Oázis

Kategória: 'Törzsasztal', témanyitó: Imi*, témanyitás ideje: 21.7.18.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Borzas.Kata

    Borzas.Kata Fórum hercege

    Sziasztok

    Találtam egy sztrájkot egy panniért. Levettem a "hajóról" mintha itt kereste volna valaki. Jelentkezzen. :)
     
    Imi*, aida2330, mimi és 4 más kedveli ezt.
  2. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Marcsikám szia!:inlove:
    Még jó, hogy nincs nálad lehetetlen, tudod aki keres talál. Egy biztos, hogy most készítettem róla egy fotót, arra az esetre, ha legközelebb valami oknál fogva eltűnne, tudjuk köröztetni. ;)
    Hogy vagytok? Itt a Bakony lábánál nagyon hűvös van. Szokatlan ez így augusztus első felében.
    Kedves Szélvész Kisasszony! :inlove:
    Új nap, újabb szint! Gratulálok!
    Kedves Greta-farmer! Szívesen várlak egy kis beszélgetésre, persze ha van kedved velünk társalogni.:);)
     
    Kergekacsa, Imi*, mimi és 4 más kedveli ezt.
  3. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    [​IMG]Salikám,
    de drága vagy, hogy még ilyen is eszedbe jutott.Jelentkezem, ha gáz lesz.

    Hogy milyen az idő, hááát tudod, igazán elszégyelhetné magát az idő, mert itt a gépemen azt írja, hogy 15 fok van, az összes ablak becsukva, zokni a lábamon, és már azon gondolkodom, hogy valamit a pólómra még rá kellene venni, mert semmi melegem nincs.Az égen valami csúnya sötét fehők randit beszéltek meg, mert csak gyülekeznek és gyülekeznek.Brrrr de jó, hogy
    ma nem volt dolgom, így kinn sem voltam, csak a szemetet vittem ki.Holnap viszont dolgom van, lehetne valami tisztességes idő!!!!

    Legyen szép estétek....
     
    Kergekacsa, Imi*, mimi és 3 más kedveli ezt.
  4. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Én már beöltöztem, igaz az ablak nyitva van.;) Reméljük nem lesz gáz, nem veszik el ismét a bicajod, de biztos ami biztos, jobb az óvatosság. Csak nem fordul elő, hogy mindketten elveszítjük a bicajod.:)
    Hová készülsz? Kirándulni mégy? Megrendeltem a jó időt Neked, azt mondták, hogy a mainál jobb lesz. Persze az sem mindegy merre indulsz.
    Régen beszélgettünk a házkörüli kis virágos kertetekről. Nem viselte meg nagyon a virágokat a hőség? Gondoltam rád, ha összejön az őszi randink már készülő félben van a meglepi, ennek a bújtásából. :)
     
    Kergekacsa, mimi, _Ilona49_ és 3 más kedveli ezt.
  5. Swartsch

    Swartsch Fórumlakó

    Sziasztok!
    Köszönöm kedves Sali! :inlove:
    Ez most a te érdemed is, amit nagyon köszönök!:)
    Nem kellett korán kelnem ( élvezhetem a szabit az enyhén szólva is hűvös Balcsin) , megvárták a kis segédeim még kialudtam magam!
    Puszi és szép estét! :inlove:
     
    Utoljára szerkesztett: 7.8.23
    Kergekacsa, Imi*, mimi és 4 más kedveli ezt.
  6. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Szia!:inlove:
    Kérlek, ne szerénykedj! Ez kimondottan a Te érdemed! Kapkodom a fejem, hogy hoppá, már ismét szintlépés! Jól csinálod, szeretném ha a Szélvész Kisasszonyt nem bántásként értenéd.:) Szó mi szó, jól belehúztál!
    Gondoltam rád, bizony a Balcsi most kicsit a mogorvább formáját mutatja. Pihenésre azonban megfelelő.
    Kívánom, pihenj nagyokat, élvezd a szabadságod minden percét. Vigyázz magadra.:inlove:
     
    Kergekacsa, Imi*, mimi és 4 más kedveli ezt.
  7. Swartsch

    Swartsch Fórumlakó

    Jó reggelt mindenkinek! :)
    Kedves Salikám, dehogy veszem bántásnak! :)
    Lassan úgy is le kell szokjak róla, ahogy egyre többet kér egy-egy lépéshez , de nem baj az, nem szaladunk sehova!
    Képzeld, ma az egyik szemem sír a másik nevet.
    Istenem, olyan messze van az a hőn áhított kis gyopárom, h szinte elérhetetlennek tűnik!
    Nagyon lassan gyűlnek azok a kis csillagok! :(
    Na de egyszer majd.... :)
    Viszont ma végre elértem egy másik áhított célomat, végre sikerült elkészítenem az első saját gyártású répás-almás csatnimat! :)
    Boldogság van! :D
    Sok puszi neked! :inlove:
     
    Kergekacsa, Imi*, zsani_apja és 4 más kedveli ezt.
  8. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    [​IMG]Jóóó reggelt kívánok!

    Salikám,
    nagyon hálás vagyok, hogy megemlítetted a bicajomat, hiszen tudod, hogy mennyire szerettem.Komolyan elgondolkodtam, hogy miután kissé, na nem mindig, de az utóbbi időben hanyagoltam a farmot, sok mindent elfelejtettem a korábbi tudásomból.Hiába, amikor az ember már, legalább is én, rutinból csinálja, akkor bizony ez előadódik.A barátlistánál is a pipát kifelejtettem és kerestem kerestem, de nem leltem az új barátot.Hja kérem, vigyázni kell az idősödő aggyal, mert bizony van hogy feledékenyé válik az ember.Nem vagyok már elég körültekintő, figyelmes.Mentségemre szolgáljon, hogy a kedves szomszimmal (szomszéd)van egy nagyon jó kis agyat karbantartó játékunk, még ha ez nem is látszik meg rajtam, de elég sokat jövünk össze és műveljük.Hasonló, mint a rabló römi, de kis lapokkal és számokkal játszható.Órákat lehet vele elfoglalni magunkat.

    A kiskert az nagyon szép és a szomszéd lépcsőház is megkedvelte a mi ténykedésünket és ők is nekifogtak a területükön.Jó érzés kinézni az ablakon, csak az a kár, hogy semmi ülő alkalmatosságot nem lehet ott hagyni, mert akkor éjszakai látogatók lepnék el a területet és az nem lenne jó.Igy is van, hogy érdekes módon gyümölcsmagokat, zöldpaprika csumákat, kis pálinkás üvegeket találunk, de ez ellen nem tudunk mit tenni.

    Szóval visszatérve a kiskertre, miután sajnos a derekem már nem a régi, igy aztán és a kisebb munkákat tudom csak végezni, mint például a szépitgetés, vagyis van a farönk, amit szépen karban tartunk, és arra akarom kicserélni a kis ajtót és ablakot.Vékony kis falapból készitem , de most még keresem a megfelelő kis lapot, mert nagyon nehéz rászögelni a farönkre.Ha meg vastagabb a falap, akkor meg azt nem tudom megszögelni, szóval van vele gondom.
    A virágok elől is és hátul is nagyon szépek a vizi hibiszkusz, rózsaszín most virágzik elöl és a sok muskátli is.Szemet gyönyörködtető.A rozmaring meg már fává nő.Hátul meg a füge termés is kíváló, kár, hogy én nem szeretem igy frissen csak mikor már szárítva van.Érdekes a kis paradicsom termés hátul oly savanyú, hogy csak úgy fintorgunk, mikor egy egy kis szemet bekapunk.Elől lenne jó, de sajnos ott a kutyák ,van hogy ott végzik el a dolgukat és előfordul olyan gazda aki elfelejti felszedni.Háááát előfordul sajnos ilyen is.

    Továbbra is festegetek, amit nagyon szeretek és mióta ezt a kis meggyfa ágakból vágott kis lapokat kaptam és erre tettem a szép kis szineket és még valami ki a kép is kialakult belőle, nagyon élveztem.Azért jó ezekre a kis lapokar alkotni, mert hamarabb meg van és kevesebb festéket kell használni, ami nem egy elvetendő dolog.
    A kirándulások sajnos háttérbe szorulnak, mert a derekam nem a legjobb, sajnos.Most megyek mert már lassan elmúlik a reggeli időm....

    Vidámság és derű kisérje a napotokat és a mosoly...
     
    Kergekacsa, Imi*, zsani_apja és 4 más kedveli ezt.
  9. _Ilona49_

    _Ilona49_ Fórumgróf

    Mosolygós szép napot!
    Marika! Örömmel látom,hogy a festészeted művészi szintre emelkedett.Legyen még sokáig kedved hozzá,és osztd meg velünk a gyönyörködtető élményt.
    Azt is jó látni ,hogy vannak olyan kedves,figyelmes gazdatársak,mint Sali ,akik szívesen emlékeztetnek a vidám dolgainkra.Én még Sopánkánét is szerettem,sokat derültem a hozzám hasonló "siralmain",de azért minél ritkábban látogasson!
     
    Kergekacsa, Imi*, zsani_apja és 3 más kedveli ezt.
  10. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Szia Kedves Ilona!
    Köszönjük kedves soraid.
    Jó, hogy betértél hozzánk, szívesen látunk, gyere máskor is. ;)
    Igen, nagyon ügyes a mi Marcsikánk, jól tudja kezelni Sopánkánét is:D. Néha elvisz "magával" mikor beszámol a kirándulásairól, vagy épp dughagymafalván tevékenykedik.:) Játszani, kikapcsolódni jövünk, néha tájékozódni, megosztjuk örömünket, ha a szükség úgy hozza a kevésbé jó részét az életünknek. Egy jó szó, egy-egy virtuális ölelés, egy kis figyelmesség mindenkinek van a tarsolyában.
    Ettől lehet szebb az élet.
    Szia, szép napot kívánok!
    Igen! Ismét egy újabb szint, már a 203! Nagy gratulációm, megdolgoztál érte.;)
    Nem lesz az annyira messze meglátod. A csillagok potyoghatnak a kerékről is, sima pörgetésekből.
    Egyre viszont már most felhívom a figyelmed. A gyopáron rengeteg hozzávalóra lesz szükséged. Érdemes, már most gyűjtögetni a fák termését, szigetest is. Ajánlom még figyelmedben a piros kosárka aluli vásárlást naponta, mindkét részen.;)
    Ott a leggyorsabb haladás a FA-val való haladás, ám ott sem szaladunk sehová, nincs ott semmi különleges a pár db. szotyidombi területnél.
    A RACS önálló előkészítéséhez gratulálok. Nekünk régebbi játékosoknak már a paszuly ágáról potyog, sok más nyalánksággal együtt.
    Szívesen küldök, kíméld a pajtád tartalmát, jó lesz az még a későbbiek során. Tudom a sajátnak sokkal finomabb az íze, de ez most egyenlőre ne legyen szempont.
    Visszatérve a csillagokhoz. Ha alkalmad lesz rá, mert a rendszer felajánlja akkor érdemes megvásárolni a Katicabogár szállást, vagy a
    Repülő rénszarvast. Csillagokat ad a tp mellett.;) Ezért néha nem ár benézni a Kalózok barlangjába, megnézni, hogy a kincsesláda mit rejteget. Esetleg, ha megfelelő az ajánlat akkor meg lehet kisérteni a szerencsét. :)
     
    Kergekacsa, Imi*, -elzemari- és 6 más kedveli ezt.
  11. _Ilona49_

    _Ilona49_ Fórumgróf

    Kedves Sali!
    Örülök a kedves meghívásodnak,alkalmadtán élek vele.Az én törzshelyem a tiszántúliaknál van közel 7 éve. Pár éve aktívan szorgoskodtam a karácsonyi verses topikban.
    Vannak kedvenc írású gazdatársain más topikokban is akiket szívesen olvasok,mert jót tesznek a lelkemnek és a humor iránti hajlamomnak.Egyszer írtam a kuncogó kuckóba is,de nem fogadtak ilyen szívesen,rosszulesett,megfogadtam :maradok a saját térfelemen.Ott mindig kaptam jó szót,bíztatást,pozitív energiát gondjaimra,bajaimra,és az élcelődéseimet sem értették soha félre.
    A Kalózok barlangjában,még soha nem jártam,felkeltetted az érdeklődésem,majd bekukkantok oda is.
    További szép napot,sikeres játékot!
     
    Kergekacsa, Imi*, -elzemari- és 4 más kedveli ezt.
  12. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    [​IMG]Halihó,,,

    Mert ha egy üzlet beindul, akkor lehet majd eltiltanak, mert beröpülök, ide, meg oda, meg amoda is.
    Ilona,
    hogy ennek hogy örülök, hogy betértél, irtál, kedves soraidat szívesen olvassa mindenki.Hiszen ez alatt a több mint tíz év alatt, annyi jó embert megismert az ember és megszeretett.Mai napig olyan élénken él bennem az első debreceni találkozó, pedig te jószagú rezed de régen is volt az már.Talán tíz éve is van annak.Hogy örültünk egymásnak,hogy a nick nevek alatt már a valós személyeket is megismertük.
    Sopánkáné?Igen, igen , mert néha az ember elmondja búját baját, hiszen oly jól esik és aztán arra gondoltam, hogy na gondolják ez megint sopánkodik.Igy aztán megszületett Sopánkáné őnagysága.
    Meg volt nekem egy barátnőm is a ... a .....a.....na a csudába már elfelejtettem a nevét,ó a Lidi, aki akkor született, mikor a tojáslikőrt(tojáspuncs) készítettük.Rá is kapott szegény nagyon.Közben elvesztettük egymást, mint oly sokan elmentek, nem játszanak már, vagy még rosszabb az égi farmon ténykednek.

    Sali,
    emlékszel, amikor a "kerti kispad" készült?Alig vártam, hogy vajon hogy fog kinézni, mi lesz rajta,meg egyáltalán.....De régen is volt....

    Mennyi mennyi minden történt velünk.Megyek már , mert tényleg kikapok majd....
     
    Kergekacsa, Imi*, mimi és 4 más kedveli ezt.
  13. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Repkedj kedves Marcsikám kedvedre! Vidd a mosolyt és a derűt, amire mindenkinek szüksége van. Igen.. a Lidi, ivós volt.xD Akarom mondani szomjas.:D
    Persze, hogy emlékezem, mekkora boldogság volt az egyen bannert viselni. Mára már egyedül hordom, de szép emlékeim fűződnek hozzá. Jöhet bármi, ez már örökké elkísér, velem marad.
    Kitől kapsz ki? Itt senki nem bánt, nem vétünk a topik szabályzata ellen, nyugisan beszélgetünk.:)
    Egy kis humor:

    [​IMG]xD;)
     
    Kergekacsa, Imi*, mimi és 6 más kedveli ezt.
  14. Greta-farmer

    Greta-farmer Utánpótlás-írogató

    Szia Sali!

    Köszönöm a kedves invitálást :) Én keveset vagyok gépnél, akkor is inkább aratok/vetek, meg az eventhez kapcsolódó tudnivalókat követem nyomon, de majd időnként bekukkantok ide is :)
    Sikeres játékot, jó egészséget Mindenkinek!
     
    Kergekacsa, Imi*, mimi és 4 más kedveli ezt.
  15. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Tudom, hogy teloról játszol a nyaralás alatt. Találtam valamit, aminek szerintem örülni lehet.
    A Farmárudában elérhető:
    [​IMG]
    Jó csillaghullást kívánok Neked!;)
    Szia!
    Köszönjük szépen, gyere amikor kedved, időd engedi.
    Ugye tudod, hogy miért is írtam hogy gyere beszélgetni? Hogy jobban megismerjenek az játékosok. Ezáltal szívesebben tudnak segíteni a játék során, nemcsak cserenap.:)
    Minden szépet-jót kívánok én is neked.:)
     
    Kergekacsa, Imi*, mimi és 7 más kedveli ezt.
  16. Swartsch

    Swartsch Fórumlakó

    Szia Kedves Salikám! :inlove:
    Köszönöm a jó tanácsokat, mindig sokat segítesz, hálás vagyok érte, szemem a kalózok barlangján! :inlove:
    A kis piros kosárka nagyon jó dolog, de napi szinten sajnos kivitelezhetetlen számomra..legalábbis a teljes felhozatal semmiképp. Ma kipróbáltam és 19 millácskával könnyítette meg a "pénztárcámat" minden együtt. :D

    Köszönöm a csillagos ajánlatot, elmentem jól, nehogy elfelejtsem, mire összegyűjtök ennyi farmpengőt :D
    Sajnos a fasorban sincs hozzá a készletem, pedig ma megpróbáltam javítani rajta..benéztem a kalózokhoz és volt egy csábító ajánlat ( már nem tom mi volt a neve, asszem valami virág :D ) ami csengőpengőt adott volna 12 óránként, sajnos nem sikerült azt kapnom :(
    De nem adom fel, mostantól törzshelyem lesz a kis Jumurdzsákok lakja :D
    Puszillak :inlove:
     
    Kergekacsa, mimi, GA-BI-O-Farm és 4 más kedveli ezt.
  17. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Egyenlőre ne a teljes készlet felvásárlásával foglalkozz, leginkább a táblák eleje a lényeg. Mert mindenre nincs idő, így a táphoz valókat már nem kell letermelni, a rövid érés idő alatt termelhetőkkel nem kell annyit foglalkozni. Érdemes igen be-benézni, mert nálam most volt a ládában olyan amit a léghajón cserenap több Ppanniért kínáltak cserébe.;)
     
    Kergekacsa, Imi*, mimi és 5 más kedveli ezt.
  18. Greta-farmer

    Greta-farmer Utánpótlás-írogató

    Igen, persze, hogy tudom miért invitáltál :) És köszönöm a kedvességed :)
     
    Kergekacsa, Imi*, mimi és 4 más kedveli ezt.
  19. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Jó reggelt kívánok Mindenkinek! Sziasztok!

    [​IMG]
    Aranyosi Ervin: Kávé
    Jó reggelt! Töltöm már a kávét!
    Illata - érzed - itt lebeg.
    Kis zuhatag a poharadba.
    egy élénkítő élvezet!
    Keserédes, akár az élet,
    zamata, mint egy lágy zene.
    Élvezd hát ki a perc varázsát!
    Lassan indulni kellene.​

    Kedves Szélvész Kisasszony![​IMG]
    Ismét egy új nap, nálad egy új szint! Elképesztő, erre nem lehet mást mondani! Szívből gratulálok![​IMG]

    A ma kezdődő eventet a felhőig mindenképp szeretném, a többi már kerék és egyéb függvénye.
    Toma útmutatását köszönöm szépen! #20 - e szerint fogok spórolósan haladni. :)
     
    Kergekacsa, Imi*, -elzemari- és 6 más kedveli ezt.
  20. _Ilona49_

    _Ilona49_ Fórumgróf

    Mosolygós szép napot!
    Hivtatok,itt vagyok!
    Meglátogattam a kalóz barlangot. Az igazat megvallva a jelenlegi kínálat nem tetszett.
    A valósban ingyen álmodozhatok a budoáron.
    15 éve nem kávézom, mert hajnali 3-4-ig ébren tartott. Ébreszteni a macskák szoktak,nyávognak,vagy egyszerűen - a frászt hozva rám -a hasamra ugranak, jelezve, hogy éhesek.
    A vers a sajnos már égi bárányokat terelgető felejthetetlen "Fatthert" jutatta eszembe, a kacagtató "rimhányó Romhányi" állatverseinek közreadóját.
     
    Kergekacsa, Imi*, -elzemari- és 5 más kedveli ezt.