Panaszkönyv | Archívum

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: _tHUNder_, témanyitás ideje: 6.11.13.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Álomhajsza76

    Álomhajsza76 Fórum hercege

    Üdv! A rendszer egy rakás .... Netről kb.1 óra mire betölt,van kliensem,ha onnan lépek be,akkor meg nem lehet kinagyítani.A gazdaköri folyton visszaugrik,hiába vagyok mondjuk az utolsó feladatnál,a piac szintén vacak,a ládákat is amig egyet kinyitok,mire visszamegyek megint előreugrik :mad:
     
    Petike1968 kedveli ezt.
  2. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája

    Szia !
    A kliensnél a beállításoknál fel tudod venni 120%-ra a nagyságot...
     
    Álomhajsza76 kedveli ezt.
  3. Bogyika48

    Bogyika48 Utánpótlás-írogató

    Már elnézést, de a nagyság itt nem reveláns.
    A probléma amit leírt Álomhajsza76, az nálam is megvan, 120 %-on is, ezt is akartam jelezni, katasztrófa ez az egész, egy ilyen egyszerű webes játéknál. Sajnálom, hogy el kell felejtenem, 10 évemben van, de már inkább nem kell, KUKA :) :)
     
    Álomhajsza76 kedveli ezt.
  4. JövendölőMáriusz

    JövendölőMáriusz Fórum félistene

    Szia!
    A kliensed lefagyását okozhatja, ha éppen az uTorrent megállás nélkül, le vagy fel tölt éppen. Amit hoztál képet, azon is úgy látom, hogy a kliens futása, farmozás közben is muzsikál az uTorrent! Ezenkívül valahol az orvosi, gyógyszeres mappák környékén is látni néhány programot, ami a háttérben biztos, hogy feleslegesen futnak és terhelik a géped.
    Írod a nagy játékok futtatását is. Pont kiszúrtam a képen a Niki tartozás mappa és szelektív hulladékos nyomtatvány között a SOTTR-t, de úgy tudom az telepített játék tehát nem online, így meg azért kicsit más a leányzó fekvése. A robloxnak meg minimális rendszerkövetelménye van a ParanormalFiles-ról meg ne is beszéljünk, az talán még commodoron is elfutna.
    Mindenesetre azért nézesd nyugodtan át a géped szakemberrel, mert ha a SOTTR fut rajta, akkor, rossz géped nem lehet, viszont ha másoknál, a tiédtől sokkal gyengébb gépeken nincs ilyen panasz, (például az én ezeréves gépemen nincs), akkor ott a géped beállításaival, a háttérben futó felesleges programokkal lehet gond.
    :)
    [​IMG]
     
    Sali~*.*, -ágianyu33-, Kuzdern és 2 más kedveli ezt.
  5. Slash14

    Slash14 Fórum-zöldfülű

    Kedves Adminok!

    Eltűnt egy konfettiágyúm.Nem tudtam beváltani. Mi ilyenkor a teendő?
     
  6. Havasi_Gyopár

    Havasi_Gyopár Fórum elő legendája

    Sali~*.* és -ágianyu33- kedveli ezt.
  7. Bogyika48

    Bogyika48 Utánpótlás-írogató

    Üdvözletem :D

    Megkérdezhetem, hogy milyen minőségben válaszolsz, mármint képzett számítástechnikus, rendszergazda ?

    Kissé nevetséges, amit itt próbálnak segítséget nyújtani, pld. hogy tisztogassunk a gépen, meg ilyesmi stb.
    Nem igaz, hogy másoknál rosszabb gépen jól megy, mert én egy másik olyan tábort tudok, akik el vannak keseredve, mert nem akarnak költeni fejlesztésre.

    Nos akkor kezdjük azzal, elmagyarázom, hátha csak kicsit konyit a dolgokhoz, hogy a mappákban txt. fájlok vannak, a SOTTR például nem fut. Már nehogymár az asztalon nem lehet mappák.
    A Paranormál Files, persze tárgykeresős, de tuti nem futna commodoron, de én nem is azt neveztem nagy játéknak, valóban nem nagy gépigényű, hanem Resident Evil, The Walking Dead.Outlast 2, Silent Hill, Syberia, és sorolhatnám ezeket a nagy játékokat, van melyeknek nincs is kint az ikonja, de a gépemen van.

    Ha játszom a nagy játékokkal, érdekes, hogy nem zavarja a gépet, és még megy a Firefox is ha játszom, a win billentyűvel leteszem a padra a játékot, mert hirtelen megnézem youtubon esetleg, hogyha elakadok stb.
    A roblox-ot nem én használom, hanem ha az unokáim jönnek azzal játszanak, nem szedem le.
    Nos aztán 3 partícióm van, 250; 40; 70 GB-os helyem van, tehát a fő meghajtóra a C-re (20 GB szabad) nem is telepítek semmit, azon elég a Win meg ami kell a gép működéséhez.

    Jézusom, milyen program ez a kliens?
    Semmi olyan nem fut nekem a háttérben ami zavarhatná ezt a programot, meg egyébként is ehhez a kis játékhoz ilyen nagy feneket kell keríteni?
    A kolléganőm 4 gyerekes családanya, 90 ezerbe került a gépét felfejleszteni, hogy menjen ez a vacak, és képzeld, nem jó így sem, pedig már bika lett a gépe kérem szépen és csak szenved a játékkal, a klienssel és a többi játékos akik panaszkodnak, sajnálom őket. :)

    A másik az, hogy nem fagy le a program, bár néha úgy dönt, hogy kidob, de nem ez a bajom, sőt, jó gyors meg minden, az elmúlt hétig nem is voltam kiakadva, hanem valami nagyon nem jó, főként bug-os, persze ha egyáltalán érted, hogy mi az a bug. :D
    Voltak régebben bug-ok pld. a Tomb Raider-ben is, (minden részét lejátszottam) hoztak rá javítást, és tökéletes lett a játék, de most a Farmerama élvezhetetlen, csak egy példa, ha tápot akarok keverni beadom hogy mennyit, és nem csinálja, ezt eljátszom 3-szor, aztán ki kell lépni és vissza, és nem vagyok ezzel egyedül, és sok-sok apróbb hibák vannak, ami által csak szenvedés a játék, nincs az a jó játék élmény mint a flash idejében.

    20 éve gamer vagyok, de ilyen mint ez a farmerama kliens, még nem volt ehhez hasonló programom, és persze ami HTML5-ben mehetne, és ne mondja senki, hogy ne fusson semmi mert a klienst bekapcsolom, a nagy játékoknál sem kapcsolok semmit.
    A weboldalról ne is beszéljünk, az még rosszabb.

    A Forge of Empire például HTML5-ben van, szebb a grafikája is, gyors, semmi gond nincs vele, azt miért tudták HTML5-ben elkészíteni?
    Más ilyen webes játékon van egy úgy nevezett átkapcsoló gombocska, ami már HTML5-ben futhat a játék.

    Nem akarok senkit bántani, nincs szándékomban veszekedni sem, csak nagyon bosszant, és mivel 2009.10. hóban hogy megjelent, rajta vagyok, és részemmé vált, hogy reggel munkába indulás előtt elintézzem ami kell, pld. event stb., és ha haza jövök a melóból olyan jó elé ülni és kikapcsol engem.
    Sajnos nem bírom elhagyni, szeretem ezt a játékot és valahol reménykedem, hogy jó lesz valahogy. :)

    Szeretnék választ kapni,hogy miért nem lehet HTML5-ben használni a Farmerama játékot? Nem lehet azon futtatni?
    Ha kapok észszerű magyarázatot, elfogadom és akkor várok. :)

    És szeretném kérni a fejlesztőket, informatikusokat, hogy javítsanak valamit, több játékos nevében kérem, biztos van ott valami kis hiba.

    Köszönöm,hogy leírhattam, már meg is nyugodtam :D :)
     
    Matold és Dana64 kedveli ezt.
  8. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia!
    Igazán nem akarlak megbántani, de nem vall sem felelős magatartásra, sem képzett informatikai tudásra az, ha valaki nyilvános fórumon teljes képernyőfotót publikál. Ezzel láthatóvá téve még azt is, hogy egy bizonyos Niki tartozik neki, vagy ő maga tartozik annak a Nikinek.
    A torrent szemmel láthatóan ment a gépeden, amikor a fotót készítetted és állítod, hogy semmi nem fut a háttérben. Khmmm-khmmm.....
    A továbbiakban megfontoltabb írásokra kérlek! Nem vet jó fényt rád ez így.

    A unity témának saját csevegője van, ahol olvashatod, hogy sokan (köztük például én is), minimális rendszer követelménnyel rendelkező gépeken remekül tudnak a klienssel játszani.
    Tény, hogy a játék nem hibamentes még, de lehet eredményesen játszani. Ha nálad nem megy, az nem csak a BP hibája.

    Azért, mert unity-re váltottak, nem HTML5-re. A döntést a központban hozták.
    Hogy miért ezt a döntést hozták, az az ő felelősségük. Nem fognak idejönni és téged külön tájékoztatni a részletekről.
    Ez nem a játékosok szintje.

    És azt se feledd, hogy minden játék más és más. Nem csak a grafika a lényeg. Jó lenne azt is látni, hogy mondjuk egy kattintásnál mit kell ennek a játéknak elvégezni, hogy minden bónuszt, tp-t, ládát, csp-t, termést rendben megkapj stb.

    Igen, az ésszerűség fontos. A fórumos írásokban is.

    Sem a fórumon, sem a supporton nem lehet más játékosok érdekeit képviselni. Akinek gondja van, leírhatja.
    Amikor írsz, a magad nevében beszélj!
     
  9. JövendölőMáriusz

    JövendölőMáriusz Fórum félistene

    Szia!
    Végig olvastam a hsz-ed és gondoltam, hogy részletes választ írok neked.
    De a "bug"-os résznél elbizonytalanodtam ennek a szükségességén, így csak pár mondatban reagálnék.
    Igen, tudom mi az a "bug". Nem csak az informatikában, hanem az élet egyéb területein is észreveszem. Többször láttam olyan esetet, amikor a bug gyökere nem a forráskódban volt, hanem a szinaptikus résben a neurotranszmittereknél.
    Rövidre is zárnám a válaszom annyival, hogy remélem eljön hamarosan az az idő, amikor újra megtalálod az örömöd a játékban!
    Kitartást, jó erőt és egészséget kívánok.
     
    sutimami57, ~*cassandra*~, Dana64 és 5 más kedveli ezt.
  10. edit5511

    edit5511 Fórum veteránja

    Volt már ilyen problémám az unity csak a főtérig enged belépni ott lefagy a kliensre betudok lépni de eléggé akadozik többen játszunk egy gépről de csak nálam csinálja ezt a többi pálya szuperül müködik id 5016110
     
    szuszika55 kedveli ezt.
  11. Havasi_Gyopár

    Havasi_Gyopár Fórum elő legendája

    Szia edit5511!
    Kérlek a technikai segítségkérő topikban jelezd a problémát, farmnév és ID szám megadással, mert ott rendszeres a moderátori jelenlét:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/minden-egyéb-kérdés-ide.19464/
     
    edit5511 kedveli ezt.
  12. tevehajcsár

    tevehajcsár Fórum mestere

    Sajnos kulturáltan nem lehet ezt megfogalmazni.Amit létrehoztatok flash nélkül az valami kritikán aluli.. ebbe komoly munka lehetett ,hogy el bírtátok rontani a játákot.. csak így tovább ha a tökretétel volt a cél sikerült
     
    [erika05], julinéni44 és szuszika55 kedveli ezt.
  13. edit5511

    edit5511 Fórum veteránja

    Kösz azt fogom tenni most szuprül müködik köszönöm
     
  14. Álomhajsza76

    Álomhajsza76 Fórum hercege

    Ismét új hibára lettem figyelmes:nem tudok vizet vételezni,a ládákat nem lehet kinyitni,ez csak úgy kezdésnek...tök jó a játék,mert mostmár nem lehet vele játszani -.-
     
    julinéni44, Anna051955 és szuszika55 kedveli ezt.
  15. Filonka56

    Filonka56 Junior szaki

    Sziasztok! Most vásároltam (1601647991 jelű megrendelés) egy számomre felajánlott "Ültess és takarítsd be" csomagot. Ajánlott úgy emlékszem 50 farmaranyat is, de nem kaptam. A felugró ablakban is az volt írva 0 farmarany, és a szúper tp napra sem kaptam meg a 100% - t pedig az van írva: vásárolj bármit. Légyszíves nézzetek utána! Megkaptam az 1 hónap farmmukásokat, 100 szúpertrágyát és 100 Kacsa Kata szúpertrágyát. Elóre is köszönöm a segítségeteket! Az ID szám már nem jelenik meg!
    Gazda: Filonka56 (224)
     
  16. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    25 farmaranyat ad az Ültess és takaríts be- akció, nem 50-et.
    Biztosan megkaptad, csak a felugró ablak felirata hibás.
    A szuper TP napon a 100% TP-bónuszt a bónusz sorban/ablakban megtekintheted, ha megkaptad.
    Nem bármilyen vásárlás után jár, hanem az itt felsorolt esetekben: FA megrendelés, Prémium Tagság, Szezonmunkások, Hűségbónusz csomag vagy Kezdő Csomag megrendelése esetén.
    https://board-hu.farmerama.com/threads/mini-események-akciók-ismertetője.10889/#post-36056

    Ha problémád, panaszod van, a Segítségkérő topikok valamelyikébe kell írnod, pl ide: https://board-hu.farmerama.com/threads/eltűnt-tárgyak-keresése-Ól-fa-dekor-elem.19461/

    A farmnevet és ID-t meg tudod nézni most is.
    Menj be a Beállításokba (jobb felső sarok, fogaskerekes ikon), és megtalálod a farmnevet és ID-t felül.
    Amikor a keretet pótolják a fejlesztők, ismét a szokott helyen találod majd.
     
    -ágianyu33- kedveli ezt.
  17. Filonka56

    Filonka56 Junior szaki

    Köszönöm a választ! Igérem legközelebb oda írok!
     
    Othep kedveli ezt.
  18. Gizmokaland

    Gizmokaland Fórum-zöldfülű

    Csak nemrég jöem ki a korházból és még nem vagyok képben.Be akarok lépni a:klies:_be,de csak addig jutok,hogy klikkelek rá és a telepíés után már csak mindig az jön vissza,hogy telepítés.Kérem,hogy valami ötlete adjatok!
     
  19. mamarygen

    mamarygen Fórum elő legendája

    Szia!

    Feltétlenül javaslom, hogy olvasd el a Kliens használatához az alábbi ismertetőt.

    Nem szabad többször letölteni az alkalmazást a gépre. Csak egyszer kell!
    A letöltés után Szalma Palit jelképező ikon használata a következő lépés, csak arról indítsd a belépéshez a játékot.

    Ismertető:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/Önálló-unity-kliens.20387/

    Jelszókezelő használata:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/unity-kliens-jelszókezelő-funkció.20443/
     
  20. Álomhajsza76

    Álomhajsza76 Fórum hercege

    Pussz mussz
    Szeretném megkérdezni,ha nemesítek és már csak egy nemesítésem van az idő,meddig próbálkozzak?3 hónapja napi szinten próbálkozok,de semmi.A nagy cseréppel csinálom,de sajnos nem jön össze.Valami jó tanács?
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.