Eltűnt tárgyak keresése (Ól, fa, dekor elem)

Kategória: 'Technikai kérdések', témanyitó: Csocsoovb, témanyitás ideje: 9.11.13.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Csocsoovb

Csocsoovb Board Administrator Team Farmerama HU

Sziasztok!

ID.gif

Ha úgy érzed, eltűnt egy tárgy a farmodról, akkor jó helyen jársz: itt felteheted ezzel kapcsolatos kérdésedet.

Egy eltűnés esetén nagyon sok mindent kell átnéznünk, és ez bizony időbe telik.
    Minél több információt kapunk tőletek az eset kapcsán, annál nagyobb az esélye annak, hogy sikerül a keresett tárgy nyomára bukkannunk, de a siker nem garantált. Sajnos nem minden esetben vagyunk képesek az ügynek a végére járni a fórumon - ilyenkor a supporthoz kell fordulnotok: Support

És akkor nézzük, milyen adatokat is kell megadnotok számunkra:
    - Farmod pontos neve?
    - User ID számod ?
    - Pontosan mit hiányolsz a farmodról, a tárgy pontos neve?
    - Mikor szerezted ezt a tárgyat, és hol, milyen módon? (Vásárlás, építés, nyeremény, stb.)
    - Mennyi állt ebből a tárgyból rendelkezésedre korábban?
    - Mennyi áll a rendelkezésedre belőle most?
    - Mekkora mennyiséget nem találsz jelenleg?

Tudom, nem egyszerű minden kérdésre válaszolni, de ha hiányoznak alap információk, az csökkenti annak esélyét, hogy segíteni tudjunk számotokra.

Mielőtt nekünk írnátok valaminek az eltűnése kapcsán, előbb át kell gondolnotok a következőket:

• Egy ki -majd belépést követően sem találom sehol?
    • Biztosan nincs a menümben?
    • Nincs sehol kitéve a farmon? (Farm, szédült, tisztás, Baha, Esőerdő, kerge, kincses sziget, felhősor)
    • Raktárházakat is átnéztem?
    • Fejlesztés esetén nem építettem már össze valamivel? (Dekor elemeknél ekkor megváltozhat a tárgy neve is)
    • Nem ajándékoztam el korábban?
    • Nem cseréltem el léghajón valamire?
    • Biztosan azt építettem meg, amit szerettem volna? (Műhely, Jack boltja)
    • Biztosan azt vásároltam, amit szerettem volna?
    A topic témájába nem illeszkedő hozzászólások figyelmeztetés nélkül törlésre fognak kerülni, gondolok itt elsősorban a következőkre:

- tapasztalat megosztása bármivel kapcsolatban
    - vélemény valamiről
    - ötlet valamivel kapcsolatban
    - szomszéd keresés
    - trágár beszéd
    - másik játékos sértegetése

A fórumra vonatkozó általános előírásokat itt találjátok meg:
    A fórum szabályzata
    Netikett
    Kérünk mindenkit a szabályok betartására, a sikeres és hatékony fórumozás érdekében.

Köszönjük!

Moderátor által utoljára szerkesztve: 24.1.17
    eisan69 kedveli ezt.
  2. Csocsoovb

Csocsoovb Board Administrator Team Farmerama HU

Sziasztok!

Ha kérdésetek, problémátok van, mindig adjátok meg a farm neveteket, és az User ID számotokat, ezzel nagyban megkönnyítitek a munkánkat, elkerüljük a félreértéseket (nem ezen a farmomon van a probléma, hanem a másikon, stb.) és gyorsabban tudunk nektek segíteni.

Mielőtt bármit írnátok ebben az alfórumban, érdemes az írás témájának megfelelő topicba tájékozódni: másnak volt-e már hasonló problémája, és ha igen, akkor arra milyen választ kapott. Aki "századjára" írja meg ugyan azt a hibát, számíthat arra, hogy írása válasz és külön indoklás nélkül törlésre fog kerülni. Ennek egyszerű az oka: nincs értelme ugyan azt a választ megadnunk az Ő számára is, mint amit a többi játékos már megkapott korábban.
    Igen, az olvasás legalább annyira fontos, mint maga a kérdezés.

ID.gif

Ha valaki csak panaszkodni szeretne valamire, annak a panaszkönyv áll a rendelkezésére.
    https://board-hu.farmerama.com/index.php?threads/panaszkönyv.14375/

Mint látjátok, ez a kérdések alfórumban helyet foglaló kérdések topic. Ezért mindenkit megkérnék arra, itt csak kérdését tegye fel.

Minden más jellegű hsz. OFF-nak minősül, és törlésre kerül. Gondolok itt elsősorban a következőkre:
    - tapasztalat megosztása bármivel kapcsolatban
    - vélemény valamiről
    - ötlet valamivel kapcsolatban
    - szomszéd keresés
    - trágár beszéd
    - másik játékos sértegetése
    - moderátori válasz kommentálása[/B]

A fórumra vonatkozó előírásokat itt találjátok meg:

https://board-hu.farmerama.com/index.php?threads/farmerama-a-fórum-szabályzata.6827/

https://board-hu.farmerama.com/index.php?threads/a-fórum-felépítése-és-használata.6864/

Kérek Mindenkit a szabályok betartására, a sikeres és hatékony fórumozás érdekében.

Köszönöm.

3. eeron

eeron Utánpótlás-írogató

Sziasztok!
    Elvesztek a Tulefáim. Egy félórával ezelőtt arattam talányos fákat, volt köztük tulefa is, talán 2 vagy 3. Korábban is kellett lennie, mert tulefa barka van a terméseim között.
    ID: 9987724
    Gazda: eeron

4. csillaglili55

csillaglili55 Fórum mestere

Sziasztok!
    Úgy látom, eltűnt a tenyésztésem.. mármint a bekészített állatok, megetetve satöbbi, már vártam, hogy kész legyenek...
    Megnéznétek, ha lehet? Köszi...
    csillaglili55 ID: 31659778

Utóirat: az eredményeket se mutatja, pedig már tenyésztettem párat..

Moderátor által utoljára szerkesztve: 10.3.21
  5. ChocoBounty

ChocoBounty S-Moderator Team Farmerama HU

Szia!
    Milyen állatot tenyésztettél?

csillaglili55 kedveli ezt.
  6. ChocoBounty

Szia!
    Sajnálom a késői választ!

Ellenőrizte kollégám.
    Ma bontottál "Gofri" talányos fákat.
    Song Gao talányos fákat március 6.-án és 7.-én bontottál, ezekben nem volt Tule fa.
    Egyetlen Tule fát látunk nálad, amely az erdei tisztásodon lelhető fel. Ezt 2021. januárban vásároltad, amikor megjelent a Tule fa, ekkor a 30 csomagos ajánlatot vásároltad meg farmarany segítségével, ebben a csomagban garantált egy Tule fát kaptál. Ez van jelenleg kint az erdei tisztásodon.

eeron kedveli ezt.
  7. eeron

eeron Utánpótlás-írogató

Köszönöm szépen mindkettőtöknek!

ChocoBounty kedveli ezt.
  8. Miakoukla

Miakoukla Utánpótlás-írogató

Sziasztok!

Szeretném jelezni, hogy az összes dekorom eltűnt az égigérő paszulynál és a dekortárba se kerültek vissza. :( komplett felhősorok is eltűntek:(

9. ChocoBounty

Szia!
    Frissítsd a játékodat F5 billentyűzet segítségével.

Kérlek, próbálj meg a CCleaner nevű programmal egy tisztítást végezni a gépeden.
    A géped tisztításához részletes információkat itt találsz:
    https://board-hu.farmerama.com/thre...rítése-a-sütik-cookies-törlése-ccleaner.6733/

A CCleaner egy ingyenes letölthető program. Amennyiben segítségre van szükséged, és van rá lehetőséged, környezetedben lévőktől kérj segítséget és töltsétek le közösen, és indítsátok el a programot, amely elvégzi a tisztítást a gépeden.
    Amennyiben ez sem segít, szakember felkeresése ajánlott.

Amennyiben így sem kerülnek elő a dekorjaid, kérjük írd le a farmnevedet és az User ID számodat és megnézzük számodra.

10. Miakoukla

Miakoukla Utánpótlás-írogató

megpróbálkozom vele. de klienssel játszom nem web felületen-

köszi. F5 működött. Meglettek az elkóborolt felhősorok:)

ChocoBounty kedveli ezt.
  11. csillaglili55

kizárólag szalamandrát! Bocs, hogy csak most írok, nem volt időm. Szalamandrákat tenyésztettem, kétszer is, és utoljára be volt készítve egy pár, eltűntek, kb 2 perccel a befejezés előtt. Vettem szupertápot is.

Most behívtam a firefoxban, és frissítettem az oldalt, visszaadott 6 szupertápomat... - a kliensben még 55-öt mutatott, most meg az oldal frissítés után 61 van, de szerencsére 5 + 4 tenyésztett szalamandra megmaradt, viszont a tenyésztési eredményeket most sem mutatja.. - hát? - elég nagy a káosz, úgy látom.. - talán lesz jobb.. ja, hát a tejestobozok, azok elvesztek... :(

12. ChocoBounty

Szia!
    Kollégám ellenőrizte.

Összesen 26 darab tenyésztést indítottál szalamandrákkal. Ebből kaptál 13 szójatejet és beadtál 10 darabot az event felületén. Így maradt 3 szójatejed. Jelenleg 10 zabtejjel is rendelkezel, amit még nem használtál fel.
    Mandulatejből pedig 3 darab található meg a pajtádban.

Mindegyik tenyésztésedből érkezett tej, ezeket összeadva pontosan 26 darab jön ki.
    Amikor elkezdted az ablakos feladatokat, összesen 13 szójatejjel, 10 zabtejjel és 3 mandulatejjel rendelkeztél.

csillaglili55 és Havasi_Gyopár kedveli ezt.
  13. vénsárkány48

vénsárkány48 Törekvő

Szervusztok!
    A kétéltűek lakhelyén volt 4 db erdei szalamandrám, és berektam fejlesztésre még egyet, és addig átmentem a Gombafarm-ra, és ott beraktam a két oldali sort. Mikor végeztem, vissza mentem a kétéltűek lakhelyére, és nincsen meg a 4 db erdei szalamandra. Már mindent megpróbáltam, de teljesen eltüntek, nem kerültek elő. Kérlek, ha tudjátok nézzétek meg, hátha Ti rájöttök, hogy hova csavarogtak el. Köszönöm szépen.
    vénsárkány48 ID: 25432220

14. domimaster11

domimaster11 Járnitanuló

Szia este elültettem az 5 magot reggel már csak kettö van belöle

15. |Tamás|

|Tamás| Board Administrator Team Farmerama HU

Szia!

Nem igazán tiszta a dolog, pontosítanád?
    Mit jelenet az, hogy beraktad fejlesztésre? meg a még egyet? hmmm, lehet reggel van, de nem értem.

16. |Tamás|

Szia!

Sajnos technikailag nincs lehetőségünk arra, hogy megvizsgáljuk az összes aratásodat és vetésedet, azaz nem tudjuk megvizsgálni, hogy valóban eltűnt-e valami a pajtából, és ha igen, akkor mennyi. Ennek megfelelően nem tudunk felajánlani kompenzációt, az általad elveszettnek vélt dolgokat nincs lehetőségünk pótolni.

17. csillaglili55

Köszönöm szépen, aranyosak vagytok. Most számolgatom, miből mennyi kell, mennyi tápot megevett a játék, azt hiszem, csak becsületből viszem végig ezen a pályán, mert iszonyat mennyiségű szuper táp kell hozzá. Toma számolgatását olvastam tegnap, még ő sem tudta kiszámolni, pedig ez nagy szó(!), bár lehet, azóta van valami eredmény.
    Legyen szép napotok! Tavasz legyen végre, kicsit melegebbel, mert itt most mínuszt mutat a hőmérő. :):):)

ChocoBounty kedveli ezt.
  18. egri_eszter_[eszti]

egri_eszter_[eszti] Járnitanuló

Hali! A learatott tenyésztésemből nagy nehezen megtermelt szójatejeket nem kaptam meg. Láttam,hogy kaptam,tehát nem gondolom,hanem tudom,hogy kaptam. :) Sajnos pontosan nem tudom,hogy mennyi hiányzik,de 4 vagy 5 lehet. egri_eszter_[eszti] ID: 12944133 Köszönöm

19. |Tamás|

Szia!

Ellenőriztem az összes tenyésztésedet, csak 2 db szójatejet kaptál, amit a rendszer rendesen be is könyvelt.

20. vénsárkány48

vénsárkány48 Törekvő

A kétéltűek lakhelyén volt 4 db erdei szalamandrám, de a játékba 8 db kell. Lett 6 db pöttyös szalamandrám, ebből beraktam 4 db-ot fejlesztésre, de nem akartam ott megvárni, míg a 4 pöttyösből kifejlődik 1 erdei, ezért a másik eventnél gondoltam a két szélső sort megcsinálom. Mikor végeztem, és készen lett a két szélső sor, akkor visszaléptem a tenyésztéshez, és akkor vettem észre, hogy az a 4, ami már készen volt, eltünt. Ezt 4 db-ot, ami már készen volt ezt kerestem, csak az én tudásom kevés, hogy el tudjam kapni a csavargókat, sehol nem találom. Mindent megpróbáltam megnézni, de nem találtam, ezért kiléptem a játékból, nehogy összekeverjek valamit. Ezt kértem, hogy legyetek szívesek megnézni, hátha esetleg Ti megtaláljátok a 4 eltüntet. Bocsánat, hogy ezzel zavarlak.
    Köszönöm szépen a segítségeteket.