Nyugdíjasok

Kategória: 'Törzsasztal', témanyitó: Gobio55, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Csaba957

    Csaba957 Fórum nagymestere

    Szervusztok!
    A gyopárosnál javaslom a meggyfákat, főleg úgy, hogy keveset vagy a gépnél, mert hosszú az érésideje, viszont a termésnek jó a pajtaértéke. És kivágáskor a fa anyagot is jól adja.
     
    ursa11, mimi, Samborg és 3 más kedveli ezt.
  2. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Jaj Csabám,
    én is szeretnék sok meggyfát ültetni, de nem jön úgy az alapanyag ahogy szeretném.Az alap faanyaggal vagyok gondban, de lehet, hogy én bandázsoltam el, mert többet akartam gyártani, és inkább rosszabb lett, mert több nagy értékű faanyagom lett, mint a kicsi.Most már rájöttem,én tettem rosszul az ácsműhelyben.....
     
    Utoljára szerkesztett: 18.12.22
    ursa11, mimi, zsani_apja és még 1 ember kedveli ezt.
  3. mimi

    mimi Fórum elő legendája

    Akkor lehet hogy én is elrontom? Már mindenki másmilyen fát ültet, csak én tartok a baracknál? Pedig mindig felmegyek a hegyre is.
     
    ursa11, zsani_apja és Kuzdern kedveli ezt.
  4. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    Üdv mindenkinek! [​IMG]

    1892-ben ezen a napon Szentpéterváron bemutatják Pjotr Iljics Csajkovszkij balettjét, „A diótörőt”, az Orosz Nemzeti Balett előadásában.
    1906-ban született Zelk Zoltán Kossuth-, József Attila- és Baumgarten-díjas magyar költő, 2006-ban halt meg Joseph Barbera amerikai rajzfilm-készítő, Frédi és Béni, Foxi Maxi, Maci Laci, Tom és Jerry „atyja”.

    Aki topon van a gyopárvölgyből, nyugodtan görgessen tovább... [​IMG]
    Néhány gondolat a gyopárvölgyről, hogy én mit, hogyan és miért csinálok, hátha valakinek segít. Nem figyelem pontosan az lejáró időket, akkor jövök géphez, amikor kedvem van, és leszedem, cserélem, ami épp kész van.
    A megrendelők közül, aki minden nap van, annak csak virágzó ágat adok, az máshova úgysem kell. A fatermések meg kellenek a jelvény előállításához. A hétvégi megrendelő kivételes, őt mindennel ellátom, mert több haladási pontot ad, így szép lassan halad a szintjelző csík is.
    Kiváltottam a második területet is, így már tíz fát tudok ültetni. Többségében barackfát. Kiváltottam a meggyfát is, sőt fejlesztem is, már csak az utolsó fejlesztése van hátra, ami négy jelvényt kér.
    Azért döntöttem a meggyfa fejlesztése mellett, mert a pajtaértéke jobb lesz és egy kicsit gyorsabban gyártódik és növekedik. Ez ugyan nem számottevő, de csak sorban lehet a fejlesztést csinálni. Most 116 a pajtaértéke, az alap 105 helyett.
    Azért ültetem többségében a barackfákat, mert a meggyfa gyártásához lassan szaporodik az alap faanyag. Kiváltottam egyszer azt is, hogy két fát tudjak gyártani egyszerre, de rájöttem, hogy nem jó, mert azzal annyi fa lesz, hogy nem fér a tárolóba. Később, ha több terület lesz, akkor biztos hasznos ez is. Egyelőre egy helyen is tudok annyi fát gyártani, hogy a kivágottak helyett tudjak ültetni.
    Fűrészmalom...
    Itt az faanyagnál a 11-ig húzom a csúszkát, ami öt alap faanyagot ad és egy gyakorit ez 55 percig megy. Néha elfogynak a fatuskók, akkor várakozik... (Azért kell ültetni a meggyfákból is, hogy annak a kivágásakor nagyobb fatuskók is lesznek, ami jól jön a kicsik mellé.)
    A zöld üzemanyagnál végig húzom a csúszkát, ez 45 percig teker. Ide az XL-es fákat szórom be. ólakból a sárgákat, terményes ólakból a kerékről kapott feleslegeseket.
    A humusznál a négyesre állítom a csúszkát, itt biztosan adja a négy alap humuszt, egyelőre erre van szükség, a nagyobbakra nincs.
    A szerszámkészletnél is négyesre húzom, mert arra van szükségem, hogy minél több kis szerszámkészlet legyen. Ide a tojásokat adom be, amikor terményt kér. Kitettem a tojásfáimat, hogy pótoljam a felhasználtakat. Amikor állatokat kér, abból adok, amiből a legtöbb van, figyelve persze az értékére, hogy ne nagyon lépjem túl a kellő pontszámot.
    Az átalakításnál a hármasra állítom, itt 100 ATP-t ad, ha nincs szerencsém, akkor egyet se, de ilyen még nem fordult elő. Ez 24 órát vesz igénybe. Itt kiváltottam a második keverést is, mert muszáj volt felhasználnom a gyártási anyagokból, mert betelt a 100 tárolási helyem. Ha lejár a második hely, akkor nem biztos, hogy szükség lesz megint rá, az majd menet közben derül ki.
    Néha felhúztam itt-ott maximumra a csúszkát, így az átalakítóban válogathatok, hogy mit is tegyek be azokból, amit egyelőre úgysem használok fel.
    A fák növekedési idejét csökkentőt nem szoktam használni, a temérdek fatermést is, csak a meggyfára, ott is csak az utolsó szakaszban, amikor 3 db plusz termést ad.
    Most az ötödik szint vége felé járok.
    A meggyfa teljes fejlesztése után tervezem kiváltani a többi fát, hogy meg legyenek. Egyelőre inkább barack és meggy fákkal haladok, aztán majd meglátom.
    A csevegőt is előszeretettel olvasgatom és használom belőle azokat az ötleteket, tanácsokat, amikről úgy gondolom, hogy nálam is hasznos. Így kényelmesen, nyugisan haladok, nem sietek én sehova...

    A mai ebéd tejfölös zöldbab leves lesz és zöldséges rizses hús káposzta salátával.
     
    ursa11, bündihugi, mimi és 2 más kedveli ezt.
  5. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Szervusztok...

    Erzsike,
    köszönöm, hogy leírtad a tapasztalatokat, nekem sokat segítettél...
    További szép napot kívánok!!
     
    ursa11, bündihugi, mimi és 2 más kedveli ezt.
  6. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    Örülök neki, azért írtam, hátha jó lesz valakinek.
    Most muszáj volt kiváltanom a második fa gyártási helyét, mert nem tudtam beszedni a szerszámkészletet. Nem volt hely a raktárban. Nem szerettem volna törölni, ami már egyszer megvan, inkább felhasználtam. Szerencsére volt annyi kulcsom, hogy tudtam bővíteni a helyet.
     
    ursa11, mimi és zsani_apja kedveli ezt.
  7. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Erzsike,


    Én is így jártam .Most keresem az ajándék kitehetőt a BP évfordulóra.Segítenél??
    Voltam már a Hireknél is, de nem találom.Lehet hogy korán keresem, vagy már késő??

    Na tessék....igy jártam!!!

    Megtalálható lesz holnap (2022.12.16) 0:00-tól 23:59-ig a játékban a hírek felületen.
     
    Utoljára szerkesztett: 18.12.22
    ursa11, mimi, zsani_apja és még 1 ember kedveli ezt.
  8. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    Ha nem találod, akkor nem vetted át pénteken sajnos...

    Épp most találtam egy játékostárs "tollából" a csevegőben, hogy a meggy értéke a teljes fejlesztés után 137.
    Ezért igyekszem én a meggyfát fejleszteni...
     
    Utoljára szerkesztett: 18.12.22
    mimi és zsani_apja kedveli ezt.
  9. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Jó reggelt kívánok!

    Kicsit komor az idő felénk, de hátha győz majd a napocska és megmutatja magát.
    Így jár aki nem gondolkodik időben, igy aztán nincs kitehetőm....
    Én is fejlesztgetek, de ma sajnos kiszolgáltam a vevőt,na mindegy, majd bejön a későbbiekben.

    Erzsike, hozzad csak a híreket, igy aztán én is tudok informálódni az okosságokról.

    Legyen szép a napotok!!
     
    ursa11, Kuzdern, zsani_apja és még 1 ember kedveli ezt.
  10. mimi

    mimi Fórum elő legendája

    Én is köszönöm, segítettél vele.
    A csúszkát végighúzom, akkor az átalakítóba kell kisebb terméket csinálni?
     
    ursa11 és zsani_apja kedveli ezt.
  11. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    Üdv mindenkinek! [​IMG]

    Az átalakítóval az újrahasznosítóra gondolsz? Ahol a két nyíl van?
    Azt is csak a 24 órásra szoktam állítani, ott 100 ATP-t ad és csak olyan cuccot adok neki, ami most nem kell a két fa gyártásához.
    Ha nem erre gondoltál, akkor nem értettem a kérdést? [​IMG]

    Felénk reggel mínusz 6 fok volt, most már süt a nap, de meleg egyáltalán nincs.
    Az ebéd a tegnapi maradék zöldbab leves és túrós tészta.

    Tegnap elértem a hatodik szintre, semmit nem változtattam a játékomon. Barack és meggyfa gyártása folyik, néha áll az ácsműhely alapanyag hiány miatt, a fűrészmalom folyamatosan jár, de két gyártó helyet nem győz el.
    Még két jelvény hiányzik a meggyfa utolsó fejlesztéséhez.

    2010-ben ezen a napon Martonvásár településen mérték az év leghidegebb hőmérsékleti értékét. Aznap -23,7 fok volt.
    1915-ben született Édith Piaf francia sanzonénekesnő, 1848-ban halt meg Emily Brontë angol írónő (Üvöltő szelek).
     
    Utoljára szerkesztett: 19.12.22
    ursa11, zsani_apja, Samborg és még 1 ember kedveli ezt.
  12. mimi

    mimi Fórum elő legendája

    Igen, arra gondoltam. Pár dolgot megvilágítottál, de még mindig van mit átgondolnom.
     
    ursa11, zsani_apja és Samborg kedveli ezt.
  13. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    Nálam most két ablakban megy a 24 órás átalakítás. Holnap reggelre az egyik ablak megszűnik, egyelőre nincs is annyi kulcs, hogy újra ki tudjam váltani.
    Míg összeszedem azt a pár kulcsot, ami hiányzik, addig csak nézelődök és bosszankodom...
    Valami mindig akadályoz abban, hogy gördülékenyen tudjak haladni...[​IMG]
    Addig nem tudok faanyagot gyártani, amíg nem vágok ki fákat.
    A zöld üzemanyagot nem tudom begyűjteni, mert megtelt a tároló helye, ez nem is zavar, mert az az 52 ezer olyan sok, hogy most úgy látom, sose fogy el.
    A humuszt és a szerszámkészletet nem tudom begyűjteni, addig míg az újrahasznosító le nem jár, hogy tudjak nekik helyet csinálni.
    Humusz és faanyag hiány miatt nem tudok fákat gyártani.
     
    mimi, ursa11, Samborg és még 1 ember kedveli ezt.
  14. Swallow

    Swallow Board Administrator Team Farmerama HU

    Sziasztok!

    A topicban lévő hozzászólások archiválásra kerültek.
    A topic archívumát mostantól >>ITT<< érhetitek el.

    Ebben az archívumban találhatjátok meg a 2022. december előtt ebben a témában íródott hozzászólásokat.

    A topic zavartalanul működik tovább.

    Kellemes időtöltést kívánunk a továbbiakban is!
     
  15. zsona416

    zsona416 Fórum bárója

    Sziasztok, Szép Napot kívánok:)

    Látom Gyopárosföldön szépen halad mindenki...nálam hétvége óta kicsit visszaesett a termelés, mert nem igazán volt időm rá...nem azért kell várnom, mert tele van a raktár, hanem pont üres...de majd ünnepek után rendbe teszem a dolgokat...eventet elkezdtem a farmos területen, de még át kell olvasnom rendesen az ismertetőt, mert még nem vagyok teljesen képbe, hogy mit is kell csinálni...

    Tegnap óta sütögetek...a linzer és a mézeskalács már készen van...aztán elkövettem azt a hibát, hogy megkérdeztem az én drága életemet, hogy mit szeretne még...erre rávágta, hogy pozsonyi kiflit...még soha nem készítettem, de mint tudjuk már mindennek utána lehet nézni...szóval felkerestem google barátunkat ahol is rengeteg jó kis recepttel találkoztam...kiválasztottam a nekem tetszőt és szépen összeállítottam a tésztát...mivel keveselltem a 14 db-ot ami kijön egy adagból én másfélszeres mennyiségű tésztát gyúrtam be...mindezt kétszer, hogy legyen mákos és diós is...míg arra vártam, hogy kihűljön a töltelék csak felnéztem a youtube-ra is, ahol Borbás Marcsi Juhos mestercukrász kíséretében egy videóban mutatta be eme remekmű készítését...ezek után már bátran kezdtem el kiporciózni a tésztát 35 grammos adagokra pontosan kimérve...aztán azt vettem észre, hogy az első adagból nem 21, hanem 23 kis golyóm lett...a másodikból pedig 24...kis agyalás után rájöttem, hogy valószínű a mennyiségbeli növekedést nálam az okozta, hogy nem fehér lisztből készült...ezután jött a töltelék...azt is kimértem és csini kis hurkákat készítettem belőle...majd Juhos mester javaslatát megfogadva az asztalra készítettem egy konyharuhát, hogy az összeállítás során meg tudjam törölni a kezem, hogy ne legyen töltelékes kívülről a kiflim...a mákossal kezdtem...nos, a 4. után úgy nézett ki a konyharuhám (meg a kezem úgy könyékig), hogy a mákos tészta elbújhatott volna mögötte...ezek után úgy gondoltam, hogy nekem nem kell ácskapocs illetve patkó formákat alkotnom, hogy meg lehessen különböztetni majd a töltelékeket...látszott az kívülről is...xDa mákos után betöltöttem a diósakat is...röpke 3 óra alatt lettem kész, most éppen a hűvösön vannak tojássárgával lekenve a kis nyavalyások és várják, hogy behozzam őket a melegre, hogy megkaphassák a fehérjés kenést is...és még utána legalább fél óra, mire becsusszanhatnak a sütőbe...szóval minden tiszteletem a pozsonyi kifli készítőknek:) Ma még össze akarok dobni egy kókuszos mini csigát is...aztán holnap jöhet a sport szelet, a zserbó golyó és a kókusztekercs mascarpones krémmel...péntekre az epres-fehércsokis mousse torta és a narancsos csokirolád marad...Ti milyen sütiket készítetek?

    A dekorálással is majdnem készen vagyok...holnap még az előtérbe fel szeretném állítani a kisvasutat...a gyerekek kapták még pici korukban...tavaly már összeraktam és fenyőkkel, pár havas épülettel, műhóval és télapóval nagyon szép kis összeállítás lett belőle...tegnap a teraszt is befejeztem...a pinterestem nagyon megtetszett egy magasabb virágtartóra készített dísz...megmutattam az uramnak a feladatot, hogy a vázat el kellene készítse...ezt sikerült összehozza:
    https://kepkuldes.com/image/i7hVjq
    röpke óra alatt pedig ezt sikerült varázsolnom belőle:
    https://kepkuldes.com/image/i7hnKd
    került rá egy fényfüzér is, ilyen mikor világít:
    https://kepkuldes.com/image/i7hk62
    Nekem nagyon tetszik...kikerült a grincsfa és a réni mellé a teraszra.
     
    zsani_apja, ursa11 és Kuzdern kedveli ezt.
  16. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    Üdv mindenkinek! [​IMG]

    Nem szeretem ezt a gyopárvölgyet....
    Csak szaladgálok az épületek között, mint a mérgezett egér, mert vagy helyet kell csinálni, vagy begyűjteni valamit, hogy gyártani tudjak, aztán kevés van valamiből, nem indul a gyártás. Az újrahasznosítóba lenne mit betenni, de az meg olyan sokáig megy, hogy nem sokra megyek azzal sem.
    A meggyet sikerült teljesen végig fejleszteni. Kiváltottam a vörösfenyőt is, egyet ki is tettem termelni.

    Az event-et a teliholdon kezdtem, a bahán tervezem folytatni.
    Közben azért halad a lakás takarítása is. Lassan a végére érek...

    69-ben ezen a napon Vespasianus megkezdi uralkodását, mint Róma 9. császára.
    1856-ban született Feszty Árpád magyar festőművész, 1888-ban halt meg Zsigmondy Vilmos magyar bányamérnök. A magyarországi artézi kútak fúrásának kialakítója és elterjesztője.

    Ez a dísz nagyon ötletes, tetszik.
    Szemeztem már én is a pozsonyi kiflivel, de ezek után lemondok róla...
    Majd pénteken kezdem sütést. Nem terveztem sok mindent, addig meglátom, mihez lesz kedvem.
    Lúdláb torta a lányom kívánságára biztos, valami linzer, hókifli, sport szelet és zserbó golyó nálam is van tervben és a fiam kér fahéjas kalácsot. Mindenből fél adagot csinálok, hogy ne legyen sok.
    A dekorálásom nagyon light-os, inkább csak jelzés értékű.
     
    zsona416, zsani_apja és ursa11 kedveli ezt.
  17. ursa11

    ursa11 Fórum félistene

    Hú de sok finomságot készítesz.
    Pozsonyi kiflit még sose csináltam, de Pozsonyba ettem már pozsonyi kiflit és hoztam is a fiókámnak madárláttát.
    A mézeskalács, bejgli felét már megettük. Nekem még vissza van a püspökkenyér és a répatorta és B tervnek ott van még a mézes krémes és sósnak a sajtos csiga is, mert a túrópogácsa is erősen fogyatkozik.
    Tegnap vettem a csarnokba kíváncsiságból csicsókát. Azt mondják rá, hogy a szegények krumplija, már nem így van, ahhoz már drága.
     
    zsona416, zsani_apja és Kuzdern kedveli ezt.
  18. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!
    Láttad, hogy Havas lett a Gyopáros is? :D Naggyon szép... ;)
     
    zsona416 kedveli ezt.
  19. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Szebb napot kivánok!

    Olyan szürke kinn minden, hogy kedvem sincs kinézni.Sebaj, úgy is a bejgli projekt ment ma, olyan finom illat árad a konyhából, a diós bejgli az egyik kirepedt jócskán , nem baj, majd az lesz az enyém a másikat viszem majd a gyerekekhez.Sütöttem püspök kenyeret is, de azt bizony már kóstolgatom, elképzelhető, hogy kell még egyet készíteni,amit majd eltudok vinni.

    A villanyszerelővel ma elkészítettem egy hosszabbítót a kapszulás kávégépemnek, mert ahová tudom tenni, onnét nem ér el a dugója.Igy aztán ez is elkészült.

    A Gyopárosvölgyben a haladásom nem az igazi, de ha figyelembe veszem, hogy jó ha háromszor fellátogatok, akkor nem lehet egy szavam sem.A meggyfa fejlesztéshez még nincs meg a harmadik jelvényem, igaz már nem sok kell.A 7-ik szint eléréséhez már csak 40 pont kell, de most a vevőt kihagyom, hogy a jelvényem meglegyen és akkor nekem is kész a meggyfa fejlesztésem.Ma kitettem egy fenyőt is, próbálkozzon az is a növekedésben.
    Szóval itt Alsódughagymafalván igy zajlik az élet.

    Zsona,
    csak ámulok és bámulok, hogy micsoda lelkesedéssel sütsz,fantasztikus a féleség, csak gratulálni tudok hozzá.A remekmű is tetszik!!

    További tartalmas napot kivánok!



    Jóó reggelt kívánok!

    Szeretnék mindenkinek nagyon szép, derűs, boldog ünnepeket kívánni!
    [​IMG]
     
    Utoljára szerkesztett: 23.12.22
    mimi, zsona416, Kuzdern és 2 más kedveli ezt.
  20. Ninett79

    Ninett79 Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Kívánok! :)
    [​IMG]
     
    mimi, Nagyii58, zsona416 és még 1 ember kedveli ezt.