Visszajelzés Rénszarvasroham - eventcsevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: BackOffice, témanyitás ideje: 3.1.19.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Akkor vegyük számokat, arról ne is beszéljünk, hogy olyan cuccuk van, ami nem mindenkinek van. És tudjuk, hogy ebben a játékban, ha kimegyek a fórumra, hogy nekem van vajaskenyerem s senki másnak nincs elszabadul a pokol, és egy vajaskenyérért cserenapkor adnak 3 ménest, 4 gulyát, 16 tejcsarnokot és 8 tejgyárat.
    Vegyük a számokat. Egy első szintű állat ideális esetben 2 alap és 1 sztáppal összehozhaató. Ez egy nagyon ideális eset. Ritkán van meg ennyiből, de most ideális esetet veszünk. Az ugrásoktól teljes mértékben el lehet tekinteni réniknél, illetve azt lehet mondani, hogy egy második szntű állat 8 alapállat és 4 első szintű és így tovább.
    De maradjunk az első szintnél.
    2 réni ára durván 100000 csp és 3 forint. Ezért marad neki 1 első szintű. Amiért beváltáskor kap majd: (Karácsonyi szarvas) 3.900 TP, 1.300 CSP/1 db. Na most 220as szint körül 1 milliárd TP 1 szint. Ami azt jelenti, hogy 1 milliárdhoz kell 256410 darab karácsonyi szarvas. Amihez kell 256410 sztáp, ami 769000 HUF netto, utalási és egyéb költségek nélkül. És még kell ugye 98700* 256410= 25,3 milliárd csp.
    Erre mondom, hogy tutira szórakoztató. Meg azt is, hogy ki mindenkinek éri meg,.
    Persze lehet azt mondani, hogy így nem lehet számolni. Bólyainak is mondták. Aztán egyszer csak Gauss kiadta saját neve alatt Bólyai munkáit.
    Szóval, lehet így számolni. A matek nem hazudik. Abban biztos nem, hogy a tenyésztés, az egyik (ha nem a legesleg) legnagyobb bukta ebben a játékban.

    Ezek nem felröpik, amik jönnek, ha kell, ha nem. Ezért a gazdák megdolgoztak. Ezek egyediek. Sokan anno be is ruháztak, egy kis sztáp vásárlással és még ezzel vagy azzal, és most huss. Nyilvánvaló, hogy idegesek lesznek. És mit mondjak? Jogos.
     
  2. Ezeki89

    Ezeki89 Fórum-zöldfülű

    szerintem lehet szelektálni a feladatok között .. pl. csak az átlépéshez az 1/1 lesz teljesítve
    1/2 és 1/3 as nekem nem ér annyit kihagyom stb.
    mindenképp belekezdek , de megvárom a bummot mert biztos lesz. jó játékot .
     
    Puszpang kedveli ezt.
  3. Puszpang

    Puszpang Rutinos

    Sziasztok! Vártam ezt az eventet,azt gondoltam,lesz szép színes ól ebből a tenyésztésből is:(hát,ezt benéztem...o_O
    Van 7 ajándékos,3 angyal,16 karácsonyi és 1 postás szarvasom,alap réni is van elég,így nekiállok,ne vesszenek kárba szegények ;)
    Mindenkinek sok sikert,és sikeres ugrásokat a tenyésztéshez :)
     
    -kaktuszable-, ildiko44 és Rebcsok kedveli ezt.
  4. Puszpang

    Puszpang Rutinos

    Én is ezt szoktam tenni ;)
     
  5. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Ez most komoly? Ne szálljunk már el ennyire! Mi köze a réninek a szintlépéshez?

    Megdolgoztak érte. Valóban. Egy virtuális játékban, szórakozásból. Senkinek nem függ az aznapi kenyere, vagy az egészsége, vagy bármi fontosa attól, hogy pár haszontalan cucc van-e egy adatbázisban.
    Ezek a rénik semmire nem jók. Nem lehet cserélni, nem lehet kitenni sehová. Nem hoznak hasznot. Sem csp, sem tp, de semmilyen értelemben.
    Ekkora feneket keríteni ennek? Minek? Ne pörgesd túl magad ezen! Ha nem akarod, ne csináld az eventet, de ne is írj ilyeneket a fórumra, mert nevetségessé teszed magad ezzel!
    Volt olyan tenyésztős event, ahol beváltották a tenyészállatokat. (Tudom, ott az alap állat felröppenőként került játékba.)
    A rénszarvas az idők kezdete óta játékban van és több éve már meg lehet venni az ólat is. Tehát ne csináljunk úgy, hogy mindenki a nulláról indul és százezrekért most szerzi be az alap állatokat.
    Számtalan eventbe kellett beadnunk a pajtánkból olyat, amiért megdolgoztunk korábban.
    Számtalan tenyésztős eventet csináltunk már, amihez szupertáp kellett.
    Tudom, te az eventek nagyon nagy %-át kifogásolod. Sokan mégis örömmel játszanak vele. Mert nekik örömöt szerez. Neked csupán bosszúságot. Magadat bünteted ezzel a hozzáállással és az ittléttel.

    Az ilyen szélsőséges megállapítások ebben a szövegkörnyezetben csak rombolóak és erősen ferdítik a valóságot.

    Biztos vagyok benne, hogy azok a játékosok, akik elkezdték ezt a témát, a te gondolataidnak a közelében sem jártak.

    Hajdanán (4 éve) költöttek azért, hogy legyen pár ilyen tenyészállatuk a pajtában? És egy-egy titokólnák, titokfánál hányan költenek arra, hogy legyen új fájuk? Amiből ők csp-t csinálnak, vagy cserenapon értékesebb dolgokra cserélik. De ezekkel a rénikkel ki és mit csinálna?

    Azt hiszem, ebből a témából mindent kihoztunk, amit csak lehet. Nem kell ehhez már hozzáfűzni semmit.
    Idejében jeleztük, hogy akinek van, az most felhasználhatja a tenyésztett rénszarvasait.
    Azt is kihangsúlyoztuk, hogy a maradékot visszaváltják
    Akinek hasznot hoz, adja be a maradékot az említett gazdakör(ök)be.

    De aki nekiáll az eventnek és kevés a szupertápja, tenyésszen apránként, lépésről lépésre és igyekezzen a lehető legjobban kihasználni a boom adta lehetőségeket.


    A téma végére pontot teszek. A tények ismertek. Mindenki döntse el, hogyan eventezik.
     
    MamaMeseKertje, breki072, genka53 és 6 más kedveli ezt.
  6. libuskafarm

    libuskafarm Fórum admirálisa

    Sziasztok!
    Reggel óta most jutottam ide.
    Learattam, aztán olvastam.... De minek. Most is elment a kedvem, mint az utóbbi években a decemberi ünnepi (mikulás, karácsony, stb) eventek mindegyikénél.
    Évek óta hiányolom ebben az időszakban a rénszarvasok bevonását a játékba. Mindig vártam, hogy valamiképpen megjelenik, hisz a december nem múlhatna el a látványa, szereplése nélkül. Akár sima bedobálással, akár időre tenyésztésével, bárhogy. Hisz sok okos ötletet lehetne végigvinni vele. Azonban a bp-nél ez is másként van.
    Na most azt gondoltam végre folyamatosan tenyészthetőek lesznek, ha már nem kellenek sehova, semmikor, nem terveznek velük eventet. Az elmúlt pár év komoly bizonyíték erre. Pedig nekem az egyik legszebb, legaranyosabb ólnak számít.
    Hát ez van. 1 csalódással megint több. Azért annak kimondottan örülök, hogy senkinek nem jutott eszébe olyan buta ötlet, hogy az alapólat is visszaveszi. Ezek után már azon sem csodálkoztam volna.

    Csak halkan jegyzem meg, hogy a Karácsonyfagömb 'faterméssel' is ugyanígy vagyok.
    Hát mikor kellenének ezeket játékba szőni, ha nem decemberben..... kedves bp?

    Persze csinálom majd az eventet, de nem elkótyavetyélni valók ezek az állatok holmi tp, csp jutalomért. Tehát csak szigorúan annyit, amennyi kell. Nekem a játékban a rénik szinte Szent állatok.
     
    k.a.t.i, LCZAnikó, heureca3 és 12 más kedveli ezt.
  7. Rebcsok

    Rebcsok Rutinos

    Sziasztok!

    Szép és vidám új esztendőt mindenkinek! :inlove:

    Azon én is meglepődtem, hogy Rudolf nem hogy jönne, hanem viszi magával a többi tenyésztett rénszarvast is. :cry: Vinné inkább az anakondatápból a nyulakat és a tyúkokat. 8)

    A kitehetők tetszenek, meg némi alapkészlet is a rendelkezésemre áll, így ezt biztosan nem hagyom ki. ;)

    Jó játékot és ugrásokat annak aki tenyésztésbe fog! :)
     
    heureca3, genka53, -kaktuszable- és 8 más kedveli ezt.
  8. magdalena1967

    magdalena1967 Fórum nagymestere

    Pont ezt akartam én is kérdezni, most megnyugodtam:) Jó éjszakát:)
     
    -Holdfeny-. kedveli ezt.
  9. ho-hoboy

    ho-hoboy Fórum bárója

    Mindenkinek van választása, hogy csinálja bármelyik eventet, vagy nem. Van amit én is kihagyok időnként, mint ezt is. Azt aki csinálja nem beszélném le, örömmel tegye, hiszen a játék erről szól. Jó játékot mindenkinek:)
     
  10. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia!
    Úgy szomorkodsz, mintha ez azt is jelentené, hogy soha nem lesznek többet tenyészthetők a rénszarvasok. Erre sehol, semmilyen halvány utalás nem volt.
    Miért vennék vissza az alapólat? Miért írsz le ilyeneket? Kivontak valaha a játékból sok éves ólakat? Eltöröltek már állatokat? (Ami változás történt eddig, az csak grafikát vagy egyéb adatot érintett, de törlésre eddig nem volt példa.)

    Hidd el, nem különösebben kedvelem az anakondát. Sem a valós állatot, sem a játékban lévő ólat. Az anakonda tenyésztést mégis jónak tartom. Ha megnézzük a tenyészthető állatokat, az emlős és a madár kategória aránytalanul sok tenyészthető állatot tartalmaz. A pillangó és az anakonda tenyésztés végre a többi kategóriát is bővíti. Tudjuk, hogy előszeretettel hoznak kategóriánként tenyésztős eventeket és vért izzadunk pl. a kaméleon, a hal és a béka termeléssel. Az ízeltlábú méhecske mellett legalább ott van a pillangó már. A kaméleon mellett lesz anakonda.
    A rénszarvas tenyésztés lehet, hogy grafikailag szép lenne, de csupán egy lenne az emlősök között.
    A játékmesterek szempontjai túlmutatnak azon, hogy melyik mennyire lenne szép. Gondolj csak bele, micsoda csodaszép lehetne a papagájtenyésztés, vagy a jégmadár, vagy a kolibri, de még a farkas, vagy a róka tenyésztésről is azt gondolom, hogy csodásra meg lehetne rajzolni.
    Ezek a mondataim persze semmi garanciát nem adnak arra, hogy a következő tenyészállat nem lesz sem emlős, sem madár, csupán meg akartam mutatni neked a tenyésztések mögötti előregondolkodást.
     
  11. libuskafarm

    libuskafarm Fórum admirálisa


    Szia!
    Igazad van abban, amit írtál. Nem vitázni akartam, Veled főleg nem, csak véleményt nyilvánítottam.

    De a réni már olyan régen játékban van, simán bevonhatták volna már bármibe, bármikor. Csak ezt hiányolom.

    Azon, hogy miért billent el a mérleg az emlősök vagy a madarak javára, nem most kellene elgondolkodni. Folyamatosan látni kellett volna előre, s lehetett volna évekre szóló terv ezt illetően. De nem úgy tűnik, hogy volt. Tenyésztettük éppen azt, ami eszükbe jutott.
    Igen, kellene bővíteni. Illetve kellett volna.
    A játékba kerülő állatokat úgy válogatni, hogy némiképp arányos legyen. Nem így alakult.

    Azt hogy az alapólat is visszavegyék, persze, hogy nem gondoltam komolyan, csak mint példát, hogy bármikor bármit megtehetnek, mint ahogy ezt is, ilyen formában.
    Ha jól emlékszem eddig 1 tenyésztett állatot sem vettek vissza, csak most a rénit. Miért pont ezt? Ezen morfondírozok.
     
  12. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Ne aggódj. Véleménye amúgy sem lehet akárkinek. Akármilyen, meg pláne nem lehet. Itt már réges régen azt a jelszót követik, hogy aki nincs velünk az ellenünk. Aminek egyenes következménye, hogy az ellenségem ellensége a barátom. És így lesz majd egy csapat.
    Ott van még a páfrány is , mert az sem fog kelleni sehova. Majd csak beváltják egyszer 3 csp + 1TP/ darabért.
    Hisz csak eventből volt megszerezhető. Még a magtárban sincs. Ideje kivonni. Aztán lehet helyette majd hozni hetente valami titoknövényt.
    Az meg reális, hogy bármikor bármit megtehetnek. A farm nem a tied. Te csak béreled, mint a járgányt a go-cart pályán. Így bármi is van a farmodon, abból semmi sem a tied, csak a jog, hogy használd. Bármit veszel pénzért, FAért, vagy eventből, vagy cserével szerzed, mindegy, mert semmi sem a tied. A robot, na az! Az a tied. Azt nem fogják levenni a válladról.
    Mindezek ellenére, ezért még szomorú vagy ideges sem lehetsz. Nem is háboroghatsz, sőt még említeni is hallatlan.
     
    Utoljára szerkesztett: 3.1.19
    JUCUS, asdfghjkl7373, linzenpolc és 13 más kedveli ezt.
  13. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Kezdeményezzünk nép szavazást, hogy maradjanak. ;)
    Event nem maradhat ki, ha másért nem, ezért ér annyit. Nekem legalább is. ;)
    Mi itt maradunk "szépnek" a játékban. :D
    Na de, ha megéri, ha nem éri, nekem jöhet a réni.. :D
     
    heureca3, -kaktuszable-, ildiko44 és 6 más kedveli ezt.
  14. magdi06

    magdi06 Fórum elő legendája

    Nagyon várom már a tenyésztést.Kíváncsi leszek, hogy mennyiből jön ki.Először beteszek 50 tenyésztést, mert karácsonyi és ajándékozási rénihez kell 30 db./12 van pajtában/Gondolom hogy ugrani azért fognak!?
    Utána már csak 2 postás kell, az angyal meg több van mint amennyit be kell dobni.A spórolás miatt nagyon oda kell figyelni,miből mennyi kell.Mindenkinek sikeres tenyésztést.
     
    Gio, ildiko44, Marika312 és 8 más kedveli ezt.
  15. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    A boom elején kipipálom a réniket.... aztán lakatot teszek a kupira nehogy elpancsoljam a tápomat:p
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 4.1.19
    Gio, drunyi, kelleri és 3 más kedveli ezt.
  16. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Kinek nem lehet véleménye? Nekem? Igen, úgy tűnik. Mert, ha bármire reagálok, meg vagy sértődve. És persze ráfogod, hogy itt semmit nem szabad. Pedig úgy tűnik, hogy neked nagyon is sokat szabad. A BP-t folyamatosan rossz színben tünteted fel, a játékmestereket fikázod, a veled szóba álló modi pedig ellenséged.
    Újra és újra felmerül bennem a kérdés: mi a csudát keresel még ebben a játékban és ezen a fórumon, ha neked szinte semmi nem jó?

    Réges-régen olyan vastagon fogott a radír, hogy csak pislogtunk. Igazad van, régen nem lehet látni panaszkodásokat. Azért, mert akkor törölve lettek. Most pedig szinte minden csevegőben a te fanyalgásodat lehet olvasni.
    A szólásszabadságra igazán nem lehet egy szavad sem. Neked főleg nem!
    Vedd már észre magad, kérlek!

    Ja, még valami. Egy kollégám emlékeztetett engem is arra, hogy az az érved, hogy "kár éri azt a játékost, aki hajdanán szupertápot vett azért, hogy legyen plusz rénije", nem állja meg a helyét, ugyanis annak a játékosnak most nem kell annyi szupertápot elhasználnia.
    Tehát a befektetése megtérült.
    Amikor ennyire dühös vagy és indulatból írod a hsz-eidet, elveszíted a realitást.

    Az, hogy most ki mennyire óvatosan tenyészt, az a saját felelőssége. Nem kell neked előre kárognod emiatt. Mint tudjuk, te nem eventezel. A többieket pedig hagyd úgy játszani, uram bocsá' pazarolni, ahogy ők akarnak.

    Amennyiben nem tudsz erről az eventről semmi olyan hsz-t írni, ami azokat segíti (bármiben), akik végigcsinálják az eventet, akkor tartózkodj a megszólalástól!
     
    -vadocka70-, breki072, vízinyuszi és 2 más kedveli ezt.
  17. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia!
    Kérem, hogy ezt a témát engedjétek el végre!

    A maradék tenyésztett rénszarvasokat vissza fogják váltani az event után.
     
    vízinyuszi, magdi06 és zsani_apja kedveli ezt.
  18. Ananke

    Ananke Rutinos

    Nagyon szépek a rénszarvasok, az óljai díszei a farmnak. Reméljük egyszer végleges tenyésztésbe is beteszik:D Most meg játszunk, ne marakodjunk.xD
     
    Gio, juliannakoczkas, magdi06 és 3 más kedveli ezt.
  19. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Nem a témába vág, de muszáj reagálnom. Tudom, hogy mi magyarok elég érzékenyek vagyunk a minket ért valós vagy vélt méltánytalanságokra, de az igazság kedvéért le kell szögezni: Gauss soha nem publikálta Bolyai ötleteit a sajátjaként. Amikor B. János apja, B. Farkas - aki Gauss régi barátja és rendszeres levelezőpartnere volt - elküldte neki a fia eredményeit, arra Gauss (elismerés helyett) úgy reagált, hogy ez már neki is eszébe jutott. Ezért Bolyai azt hitte és állította, hogy Gauss ellopta az ötleteit. Valószínű azonban, hogy Gauss igazat mondott.
    A geometria tudományát Euklidész alapozta meg, ma is az ő rendszere szerint tanítják. Bolyai olyan új geometriai rendszert alkotott, amelyben feltette, hogy Euklidész párhuzamossági axiómája nem áll fent. Erről a felfedezéséről egy 1823-as levélben számolt be az apjának, ebben szerepelt az a híres mondata, hogy a "semmiből egy új világot teremtettem", bár akkor még csak az ötlet volt meg, de a kidolgozás hiányzott. 1831-ben jelent meg a végleges mű apja könyvének függelékeként, innen az ismert hivatkozási neve, az Appendix. Hasonlót publikált az orosz Lobacsevszkij is, így ma Bolyai-Lobacsevszkij-féle geometriaként hivatkoznak rá; soha fel sem merült, hogy Gaussról nevezzék el.
    Gauss egyik alapműve a sok közül a Felületek általános elmélete címmel 1827-ben jelent meg. Ebben megalapozta a differenciálgeometriát, de ami a lényeg jelen esetben, hogy ez a munka szólt szintén pl. gömbi geometriáról, ahol a párhuzamossági axióma nem áll fenn, vagyis érintette Bolyai kutatását is. Viszont Bolyai előtt publikálta.
    Bolyai rendszere az akkori viszonyok között forradalminak számított. Gauss akkoriban már befutott és ünnepelt tudós volt, túl az 50. évén. Nem volt hát arra szüksége, hogy idegen tollakkal ékeskedjen. Arról nem is beszélve, hogy egy forradalmi új ötletre az "öregek" általában merev elutasítással reagálnak (számtalan példa van erre a tudománytörténetben); Gauss válasza viszont megértésről tanúskodott, vagyis valószínű, hogy tényleg foglalkozott már a kérdéssel korábban. Másokkal folytatott levelezésében is van erre utalás. Ráadásul soha sem publikált semmit, amit nem dolgozott ki alaposan - a jegyzeteiben számtalan nem publikált félkész ötletet találtak a kutatók.
    Az tehát, hogy Bolyai Farkasnak írt levelében nem írt nagyobb elismeréssel a fia felfedezéséről, talán nem volt szép dolog, de nem is jelentette azt, amit János hitt csalódottságában, hogy ellopta volna az eredményeit.
     
  20. magdi06

    magdi06 Fórum elő legendája

    Az ólak úgyis maradnak, lehet benne gyönyörködni, ha kitesszük.
     
    Ananke, Marika312 és genka53 kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.