Visszajelzés Profik a magasban! - Repcsis event csevegője

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: BackOffice, témanyitás ideje: 5.9.17.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. borderland57

    borderland57 Fórumszaki

     
    Gio, Pharmer500#2, Swordfish és 2 más kedveli ezt.
  2. bonita333

    bonita333 Rutinos

    Jó Reggelt Kedves Gazdatárs!
    Őszinte szívből gratulálok Neked a sikereidhez, további jó gazdálkodást és gyarapodást kívánok :) :) :)

    A rinyálás olyan távol esik tőlem mint Makó Jeruzsálemtől..., de a dicsekvés is! Most kibuktam, mert elég keveset voltam gép közelben és több szomszédommal együtt - hogy segítsen - elég sok FA-t költöttünk - egy két hónapja rám testált másik farmon - felröpire, hogy be tudjam fejezni az eventet. De mivel olyan helyen voltam, ahol nem volt net, így kárba veszett az egész. Azt gondolom, hogy 3,5 év alatt a 126. farmos szint és a bahán a 363 szint nem olyan rossz :) :) :) És ha az a pár milla CSP itt lenne most a kezemben forintban..... hmmm a fejem sem fájna :) :) :)
    További jó játékot kedves gazda társ :) :) :)
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 6.9.17
    nevada007, Maszatka47, taga1 és 8 más kedveli ezt.
  3. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Kíváncsian várom az eredményeidet, mennyire cseng majd egybe az enyémekkel. (A Fejlődésiben már tettem néhány igen hosszú és dögunalmas hsz-t a témában. Ott 50-es és 80-as szintű farmokkal végeztem hasonló teszteket.)
    Nem akarok előzetes "jóslatokba" bocsátkozni az eredményeket illetően, csak a komforttal kapcsolatosan tennék egy észrevételt a tesztelési eredményeim tükrében. Azonos érésidejű növény komfortban kb. kétszer annyi felröpit adott, mint normál 2x2-es talajban - a négyszeres érésidő dacára.
     
    HéricsBáró, Maszatka47, Gio és 14 más kedveli ezt.
  4. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Szia!
    Ezért mondjuk azt, hogy aki sztrágyával felröpire vadászik, az lehetőleg komfortba tegye, mert egyébként csak az sztrágyát pazarolja.
     
    HéricsBáró, Maszatka47, Gio és 14 más kedveli ezt.
  5. pacimaci70

    pacimaci70 Fórumelemző

    Már nem emlékszem,hogy ki írta,hogy a narancs nyúlig csinálná csak az eventet. Ha amúgy nem csinálná,akkor írjon rám cserenapon,szívesen küldök akár többet is:)
     
    Maszatka47, Gio, osztrak12 és 7 más kedveli ezt.
  6. franyo121

    franyo121 Fórum admirálisa

    Kedves Professzor Uram!
    Bocsájtsd meg a kérdésem, de egy 3-6-os, farmszintű játékos hogyan használja a repülőt bioüzemanyag nélkül? Ahhoz nem kell event, hogy napraforgót termesszen.
     
    Maszatka47, osztrak12, Swordfish és 4 más kedveli ezt.
  7. fregolinyi

    fregolinyi Törekvő

    Szuperek vagytok! Köszönjük!
     
    Gio, Swordfish, Sali~*.* és 3 más kedveli ezt.
  8. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Sikeres, szép napot Mindenkinek! Sziasztok!

    Szia Pharmer!
    Hálásan köszönöm a kutakodásokra szánt önzetlen segítséged! Köszönettel elfogadom a fővédnöki tisztet. Lehetőségemhez képest szeretnék részt vállalni a "terhek" megosztásában. Gondolok itt elsősorban a "bekerülési költségek" csökkentésére. /karisüti, fehérártatlanság, RACS. - bahán esetleg maja maszk/ - ha valami kimaradt kérlek jelezdd.
    Ha Katád még mindig másé, tegyük még féltékenyebbé! Itt a nagy nyilvánosság előtt megkérem a kezed! Tanúnak felkérném Leho Prof.Úrat és Tomát! Természetes, ha azóta újra összejöttetek tárgytalan a "kézfogó".
    Ugyan többször kellett nekifutnom elolvasni, talán a lényeget megértettem.
    Ui:
    "Kutatási terv:
    - A kezdőmagokat az eventkezdés után felszaporítom 40+80+160=280 vetőmagra. Ezt követően a PáncélPannikat a menübe pucolom"..........
    Egy eszrevétel: A csajokat a kutatási eredmény /felröppenő/ miatt nem zárolnád az event ideje alatt?
    Sokunknak nincs! - sőt mostanában nem is lesz! - talán valósabb képet kapnánk nélkülük?!


    Prof.Úr! Szia!
    Köszönöm szépen a fenti megosztást. A levezetés, a rávezetés felülmúlhatatlan, a hasonlatokról már ne is beszéljek!

    Szia Toma!
    Sokat olvaslak, Téged is. Köszönet illet minden megosztott gondolatért, ami a farmereket segíti!
    Észrevételeddel egyet értek, hasonló tapasztalataim vannak! Az én tapasztalatom az, hogy a főfarmon a felreppenők jobban jönnek.
    Arra a megállapításra jutottam, hogy általában ott szoktam bevetni a nullázást. Előfordulhat, hogy azért? Már áttértem a szédültre nullázni, kiváncsi vagyok ezután melyik farmrész lesz az "erősebb"?
    Kapa, kasza kikalapálva, a repülésre felkészültem /magasság, mélység nem nekem való/.
    A teljesség igénye nélkül Mindenkinek köszönök mindent, számolgatást, humort, kacajt, jó hangulatot!
     
    Utoljára szerkesztett: 6.9.17
    Gio, taga1, hóóvirág és 15 más kedveli ezt.
  9. genka53

    genka53 Mindentudó orákulum

    Szia franyo121! :)
    Egy olyan szintű játékos annyira újonc a játékban (hacsak nem egy nagy-farmos kis farmja), hogy először termeljen és gyarapodjon. Tanulmányozza az Enciklopédiát azért, hogy legalább azt tanulja meg, hogy mit hol kell keresni, ha szüksége van rá, ismerkedjen a játékkal, annak fortélyaival, a játék könnyítési lehetőségeivel, de ne akarjon eventezni még, mert csak kudarcélményeket szerez. ;):)
     
    HéricsBáró, Gio, borderland57 és 8 más kedveli ezt.
  10. bubafejgingo

    bubafejgingo Fórumprofi

    Szia! Teljes mértékben igazad van. A nagy átverés az, amikor az utazási irodák úgy hirdetik a programot, hogy 3 nap, két éjszaka. Ez mit jelent? Első nap este elindultok, éjszaka utazás, reggel érkezés, este indulás vissza, hajnalban hazaérkezés. Így lesz a 3 napból 1.
     
    Gio, brekkencs., osztrak12 és 2 más kedveli ezt.
  11. Farmi

    Farmi Fórummogul

    Szép napot , sziasztok.
    Farm be élesitve , terményes ólak , 20 órás fák, lóhere , s dinnye, raktárházak asszem nem maradt ki semmi , remélem dőlni fog a felröpi nemcsak a fal.
    Felröpibe bőséges aratásokat !

    Egy kv :
    A repülőgép felszállása után a stewardess szétosztotta a rágógumit, és felhívta az utasok figyelmét arra, hogy a rágó megvédi őket a fülzúgástól. Az út végén egy öreg néni odaszól neki:
    - Kedveském! Kipiszkálná nekem ezt a vacakot a fülemből?
     
    nyuszi63, Gio, brekkencs. és 12 más kedveli ezt.
  12. -Encyberama-

    -Encyberama- Kivételes tehetség

    Szia! Ne hagyd magad átverni Professzor Uram által, mert a napraforgó is csak a 7. szinttől elérhető ;) Tehát egy 3. szintű játékos max az event ismertetőt olvashatja el, majd vissza mehet a farmjára salátát termelni, mert az eventet nem tudja semmilyen formában elkezdeni :)
     
    Gio, brekkencs., osztrak12 és 5 más kedveli ezt.
  13. bubafejgingo

    bubafejgingo Fórumprofi

    Már a rózsát is ólban kell tenyészteni...? :D

    "A kocka el van vetve. Ez annyira nem magyar, hogy már tiszta latin. Hiába érted, akkor is latin."
    Alea iacta est. - mondta Rubik Ernő, és az apja megtervezte a repülőt.
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 6.9.17
    Kata_rzis, Gio, taga1 és 6 más kedveli ezt.
  14. Cyra65

    Cyra65 Fórum admirálisa

    Sziasztok :)

    Igazad van genka :)

    Na most ez az időcicomázás, olyan most, mint nálunk a rendelőben.Vannak olyan páciensek, akik miután megkapják a 2-3 receptjüket, amire a Főorvosnő rá is írja, hogy testápoló estére, vagy nappalra, sőt az is oda van írva, hogy napi 2x pl., akkor legalább 5 perc elmegy a rendelésből azzal, hogy a drága beteg (többségében középkorú férfi) kevergeti a recepteket a kezében, mint Rodolfó a kártyát és kérdezgeti, hogy akkor most melyiket hová kenje, mikor, és hányszor, zuhanyozás előtt vagy után. Ilyenkor mondja a Főorvosnő, hogy kenje ahová jólesik, csak a hajára ne, és ha adhat egy jó tanácsot, akkor a testápolót ne zuhanyozás előtt kenje magára.


    Ki a fenét érdekel, hogy hány óra az a nap, engem pl. megnyugtatott amit az ismertetőben olvastam, mert akkor egy nappal event vége előtt be tudom fejezni, mindig ez van. Inkább figyelmesen elolvasom mindig a továbbiakat, hogy hány órás a növény, hol lehet ültetni, az idő azért nem érdekel, mert eventezni csak és kizárólag itthon szoktam, eventek alatt soha nem utazom el Dél-Amerikába pl., mert tuti nem tudnám az eventet befejezni.
    Viszont két aratás között jól ki tudom használni az eventes időt, mert elmosogatok, megfőzök, vagy megöntözöm a VV-s növényeimet. Szóval az időintervallummal soha nem volt gondom.


    Most szabin vagyok, 24 órás eltávon, holnap ismét 8 órám munkahelyi robottal telik el.
    Szép napot mindenkinek, Moderátoroknak (igenis nagy betűvel írom, még mielőtt valamelyik nyelvtanár gazda megfedd, mert nálam a moderátori munkát végző leliismeretes emberkéknek kijár a nagy M betű) is sok türelmet kívánok :)
     
    LCZAnikó, bukta-agi54, Leho69 és 18 más kedveli ezt.
  15. [erika05]

    [erika05] Fórumgróf

    Sziasztok!

    Hát most ezt jól megcsináltam, kettőtől négyig nem leszek gépközelben csak utána tudok kezdeni, egyébként nem szeretem ha két eventet így engednek egymásra, mert ugye a szaporításhoz is kell csatni, karácsonyi süti és fehér ártatlanság, viszont a teliholdasnál a démoni és nincs annyi rekesz, tehát pocsékolni kell mert ültetés után ki kell dobni valamit majd a következőre visszarakni.
     
    Gio, taga1, szöszi50 és 4 más kedveli ezt.
  16. kovacstne

    kovacstne Fórum császára

    Szia! Én már ülök az ablak párkányon és nyitogatom a szárnyaimat.xDKözbe meg fő az ebéd és a fejemxD
     
    Maszatka47, Gio, genka53 és 9 más kedveli ezt.
  17. Szutserika

    Szutserika Járnitanuló

    Sziasztok. Tobbszor olvastam az eventeknel,hogy "bevetitek a nullazast".Leirna valaki nekem ennek a menetet? Mindig harcolnom kell,hogy be tudjak fejezni egy-egy eventet. Pancel Pannim nincs. Koszonom a valaszokat elore is. Mindenkinek sikeres eventet kivanok
     
    Gio, Sali~*.* és Swordfish kedveli ezt.
  18. osztrak12

    osztrak12 Fórum admirálisa

    Szia!
    Köszönöm szépen válaszod,de főleg a számolásod.:inlove:Én annak az ajándéknak örülök,ami jön és nem válogatok soha. Ezzel Én úgy vagyok,hogy: Ajándék lónak,ne nézd a fogát !xDxD
    Amúgy is ma vagyok,de holnap leszázalékolásra kell mennem sajnos és azért kicsit kibukom megint,mert nem ilyen lovat szerettem volna, ily fiatalon és sok munka után.:sleepy::eek: :cry:
    Péntek délutántól vasárnapig nem igen tudok lenni,mert vendégeim lesznek,hisz 3 napos városi ünnepség lesz sok-sok fellépővel és innen illetve határainkon túlról érkező vendégekkel. :eek:(Lesznek sokak,akik innen messze földre távoztak és most repcsivel érkeznek haza szüleikhez,rokonaikhoz, gyermekkori barátaikhoz,de olyanok is akik gyermekeikhez,családjukhoz).:mad::(
     
    Leho69, Maszatka47, genka53 és 4 más kedveli ezt.
  19. Cyra65

    Cyra65 Fórum admirálisa

    Szia :)

    Ne ostorozd magad, ha ma nem lennék szabin, akkor délutánra mennék dolgozni, és csak valamikor este 9 óra tájban tudnám elkezdeni a felszaporítást, mégis mindig kész vagyok az eventekkel legkésőbb egy nappal a vége előtt, úgyhogy az a két óra nem vész kárba szerintem, légy nyugodt.
    Ahhoz meg már hozzászokhattunk, hogy több event is megy egyszerre, hiszen az utóbbi időben így van ez, nálam mindig elsőbbséget élvez a főevent, a Teliholdas csak egy kis sírkövek közötti borzongatós bolyongás számomra, majd ha mindennap be lehet lépni oda is, akkor főhet a fejünk rendesen, bár én még annak is örülnék groteszk módon :D
     
    Gio, taga1, brekkencs. és 7 más kedveli ezt.
  20. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Még egy észrevétel: valójában teljesen mindegy, hogy az eventnövény milyen talajba ültetve ad több felröpit, hiszen ott a mennyiség miatt úgyis 1x1-be ültet a gazda. Legfeljebb a komfort és az 1x1 összehasonlítása lehet releváns, de akkor a komfortba is az eventest kellene ültetni.
    A felröpi "gyártása" hosszabb érésű növényekkel célszerű. Itt már lényeges kérdés lehet, hogy melyik talaj a nyerő. Mivel nem vagyok benne biztos, hogy ez független az érésidőtől, ezért többféle növénnyel is érdemes lehet tesztelni. A másik érdekes kérdés ebben a témában az, hogy melyik éri meg jobban: két kör x érésidejű növény vagy egy kör 2x érésidejű (pl. két kör 9 órás repce vagy egy kör 18 órás árpa - vagy esetleg 1080 kör 1 perces zsázsa :D)? Másképp fogalmazva: az érésidőtől függés vajon lineáris-e? Összekapcsolva a kettőt, lehet, hogy más-más talajokat használva eltérő lesz az eredmény is... És akkor még nem beszéltünk az állatokról és a fákról... (Én hat eventen keresztül teszteltem 8 farmmal, aztán látva a teszt dimenzióit, bedobtam a törülközőt. Vannak ugyan eredményeim, amit közzé is tettem a Fejlődésiben, mint részeredményt, de nem meggyőzőek.)
    Mindazonáltal nem akarlak lebeszélni semmiről, tényleg kíváncsi vagyok rá, hogy mi lesz az eredmény.
    Szia!
    Nem feltétlenül kell pocsékolni. A 6 órás növény mindennel megszórva (gesztenyés felhő nélkül) 1 óra 5 perc. A felszaporítás két kör, utána már nem kell a szupertrágya. Egy óra 10 percre ültetni kell valamit a teliholdason, addig lemegy egy kör az eventesből, és elindítható a második. Utána a karácsonyi süti már cserélhető is le a démonira. A másik lehetőség, hogy eleve nem használunk karácsonyi sütit, úgy 13 perccel hosszabb az eventnövény érésideje; ha ez az idő nem számít (2x13 perc), akkor eleve a démoni kell helyette. Ez mindenkinek egyénileg kiszámolható annak függvényében, hogy meddig akar ma eljutni, mikor tud aratni, meddig marad fenn, mit kell termelnie a teliholdason, stb.
     
    Utoljára szerkesztett: 6.9.17
    Sonche, Gio, Pharmer500#2 és 6 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.