Visszajelzés Profik a magasban! - Repcsis event csevegője

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: BackOffice, témanyitás ideje: 5.9.17.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Szia Tamás

    Akkor lesztek bajban , ha jön október 29. az óra-átálítás napja :D

    Már most kezdj el számolni , hogy minél pontosabb legyen xD


    Nekem semmi baj vele , felőlem Vénusz idő is jó a Földi óra helyett :p
     
    juliannakoczkas, Cyra65, ada77201 és 22 más kedveli ezt.
  2. Zolecs

    Zolecs Fórummogul

    Ez az event az amit tavaly kihagytam, mert semmit nem értettem belőle. Mindenesetre most valamit megpróbálok összeszenvedni.
    Úgy döntöttem hogy sima bio üzemanyaggal fogok bűvészkedni, igazából nem kell hozzá sokkal több gaz, csak felreppenő. Elfelejtettem megnézni de szerintem most is maradt egy csomó mészkövem, meg szappankövem is. Vagy nem tudom, de nincs kedvem számolgatni hogy most ide bio, oda xxl stb. :D :D
     
    vazulneni8, Gio, GA-BI-O-Farm és 5 más kedveli ezt.
  3. nyuszika215

    nyuszika215 Fórum császára

    Sziasztok!
    Végre hazazuhanok, jönnék a csevegőbe a szokásos fontos észrevételekért, ötletekért, erre csak ez a 6 nap 7 nap hányóra rugózás megy... Ne vicceljünk már, hogy ez bárkit is félrevezethet...általános iskola 3. osztálytól felfelé tuti nem érti félre épeszű ember...
    Tamás, szerintem ne vacakoljatok ezzel. Kezdés és vége legyen kiírva, az eventóra jelzi, hány óra van hátra, akinek meg ennyi ideje van kekeckedni azon, ami egyértelmű...szedjen hangyát.
     
    vazulneni8, .barbi1., ERZSI051949 és 36 más kedveli ezt.
  4. Swordfish

    Swordfish Fórum ezredese

    Szia, kedves Tamás! A szerény véleményem az, hogy minden esetben, jól van és volt kiírva! Mert úgyis igyekszünk, az eventet a vége előtt megcsinálni. A percnyi pontosságnak, csak a végén van jelentősége. Azt úgyis észrevesszük, ha az időnek vége. A teliholdas 1napos és ott is jó a kiírás, tudunk belőle minden lényeges infót.
     
    Utoljára szerkesztett: 5.9.17
    vazulneni8, Cyra65, bobszi_0 és 19 más kedveli ezt.
  5. Fenyvesi1010

    Fenyvesi1010 Fórum félistene

    Sziasztok, idáig a múltba repültünk, most holnaptól a jelenbe? Lassan szárnyam kezd nőni. :D:D le és fel , oda és vissza, hát nem jó? Csak kicsit megint kevés a szupitrágyám. Ezt is kibekkelem, mint az előzőt.xDxD
     
    bubafejgingo, Gio, GA-BI-O-Farm és 11 más kedveli ezt.
  6. genka53

    genka53 Mindentudó orákulum

    Sziasztok! :)

    Hozzászólásadból arra következtetek, hogy csak hézagosan olvasod az eventcsevegőket, vagyis nem olvastad a múltkoriakban a vonatkozó észrevételeket, javaslatokat, ezért olyan dolgokba kötsz bele, amiről volt már "hallgatólagos megállapodás". Ennek az volt a lényege, hogy mivel 7 napon tudunk küldeni napi ajándékokat a szomszédoknak és barátoknak, de a dátumtól dátumig tartó időintervallumban 6 éjszaka telik el, (mint a szállodai szobafoglalásnál), ezért ekként adták meg az event időtartamát a leírásban: 7 nap (6 éjszaka).


    Számomra egyértelmű volt az event leírása mindenféle szempontból. :D :inlove: Köszönet érte! :D:inlove:
    Tartalmazza mindazokat a megvalósításhoz hasznosítható és szükséges elemeket, ami egy event leírástól elvárható, ráadásul tetszetős tálalásban. :inlove:
    Ezzel szemben vannak olyan külföldi event leírások, amelyek nem sok mindent tartalmaznak a beadandó és kapható dolgokon kívül, zömmel csak konkrét számokban fejezik ki, semmi magyarázó szöveg, segítség az eventek teljesítéséhez stb., ergo köszönetet mondhatunk a Magyar Teamnek, hogy nem azt a tendenciát követi.
    Nem kell foglalkozni a kákán is csomót kereső felvetésekkel. Az eventek személyes időtartama amúgy is változó, mert aki két nap alatt befejezi, annak 48 óra xD, aki 4 nap alatt annak meg 96 xD.
    Ez legyen a legnagyobb gondja mindenkinek, s akkor nem lesz semmi probléma. ;)
    Eredményes eventre való készülést és sikeres eventezést kívánok mindenkinek! :D:inlove:
     
  7. osztrak12

    osztrak12 Fórum admirálisa

    Szia!
    Köszönet a számításért,így én már megúsztam:D.Azt nem vezetnéd le,hogy hol fent,hol lent oly szájbarágósan?:music::D
    Tavaly ez volt az egyik kedvenc eventem és idén nem fogom tudni megoldani.:eek:Pont most kellett jönnie ?:cry::cry:
     
    Domos52, brekkencs., alpha58 és 8 más kedveli ezt.
  8. makkanch

    makkanch Fórum nagymestere

    Szia!

    Még megnézheted a pajtádban az "egyéb" címszó alatt (egészen addig, amíg beváltják). Nekem 266 mészkő és 446 szappankő maradt... :)
     
    Fenyvesi1010, Zolecs, Maszatka47 és 2 más kedveli ezt.
  9. nolina1965

    nolina1965 Fórum ezredese

    Csatlakozom! Bár nem olvasok külföldi eventleírásokat, de az biztos, hogy mindig gondosan és részletesen írjátok le. Én is köszönöm!
    Egyetlen dolgot hiányolok (tudom, ezen is ment a gittrágás): nincs összesítő, hogy mennyit kell termelni. Értem én, hogy nem mindenki akar mindig mindent teljesíteni, de az számoljon magának. Részemről nagyon szeretném, ha az ismertető végére beleírnátok, hogy mennyi a MAXIMÁLISan letermelendő mennyiség, tehát ha valaki mindent teljesíteni akar, ahhoz mi minden szükséges. Persze, hazabeszélek, mert ha lehet, szeretek mindent végigvinni (még akkor is, ha nem teljesen rentábilis), viszont számolni lusta vagyok ... Főleg az ilyen soklépcsős feladványnál, mint a mostani.
    Köszönöm, ha 1 pici vágyam figyelembe veszitek.
     
    Domos52, brekkencs., Gio és 10 más kedveli ezt.
  10. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája

    Szia!

    Köszönjük az elismerő szavakat és az észrevételt. Megmondom őszintén régen ez is egy bevett szokás volt, viszont azóta gyorsult a világ, stb... (lehet a kifogásokat keresni) de őszintén megmondva, néha napján történt elszámolás, ezekből hasonló vita keletkezett, így ezt a fajta matekot beszüntettük moderátori részről. (Azóta is poén az én számológépem...) Magam nevében annyit mondhatok, hogy Én továbbra sem fogom kiszámolni, viszont szorgosan ha kiszámoljátok (event leírást követő 1-2 órán belül megszokott lenni max) akkor a GYIK feladatok hsz aljára beleírhatom, hogy "játékosok számolása alapján" X Y Z... Amennyiben ez így megfelel Nektek.
     
    szida57, vazulneni8, gulya69 és 41 más kedveli ezt.
  11. kovacstne

    kovacstne Fórum császára

    Sziasztok!Remélem jól jönnek majd a röpik, nagyon várom a repüléstxDAmúgy a kötekedők lassan azt kérdezik, egy nap hány dekaxDxDxDxD
     
  12. nyaf-nyaf

    nyaf-nyaf Fórum veteránja

    Sziasztok :)
    Szerintem ez a leírás teljesen rendben van és érthető..
    Aki már régóta játszik annak az agya is át áll Farmos gondolkodásra :D
    Aki meg nem rég kezdte annak pedig javaslom a többszőri átolvasást ill kérdezést..
    Nálam sokszor nyitva van event időben a leírás oldal..
    Sikeres eventet Mindenkinek.. Felrepikben gazdag kezdést, mert az igazán megalapozza mindig az event hozzá állását..
     
  13. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Kedves Csevegők!

    Először meglepődve, aztán morogva, aztán már mosolyogva olvastam a sok írást a "hány napos az event" témában. :)
    Azért lepődtem meg, mert ezt már kiveséztük korábban Tamás egyik gyikja alapján. o_O Ott olvastam érveket, gondolatokat, amik számomra teljesen elfogadhatóak.
    Azért morogtam, mert "vazzzze, még ebbe is beleköt". xD
    Azért mosolyogtam, mert kívánom magunknak, hogy ezentúl soha nagyobb bajunk/bakink le legyen egy ismertetővel sem. :inlove:

    Ahogy mostanában látjátok, ketten írunk eventismertetőt. Tamás és én. Annyira igyekszünk a kedvetekre tenni mindenféle színes-szagos gyikkal, hogy kezdünk átesni a paci túloldalára. :music:
    Amíg nem csináltam, nem gondoltam volna, hogy ez mekkora meló és milyen odafigyelést igényel. Milyen sokszor előfordul, hogy az egyértelmű, nem is olyan egyértelmű, ami egyik nap a teszten ilyen, az élesben más lesz stb stb stb.
    Az összes adat begépelése olyan odafigyelést igényel, ami időnként "már fáj". :p

    Vannak olyan részek, amiket érdemes megbeszélni, hogy hogyan lenne érthetőbb. Elfordult velem is, hogy többször átfogalmaztam a szöveget (lásd csillagos event határozatlan névelő vs. számnév), de van egy határa ennek is.

    A napok és az időtartam eldöntése nem szavazat és "hogy tetszik a játékosoknak" kérdése.
    Most ebben a hsz-ben kifejtem, hogy mit miért írunk és ezentúl következetesen így készítjük az ismertetőket.
    Akinek nem tetszik, ne olvassa, de kérem, hogy ne is tegye szóvá a csevegőben, mert megkérem az ügyeletes kollégát, hogy azt az írást minősítse offnak. (Ez volt a morgós rész, többet nem fogok.)


    Minden megkezdett nap 1 napnak számítódik. Tehát a kezdő és a záró nap is.
    Azért, mert ennyi napon kaphatunk a barátainktól felröpit. Ez taktikailag fontos információ lehet.
    Az éjszakát már "csak poénból" is benne hagyjuk, hiszen ott látható, hogy pl. a 7 nap nem 7*24 órának értendő.
    Ezentúl az órát is kiírjuk, hogy azáltal egyértelmű legyen az event teljes időtartama.
    Ha eszerint a logika szerint valamelyikünk elhibázza, akkor kérjük jelzéseteket, egyébként ez a téma az én hsz-emmel lezárul.


    Köszönöm kedves, vidám és a témához értően hozzátevő összes eddigi hsz-eiteket, de kérem, "repüljünk" tovább!
    :inlove::inlove:
     
    vm68, vazulneni8, bedido és 52 más kedveli ezt.
  14. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Azt Neked kell eldöntened; annak függvényében, hogy mikor melyik ajándékot szeretnéd inkább.
     
    almáspite48, Gio, hóóvirág és 6 más kedveli ezt.
  15. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Szia Tamás:)
    Sajnos most nem tudunk mindenkinek számolni mert attól függ hogy ki mennyit akar repkedni az ajándékokért. Berakom BombadilToma számolását, ez azoknak segítség akik XXL-s üzemanyaggal szeretnének repülni. Aki pl. csak simával, vagy a jobb ajándékért fel-le repked annak külön ki kell számolnia magának, mert az több eventes növényt és felreppenőt igényel.
    Egyértelmű, hogy az XXL üzemanyag éri meg a legjobban, de a szintváltásokhoz kell a normál is. Minimum:
    1. futam: 44 lépés; 7 db. XXL + 2 db normál
    2. futam: 60 lépés; 9 db. XXL + 6 db normál
    3. futam: 65 lépés; 10 db. XXL + 5 db normál
    4. futam: 71 lépés; 11 db. XXL + 5 db normál
    5. futam: 64 lépés; 10 db. XXL + 4 db normál

    Összesen kell 47 db XXL és 22 db normál üzemanyag. Ehhez kell 18.350 eventnövény, 1028 felröpi és 2614 napraforgó.
     
    imi010, BBke, -Anyu- és 31 más kedveli ezt.
  16. osztrak12

    osztrak12 Fórum admirálisa

    Szia!
    Az van az ismertetőbe,hogyha állunk,akkor nem repülünk.;):D
    Én nem akarok repülni se 2 hétre,se 1 hónapra,de még 1 órára sem.:p
    Na,most legyek okos,hogy mit csináljak akkor?:music:xDxD:inlove:
     
    Cyra65, ada77201, Domos52 és 9 más kedveli ezt.
  17. kovacstne

    kovacstne Fórum császára

    Köszike! Követlek mint egy árnyék!!!xD
     
    fregolinyi, brekkencs., Gio és 11 más kedveli ezt.
  18. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája

    Ez egy hirtelen írás volt, átrágásra kerül belső berkek, hogy mennyire járható, mik lennének a következmények stb...
    Ilyen esetben a minimum mennyiség lenne a járható út az event maradéktalan teljesítéséhez. Minden event más, de talán mindig az lenne, hogy mi kell minimálisan ahhoz, hogy dekorok, felhő stb meglegyen. Most tényleg csak elindult a hangya, aztán meglátjuk mi sül ki belőle. Ahogy BackOffice írta, jelenleg szinte az összes GYIK-ot ketten csináljuk, ha rábólintanak, kitaláljuk hogyan, akkor felőlem járható lenne az út. Amennyiben oké, akkor Beko pedig maga dönti el, hogy akarja-e így vagy sem. De itt ez megint csak arra utal, hogy mennyire kedvetekben akarunk tenni.
     
    gulya69, Cyra65, juliannakoczkas és 32 más kedveli ezt.
  19. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Ez a minimum amit kiszámolt, ennél csak több kellhet azoknak akik variálnak a repülésben, vagy az ajándékokért vagy az üzemanyaggal.
     
  20. libuskafarm

    libuskafarm Fórum admirálisa

    Sziasztok!
    Most már csak tekerem a fejem, megéri ez nekem? Ismét nyüstölni a hosszút, eventnövényt, röppenőt. Nagyon kezdem unni. Ha így megy, hamar eljön az az idő is, amikor el sem olvasom az eventfelhívást. Max a vásárolható kosarak előtti pár sort, a fő jutalmat, felhő és mit ad. Na majd megálmodom még :D
     
    Gio, Swordfish, osztrak12 és 2 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.