Visszajelzés Sörfesztivál csevegője

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 18.9.18.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Szama

    Szama Fórum veteránja

    Egyik kedvenc dekorom, de sajnos Tp ügyileg nem mentem vele sokra, így kénytelen volt a "pajtába" száműzni, ahogy sok más szívemnek igen kedves dekort. Sőt, hely hiány miatt már olyan nagyon is jó TP-t adó dekorok is oda kényszerültek, amiket kint tartanék, csak hát TP vadászathoz/szintlépés gyorsításhoz kevesek, hogy megérje kirakni mindent ( bónuszokkal is), valamint nem tölti a pajtakészletet. :( Reménykedtem, hogy majd az új terület ezen segíteni fog, de erősen bilibe lógott a kezem, ugyanis oda csak tojások, és egyéb bónuszt adó dekorok mehetnek.
    Így porosodnak a raktárban.
     
  2. mementori74

    mementori74 Fórum félistene

    Ez biza,most kimarad,nem sok ráció van benne,ne de kell ilyen is.
     
    icumicus, -Fülemüle-70, Gio és 4 más kedveli ezt.
  3. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Az érésidőt nem úgy csökkentik a különféle bónuszok, hogy egyszerűen összeadod őket; pláne nem a szupertápot a többivel.
    1. A rúna 10%-a: 90%
    2. A felhők és termékek bónuszai összeadva: változó, a medvénél, ami talán a max. a játékban, legfeljebb 70% (karneválkirálynő felhő 10%, húsvét 2012 felhő 5%, Szárnyas ovi felhő 5%, Neonfényes ólak 7. felhő 10%, 5 db neon medve dekor 25%, valentin cserép és sajtgolyó 15%). Így lesz az érésidő 90% x 30% = 27%.
    3. Víz 20%. Érésidő vízzel: 27% x 80% = 21,6%.
    4. Szupertáp. A hatása max. 65% (alap 50%, űrcsigusz 5%, valentin-napi maci 5%, perecisztikus /no comment.../ felhősor 5%). Így az érésidő 21,6% x 35% = 7,56%.
    Ennél jobb eredményt nem lehet elérni egyetlen állatnál sem, ráadásul ezt is csak kb. másfél naponként egyszer, figyelembe véve az eltérő aktiválási időket.
    Nullapercezés csak akkor lehetséges, ha a fenti pontok valamelyike - a többitől függetlenül - 100%-ra emelkedik.
    A komfort talaj nem feltétele a nullpercezésnek. Csak éppen mivel azon is működik, a Tp, a terméshozam és a felröpik miatt érdemes azt használni.
     
    csio70, megirn, ildiko44 és 14 más kedveli ezt.
  4. Szama

    Szama Fórum veteránja

    Köszönöm a számolást! Igen, azt nem tudtam, hogy a bónuszok hogyan adódnak össze. Egy biztos, hogy a felhőt megvenni nem fogom, mert a szupertáp nem annyira felhalmozható, mint a szupertrágya.
    Még egyszer köszönöm a számolást!
     
  5. Minimaci

    Minimaci Fórum mestere

    Azért ez nagyságrendekkel kevésbé lutri, mint a kockázós. Még a baltásnál is tervezhetőbb. Szerintem 10 játékból 9x22-es és 1x20-as simán várható, nem szoktak ezek olyan nehezek lenni! Ügyességi, de kisgyerekeknek is élvezhetőnek kell lennie!
     
  6. nyuszika215

    nyuszika215 Fórum császára

    Szia szomszi!
    Hajrá, meglesz! A felhők meg ott fognak várni a paszulyszáron, mikor kiváltod azt is, csak győzd megpakolni. Ami hiányzik róla, cserenapon kikukázzuk a léghajóról;). Ha csatni vagy akármi kevés, ordíts át a kerítésen, dobom!:D
     
    Lillapilla73, ildiko44, *bálint* és 9 más kedveli ezt.
  7. Cyra65

    Cyra65 Fórum admirálisa

    Sziasztok :)

    Jól látom, hogy Farmaranyfa megint nincs a nyeremények között?....kár, nagy kár :(
     
    maszilva, -inci7-, Othep és 31 más kedveli ezt.
  8. libuskafarm

    libuskafarm Fórum admirálisa

    Még 1 észrevétel, aztán el is kussoltam egy ideig megint.

    Ugye itt a nublonos, ami régen egyedüli eventként szokott jönni. Nem tudom ezt sem kihasználni, mert a holnap reggeli aratás kimarad vagy sztrágyázok, hogy délutánra ismét hosszút arassak. Feltéve, ha azt is csinálom 14től. Aztán az enövény felszaporítás procedúrája sem ad sok akkut. Aztán az enövény meg majd hullat csak. Szóval ez is olyan, hogy valamelyik ujjam mindenképpen meg kell harapjam. Persze jól járok, ha sztrágyázok, csak hát nem adják ingyé :) Sok titkot meg kellett vegyek anno, vagy hogy is volt nem emlékszem, hogy mamutot kapjak. Sokat kell forgatni is a szuperdolgokat adó kütyükért.

    Akkor sem értem minek kell egy nagyjából elfogadható eventet így ledegradálni.
    Lehet mondani, hogy ott a baha. Csak az sokkal kevesebb röpit ad. Tudvalévő.

    A felhő- és egyéb bónuszoknak is úgy lenne értelme, vagy inkább úgy fogalmaznék, hogy lenne játékosbarát, ha egyszerre lehetne őket aratni.
    Na mind1. Nálam semmi nem változik, megy minden a szokásos módon. Az eventek úgy is jönnek-mennek.
    Mindenki úgy játszik, ahogy akar és ahogy a pénztárcája megengedi, ha költ is a játékra.
     
    emocy91, ildiko44, -Fülemüle-70 és 9 más kedveli ezt.
  9. Imi*

    Imi* Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Nagyon tetszik ez az újfajta event, nem tűnik bonyolultnak!
    Itt az ügyességen fog múlni a dolog nem úgy mint a kockásnál...-.-
    Mivel nem hiszek a mesékben így nem tudom, hogy fog majd menni nekem ez a dobálózás!:music:
    Megteszek mindent, hogy mindnél több ajándékot zsebeljek be!:)
    3 terület jutával fogom várni a kezdést! 1-2 napig biztosan e.gazt fogok ültetni aztán majd lesz valahogy majd meglátom!:music:
    Sok sikert kívánok mindenkinek!
     
    emocy91, maszilva, SzilvaG és 22 más kedveli ezt.
  10. genka53

    genka53 Mindentudó orákulum

    Sziasztok!:)
    Megcsinálom a Sörfesztivál eventet, bár szerintem is, igazából ahogy többen jelezték, ha nem is csapból folyó sört vártak, de legalább a röpi lehetett volna söröskorsó, még akkor is, ha nekünk kellene megtölteni xD. Egy pohár finom barna sört bele is öntöttem volna virtuálisan. :D
    Végignéztem a kurrens cikkeket, amelyeket menet közben fel lehet csípni (belevettem az AB-t és az FP-t is a "fiatalabb" játékosok kedvéért) és a játék menetében ezeket emelném ki:

    Feladat
    sorszáma
    Nyeremények
    11. 1. sz. Gyárfejlesztés
    19. 10 FP
    23. 2. sz. Gyárfejlesztés
    30. 1 db Zuhanó zászló, dekor
    35. 1 db Hangyászkifutó
    37. 2 db AB
    39. 15 db Szupertáp
    40. 1 db Malátasör melléfogás, dekor
    44. 1 db Hangyászkifutó narancs
    47. 1 db Pörgőkerék, dekor
    49. 1 db Vörös panda kuckó
    51. 3. sz. Gyárfejlesztés
    53. 2 db "Zafír" talányos tenyészet
    57. 26 FP
    61. 4. sz. Gyárfejlesztés
    62. 1 db Vörös panda kuckó narancs
    63. 25 FP
    69. 30 FP
    75. 7 db AB
    76. 1 db Pekánfa
    77. 1 db Szelídgesztenyefa
    91. 20 db szupertáp
    96. 30 db szupertáp
    97. 1 db Zergekarám
    98. 1 db Szarvasbogár lak
    99. 15 AB
    100. 50 FA
    Természetesen ezeken kívül egy csomó TP, TTP, CSP, stb. is összeszedhető...;):D:inlove:.
    Az event leírásban szereplő két táblázat:
    http://fa.bigpoint.graal-network.com/convert.php?id=865&key=972c3e1fae4591fa1fc2760a2a245960&lang=hu és
    http://fa.bigpoint.graal-network.com/convert.php?id=866&key=66724f988f8ec3b41b3bd02a054a2933&lang=hu
    alapján készült kivonat szerint mindenki el tudja dönteni meddig megy el, amennyiben nem fullra teper valaki. ;):):D
    Jómagam még nem döntöttem el, hogy a 62. sor után még meddig megyek el, de a 4 gyárfejlesztést és a narancs hangyászkifutó és vörös panda ólakat mindenképp meg akarom szerezni. Az utána következők megvannak, nem létszükséglet a megszerzésük. ;)
    Sikeres rákészülést, fél 10 előtt még begyűjtöm a nublon akksikat "aki bújt, aki nem" alapon, utána elültetem a krizantémot, hogy holnap event kezdésre beérjen. :D:inlove:

    91.sor javítva!
     
    Utoljára szerkesztett: 18.9.18
    emocy91, rokaro1, maszilva és 26 más kedveli ezt.
  11. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Jóóó reggelt, köszi Genka.
    Csak szeretném felhívni mindenki figyelmét hogy akinek van Vidám állatos ládája, abból kaphat hangyászt és vörös pandát is, így ki se kell rakni az ólakat.;) Abból még tatut is kap.:D
    Én csak a 69. feladatig fogok elmenni, a többire nem azt mondom hogy nem érdekel, de nem fogok ennyit ültetni.
    Szia, én biztos hogy nem hagyom ki a 4 gyárfejlesztést. Imádom a pörgetéseket, ha lehetne, egész nap csak pörgetnék. :D:D
     
  12. ursa11

    ursa11 Fórum félistene

    Csatlakozom, a gyárfejlesztésért elballagok, ha már ott vagyok kell a narancs panda is, a felhő meg úgy is útba esik. Tovább nem hinném, pont a mini játék miatt, kicsit időrabló elfoglaltság.
    Nagyjából ez a véleményem a felhőről:

    [​IMG]
     
    Lillapilla73, marcsi152, ildiko44 és 13 más kedveli ezt.
  13. Kata_rzis

    Kata_rzis Fórum admirálisa

    Én is így tervezem, mivel engem csak a narancs hangyász és a narancs vöröspanda villanyozott fel ebből az egész eventből. (Utóbbival meglesz a 4 gyárfejlesztés is.)
    És csak hogy tudjátok: a pereces és a nublonos event "együttállása" sem véletlen...xD

    [​IMG]

    A számtani levezetéseidtől mindig elalélok... :) /Ctrl c+Ctrl v természetesen megvolt, egyszer majd jól kipróbálom - talán egyedül a Húsvét 2012 felhősor hiányzik./

    Halkan érdeklődnék, hogy feladtad-e az Érési idő táblázat frissítését a sok-sok játékba érkezett új opció miatt, vagy várható, hogy előbb-utóbb meglepsz minket egy frissített változattal.:music: A véleményemet ismered: a Te táblázatodat tartom az egyik legnagyobb segítségnek a játékban. Az én játékélményemhez legalább is nagymértékben hozzájárul. :D
     
    Utoljára szerkesztett: 18.9.18
    csio70, maszilva, steve223 és 22 más kedveli ezt.
  14. ruglikata

    ruglikata Járnitanuló

    Sziasztok. Mi az a "gyárfejlesztés" ? Valaki elmagyarázná?
     
  15. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

  16. _Cygnus_

    _Cygnus_ Fórum elő legendája

    Szia!

    Csak ezért léptem be, de megelőztél.:D Igaz, én az egész Enciklopédiát belinkeltem volna...xD

    Valamennyit csinálok az eventből, de már tele van a hócipőm a minijátékokkal.:oops:
     
    emocy91, marcsi152, szekulagábor és 11 más kedveli ezt.
  17. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    :D:D:D:D:D Nem akartam hogy sokat olvasson.
     
  18. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Szia!

    Eldöntöttem. Nálam is kimarad. Egyetlen dobás sem lesz.
    Sőt, megnéztem ezt a gyár függönyözést is. Semmit nem ér, de csak azért, mert nincs negatív ár még. Ha lenne, akkor napi 2 FAt kellene fizessenek, hogy kitegyem teljesen fejlesztett állapotban. A gyárfejlesztést is elengedtem végleg. Ettől arrafelé az eventekben lévő gyárfüggönyöket mandragórával egyenértéken számítom.
    Nem tudom hány ilyen eventet viselek még el, de közeledik a játék elengedése is végleg a felhozatal alapján.

    Nem is tudom mit kívánjak a játékostársaknak. Ússzátok meg a diliházat event végére!
     
    Szama, szekulagábor, Abbahagylak és 3 más kedveli ezt.
  19. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Köszönöm.
    Nem, nem engedtem el a táblát; elvégre az azzal való "játszadozás" az egyik itt tartó erő. Csakhogy az utóbbi hónapokban kevesebb időt szánhattam erre, mint korábban, másrészt annyi új érésre ható felhő és dekor jelent meg a játékban, amennyit a tábla régi struktúrája már nem bírt el (a május 20-i, legutóbbi kiadás óta pontosan 13!!!). Ezért új koncepciót kellett találnom ezek kezelésére, ami számít arra is, hogy a jövőben megjelenő bónuszok már könnyen beépíthetőek legyenek. Azt hiszem, meg is találtam, de ez maga után vonta sok helyen a tábla alapjaitól kezdődő teljes átdolgozását. Nyár elején azt írtam valakinek, hogy szeptemberben igyekszem kiadni egy új verziót; nos nem reménytelen, dolgozom rajta... Persze amikor már azt gondolom, milyen jól állok, akkor jön egy olyan nap, mint a tegnapi, amikor is három új elemet jelentettek be, amit mind bele kell gyömöszölnöm a táblába...
     
    csio70, maszilva, Chate-farm és 16 más kedveli ezt.
  20. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Kezdődhetne már;) Lassan közelít a 14 óra...
     
    nyuszika215 és inanna11 kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.