Visszajelzés Mesebeli utazás eventcsevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 9.4.19.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. .-kiki.-

    .-kiki.- Utánpótlás-írogató

    Sziasztok! Hát még nem látom hogy ez hogy jön össze. 12 órás gaz , 12 óra munka mellett . Szuper trágya nélkül, csak 1 aratás fér bele naponta, attól tartok ez kevés lesz. Ráadásul, 4 óránként be kellene gyűjteni azt a valamit,hogy betudjam fejezni. Az ajándékok se olyan jók, hogy megérje sokat áldozni rá. Pedig jól jönne már ,egy kis siker élmény. Mostanában nem nagyon jön össze semmi. Az előző feladat is 5 percen múlt. Ha valakinek van jó ötlete várom. Ez aszt jelenti, péntek,szombat , vasárnap csak 6-7 órát vagyok itthon. de netszes a csütörtök , hétfő is.
     
    Kuzdern és osztrak12 kedveli ezt.
  2. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Ezért is kinai nekem a marketing. ;)Ideális fogyasztói típust nem igazán láttam még. Valahogy ez mindig elkerül. Olyan ez mint a statisztikai közép.50 fekete és 50 fehér és állítólag mindenki barna. o_O:music:;)
    Na erre piacot alapozni ..:p
     
    .-kiki.-, Fatther, Kuzdern és 2 más kedveli ezt.
  3. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    l
    Szia. Neked az pont jó. Vízzel és trágyával naponta kétszer tudod aratni, reggel és este. Ha mindent bontasz, akkor meg tudod csinálni, persze ha kell ez a felhő.
     
    Fatther, Kuzdern, osztrak12 és 3 más kedveli ezt.
  4. alx528

    alx528 Fórum mestere

    Szia! Tudod a remény hal meg utoljára :) víz + ganyé =9óra 7 perc :)
    ****:) majd csak lesz valahogy ;)
     
    .-kiki.-, Fatther, Kuzdern és 3 más kedveli ezt.
  5. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Elültettem 3 terület hortenziát 2x1 be :p
     
    Fatther, Kuzdern, osztrak12 és 3 más kedveli ezt.
  6. osztrak12

    osztrak12 Fórum admirálisa

    Szia Leho69!
    Bár nem vagyok a német szomszédod, a csibéje sem voltam senkinek,de tán a jércéje már neked és ....... leginkább. Nem szoktam soha ilyenre sem Tőled,sem mástól segítséget kérni.Most mégis megteszem. Te merre hajlanál a helyembe,mert itt a Nem-ek vezetnek és nem értem,hogy jó eventnél 5 farmon is és ha beesik 1-1 ilyen évente 1x-2x,akkor ezt miért nem lehet szó nélkül bevállalni?
    Merre hajoljak inkább holnap délután vagy maradjon egyenes a gerincem?:music:
    A Tenyésztős eventeket nem csípem,ha nagy nehezen nekik állok is és nem csak hobbyból pár 10-et.
    Az most is lógva marad mások számára szerintem.
    De ezzel eventel mi legyen nálam?:music:
     
    Kuzdern, nyuszika215 és tandem6 kedveli ezt.
  7. genka53

    genka53 Mindentudó orákulum

    Szia, :)
    nem akarlak megbírálni, ezért csak kérdezem, hogy volt valami különleges oka, hogy 2*1-be ültetted? Mert az 1*1 -be ültetve pontosan kétszer nagyobb esélyt nyújt a felreppenőkre, mint a 2*1. :music:
     
    magdi06, Kuzdern, Döbi65 és 3 más kedveli ezt.
  8. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Szia
    Valami kísérlet nálam
    Olvastam valahol a mai véget ért eventes csevegőben , hogyha 1x1-en 40-nél kevesebb felröpi jön , akkor érdemes 2x2 -őn termelni .
    Ha meg 100 körül jön , akkor érdemes 2x1-en termelni
    Nem ezek voltak a számok , de nagyából a lényeg ez , és kíváncsi vagyok , hogy egy az egybe adja e ?
    Ja , és kevesebb trágyát és vizet használtam , ez is egy szempont .
    Lehet , az a taktika , csak arra az eventre tartozott , de játszani jóóóóóóóóó
     
    Fatther, -gyöngy-581, Kuzdern és 3 más kedveli ezt.
  9. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Emlékszem rá Toma írta a" csak röpis "eventbe. Használtam- bejött egy nap kihagyással is 80 játék...Persze lehet erre az eventre felesleges de lehet nem...:music:;) Kíváncsi leszek a felszálókra
     
  10. genka53

    genka53 Mindentudó orákulum

    Szia, :)
    drukkolok neked, hogy sikeres legyen a kísérleted :). Megfigyeltem, milyen jó vállalkozó szellemű kísérletező vagy!
    Kíváncsian várom az eredményt. :)
     
    magdi06, Kuzdern, rencsike982 és 2 más kedveli ezt.
  11. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Mindenki a saját taktikája szerint dönt.
    Van egy pár kérdés, amire Te kell válaszolj. Ha őszintén válaszolsz, akkor jó döntést hozol.
    A legfontosabb:
    Ha megszerzem a jutalmakat, mire használom őket?
    Mit tudok tenni a farmomon event helyett, ami céljaim felé visz?
    A kettő között mi a különbség?
    Hosszú távon növekszik-e a különbség?

    És még ki tudja hány kérdést tesznek fel a gazdák, amikre én nem is gondolok, mert számomra nem fontos, de nekik nagyon.
    Na, akkor válaszolj kérdéseidre és már döntöttél is.
     
    Fatther, Kuzdern, rencsike982 és 5 más kedveli ezt.
  12. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Szia Prof. Uram. Feltettem magamnak a kérdéseket és rögtön válaszoltam is magamnak. :D Az első felhőig biztos hogy elevickélek, a második már kérdéses. Annyi felesleges minden van a farmon , hogy már fel se tudom sorolni. Lehet hogy lesz egyszer majd 10 év múlva egy olyan event hogy a barkácsolt ólak több TP-t adnak, de akkor majd adok nekik sz.tápot.:D
     
    Fatther, Kuzdern, rencsike982 és 6 más kedveli ezt.
  13. osztrak12

    osztrak12 Fórum admirálisa

    Szia!
    Röpi
    Az első,hogy itt boncolgattuk,hogy 2x2-es kockán ha jön 1 röpi(több nem jöhet),akkor 100% és 40-nél kevesebb nem jöhetne.
    1x1-es földkockánál elméletileg jöhetne 4 röpi,de ez álom,hisz arány is 25%-os csak a 100%-hoz.
    1x2-es földkocka azért jobb,mert ott 50% az esély 1 röpire,tehát vagy vagy és ha 40 db 2x2-es kockát alapul véve, 80 db földkockából csak kapunk 40 vagy annál több röpit.
    Növénynél
    2x2-ben vetve 5-1=4 mag ,
    1x1-ben vetve 2-1=1 vagyis 2x2-re vetítve 8-4= 4 mag
    2x1-ben vetve 6-2= 4 mag a maradvány.
    Mivel mindnél 4 db mag a maradvány kockánként,így érdemes 1x1-be vetni növényt,mert 4x4=16 db 2x2-re vetítve a maradvány.
    1x2-nél már 2x3= 6,tehát 6-2= 4 db növény és
    1x1-nél pedig 4x2=8 növény,de 8-4= 4 növény
    Így érdemes 1x1-es földkockába vetni magokat,hogy növény gyorsabban meglegyen és ha van idő,akkor úgy 3/4 résznél akár átlehet állni a 2x1 termelésre is.
    Leho69!
    Jól mondtam vissza az általad átadott tudásod 2 éve?:music:;)xDxD
     
    Kuzdern kedveli ezt.
  14. libuskafarm

    libuskafarm Fórum admirálisa



    Ma nagyon vigyorgok minden hsz-en. Lehet ilyen napom van.

    Bocs, de olyan dolgokat írtok, hogy nem tudom komolyan venni. :D

    Cél, különbség, mit mire használok, 2x1 , stb ? :D Mintha olyan életbevágóan fontos lenne.

    Szerintem én kb hetente 2x aratok úgy, vagy még annyiszor sem, hogy pont annak adom a bónuszt aminek kell. Sosem figyelek ezekre, mert nincs arra idő. Képtelenség mindig mindent a leírásnak megfelelően követni. A farm kikapcsolódás, játék, úgy sikerül ahogy. Ennyi.
    Báró, szépen összeszedted a tp növelőket. Grat! S gondolod, hogy a többségünk ezt mind összehangolja? Nem hiszem. Annak tényleg nincs más dolga, mint farmozni. Szerintem.

    Köszönöm Nektek, hogy megmosolyogtattatok! :) Már ezért érdemes volt idejönni, na meg a Bad Gateway-ért :D
    Jó játékot, kevés izgalmat, laza kikapcsolódást Mindenkinek!

    Jó éjt!

    Látod, már elkutyultam, mert másra gondoltam. Remélem sikerült javítanom :D
     
    Utoljára szerkesztett: 9.4.19
    lovag01, Zuhi, Fuhur és 6 más kedveli ezt.
  15. nyuszika215

    nyuszika215 Fórum császára

    Csináld meg:D! Szerintem simán menni fog, sem röpiből, sem növényből nem kell sok, a felszaporításon kívül (ami 110 szupi és 10 vagy ízlés szerint 110 kk- én hajlok a 110-re) semmi bónuszt nem kell pazarolni. Ráadásul végre valami más és több, mint az uncsi kapálás. Nem kér sokat, nem is ad sokat, a felhő egy...illetve 2 nagy nulla, de nem érdekel. 4 óránként bontogatni lehet a ládákat, megszakadni nem kell és remélem, hogy az a cuki sárkány megjelenik az eventfelületen, ahogy adogatjuk be a cuccot az ablakokba. Szóval hajrá! Most megyek olvasni, ha a fórum szelleme engedi...mert akármit csinálok, az előző 4 oldalt nem adja, csak a hibaüzit-.-
     
    juliannakoczkas, magdi06, SzilvaG és 5 más kedveli ezt.
  16. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Igen, én írtam, de akkor az arra az eventre vonatkozott (és 10-12 órás növényekkel, napi 3 aratásra). Azt írtam, próbáljátok ki az 1x2-t, majd ha a felröpik száma olyan, hogy (majdnem) minden 1x2-es föld ad felröpit, akkor át kell térni 1x1-re, viszont ha csak 40 körül ad, akkor 2x2-re.
    Viszont egy ilyen hosszú növénnyel, mint a hortenzia, érdemes 1x1-ben kezdeni, és ha a felénél kevesebb a röpi, akkor térni át 1x2-re. Egy közepes érésű növénynél 1x2-vel kezdenék, egy rövid érésűnél pedig 2x2-vel. Mindezt persze befolyásolja a legenda szintje, a felröpire ható felhők, és a Pannik száma.
    Szia!
    Én a 10 vs. 110 KK kapcsán a 10-re szavazok.
    A KacsaKata 3 plusz termést ad. Pont. Mindegy, mire teszed és mikor; nem hat rá az égvilágon semmi. (Kivéve komforton, ott plusz 6-ot, de ez most mellékvágány.)
    Az első 10 magra azért érdemes rátenni, mert a plusz termést vissza tudod ültetni, így egy KK nem plusz 3, hanem plusz 21 termést ér.
    A második körre csak akkor érdemes rászórni, ha a többletet vissza is tudjuk ültetni. Jelen esetben maximum 588 db 1x1-es föld tehető ki, a 2. kör végére pedig van 700 magunk KK nélkül is. A második 100 db-ra szórt KK tehát csak a plusz 300 termést adja.
    Na mármost: ha nem számolod ki pontosan a végét, akkor lesz valamennyi plusz növényed, amit a rendszer visszavált event végén. Vagyis az elején elszórt KK-t beváltottad minimális TP-re és CSP-re.
    Ha az utolsó ültetés előtt kiszámolod, a szükségesnél mennyivel kevesebb növényed lesz, és azt KK-val szeretnéd pótolni, akkor ezt bőven ráérsz akkor, vagyis az utolsó ültetéskor rátenni; mégpedig pontosan annyit, amennyi kell.
    Mindezek alapján a rutinból szórt KK a felszaporítás 2. körében egyszerűen pazarlás, és a sok-sok eventben ez bizony sokszáz KK is lehet havonta. Aztán meg, amikor kellene, majd jön a sok panasz, hogy nincs...
    Megjegyzés: a hsz nem elsősorban Neked szól, csak a Te felvetésed kapcsán írtam le, ami erről eszembe jutott.
     
    Utoljára szerkesztett: 9.4.19
    Fatther, juliannakoczkas, SzilvaG és 11 más kedveli ezt.
  17. nyuszika215

    nyuszika215 Fórum császára

    Szia Toma és köszönöm! Igazából de. elolvastam futólag az ismertetőket és sem számolgatni, sem egyébre nem volt időm mostanáig. Csak eldöntöttem, hogy megcsinálom, mert miért ne. Végre egy event, amiben nincs semmi bosszankodnivaló:p. Most próbáltam átnézni a csevegőket, de leginkább az 502 üldöz, csak a 2. és az utolsó oldal volt eddig jó nálam:eek:. Viszont a másodikon ezt találtam Tőled: Holnap délután felszaporítás: 1. kör 100 növény (csatnival, KK-val); 2. kör 700 növény (KK nélkül)
    Éjszakára 550 db 1x1-be elültetve, reggelre meg is van az első 6 feladathoz szükséges mennyiség. Csak nem szabad még beadni, mert nem marad visszaültetni való!

    No ezért gondoltam én azt, hogy mit nekem 100 kk, úgy megvan reggelre az első 6 ablak, be is tudom adni, ketyeghet a 4 órás ablak és ültethetek tovább, mert így marad arra is. Persze mindezt úgy törpöltem ki, hogy halvány lila dunsztom sincs, mennyi az első 6 ablak beadandója... Tuuuudom, eventismertető és olvassam már el végre rendesen, de már sokadszor az 502., hibákról szóló oldal jön be az ismertető helyett, szóval inkább most hagyom és majd holnap számolgatok. :eek:
     
    juliannakoczkas, Kuzdern, Gio és 3 más kedveli ezt.
  18. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Szia!

    Logikád kifogástalan, szabatosságod lenyűgöző, matematikai vénád bámulatos. Pont.
    A gond ott van, hogy: ha a gazdák elkezdenének számolni, többnyire nehezebben menne, mint 1x1en kézzel vetni, vizezni és trágyázni 6 +2 teliholdas területen. Nem a 2x2 a gond, hanem a dolgok matematikai megfogalmazása. Mert bötűből számot generálni még az x-ből is nehéz. A taktikák kidolgozása nemes egyszerűséggel a különböző helyzetek (akár eventek) egyenletekbe való felírásával nagyon egyszerű lenne. A gondot az egyenletek felismerése és megoldása jelenti. Mert ehhez oda-vissza kellene ismerni a kellékek pontos tulajdonságát (amit közzétettek), félreértelmezés nélkül kell ismerni az eventismertetőt és csak ezután jöhet a matematikai megfogalmazása a meséknek. Ami kapcsán gyorsan kiderülhet, hogy Jancsika nem is hallott Juliskáról, és a hét törpe találta ki hófehérkét, miután Hamupipőke nem állt szóba velük.
    Ha még ez is meglenne, akkor az idő is némi akadályt jelent és nem a dx/dt-re gondolok. De, ha bedgatyavéj sincs útban, mert lecsúszott, akkor sem probléma mentes a dolog, mert az emberek 80%a úgy szocializálódik 15 éves korára, hogy zsigerből utálja a matematikát. (Mellesleg 5 év alatti korosztályban ez még 5%-ot sem éri el.) De ha utálja, és ide szórakozni jár, akkor snassz lenne számolnia bármit is, mert arra azt mondhatnák rá, hogy utálva szórakozik. Így aztán a helyzet Nyugaton is, meg Keleten is változatlan, mert az eventet bőségesen be lehet fejezni mindig, sokkal hamarabb, mint kellene, és mindenből mindig kevesebb van a kelleténél (kivéve a bedgatyavéj 502, hogy perelné be őket a Levis!), hogy nyomós indoka legyen a gazdának rávennie magát arra, hogy a következőnek is neki kell fognia. Mert a cucc kell, a másik is számolás nélkül megvolt, jó volt, s 2 nappal hamarabb fejeztem be, mint aki kiszámolta.
    Na, erre igyunk valamit, hogy jobban menjen a számolás.
    Ez úgy nagy vonalakban igaz KKra, sztrágyára, sztápra, FPre, FAra és forintra is. Persze fillérre pontosan én sem tudhatom, mert mindig változik az a hülye árfolyam!
     
    Utoljára szerkesztett: 9.4.19
    Fuhur, dalmata10, CoraQueen és 7 más kedveli ezt.
  19. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Szia Prof !Még egy gondolat a fekete- fehér=barna hasonlatról csak hogy ne legyek én is kinai.o_O A játékosok alapvetően régi profikra és tapasztalatlan újakból áll össze. Középen alig-alig vannak.:sleepy:Na most mindkét részről érezhető lemorzsolódás. :wuerg:A mesés virágos és a vele futó láda méltánytalan módon hátérbe szoruló" ládaesős" event jellemző példa az egyik a profiknak szólt, a másik a bárki által megoldható "kicsiknek" is.:) Nem igazán tetszett a visszajelzések alapján.:sleepy: A most futók a barnáknak szólna akik ugye nincsenek ;)mert a kicsiknek alapanyag-igényes ,a profiknak meg ugye mit ad? :(Ergo borzasztó nehéz egy nem homogén célközönségnek termelni.A válaszokat én nem tudom, gyanítom csak hogy a párhuzamos eventek lehetnek a megoldások csak jobban célközönségnek szánva.:eek:Egyet az ultizónak ,egyet a betlizönek" ahogy a kártya tanítja. már csak fel kell venni a talont jó érzékel..;):p
     
    Fuhur, szekulagábor, Kuzdern és 2 más kedveli ezt.
  20. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Szia!

    Utolsó gondolataidnál maradva, a betlizőnek teljesen mindegy, hogy hány és milyen event megy egyszerre. Minél több, annál jobb, mert annál többen fognak betlizni.
    Kicsik és nagyok. Évekkel ezelőtt, mikor még a TOP TOP volt, akkor írtam, egy logikai fát, hogyan tudja eldönteni magáról valaki, hogy kicsi-e vagy sem. Nem szerepelt benne a szint. ( https://board-hu.farmerama.com/index.php?threads/bolondos-gombák-és-top-1000-csevegő.13236/page-82#post-382901 )
    A játék önmagában annyira szerteágazó (sok helyről és gyakran lehet beszedni ugyanazért a pénzt), hogy homogén célközönség itt addig nem lesz, amíg legalább 2 ember játszik. Főleg akkor, ha az egyik én vagyok. De ha véletlenül én leszek majd az utolsó játékos akkor soha nem lesz homogén célközönség, mert én még félkörbe sem tudok állni. Igaz, ülni sem.
    No, mint írtam a szint nem játszik a kicsik, nagy felosztásban. Sosem játszott. A szint azt mutatja meg jellemzően, hogy ki mennyit költött már a farmra és azt milyen hatékonysággal tette. A költésben nem csak a bankkártya számít, hanem a kapálással töltött idő is.
    Nagy valószínűséggel az új TP tábla egyik fő-fő-fő missziója az lenne, hogy a gazdák (inkább farmok) jelentős részét egy szűk 30-40es sávba sűríteni, ami később 20-30ra szűkül tovább. Így aztán elhárulnának az eventkészítők elől olyan akadályok, hogy egy 140es szintkülönbségű társadalom részére kell homogén eventet csináljanak. Nem lesz könnyebb dolguk, de hadd higgyék ezt, ha akarják, mert ha 500 180as gazdának írnak ki eventet 500 féleképpen fognak reagálni rá. Lesz, aki azt írja majd, hogy így a 180as szinten ő ennyiért nem fog kapálni. És lesz, aki meg azt mondja: mit gondol a BP, hogy 180as szintre olyan eventet raknak, amibe még egy 220as is belerokkanna. A játékmesterek azon feltételezése, hogy szűkül majd a szintek közötti különbség, igaz, csak annak dinamikája lesz sokkal lassúbb, mint legrosszabb álmaikban látták. Mert van egy növekvő tábor, aki magas ívben kezeli a szintet, meg a TP-t. És van egy néhány tucatnyi élboly, mely sokkal gyorsabban lépi a szinteket, mint legrosszabb álmaikban remélték.
    És a játékmesterek legrosszabb álmaitól is sokkal rosszabb az a tény, hogy, amikor mindenki 300as szinten lesz, még akkor is lesznek bőven kicsik és nagyok egyaránt. Aki nem hiszi, olvassa el a Kicsi kalauzt.
     
    Fuhur, dalmata10, szekulagábor és 9 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.