Visszajelzés Növénynemesítési tapasztalatok

Kategória: 'Spam sarok', témanyitó: Nildia, témanyitás ideje: 10.2.15.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. HéricsBáró

HéricsBáró Fórum elő legendája

Sziasztok

Olvasgattam a zsázsa nemesítésről , és gondoltam kipróbálom a Szuper akciós napok!

Indultam

Érkeztem

Szia
    Nemesítéssel 10 kattintás bruttó 6030 db , és 900 mag elveszik
    És ha 1 területen komfortozok ,akkor 120 mag veszik el , és elég 4 kattintás .

Melyik éri meg , ha gyorsan kell a zsázsa : nemesítés vagy a komfort ?
    Mennyire kell komforton többnek lenni , hogy a nemesítés alább legyen ?

Nekem tetszik a nemesítés ötlete , és ássam bele magam jobban ?
    Mielőtt megkérdeznéd az 1 farmaranyas gyorsítást , vettem a piacról tenyészállatokat , majd 1 tápos tenyésztéssel csináltam a gazdakörbe , hogy tudjak kiszedni farmaranyat , igaz nem sokat , de aránylag klappol eddig a tervecske .
    De hosszabb távon nem klappol , mert mire belemélyednék , elfogy az arany onnan .

Kéne egy kisokos valami
    Mondjuk pörgetsz feláras resettel
    Majd az ott kapott tenyészállatokat eltenyészted feláras 1 táppal .
    Majd be a gazdakörbe farmaranyat kiszedni a tenyészállatos résznél .
    Majd a nemesítéssel zsázsát kiszedni 1 farmarannyal .
    Majd a kiszedettt zsázsát gőtetáppal felárasan lekeverni farmarannyal .
    Majd a gazdakörbe kiszedni a pikkolókat , és nullázni a gőtéket .

És mindezt a szuper akciós napokon . Vagy ez álom ? Hol hibádzik a képletem ?

Kuzdern és zsani_apja kedveli ezt.
  2. BackOffice

BackOffice Team Leader Team Farmerama HU

Szia!
    Ha gyorsan kell a zsázsa, akkor 1x1-ben két területen kell megfelelő gyémánt rekeszes termékkel 20-25 kört lenyomni. Mire az egyiken aratsz-ültetsz, a másikon be is érik a zsázsa. Szerintem ezen aztán nincs mit variálni. Minek a komfort?

Ha normál nemesítéssel gyűjtöd a zsázsát, nem foglal területet, nem kell aratni, ültetni percenként.
    Termelhetsz a területen mást és nem pazarolod a drága idődet és a helyet zsázsára.

Mi az oka annak, hogy nagy mennyiségű gőtét gyűjtesz? Kell valahová? A pajtaértéke a (bányász) béka pospija alatt van. (Szó szerint: hiszen a békának amúgy is alacsony: 383, és a gőtének még ennél is százzal kevesebb, azaz 282.)
    Pont az egyik legrövidebb érésű óllal akarsz nulla percezni? Akkor inkább neon ólakra használd az ólas nullát.

Szerintem a képleted nagyon sok helyen hibádzik.:(

Mindig onnan indulj el VISSZAFELÉ, hogy mi a célod. És arra keress megoldást.

Nem kell erőltetni semmiféle őrült ötletet csak azért, mert valami apróságot észreveszel a játékban.

Arról nem is beszélve, hogy a játékosok 99,9%-a nem pazarolja a farmaranyat azokra a lépésekre, amiket te írtál.
    Azért reseteleni a kereket FA-ért, hogy tenyészállatot pörgess, nélkülöz minden "értelmet". FA-ért tápot keverni szintén nem életszerű.

Az, hogy a gazdakörökből megszerezhető 1-1 db piccolo-ból kapj 5 (4) virágfestést, annak esélye erősen konvergál a nullához.

Nagyon szeretem, amikor kattog az agyad, mert észreveszel sok-sok apróságot a játékban, de az esetek nagy részében a fától nem látod az erdőt. :(

3. HéricsBáró

És ha aktiválunk minden érésidő csökkentő felhőt , veszünk turbómalmot , és lesz a féláras napok , akkor se ? :inlove:
    Pont látom , és ha már kell egy rahedli táp való , akkor a legegyszerűbben kéne összekaparni , és ha már itt a nemesítés , amiben ömlik a zsázsa az ölünkben , akkor miért ne lehetne a cél a gőte nullázás ?
    Vagy lehet más állat is , de akkor a tápja egy másik fele összeszedés mód kell . A gőte nullázás tervem ez . Maradt még 100 féle állat variáció táp terv .

Kuzdern kedveli ezt.
  4. tevehajcsár

tevehajcsár Fórummogul

Ti hogyan "taktikáztok" a nemsítéssel? 18+ órás növényeimet szeretném felupgradelni legalább 1 db fullosra.. De 6-7%-os víz és trágyánál pl a szegfű beállt van még ráható sok jó lehetőség de semmit nem ad...több 10 ezer ment már így a kukába.. Ok mondem rámegyek másikra... ott meg szintén több ezer megy a kukába mert ott meg adogat de számomra semmit nem érő pl flakont adhat 200% vagy vagy több tp stb de gyorsítás nuku..

Van valami érdemi dolog amivel lehet "szerencsét" próbálni? Vagy ez is kb annyira random mint pl a horgászás a játékban?

5. HéricsBáró

Szia
    Én úgy nemesítgettem , hogy először répa búza saláta nemesítgettem sokat .
    És , amikor úgymond kifárasztottam a rendszert , rámentem a nagy vadra , a 25% szupertrágyás nullás növényekre .
    A rendszer csak úgy érzékelte , nemesítgettél sokat , itt az ideje egy valami random nagy bónusznak .
    Volt , mikor bejött , volt mikor nem jött be .
    Én ebben hittem , és hiszek is .
    Ha már vesszen a növény , akkor a kis növények vesszenek .
    Most megálltam a nemesítgetéssel . Várok az ihletre megint . Pihen a zsázsa . Szusszan .

Kuzdern kedveli ezt.
  6. -BombadilToma-

-BombadilToma- Fórum elő legendája

Szia!
    Véletlenszerű. Az én statisztikám szerint egy növény teljes kinemesítése átlagosan 40 ezer növénybe került (teljes nemesítésen az érésidőre ható és az értékesebb felröpis bónuszokat értem). Persze ez a szám nagyon változó, hiszen a 100 alatt növények nemesítése nem kerül sokba, míg a 100-200 köztieké méregdrága. Volt olyan növényem, ami 9 körből 8 bónuszt adott, és volt olyan is, aminél 72 kör kellett - az átlagom 28 kör.
    A taktikám változó. Ha valamiből sok növényem van, akkor csakis nagy üvegházakkal nemesítek. Így az első 4-5 nemesítés jellemzően ad is bónuszt (persze ritkán azt, ami pont kellene). Ha nincs sok növényem, akkor kis üvegházakkal kezdek. 3-5 sikertelen kör után áttérek a közepesre, majd vissza a kicsire. Ha megvan az alsó 3 bónusz, akkor már csak közepest használok; itt is úgy, hogy 3-5 sikertelen kör után nagyra váltok, majd utána vissza. Ha már csak a felső 3 bónusz hiányzik, akkor csak nagy üvegházakkal dolgozom.

7. tevehajcsár

tevehajcsár Fórummogul

Azok engem nem érdekelnek mivel szupertrágyám kb sosincs éppenhogy eventről eventre élek vele..:( Nekem elég volna a víz + trágya + érés gyorsító de nem adja őket...pedig a hortenziánál ha jól láttam van 60%-os víz gyorsítás + mellette még 7%--os szintén viz és még érés gyorsító is ez a 3 nagyon jó volna oda mert az 22:45-ös növény,de persze oda plakont kacsa katás hülyeségeket szórja állandoan de azokat nem tartom meg mert nekem nem kellenek. Mindegy ez van akkor próbélkozgatok hátha..

8. HéricsBáró

Nem tom a vízet hogy gyorsítja , mert matekban nem vagyok otthon .
    De azt tudom , hogy volt olyan event , ahol lehetett nemesíteni eventnövényt , és a trágya 10%-kon van , és jön melé egy 10%-os is akkor az nem 20% lesz , hanem a 10 százalék 10 %-ka , ami 1% vagyis 10+1 = 11%.
    Gondolom a víznél is ilyen fajta számolás van .

9. -BombadilToma-

-BombadilToma- Fórum elő legendája

Minden bónuszt fogadj el! Teljesen felesleges, hogy ha végre sikerül a nemesítés, x-edszerre is ugyanazt a nemkívánatos bónuszt dobja. Úgyis csak az a bónusz aktív, amit a rekeszbe teszel, nem okoz hátrányt, hogy megszereztél semmirevalókat is.

HéricsBáró, BackOffice, Kuzdern és 3 más kedveli ezt.
  10. cb83

cb83 Járnitanuló

Szia! Én vennék amarántot a 16-os piacon. Írok privátot.

Imi* kedveli ezt.
  11. Imi*

Imi* Fórum elő legendája

Örültem, hogy segíthettem.:)

cb83 kedveli ezt.
  12. cb83

cb83 Járnitanuló

Köszönöm az amarántot. 5 legnagyobb rekeszből 5 bónusz lett, így legfontosabbak már megvannak (szupertrágya, fakalapács), talán majd még a 6-at (KacsaKatás bónusz) később megpróbálom.

Imi* kedveli ezt.