Minden egyéb kérdés ide

Kategória: 'Technikai kérdések', témanyitó: mamarygen, témanyitás ideje: 30.10.15.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. cicavica5

    cicavica5 Utánpótlás-írogató

    Köszönöm szépen.
     
  2. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia ismét.

    A minievent aktív már.
    Egy ki- belépés után megtalálod, ha még nem történt volna meg. :)
     
    cicimsincs és apumbiapa kedveli ezt.
  3. apumbiapa

    apumbiapa Törzsjátékos

    Köszönöm szépen , megjött az akció.:)
     
    Othep kedveli ezt.
  4. peter1022

    peter1022 Fórumszaki

  5. Julcsi7502

    Julcsi7502 Fórum-zöldfülű

    Én be sem tudok lépni csak tölt és tölt...
     
    monster_02, peter1022 és Judy_Csiki kedveli ezt.
  6. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Nálam egyelőre gond nélkül fut a játék.
    Nem érkezett hír játéklassulásról.
    Ki- belépés nem biztos, hogy elegendő.
    A szokásos eljárásokat tudom javasolni: CCleaner-es tisztítás lefuttatása,
    Próbálj másik böngészővel belépni, illetve kliensre váltani. Jóval kevesebb memóriára lesz szüksége a gépednek, ha a klienst használod.
    Érdemes az internet sebességet is ellenőrizni. A wifi-s csatlakozás a hálózathoz mindig gyengébbteljesítményű, a kábeles csatlakozás sokat segíthet, legalább a játék ideje alatt. A hétvége miatt a nethálózatok terhelése magasabb lehet, mint egyébként.
    Zárj be minden felesleges ablakot.
    Ajánlom figyelmedbe Ableotory TL javaslatát, találhatsz benne számodra is alkalmazható megoldást.
    https://board-hu.farmerama.com/threads/javaslatok-a-lassú-akadozó-játék-ellen.24566/
    Ha semmi sem segít, adj azonosítókat, kérlek: (farmnév, ID szám), valamint írd meg, kliensben vagy böngészőben tapasztalod a lassulást.
     
    peter1022 kedveli ezt.
  7. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Nálam egyelőre gond nélkül fut a játék.
    Nem érkezett hír játéklassulásról.
    Ki- belépés nem biztos, hogy elegendő.
    A szokásos eljárásokat tudom javasolni: CCleaner-es tisztítás lefuttatása,
    Próbálj másik böngészővel belépni, illetve kliensre váltani. Jóval kevesebb memóriára lesz szüksége a gépednek, ha a klienst használod.
    Érdemes az internet sebességet is ellenőrizni. A wifi-s csatlakozás a hálózathoz mindig gyengébbteljesítményű, a kábeles csatlakozás sokat segíthet, legalább a játék ideje alatt. A hétvége miatt a nethálózatok terhelése magasabb lehet, mint egyébként.
    Zárj be minden felesleges ablakot.
    Ajánlom figyelmedbe Ableotory TL javaslatát, találhatsz benne számodra is alkalmazható megoldást.
    https://board-hu.farmerama.com/threads/javaslatok-a-lassú-akadozó-játék-ellen.24566/
    Ha semmi sem segít, adj azonosítókat, kérlek: (farmnév, ID szám), valamint írd meg, kliensben vagy böngészőben tapasztalod a lassulást.
     
    barbi021951 és -ágianyu33- kedveli ezt.
  8. veronika011355

    veronika011355 Junior szaki

    T.Modik, azt hiszem nagy hülyeseget csinaltam. AMuzeumba betettem az egyik ürgep dekort +egy fejlesztest, utana jöttem ra , hoga csak egy fejlesztest fogad el, erre idegessegemben kitöröltem. Na akkor lett a baj, mert a dekor eltünt. szerencsere duplaztam es a masik dekort siman kiraktam, de a baj, hogy a hatodik függöny nincs meg. Mit lehet csinalni ? Elöre is köszönöm a segitseget.
    veronika011355 ID33969212
     
  9. peter1022

    peter1022 Fórumszaki

    Klienssel csinálja. Sima böngészős belépésnél nem tapasztaltam.
    Szia,
    Belépéssel szerencsére nincs gond. De egyik hiba sem jó.
     
  10. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia ismét.

    Nem hoztál azonosító adatokat.
    Végül is megoldódott a problémád?

    Elvileg, ha a böngésző fut a farmodon, akkor a kliensnek még jobban kellene.
    Ha klienssel játszol és semmi sem segít, akkor töröld a gépedről és telepítsd újra a klienst.
    Ügyelj arra, hogy újratelepítés előtt mindenhonnan töröld a régit: a Programok közül, a Letöltés mappából és a Lomtárból is.
    Ajánlunk ezután egy CCleaner-t.
    Csak ezután telepítsd újra.
    Ügyelj arra is, hogy csak egyszer legyen telepítve a kliens.
    Az alkalmazásoknál ellenőrizd, hogy Szalma Pali feje csak 1x szerepeljen.
     
    peter1022 kedveli ezt.
  11. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Megtörtént az ellenőrzés.
    A világítótoronynál van kint egy 5-ös, Futurisztikus űrversenygép 3. dekorod és a raktárban van egy Retro űrversenygép.
    Sajnos, nem figyeltél, és a 6. fejlesztést a második alap dekorra tetted.
    Vagyis az egyik dekorra feltettél 5 függönyt, a másikra egyet.
    Így nem tudod teljesen felfejleszteni az elsőt.
    Ezzel sajnos, már nem tudsz mit csinálni. :(

    Amikor törölsz egy Múzeumot, akkor a benne lévők nem tűnnek el, hanem a Menűbe (Láda / Váza ikon) alá kerülnek vissza.

    (Viszont arra ügyelni kell, hogy pl. +-os dekort ne tegyünk Múzeumba, mert annak törlésekor a dekorok elvesztik a törlésig még meglévő plusz jutalmukat.)
     
    Ms.AbyZu, -ágianyu33- és cicimsincs kedveli ezt.
  12. peter1022

    peter1022 Fórumszaki

    Szia,

    Köszi. Törlöm, és meglátjuk. :):)
     
    Othep kedveli ezt.
  13. szinusz

    szinusz Haladó

    sziasztok! a gazdakörben eddig, amikor beadtam valamit, akkor az a feladat felugrott a lista tetejére de nem sorolta át máshova, csak folytathattam az alatta lévővel a beadást. mostanában, ha beadom akkor nem találom, hol is van? valamit átsorol, nem tudom, hol tartottam. vajon hogyan kellene valamit beállítanom, hogy visszaálljon a régi rend: beadom, a tetejére megy, az alatta lévő következik. köszönöm a választ. szinusz ID:1296664
     
  14. [erika05]

    [erika05] Fórumgróf

    Sziasztok!

    Miért van ha beírok egy üzenetet akkor kiírja hogy nem vagyok jogosult? Most engedte ezért itt írom le a problámámat mert a hibáknál nem engedi. A másik farmon a pietro52 és ott is akartam jelezni a hibát de mindíg azt írja ki hogy nem vagyok jogosult. Hiába a frissítés tisztítás. Ott már az utoló duplázót szerettem volna betenni, van hozzá üzemanyagom de nem engedi. Légyszíves ha van időtök nézzetek rá. ID 27405329
     
  15. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    .
    Szia,
    a gazdaköri feladatokat tudod több szempont alapján rendezni, jelenlegi beállításod a Szint szerint van. A Haladás szerinti sorba rendezésnél legfelülre kerül az a listában, ahol a legjobban haladtál már.
    upload_2024-5-6_10-55-35.png
    A Központ felé jelezzük, hogy nézzék meg, hogy mi változott a Gazdaköri működésnél, hogy az aktuális feladat nem ugrik az adott oldal elejére.
    Amikor épp beadsz egy feladatba bármit, az kap mindig egy keretet, így látod a jelenlegi helyzetben is, hogy melyik Gazdaköri feladatot hajtod éppen végre - ez a kép csak egy példa, nem Nálad készült - felülről a 4. gazdaköri kapott keretet, mert abba adtam utoljára bele a tesztfarmon:
    upload_2024-5-6_10-54-5.png
    Megértésedet köszönöm!
     
    -ágianyu33- kedveli ezt.
  16. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia,
    a fórumnál, ha sokáig inaktív vagy, kiléptethet a rendszer, ilyenkor a farmról lépj be frissen, s fogsz tudni bármelyik topikba írni. Érdemes frissíteni az oldalt, mielőtt elkezded írni a bejegyzésedet.
    Luxus üzemanyagot csak olyan mezőnél tudsz használni, ahol ajándékot kapunk - ez alól kivétel az 5. szint utolsó mezője - felhőt nem lehet duplázni, ahogy azt az ismertetőben is jelezte Kollégám. Felhősort csak egyet tudunk szerezni.
    Idézek az ismertetőből:
    "4. Nyereményduplázó gomb
    [​IMG]
    Ezzel a gombbal lehetőségünk van duplázni a következő nyereményt.
    (Pl. lehetőségünk van duplázni a következő szupertáp nyereményt.) Felhősort nem tudjuk duplázni!
    Fontos tudnivaló, hogy csak abban az esetben aktív a gomb, amikor a következő lépés egy nyeremény!
    Köztes "üres" résznél nem aktív a gomb.
    Szükséges malomtermék: 1 db Luxus bioüzemanyag"



    Ellenőrzésem alapján a pietro52 farmon pont ennél az ajándéknál tartasz, így itt egy Bioüzemanyagra van szükséged, hogy az utolsó lépést végre tud hajtani, s a felhősort megszerezve célba érj:
    upload_2024-5-6_11-10-1.png

    Sok sikert a befejezéshez!
     
    -ágianyu33- kedveli ezt.
  17. Laki57

    Laki57 Fórum-zöldfülű

    Sziasztok ! új bankártyát kaptam és szeretném a számát be írni hogy tudjak vásárolni /prémium gazda vagyok és nem e engedi be írni Sőt most még az ID számomat se mutatja.Mi a teendőm !
     
  18. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia,
    ha a régi kártyád lejárt, akkor azt célszerű törölni a felületről.
    Egy új vásárlási tranzakció során tudod rögzíteni az új kártyád adatait a játék Banki felületén. Erről itt találsz információt:
    https://board-hu.farmerama.com/thre...és-bankkártyával-mastercard-visa-maestro.775/
    A biztonságosabb internetes bankkártyás vásárláshoz a bankok bevezettek erős Ügyfél-hitelesítést, ha esetleg az okozta a problémát az új rögzítésnél, hogy ezeket a jelszavakat, azonosítókat nem ismered, akkor a bankodat szükséges felkeresni, ebben ők tudnak segíteni Neked.
    Ha ezen segítséggel nem oldódik meg a problémád, akkor kérlek, a Supportot keresd fel, mi itt a Fórumon ennél többet nem tudunk segíteni ebben a kérdésben.
    Ha a Supportos bejelentés beküldésénél problémába ütközöl a "nem vagyok robot" igazolásakor, akkor állítsd át a képernyőméretet a CTRL és - gomb, vagy a CTRL és egérgörgő segítségével (természetesen a bejelentés elküldése után visszaállíthatod a jelenlegire, CTRL és + gomb, vagy a CTRL és egérgörgő segítségével).

    A közvetlen bankkártyás fizetés mellett van más opció is a vásárlásra, többen használják ezeket a Játékosok közül - nézz körül, hátha vmelyik megoldás lehet átmenetileg számodra is:
    - az egyik a Paysafecard (PSC), amit Postákon, illetve bizonyos benzinkutakon lehet beszerezni, itt találsz egy térképes keresőt:
    https://www.paysafecard.com/hu/ertekesitesi-pont-megtalalasa-1/
    Érdemes az oldalon az általános tudnivalókat is elolvasni róla.
    Itt találsz információt a PSC-vel történő fizetés menetéről:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/paysafecard.2301/
    - a másik megoldás a PayPal-lel történő fizetés lehet (itt is bankkártyával fizetsz, csak közvetetten), ezen megoldásról itt olvashatsz, ha nem ismered még: https://www.paypal.com/
    Megértésedet köszönöm!
     
    -ágianyu33- kedveli ezt.
  19. -pekudli-

    -pekudli- Törekvő

    A kerekkerék egy kicsinykét fura. Elindul, aztán megtorpan, majd egy negyed fordulatot vissza és megáll valahol.Ezt tapasztalom már 2 napja.Lehet nem hiba, de hát jó ha tudja az ember. Az is lehet, hogy csak nálam.
     
  20. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia,
    a kerekkerék animációja a nyereményt nem befolyásolja, az csak egy plusz "látványelem". A nyeremény a pörgetés indításakor már eldől, s felkerül a nyereménylistára, jóváírásra kerül, s természetesen a pörgetés végén ott fog megállni a kerék. Én is láttam már ilyen megtorpanó pörgetést, bár én általában ESC-et használva, lerövidítem a pörgetéseket. :)
    Megértésedet köszönöm!
     
    -ágianyu33- kedveli ezt.