Visszajelzés Profik a magasban eventcsevegő - 2023. május

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Swallow, témanyitás ideje: 2.5.23.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Swallow

    Swallow Board Administrator Team Farmerama HU


    Kedves Játékosok!

    Ezennel megnyílik a „Profik a magasban!" event csevegője!

    [​IMG]

    Az event kezdete várhatóan: 2023. május 3. (szerda) 14:00 óra
    Az event vége várhatóan: 2023. május 9. (kedd) 22:00 óra


    Event jellege: növénytermesztős, felröppenős, malomban keverős, repülős mechanikájú
    Eventnövény: Kamelina
    Az event felröppenője: Üzemanyagkanna

    Malomtermékek:
    Bioüzemanyag
    Bioüzemanyag XL
    Luxus bioüzemanyag


    Event elkezdéséhez szükséges feltételek: 3. szint

    Az event nehézségi fokozata: közepes/nehéz

    Az event a Főfarmon és a Szédült szántón zajlik.

    Az event a hírek felületéről, az event óráról,
    valamint a Főfarmon és a Szédült szántón megjelenő eventbejáratból érhető el.

    [​IMG]

    Kérünk mindenkit, hogy amíg nem jelezzük, hogy az event elkezdődött és minden rendben megy,
    ne arassatok (a felröppenő miatt) és ne ültessétek el az eventnövényt!


    Javasoljuk továbbá, hogy az event teljesítését ne hagyjátok az utolsó pillanatokra,
    nehogy valami nem várt technikai problémátok legyen (pl. áramszünet, internetelérés probléma)
    és emiatt elvesszen az addig elvégzett munkátok.


    Az event ismertetője >> ITT << olvasható.

    Kérdés, probléma esetén a segítségkérő topikokban lehet segítséget,
    tanácsot kérni, a probléma pontos leírásával, farmnév és User ID szám megadásával:
    Általános témák
    Technikai kérdések
    Kérdések és válaszok


    Eventekhez segédlet >> ITT << található.

    A bónuszlexikon >> ITT << olvasható.

    Növények érési idejéről összefoglaló táblázat >> ITT << olvasható.

    Földterületek hozamtáblázata >> ITT << olvasható.

    Panasz esetén, a panaszkönyv áll rendelkezésre:
    Panaszkönyv

    A csevegőre is a fórum szabályzata vonatkozik.
    További tudnivalókat a fórum szabályairól itt olvashatóak:
    Házirend

    Copyright © 2010-2023 - Magyar FARMERAMA csapat

    Megjegyzés: Az itt leírt adatok tájékoztató jellegűek. Az itt megjelenített információkat megpróbáljuk mindig a lehető legaktuálisabban tartani, ennek ellenére előfordulhat, hogy téves, esetleg nem aktuális adatok, értékek jelennek meg.
    A Bigpoint GmbH, a Farmerama játék üzemeltetője fenntartja magának a jogot a játékban szereplő elemek változtatására, akár előzetes bejelentés nélkül is.
     
    Gio, Kuzdern, stellácska26 és 9 más kedveli ezt.
  2. Swallow

    Swallow Board Administrator Team Farmerama HU

    Sziasztok!

    Ismerős lehet sokunk számára az event mechanikája, hiszen már sokadik alkalommal tér vissza a repülős event.

    A főfarmon és a szédült szántón termeszthetjük az eventnövényt, és a felröppenő is erről a két területről érkezik, viszont csak növények és fák aratásából.

    Az event során a Sárkánybarlang alap dekort az 1. futam végén szerezhetjük meg.
    A további futamok során, összesen 6 darab fejlesztést szerezhetünk a dekorhoz. Ahhoz, hogy 6 db fejlesztést megszerezzük, Luxus bioüzemanyag malomtermékkel kell elérnünk az adott futam végén lévő utolsó lépést.
    Kizárólag az 2., 3. és 5. futam végén szerezhetünk fejlesztést. Minden esetben a fejlesztések száma 1. Ezért dupláznunk kell a fejlesztéseket, hogy 6 db fejlesztésünk legyen: ehhez kell a Luxus bioüzemanyag.

    A fejlesztéseket Sárkánybarlang fejlesztés néven kapjuk meg, ezeket a fejlesztéseket függöny-fejlesztés formájában használjuk a dekor adott szintjéhez.

    Fontos információk, taktikai javaslatok:
    • Az 1. futam végén duplázhatjuk a Sárkánybarlang dekort, ezáltal kettő darab alap dekort szerezhetünk meg.
    • A 2., 3., 5. futam végén megszerezhető Sárkánybarlang fejlesztést duplázni szükséges, annak érdekében, hogy maximum fejlesztettségű dekort érjünk el.
    • A felhősor a 4. futam végén szerezhető meg.

    Sok sikert és jó szórakozást kívánunk mindenkinek!
     
    Babuxx, Mogyi, vízinyuszi és 25 más kedveli ezt.
  3. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Jó repülést mindenkinek;) A felhő kell;) Hiszen potya mamut lehet belőle;)
     
    varga1234, ZitaGAZDA03, gomboc58 és 16 más kedveli ezt.
  4. Goran

    Goran Fórum hercege

    Sok izgalmas ajándékot lehet beszerezni egy kis odafigyeléssel, és hát ahogy több helyen is leírták, a legfontosabb, hogy a Sárkánybarlang fejlesztéseket DUPLÁN kell kiszedni, egyébként nem lesz fullos a dekorunk!!!
     
    Esőfelhő*, Éva0315, gomboc58 és 22 más kedveli ezt.
  5. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Kedves Mind!

    A ládák tartalmai a következők lehetnek az Enciklopédia szerint:

    Felszereléses láda XI[​IMG]Ez a láda a következők egyikévé változik:
    • 5x szupertrágya
    • 10x szupertrágya
    • 20x szupertrágya
    • 2x Kacsa Kata szupertrágyája
    • 4x Kacsa Kata szupertrágyája
    • 8x Kacsa Kata szupertrágyája
    • 2x Kacsa Kata turbótrágyája
    • 4x Kacsa Kata turbótrágyája
    • 8x Kacsa Kata turbótrágyája
    • 2x szupertáp
    • 4x szupertáp
    • 8x szupertáp
    • 2x luxus bájital
    • 4x luxus bájital
    • 8x luxus bájital
    • Szuper mamutfa
    • Szuper mamutfa XL
    • Szuper mamutfa XXL
    • Kacsa Kata mamutfája
    • Kacsa Kata mamutfája XL
    • Kacsa Kata mamutfája XXL
    • Turbó mamutfa
    • Turbó mamutfa XL
    • Turbó mamutfa XXL
    Ez egy teljesen újfajta láda!!! -> "A földönkívüli kockajáték - 2023. március eventben került a játékba"
    Fontos információ: "A „mamutfa" fejlesztések alap fát nem tartalmaznak!"

    Szerszámos láda II[​IMG]1 barkácscucc, 3 barkácscucc, 5 barkácscucc,
    1 barkácscucc XL, 3 barkácscucc XL,
    1 barkácscucc XXL, 2 barkácscucc XXL, 3 barkácscucc XXL,
    2 barkácscucc 3XL, 4 barkácscucc 3XL

    __________________________________________


    Ezt az eventet még sosem játszottam, mert eddig nem fogott meg, de most a felhősor miatt belevágok. A dekor nem izgat fel, emiatt még nem tudom hogyan fogok repkedni a köztes ajándékokért (valószínűleg menet közben fogok dönteni). A legutolsó eventben nem vettem ki mamutfát, mert a játékstílusom szempontjából nem releváns, de ha egy ládából néha-néha beesik egy, az jöhet. Eddig egyetlen felhősorom van, ami bő hetente adja ezt a típust, így a nyitások eredményéről még nem tudok beszámolni. Most legalább lesz kettő.

    Jó játékot kívánok mindannyiótoknak! :)
     
  6. HaVera

    HaVera Junior szaki

    Szia! És hova tegyem ezt a sok kacatot? Tp ügyben loholnak , mint kutyák a farkuk után....
     
  7. Goran

    Goran Fórum hercege

    Szia, nekem is van pár száz raktárban porosodó dekorom, azokat teszem felhőkre, amikor lehet, de folyamatosan rotálom a gyengébbeket erősebbre, a házi kedvenc futtatóban most is van olyan, amit szívesen kiveszek és ezt teszem a helyére, mert megérősebbn, legalább is nekem ;)
     
    cskati01, Éva0315, tarkacica47 és 22 más kedveli ezt.
  8. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Igen, valóban a TP a minden... Ami bizonyos szempontból teljesen érthető.
    A "sok kacat" jelen eventben egyetlen fejlesztett dekor, ami TP-bónuszt ad, ha teljesen felfejlesztjük. Általában pedig, én a gyengébb dekort szoktam lecserélni, ha az új dekor erősebb. Hiába nem érdekel a TP, mégsem üresek a dekoros területek; ha a játék adja, miért ne használjam, és miért ne használjam optimálisan? Számomra ez is egyfajta játék.
     
    cskati01, HéricsBáró, Samborg és 50 más kedveli ezt.
  9. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Szia!
    Akkor neked nagy öröm lehet a felhő, annak még a ládáiban sincsen egy gramm TP sem! :)

    A dekorokkal én is úgy járok el, mint Toma és Goran.
     
    Éva0315, -Erbrow-, **jeje** és 8 más kedveli ezt.
  10. zoldert

    zoldert Fórum parancsnoka

    Sziasztok!
    Minden szép, minden jó csak a felhőnek az érési ideje lett megint hosszú >:(
    Eddig is sok dekot lehetett szerezni, hát a polcon van még mindenkinek hely pár darabra ;)
     
    Éva0315, revesziren, Telezsák és 9 más kedveli ezt.
  11. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!
    Ha még nem játszottad ezt az eventet akkor ez a videó érdekes lehet a számodra és természetesen más játékosok számára is akik nem ismerik :)


    És itt van ennek az eventnek a videója is:

    [​IMG]

    1. futam = 44 lépés, 2. futam = 60 lépés, 3. futam = 65 lépés, 4. futam 71 lépés, 5. futam 64 lépés
    Repülési lépések összesen: 304 csak alap bioüzemanyag használatával: 24 320 x egaz, 1 216 x üzemanyagpalack (felröppenő) 1 824 x
    napraforgó szükséges.
    A felhőhöz csak az 1. és 4. futamot kell repülni . A 4. futam csak az 1. futam befejeztével indul.
    A dekorfejlesztések a 2., 3. és 5. versenyen érhetők el (3x 2-ből 6). Az 1. futamban van az alapdekor, a 4. futamban a felhő..
     
    Utoljára szerkesztett: 2.5.23
  12. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Köszönöm! :) Már tanulmányoztam az eventleírást is, érthetőnek tartom, de egy jó videó többet mond száz szónál! :)
    Köszönöm szépen a számolgatásodat is! :)
     
  13. genka53

    genka53 Mindentudó orákulum

    Sziasztok!
    Tetszik az event, bár a felhő lezárási idejét kicsit sokallom.
    Viszont az is igaz, hogy aki szorgosan eventezett, amióta bevezették a felhők láda-adását, annak bőven van mit bontogatnia így is. :)
    Az üzemanyag fajták kiválasztásához irányadásként a célzott nyereményeken kívül igen fontos a lépés-szám, mert nem mindegy, hogy az egyes pályákon hányszor akarunk szintet váltani, ha azokat a bizonyos dolgokat meg akarjuk szerezni, amelyeket kinéztük magunknak.
    Az viszont a játékban szerencsére változatlanul fix dolog, hogyha csak "átrepülünk" egy-egy nyeremény fölött, azt is megkapjuk - ezt a nem régi játékosok informálásáért tartottam fontosnak leírni.
    A lépések száma pályánként, szintváltások nélkül:
    1. futam: 44 lépés; a sor végén a Sárkánybarlang alapdekor - duplázható az event leírása szerint, de csak az egyiket fejlesszük fel, mert úgy érdemes.
    2. futam: 60 lépés; itt kapjuk a sor végén a Sárkánybarlang 1. fejlesztést - szigorúan duplázandó!
    3. futam: 65 lépés; itt kapjuk a sor végén a Sárkánybarlang 2. fejlesztést - szigorúan duplázandó!
    4. futam: 71 lépés - itt kapjuk a sor végén a felhőt, ami értelemszerűen nem duplázható.
    5. futam: 64 lépés - itt kapjuk sor végén a Sárkánybarlang 3. fejlesztést - szigorúan duplázandó!
    Ez mindösszesen 304 lépés.
    A lépéseket és a különféle nyeremény megszerezhetőségét figyelembe véve már mindenki ki tudja számolni melyik fajta üzemanyagból mennyi kell neki.
    Csak végig-szaladva az XL-es bio üzemanyaggal és a 4. szinten levő felhő kivételével a sorok végén duplázva, (tehát minimálisan)
    23.030 db eventnövény, 1.235 db üzemanyagkanna felröppenő és 874 napraforgó kell a full teljesítéshez. ;)
    A nyereményeknél elsősorban a kuponokra, a szupertápra és a titkosakra fogok szükség szerint föl-le lépni és duplázni a sor végi "kötelező" fejlesztéseken túlmenően. Ez természetesen plusz event kelléket igényel. :)
    Természetesen mindenkinek más az igénye, és lehetősége, s aszerint fog játszani, szintet módosítani és/vagy duplázni, ezért a fenti mennyiségekhez képest más-más lesz a malomtermék összetevők volumene, de ezek a számok használhatók irányadóként.
    Sikeres játékot kívánok mindenkinek! :inlove:
     
    bogisaci60, solyomhajnika, Babuxx és 59 más kedveli ezt.
  14. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    A minimális alapanyag igénnyel tervezem teljesíteni... a sor végeken pedig duplázok;)
     
    Éva0315, ildiko44, **jeje** és 3 más kedveli ezt.
  15. zoldert

    zoldert Fórum parancsnoka

    Szia!
    Köszönöm ezt a részletes kiszámolást.
     
    -szimi-, Éva0315, pecástündér és 9 más kedveli ezt.
  16. borbandig

    borbandig Utánpótlás-írogató

    Sziasztok
    5. futam 22. mező picolo szintén duplázandó!
     
    Mogyi, bogisaci60, rudcsi24 és 27 más kedveli ezt.
  17. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Igyekszem figyelni:music: Azt hiszem a duplázó üzemanyagokat már az elején elkészítem...
    Felírom, Köszönöm;)
     
    ZitaGAZDA03, Éva0315, Goran és 4 más kedveli ezt.
  18. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Szia
    Akkor én csak ezt csinálom meg , és szupertágya fa eső fog esni a felhőről . :inlove:
    Mi lesz akkor , ha x év múlva 8 területnyi mamutfa lesz ? Akkor azt mondjuk , hogy már megint ? xD
     
  19. borbandig

    borbandig Utánpótlás-írogató

    Addig lesz olyan Füvészkert, amibe lehet a mamutfákat pakolni. :)
     
  20. Anditabandita12

    Anditabandita12 Járnitanuló

    Sziasztok! Köszönöm a számolásokat és a figyelmeztetést a piccolo duplázására is.
    Nekem ez lesz az első repülős eventem, de nem tűnik nehéznek a videó alapján.
    Úgy döntöttem menet közben választok majd nyereményt, a kiskönyvembe csak a duplázósokat írtam fel.
    Viszont kérdésem is lenne. Ha az alap dekor nem helyezhető a házi kedvenc futtatóba (a leírás szerint), akkor a teljes fejlesztéssel ezt hogy lehet megoldani?
    A másik hogy én kisfarmosként még igen sok szabad hellyel rendelkezek még a kerge kertben is van hely és hamarosan hozzáférek a világitótoronyhoz is. Igy nekem jobban megéri az alap dekort duplázni és mindkettőt a 3. szintig fejleszteni, mert 12600 tp helyett 17800 tp ad a kettő. Ha helyem van miért ne? Később (a távoli jövőben) meg majd visszabontom és csak az egyikre pakolom az összes fejesztést. Vagy rosszul gondolom?
    Köszi ha kapok választ. :)
     
    csio70, Amira09, Rivelóz és még 1 ember kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.