Piac - mit, miért érdemes venni, eladni | Archívum

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Csocsoovb, témanyitás ideje: 9.11.13.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. vízöntő

    vízöntő Fórum parancsnoka

    Piac mit miért érdemes? Hát ha nem akarod az idegeidet felborzolni, semmi sem érdemes nekem!!!Sőt!!:D;)
     
  2. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Passzolok...
     
    Marika312 és HéricsBáró kedveli ezt.
  3. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Szia!
    Több farmon ugyanezt tapasztalom... mármint rengeteg új név...
    Persze lehet, hogy csak eddig nem tűntek fel...
     
    Kuzdern és -BombadilToma- kedveli ezt.
  4. kriszta70707

    kriszta70707 Fórumlakó

    Lehet, hogy most kaptak kedvet a piacozáshoz...;)
     
    Marika312, Kuzdern és -Holdfeny-. kedveli ezt.
  5. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Ja... megtetszett nekik az új piacxDxDxDxD
     
    Marika312, kriszta70707 és Kuzdern kedveli ezt.
  6. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Vagy lehet, hogy átalakították a mostani jövés-menésben. Agyaltam ugyanis, hogy hogyan lehet, hogy ennyire megragadt bennem, hogy a 16-os piacon vagyok, mikor ma 32-est dobott ki nekem. És most, hogy ezt írtátok ötlött fel, hogy lehet, hogy pár ember költözött a tudta nélkül, pl úgy, hogy összevonódtak piacok?

    Én alapjáraton simán a memóriámra írnám a rosszul emlékezést és a technológia sem szoftveres sem hardveres részéhez nem értek. De mi van, ha ez a fentiek fényében elképzelhető?
     
    kriszta70707 kedveli ezt.
  7. kriszta70707

    kriszta70707 Fórumlakó

    Nem zárnám ki ezt a feltételezést... Bár én még mindig a 39-esen vagyok. xD
     
    Marika312 és -Holdfeny-. kedveli ezt.
  8. esztokyka

    esztokyka Utánpótlás-írogató

    Azt esetleg valaki meg tudja nekem mondani, hogy az hogy van, hogy van tulefa-barkám meg lepényfatermésem is, és a lepényfának hiába kisebb a pajtaértéke, sokkal több csp-ért lehet eladni a piacon?
     
  9. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Türelem, és szépen lassan felkúszik majd az ára;)
     
    Kuzdern kedveli ezt.
  10. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Ez azért van, mert mikor új még egy-egy állat, növény vagy fatermés, a készítők egy minimális árat lőnek be. A gazdák, ahogy szépen, egyesével elkezdenek maximum áron értékesíteni, úgy minden egyes értékesítéssel magasabbra kúszik fel az ár (a gép számol átlag árat a piacon és minél magasabban van kínálva valami, úgy nő az átlag ár és a kitehető maximum is). Ezért, akiknek van ilyen, csak egy-egy darabot szoktak beadni maximum áron (bár én volt, hogy 100-at is kiraktam egyszerre, mert nem volt kedvem napokig vacakolni vele), hogy azután szépen felkússzon. Tehát ez is egy közösségi dolog. Mi alakítjuk ki az árat azzal, hogy közösen följebb vagy lejjebb tornásszuk. Nézd meg az újabb állatokat is, ha tudod. Az én piacomon a gekkó még mindig csak valahol 5000 körül tehető ki, a mogyorós pelét még meg sem néztem.

    S mivel ez egy közösségi dolog, olyan gyorsan fog beérni a munkánk, az árfeltornászás gyümölcse, amennyi gyakorisággal a gazdák beadogatnak eladásra.

    Nem voltam szakirodalmi pontosságú, de remélem érthető volt a lényeg. Ha nem, akkor kérdezz bátran!
     
    eviii_mee, vihence, esztokyka és 2 más kedveli ezt.
  11. eviii_mee

    eviii_mee Fórumszaki

    Sziasztok, szuksegem lenne 9.000 salatara a 21-es piacon. Az event miatt sajnos nem tudom most letermelni es a piac is eleg ures mostanaban. Elore is koszonom. Farm: eviii_mee
     
  12. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Szia!

    Igen így van...
    Hozzátéve azt, hogy egy egy piacon csak néhány játékos fáradozik az árak feltornázásával... s így hetekbe telik mire érdemes kitenni;) Persze vásárolni sokan szeretnének:music: lehetőleg olcsón:p
     
    vihence, he1951, tina07141983 és 2 más kedveli ezt.
  13. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Igen, ez egy nagyon fontos meglátásod, bár én ezt ennyire konkrétan nem mertem leírni, mert itt a fórumon időnként egy sima köszönömmel is lehet sértődést előidézni, pedig ez tényleg így van. Keresni mindenki akar, de munkát beletenni már annál kevesebben. Vásárolni meg olcsón, ahogy te írtad. :)
     
  14. esztokyka

    esztokyka Utánpótlás-írogató

    Na igen, ezzel nem voltam képben, hogy az átlagárat a gép számolja és úgy lehet felfele tornázni. A kereslet-kínálati dolgokkal képben vagyok, gazdasági szakon tanulok, csak azt nem tudtam, hogy ezt mi tudjuk a rendszer miatt feltolni, köszönöm a választ:inlove:
     
    vihence és mandityalexandra kedveli ezt.
  15. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Akkor neked nagyon menni fog a piac. :) Sok örömet kívánok neked a piacban és a játékban! :)
     
    vihence kedveli ezt.
  16. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Óránként többször emelkedhet az ár... ha van elég kitett és megvásárolt áru;)
     
    vihence és Kuzdern kedveli ezt.
  17. kriszta70707

    kriszta70707 Fórumlakó

    Sziasztok!
    Felélesztettem az egyik gyerekem farmját, amin már évek óta nem járt. Megnéztem és a 18-as piacon van. Hihhhetetlen felfedezést tettem! Az a piac össze sem hasonlítható a 39-el! Elkezdtem ott játszani, (78-as szintű a farm), és pikk-pakk milliókra tettem szert olyasmivel, ami az én piacomon egyáltalán nem megy... Akkora a különbség, hogy zongorázni lehetne. xD
     
    ulmo12, csio70, inanna11 és 2 más kedveli ezt.
  18. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Az igazi csúcs akkor lenne ha közös piacon lenne a két farm;)
     
  19. kriszta70707

    kriszta70707 Fórumlakó

    Ó, az nagy buli lenne! xD Egyébként ma reggel kicsit több időt fordítottam a 18-as piac tanulmányozására, és azt láttam, hogy sokkal több külföldinek ható név van, mint magyar... Nem tudom, hogy ez jelent-e valamit. Gondolom nem.
     
    -Holdfeny-. és Kuzdern kedveli ezt.
  20. vcsaba18

    vcsaba18 Fórum nagymestere

    Sziasztok.
    A 7-es piacon keresek 1 Bolyhos anakondát és 2 Boszorkányhollót.
    Csere ajánlatot megbeszéljük.
    Van Pocok légyfogó és Páncél Panni. :)
     
    Tigrislady kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.