbá teszik. Nagyobb méret, és teljesen egy szín kéne: csak az ezüst, az arany és valami fehéres, csillogó (a gyémántnak) kellene.
    - szintén aránytalan, mert kicsi a bal oldalt a lenyíló "menü". Alig látszik belőle valami, felismerhetetlen.
    - valsz. pont a mérete miatt, valahogyan bekerült a kedvencek közé a Tengeri kaland, nem tudom, hogyan. Tudatosan nem raktam oda. Ilyenek miatt nem szeretem a fölös változtatásokat.
    - egyébként a csoportosítás jó (lenne), ha nem lenne pici és zsufis. És könyörgöm, nem kell mindenhová, bármi áron képecske, ha nem fér oda ép ésszel nézve, akkor is, csak azért, mert az a trendi. Mindenkit megtanítottak olvasni, akit még nem, az pillanatok alatt meg fog (van pl. egy 7 éves csibém. Nem ő a "tömeg").
    - számomra az is negatív, hogy ha valamely régebbi feladatot megnézek, vagy beadok valamit, akkor azt teszi a lap tetejére, nem az eredetileg ott lévőt, igazgathatom el újra.

    A jövőre nézve nagyon kérem a fejlesztőket, hogy a vízszintes-függőleges és jobbra-balra irányultságokat ne bolygassák, mert nagyon nehéz az átállás, és ilyenkor mindig azt érzem, hogy nem a játékosokért vannak, hanem öncélúan készítik a változtatásokat.

    Egyben nagyon kérném a fejlesztőket, hogy ne a 100collos fejlesztői képernyő méretét vegyék alapul, mert nagyon sokan játszanak pl. laptopon, vagy régebbi, kisebb monitorokon, ahol ezeknek a részletdús grafikáknak értelme nincs, mert túl picik, csak tönkreteszik a játékélményt.
    Köszönöm, ha bármit elfogadtok a fentiekből.
     
    alex0824, mária4702, -erbanna- és 16 más kedveli ezt.
  7. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája

    1 nagy rakás .....!!!!!!!!!!! az egész új Gazdaköri !!!!!!!!!!!!:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

    Eleddig nem csináltam meg az összes feladatot, ezek után nem is fogom, bár lehet beadom a szándékosan kihagyott részeket, ahol arató és vetőgép van, majd szép csöndesen hagyom kimúlni a Játékot.
    2010 novembere óta vagyok itt. Egyre kevesebb lelkesedéssel.
    Sok esetben a Fórum tartott itt - de lehet lassan már ez sem.
    Játsszanak azok akiknek ez megfelel. Én elfelejtem lassan....
     
    yellowfire és moric67 kedveli ezt.
  8. Banyakalyiba

    Banyakalyiba Fórum-zöldfülű

    Nagyon tetszik, mert egy felületen van minden és könnyen navigálható! :D
     
    genka53, sziszi1965, Gio és 4 más kedveli ezt.
  9. -Süncica-

    -Süncica- Fórum-zöldfülű

    Szerintem egész jó!
    Adhatnánk neki egy esélyt!!!
     
    genka53, sziszi1965, Gio és 5 más kedveli ezt.
  10. barbi021951

    barbi021951 Junior szaki

    Nekem is tetszik ez a gazdaköri, eleinte szokatlan volt, de nem kell annyit lapozni, rögtön látszik, hogy melyiket, milyen szintig csináltam meg a feladatot. Hogy így nézzen ki a gazdakör, mennyi munka van benne a fejlesztésben és egyebekben. Köszönet jár érte, Szerintem is esélyt kell adni!
     
    genka53, sziszi1965, Gio és 4 más kedveli ezt.
  11. Susie0509

    Susie0509 Fórum hercege

    Sziasztok
    Nekem az a véleményem, hogy az új dolgoknak kell adni esélyt, lehet az még jó is. Sajnos, vagy szerencsére már csak pár tenyésztősöm, ami még nincsen készen a gazdakörben, így nem tudok kipróbálni minden lehetőséget /az event teljesítésénél pozitívum volt, hogy egyszerre tudtam beadni a dolgokat/, nem tudok teljes körű véleményt mondani, így egy 6-ost fogok bejelölni. Zs.
     
    genka53, sziszi1965 és Böbebaba60 kedveli ezt.
  12. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    A léptetőgombok méretét megnövelték.
     
    genka53, Gio és _Cygnus_ kedveli ezt.
  13. Garabonciás

    Garabonciás Fórummogul

    Nem tetszik ! Punktum. Vissza a régit !
     
    melike1112 kedveli ezt.
  14. MaraDék

    MaraDék Fórum-zöldfülű

    Sajnos nem lehet széllel szemben......Pedig jó lenne a régi vissza.
     
  15. kemyke

    kemyke Fórum-zöldfülű

    Akinek tetszik az játsszon vele! Akinek nem, jöjjön vissza a régi !
    Nekem nem tetszik !:mad::mad::mad::mad::mad::mad:
     
    melike1112 kedveli ezt.
  16. Xmanus

    Xmanus Fórum-zöldfülű

    Csatlakozom az előttem szólóhoz. Nem tetszik!
     
  17. Szivárvány

    Szivárvány Fórum-zöldfülű

    Értékelésem az újdonságról : negatív.
    Nem tetszik.
     
    melike1112 kedveli ezt.
  18. Koppi2

    Koppi2 Haladó

  19. Zöldfülű62

    Zöldfülű62 Fórumszaki

    Egyszóval? Nem (kellett volna bevezetni) Ilyenkor nincs valami teszt, vagy ez a teszt?????
    Felejtsék el !!:mad::mad:
     
  20. Fenyvesi1010

    Fenyvesi1010 Fórum félistene

    Teljesen egyetértek!!!!!!
     
    marcsuka1 és csigamaj kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.