Visszajelzés Rackó nyaral - tenyésztős event csevegője

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: BackOffice, témanyitás ideje: 9.4.19.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Döbi65

    Döbi65 Fórummogul

    A Mesebeli utazást is kihagyod?
     
    osztrak12 és Gio kedveli ezt.
  2. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Szia ha már piacozol.. Ha tenyésztési feladatókra nem nagyon feküdtél rá, vannak olyan tenyésztős gazdaköriek amik adják a szupertápot. Persze olyan 300-400 alatt nem érdemes belevágni. A farmpengőből is kihozható 100 db ha még nem éltél vele. Illetve a más pld. termény, titokfás titokóllas gazdaköriekből is szerezhető. Sajnos nekem már nem nagyon van ilyen, de régebben éltem velük.. Ha jó áron eladsz érdemes kihasználni a tenyésztős eventek a leghasznosabbak általában.
    Mindig az ajánlat számot nézd elöszőr a piacon. Az event által kért állatok biztos jó áron lesznek de persze sok minden lehet A tenyészállatokkal is jól lehet keresni ha ügyes vagy. A bölcs tölgynél érdemes kiváltani a maximum piaci árat ha még nem tetted mego_O:music::)
    Valamint érdemes az állatókkal kapcsolatos tápok és az ahhoz köthető növényeknél szétnézni ha specifikusan piacozol.
     
    Utoljára szerkesztett: 9.4.19
    maszilva, osztrak12, Gio és még 1 ember kedveli ezt.
  3. Kuzdern

    Kuzdern Mindentudó orákulum

    Most csócsálom a feladatott szerintem belevágok...
     
    osztrak12, Gio, Ribiszke és 3 más kedveli ezt.
  4. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Elolvastam. A csevegőt is. Egyetlen érdemleges hozzászólás a Tomáé.
    Az event langyosnál picit hűvösebbre sikerült. De nem oszt, nem szoroz. Ha van, ha nincs, a játékot egy hangya...nyival sem befolyásolja.
    Némelyik gazdát idegesíteni fogja, nem is kicsit.
    Rackó nyaraláskor csak halat eszik. Mi lesz vele télen?
     
    Fatther, osztrak12, Gio és 5 más kedveli ezt.
  5. Gábormester

    Gábormester Törzsjátékos

    Korábban lehetett nyerni alapólat +pirosat és egy szimpla alapot.Nos, akkor annak most lesz meg a fejlesztése...
     
    osztrak12 kedveli ezt.
  6. magdi06

    magdi06 Fórum elő legendája

    Szeretem a tenyésztős eventet.Van elég szupertápom, pörgetéskor elég szépen jön,mivel a bónusz csak ritkán ugrik fel,tehát van előnye is.Egész nap csak a malom azt termeli, tápot az állatoknak inkább vásárolok.Állataim is jócskán vannak.Beadandónak pedig tenyész állataim is.Tenyésztésre fel!
     
    osztrak12, soresne, Kuzdern és 2 más kedveli ezt.
  7. tandem6

    tandem6 Fórumgróf

    Valóban csak piros ólakat kapunk? Mert ez akkor nem igazán mozgat meg.
     
    osztrak12 és Kuzdern kedveli ezt.
  8. icaoze

    icaoze Utánpótlás-írogató

    Szia a polipot lehet hallal helyettesíteni mert nekem polipom pár darab van!
     
    genka53 és Kuzdern kedveli ezt.
  9. -ágianyu33-

    -ágianyu33- Fórum admirálisa

    Szia, ez igazán a ravasz, fogós kérdés.
    A polip = hal !
    A halat lehet hallal helyettesíteni ???
     
    osztrak12, dagi18, -vadocka70- és 8 más kedveli ezt.
  10. Imi*

    Imi* Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Szeretem a tenyésztős eventeket.:)
    Szépen kényelmesen tenyésztgetem össze a szükséges jelvényeket.
    Ilyenkor az adott kategória legjobb csépé értékével rendelkező állatokat szoktam tenyészteni. A színesebb állatokat is bedobálom szívfájdalom nélkül. (1.-5.)
    Tetszik a felhő halas ládája, remek dolgokat ad ez a láda!
    Szóval, sok sikert és csodaszép állatokat kívánok mindenkinek!:)
     
    maszilva, csio70, heureca3 és 13 más kedveli ezt.
  11. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Általában azt gondolom hogy értelek de ez kifogott rajtam. Mire gondolsz hogy idegesíteni fogj a gazdákat?
    Egyébként a cápa is hal szerintem:music:;):)
     
    osztrak12, Kuzdern és -W-595- kedveli ezt.
  12. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Tenyésztős eventeknél több dolog szokta idegesíteni a gazdákat.
    Legjobban a szupertáp hiánya. Többnyire egyéb eventekor pocsékolják felröpire, ami vészesen csökkenti a készleteket. De egyéb okok miatt is lehet kevés a készlet. A szupertáppal a gazdák 90%a nem tud vagy rosszul gazdálkodik. Ennek másik oka a boom, mert mindenki nyerni akar. Aztán két mókuskerék is van, amikor 1. körben dob egy 7, 8as szintű állatot az alap, vagy amikor a második, harmadik körben sem jött 4 szintűnél nagyobb. Mindkettő alkalmas a gazdák tenyésztési kedvének túlpörgetésére, ami ilyenkor visszaüthet.
    A másik idegesítő dolog a kokárdák megoszlása. Mindenkinek vannak tenyészthető állatai, de az eloszlásuk kategóriánként távolról sem biztos, hogy ideális a terveikhez képest. Erre jöhet még egy lapáttal, hogy a másodlagos kokárdák nem a kívánt 65/35 eloszlásban jönnek, hanem pontosan fordítva.
    Némelyik gazda ezen dühöngeni tud. Mert ugye fölmerül a kérdés, hogy ha lehet teljesíteni egy eventet 590-255 sztáppal is, akkor nekik miért lehetett csak 800-255nel? És a rosszabb, amikor 700 sztáp ellövése után bejelentik, hogy nem lesz full az event, mert kifogyott mindenből és ennyi meg annyi kellene.
    Visszapörgethetsz kokárdás tenyésztősök csevegőkben, és találsz ilyenekre bőven példát.
     
    Fatther, osztrak12, Kuzdern és 5 más kedveli ezt.
  13. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Ok .Tompa vagyok ma (Ez az éjszakai felkelés )szóval a dupla kokárda.. jogos..
     
    Kuzdern, Sanyat és kovacstne kedveli ezt.
  14. magdalena1967

    magdalena1967 Fórum nagymestere

    Szia, 22 óránként ezt kapom a 3 halas ládából?????:):):)
     
    osztrak12 és Kuzdern kedveli ezt.
  15. Kuzdern

    Kuzdern Mindentudó orákulum

    Ezek lehetnek a halas ládában[​IMG] :music:mi is kéne....
     
    heureca3, osztrak12 és magdalena1967 kedveli ezt.
  16. magdalena1967

    magdalena1967 Fórum nagymestere

    Köszi, Rendben van, csak a mennyiségek ütötték ki a szememet:):):):)
    Elég megtévesztő, nekem legalábbis:):)
     
    Kuzdern kedveli ezt.
  17. genka53

    genka53 Mindentudó orákulum

    Szia icaoze! :)
    Kategórián belül bármit bármivel helyettesíthetsz. ;) Mindenkinek saját magának kell kiszámolnia, hogy az ő raktárkészlete milyen állatok és/vagy tenyészállatok beadását teszi lehetővé, hiszen senki nem ismeri a másiknak a készletét.
    Idézet az event leírásból:

    "Ízeltlábúak, madarak és halak tenyésztésekor kapunk még egy jelvényt a másik két kategóriából is. (Tehát egy tenyésztés alkalmával kettőt kapunk: egy a kötelezően járó jelvény, és egy másik pluszként jön ajándékba.)

    A kategóriákat, ezen belül az alapállatok pajtaértékeit az alábbi linkeken megtaláljátok.
    (Amelyik állat tenyészthető, azt jelöltük)
    Kattintsatok a zöld szavakra!

    >>ÍZELTLÁBÚAK<<
    Tenyészthető ízeltlábú: méh, pillangó
    >>MADARAK<<
    Tenyészthető madár: holló, kacsa, kakukk, lúd, páva, pulyka, strucc, tyúk
    >>HALAK<<
    Tenyészthető hal: hal"
    Minden beadásnál a pajtaérték alapján tudjuk kiszámolni, hogy mennyit kell a kért pajtaérték teljesítéséhez beadni.
    Például a halaknál figyelembe kell venni, hogy 1 db polip kiváltása 2.625/312 = 8,4 hal beadásával lehetséges, ha alapállatban gondolkodik valaki. De ha nincs, vagy kevés a polip, viszont van bőven csikóhal, azaz tengeri póni, akkor 2.304 CSP Pajtaértékkel leosztani a beadási összeget.
    FARM vagy
    BAHA
    Hal neve
    Pajtaértéke
    Tenyészthető-e
    BAHA Cápa 1.140x
    BAHA Csikóhal 2.304 x
    FARM Hal 312tenyészthető
    BAHA Polip* 2.625x
    * csak tenyésztés szempontjából tartozik ebbe a kategóriába (mármint a polip).

    Ízeltlábúak:
    FARM vagy
    BAHA
    Ízeltlábú neve
    Pajtaértéke
    Tenyészthető-e
    FARM Csiga* 580x
    BAHA Homár 2.778x
    FARM Katicabogár 219x
    FARM Méh 317tenyészthető
    FARM Pillangó 280tenyészthető
    FARM Pók 150x
    BAHA Rák 340x
    FARM Szarvasbogár 598x
    FARM Szentjánosbogár 340 x
    * csak tenyésztés szempontjából tartozik ebbe a kategóriába

    A madarakat nem sorolom fel, fentebb a zöld megnevezésre kattintva a link kiadja az összeset, mert minden madár, aminek szárnya van, kivéve a sárkányt és az arkangyalt.
    Remélem sikerül megoldani a feladatot. :)
    Az enyémek már dolgoznak a jelvényekért a szexikuckóban ;), elharmadoltam a férőhelyet a kategóriáknak megfelelően.
    És várom a Boomot. ;):D
    Sikeres eventezést és tenyésztéseket kívánok! :D:inlove:
     
    ursa11, spagetti24, maszilva és 10 más kedveli ezt.
  18. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Szia :) nem akartam megtéveszteni senkit:oops: elég régóta játékban vannak a ládák, nem gondoltam, hogy van aki nem tudja, hogy 3 halas ládából csak 3 ajándékra számítson és ne 857-re. Bocsánat.
    Én szeretem gyűjtögetni a ládákat, és egyszerre több százat nyitok ki, így tömegével jobb az optikája a nyereményeknek (szerintem) :)
     
    ursa11, Fatther, heureca3 és 8 más kedveli ezt.
  19. Evita-55

    Evita-55 Fórumfelvigyázó

    Mindig csak a jelvényhez van számolva a sz.táp, de sokunknak nincs annyi alap állatunk, hogy az fedezze a többi beadandót pajta áron:oops::)
     
    Kuzdern kedveli ezt.
  20. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Szia :) alapállatnak sokkal jobbak a bahás állatok. Többszörösei a pajtaértékük a farmos társaiknak, egész évben termelhetők, és többnyire a piacról is jó áron lehet beszerezni...
     
    Lillapilla73, Kuzdern, Evita-55 és 5 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.