Pletykapad- Pletykák, jóslatok a várható eseményekről

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: JövendölőMáriusz, témanyitás ideje: 20.5.19.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. -Palika17-

    -Palika17- Fórum admirálisa

    Sziasztok!:)
    "A nők jelentik az életet, a nők azok, akik az ember életében az irányukat megadják.";)

    Minden kedves női farmtársamnak és moderátoroknak Boldog Nőnapot kívánok!:)

    [​IMG]
     
    Utoljára szerkesztett: 8.3.20
    fannika2006, Gio, milanzs és 61 más kedveli ezt.
  2. bugavalika40

    bugavalika40 Utánpótlás-írogató

    Köszönöm szépen :) :) :)
     
    magdi06, -kidmama- és -Palika17- kedveli ezt.
  3. rózsabimbó

    rózsabimbó Járnitanuló

    Köszönöm szépen!
     
  4. JövendölőMáriusz

    JövendölőMáriusz Fórum félistene

    Sziasztok!
    Tengeren innen, két területet látok jelenleg, három e.növény, és három felreppenő kíséretében.
    A felreppenők a tenyésztést leszámítva, nem válogatósak.
    Pajtánkat kíméli.
    Az ég felhőtlen, eső nem várható.
    :)
     
    Gio, dagi18, Ribiszke és 28 más kedveli ezt.
  5. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Szia
    Akkor amit nyerünk végül , a zöld csíkra hat , vagy bedobozolva adja fincsi dolgot ? :inlove:
     
    455gtzgjnb, drtótos, nyuszicica1 és 2 más kedveli ezt.
  6. JövendölőMáriusz

    JövendölőMáriusz Fórum félistene

    Szia!
    Csak saját vélemény:
    Lelkiekben azért arra fel kell készülni, hogy a régebbi, gyengébb gépek, amelyeken a flash még, csak csak elfut jelenleg, lehet elvéreznek az unity futtatása közben. Az unity futása eltérő rendszerigényű. Azt pedig, hogy a flash megszűnik nem lehet majd a játékra fogni. Az átállás unity-re nem csak modernizáció, hanem kényszer is.
    Voltak játékosok, akik szerették volna kipróbálni a wefarmot (unity), de még csak be sem töltötte a gépük, mert gyenge volt hozzá! Mivel még nem tudni, mit kíván majd a farm unity-ben (puding próbája az evés), csak hasonló a közelmúltban unityre áttért játékoknál lévő javaslatokat tudok említeni.
    Egy hasonló témájú, felépítésű, online játék gépigénye unity-ben:
    Nem árt átérni win7-ről win10-re, a gépünk memóriája ne legyen kevesebb 4Gb-nál. Utóbbi ha több, az csak jó mert a win10 64bit-es változata, saját maga 2 Gb memóriát igényel. Lehetőleg legalább i3-as Intel processzor vagy annak megfelelő egyéb processzor. A meghajtó legalább 128Gb-os legyen. Hasznosnak tartanak egy külön videó kártyát is a gépben. De mint említettem ez egy másik hasonló online játék rendszerigénye.
    Gyakorlatilag mindenki várja az átállást és sürgeti, de azért nem árt szakembert, hozzáértő ismerősünket, családtagjainkat megkérdezni arról, hogy a gépünk vajon alkalmas-e egyáltalán az unity futtatására. Ne a hiba topikban koppanjunk majd, amikor a moderátor esetleg megírja, hogy gyenge a gépünk a játékhoz. Némi utána kérdezéssel, általános információkat kaphatunk a gépünk és az unity-vel kapcsolatban.
     
    ursa11, Gio, dagi18 és 20 más kedveli ezt.
  7. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Szia
    Húha . Amikor tönkrement a gépem , a legolcsóbbat vettem , és az eladó direkt kérdezte , játszani akarok e , és én mondtam neki , hogy csak filmnézésre fogom használni . Asus lett a kiválasztott .
    De majd lesz valami .
     
    455gtzgjnb, drtótos, nyuszicica1 és 9 más kedveli ezt.
  8. Szama

    Szama Fórum veteránja

    Elnézést, ha picit off, de unity a Farmeramahoz? Nem túlzás ez egy csöppet? Vagy pedig komoly fejlesztésekre készülhetünk a játékban? Ezt csak azért kérdezem, mert a unity egy elég erős játékmotor, és meglepődnék azon, ha a Farmerama játszható lenne PS-en, vagy Wii-n. Félreértés ne essék, én örülökegy olyan fejlesztésnek, ami támogatja a 3D-s animációkat, és nagy méretű adatbázisokat is tud kezelni. Talán ennek köszönhetően akár terület növekedésre is számíthatunk majd? Mert arra most már nagy szükség lenne, túl sok a dekor, az állat, a növény és fa, a jelenlegi területeket nézve. Látsz bármi ilyen fejlesztési irányt, van róla valami pletyka?
    Ma épp szerettem volna kirakni a napokban kipörgetett dekorokat, de tényleg nincs hova rakni, pedig a ládák amiket adnak nagyon is jól jönnek.
    Köszönöm és szép napot!
     
    Kincső52, -kaktuszable-, mono1947 és 6 más kedveli ezt.
  9. lujza5353

    lujza5353 Fórumőrült

    Sziasztok! megdöbbenve iolvasom ezt a váltást unity-re Akkor ez most azzal fog jáérni, hogy akinek régebbi, vagy kisebb kapacítású gépe van, annak számára véget ér ez a játék? 10 év munkáját ki lehet dobni a szemétbe???? Nagyon aggódom.....
     
    Lillapilla73, milanzs, -sanele- és 10 más kedveli ezt.
  10. kelleri

    kelleri Fórumszaki

    Sziasztok Az újabb telefonok fogják bírni vajon? Szerintem ez a
    váltás sok mindenkit érzékenyen fog érinteni. Az eventek egyre kevesebb mindent adnak, a felhők se viszik túlzásba és most még ez is. saját véleményem szerint ez játékos elvesztéseket okozhat. Viszont Pozitívum Hogy a grafika egyre jobb szerintem.
     
    milanzs és bugavalika40 kedveli ezt.
  11. lukimi

    lukimi Fórum elő legendája

    Szia.
    Attól, hogy Asus még lehet 4 GB vagy 8 GB memória a gépben, a 4GB kell a farmozáshoz is a 8 GB csúcs (saját tapasztnyalat). Viszont játékhoz már 16 GB memóriát raknak, ezt megfelelő fórumon olvasom.:)
    A gépeden a - többek között - "névjegy" alatt megnézheted a hardvereid tulajdonságait.
     
    -vadocka70- és HéricsBáró kedveli ezt.
  12. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Azért ne lihegjük túl ezt az átállást. A nagy gépigény a 3d megjelenítéssel függ össze, így egy ilyen jellegű játékban ez nem fog jelentős szerepet játszani - nincs szükség 3d animációk folyamatos valós idejű lejátszására; nem autóverseny ez vagy valami térben játszódó mászkálós-lövöldözős program. Az egyes játékok hardverigénye eltérhet egymástól még akkor is, ha azonos platformon fejlesztették azokat. Így teljesen biztos vagyok abban, hogy nem fog gondot okozni a játék a 9 éves - alapvetően irodai célokra összeállított - gépemen. Nem tudjuk, milyen lesz az új program, de nyilván a fejlesztők is tisztában vannak azzal, hogy nem gamereknek fejlesztenek, nem lesz szükség (és most sincs!) különösebben erős gépre.
    Ami Máriusz felsorolását illeti, az semmi különöset nem tartalmaz. A 4 GB RAM ma már alap, akinek kevesebb van, megéri fejleszteni akár 8 GB-ra is (bár egyes laptopoknál ez esetleg probléma lehet*) - a játéktól teljesen függetlenül is. A külön grafikus kártya a jellemzően irodai célú gépekből hiányzik, de a processzorba épített grafikus chip lehetővé teszi a játékot - nem hiszem, hogy emiatt kellene vennem egy grafikus kártyát.
    Várjuk meg a hivatalos közleményt - bár nem lenne baj, ha erről előzetesen tájékoztatnának bennünket -, mielőtt ítéletet mondunk; de még egyszer: szinte bizonyos, hogy egy átlagos géppel is jól játszható lesz a játék. A memóriabővítés pedig hasznos, azt egyébként is javaslom.

    Indítsd el a Feladatkezelőt (CTRL-ALT-Del egyidejű lenyomása, majd a Feladatkezelő gomb; vagy a keresőbe is be lehet írni, hogy Feladatkezelő). Ha nem látszik a menüsor, akkor kattints a lap alján lévő Több részlet gombra. A menüből válaszd a Teljesítmény, onnan pedig a Memória elemet. Itt látható a memória terhelése. A grafikon jobb felső sarka felett látható a jelenlegi memóriaméret; a grafikon alatt jobb oldalt pedig a Használt bővítőhelyek száma. Ha itt valami olyasmi látszik, hogy pl. 1/4, akkor van még szabad hely, ha viszont pl. 2/2-t látunk, akkor nincs.
     
    Dana64, marcsi152, Vadóc és 20 más kedveli ezt.
  13. Wolf[Black]

    Wolf[Black] Fórum admirálisa

    Sziasztok!
    Amit @-BombadilToma- leírt, teljesen okés, de még egy valami:
    amin most elmegy a flash nehézkesen, azon az unity is elfog. Nem GTX 1080, 2060, RTX és egyéb kártyák kellenek majd hozzá.

    Az unity még gyorsabb is lesz, mint a flash a jelenlegi gépeken.
    Nem kell félni ettől.

    Viszont ha BP már unity-ban jobb grafikát ad a játéknak, és mondjuk olyanra alakítják, mint a WeFarm na akkor lesznek gondok csak. :) De ez mint üzletpolitikai szempontból, nagy érvágás lenne ennek a játéknak, és ebbe úgy se fognak belemenni valószínűleg.


    A játékoknál megadott rendszerigény fül manapság már semmit se ér - felesleges tartalom, mert ezt is leginkább a fejlesztők által támogatott fejlesztések miatt írják ki, és nem azért, hogy a játékosokat tájékoztassák - a valóságot meg főleg nem adják át. :)

    4 GB biztos nem kell ehhez a játékhoz. Ha pontosan ugyan ez lesz, csak unityban, a 2GB is sok lesz neki. :)

    Bőven fogják - itt inkább az lesz a kérdés, hogy a nagyítás fog-e működni a clientben. A legtöbb unity platformos játék, sajnos telefonon, semelyik böngészőben nem nagyítható. (Csak android, IOS-on jó.)

    Telefonra több Unity-s projektben is részt vettem, és sajnos az android verzió annyira nehézkes, hogy ott a nagyítást nagyon nem lehet megoldani. De ha külön nagyító funkció van beépítve a játékba, az viszont már jó. Kérdés, hogy erre szánnak-e időt a BP-nél, hogy a telefonos verziónál csak legyen egy ilyen. (Kétlem.)
     
    Utoljára szerkesztett: 9.3.20
    marcsi152, Ribiszke, -kaktuszable- és 7 más kedveli ezt.
  14. -bobe55-

    -bobe55- Törekvő

    Ki tudja mi lesz a következő tenyésztős event állata? Köszi a választ előre is....bobe gazda:music:
     
    barbi021951 kedveli ezt.
  15. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Szia
    Madarak és Emlősök:inlove:
     
    455gtzgjnb, drtótos, nyuszicica1 és 7 más kedveli ezt.
  16. lukimi

    lukimi Fórum elő legendája

    Bocsi nem vitázom de a 2 GB memó ma már lejárt lemez. Még egyszer leírom: saját tapasztalat. Nem csak 1 fület akarsz tudni meg nyitni ugye?
     
    JövendölőMáriusz kedveli ezt.
  17. Wolf[Black]

    Wolf[Black] Fórum admirálisa

    Lejárt, de akinek ilyen gépe van, annak nem kell aggódnia. A 2GB RAM a FARMERAMA-hoz elegendő kellene lennie unity-ban, és flash-ban is.

    Nekem most két alaplap van egymás hátához téve egy P5-ös gépházban, és 2x64 GB rammal nyomom, és hidd el, az a 128GB RAM se elég a nagyobb erőforrású munkákhoz. ;)

    Ékes példája arra, hogy lehet bármennyi, sose lesz elég.
    De a farmhoz 2gb elegendő.

    18 év tapasztalatából mondom.
     
    Utoljára szerkesztett: 9.3.20
    marcsi152, -kaktuszable-, inanna11 és 2 más kedveli ezt.
  18. JövendölőMáriusz

    JövendölőMáriusz Fórum félistene

    Hadd kérdezzem már meg, Te tesztelted már az unity-ben a farmot, hogy ezeket így kimered jelenteni?
    Kizártnak tartom, hogy Te tesztelted!
    8)
     
  19. Wolf[Black]

    Wolf[Black] Fórum admirálisa

    Nem, feltételezés amit írok.
    De ha ilyen formájában lesz mint most, akkor elegendőnek kell lenni.

    Mint írtam: ha WeFarm-os hasonló forrást igényel, akkor nem lesz elegendő.

    Borzasztó nagyigényű játékok is elmennek 2 GB rammal (a WeFarm is elment ennyivel). Az más kérdés, hogy mást nem tud mellette csinálni a felhasználó.

    De igazad van, átírtam, mivel így kijelentettem, és nem feltételeztem. :)
     
    Utoljára szerkesztett: 9.3.20
    -kaktuszable-, -kidmama- és vihence kedveli ezt.
  20. JövendölőMáriusz

    JövendölőMáriusz Fórum félistene

    Szerintem zárjuk azzal a témát, hogy voltak itt javaslatok és feltételezések.
    Az nem árt ha mindenki legalább tisztában van azzal, hogy a gépe milyen op rendszeren fut és mennyi memória van benne. A témát már csak azért is zárom, mert már nagyon beleássuk magunkat a számítástechnika világába, ami jelenleg sehová nem vezet.
     
    marcsi152, Gio, barbi021951 és 7 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.