Visszajelzés Segítők szabadnapja csevegője

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Wellwisher, témanyitás ideje: 19.11.19.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. hamuska

    hamuska Fórum ismerője

    No,ezen jót nevettem.Mindhárom területen ezerrel eventnövényt ültetek,tehát nincs olyan hely,ahol a fákat érlelgetem.Azt már nem vállalom be,hogy kézzel arassak. Más: nem szoktam kritikus sorokat írni, de a falevelek ára és a beadandó érték felvitte a pumpát.Tört levéd darabszám,eggyel kisebb értékű levélpótlás sem olyan egyszerű.Aki megállapította az értékhatárt,topon volt. Azér' is csinálom,mert csak.
     
    Mica67, -kaktuszable-, Zatini és 6 más kedveli ezt.
  2. Wellwisher

    Wellwisher Fórum elő legendája

    Kedves Játékosok!

    Nemzetköziben rákérdeztem a Vén juharfa aratására.
    Az automata faarató és az aratógép csak a fa teljes beérését követően aratja azt le.

    Tehát amíg az érési ciklus tart, addig nem szedi le a fát idő előtt az aratógép.
     
    civanéni, Menitala, nyuszimama52 és 39 más kedveli ezt.
  3. Wellwisher

    Wellwisher Fórum elő legendája

    Szia!

    A fa aratására hoztam megnyugtató választ.
    Nem szedi le az aratógép, csak a teljesen beérett fákat, tehát nyugodtan termelhetsz, arathatsz azon a területen, ahová a fákat kihelyezted.
     
    nagymami2, GA-BI-O-Farm, Ribiszke és 17 más kedveli ezt.
  4. ulmo12

    ulmo12 Fórum ezredese

    Sziasztok!
    Szóval ezekkel a vén juharfákkal nagyon óvatosan kell bánni.
    Közben kaptunk Wellwishertől megnyugtató választ, az aratógép csak a teljes beérést követően szedi le.
    Ha jól látom, kihelyezés után rögtön aratható, de akkor csak a zöld levelet kapjuk és a fa eltűnik, tehát ez akkor járható út, ha jó sok vén juharunk van.

    Az öntözőcsőr 35%-kal csökkenti az alábbi érési időket:
    00:00:00-05:59:59 óra érésidő között: zöld juharlevél [​IMG]
    06:00:00-11:59:59 óra érésidő között: arany juharlevél [​IMG]
    12:00:00-12:00:00 érésidőt követően: piros juharlevél [​IMG]


    Tehát ha jól számoltam, 3:54 perc múlva már arany juharlevelet arathatunk, és 7:48 perc múlva piros juharlevelet, amennyiben öntözőcsőrrel kezeltük a vén juharunkat.
    Küldjünk egymásnak öntözőcsőrt ajándékba! :) Mire végigvergődünk az alapfeladat soron, szépen összegyűlik néhány darab.

    Ha valaki számítási hibát talál a fenti eszmefuttatásba, kérem írjon.

    Azt szeretném még kérdezni - remélem a teszteken látszott -, hogy ha az egeret a vén juhar fölé visszük, mutatja-e, kiírja-e, hogy aktuálisan milyen színű levél aratható róla?
     
    Utoljára szerkesztett: 21.11.19
    csio70, soresne, -W-595- és 13 más kedveli ezt.
  5. kovacsniki84

    kovacsniki84 Fórum admirálisa

    Szia.

    Nem látok ebbe a ládába olyan lehetőséget amiért ez kell nekem.
    180*7=1260db/év láda különböző fatermés lehet jó s lehet rossz is.
    (1 év alatt kb. 20-30 millió csp) semmi több. (gazdaköri feladathoz kevés)
     
    Maryanne1, Kata_rzis, Anulu73 és 7 más kedveli ezt.
  6. libuskafarm

    libuskafarm Fórum admirálisa

    Szia!
    kb 2 naponta 7 gyümölcs? Ne röhögtess. Hetente durván 4 aratás. Mivel felhő, nem csökken az érési idő. Tegyük fel, hogy minden nap mást ad, tehát 16 alkalmanként jöhet ugyanaz, vagyis durván havonta 1 fajtából kis túlzással 7 fatermést kapunk. Még végiggondolva is komolytalan. A fp sem más szitu. De maradjunk annyiban, sok kicsi sokra megy.
    Biztos nem a felhő miatt fogom én csinálni, hanem mert event. A felhő nem mérvadó.
    Meg az eventnövényes kütyüimet ellövöm, már ne legyen a pajtában, mert az 5 óra 30 perces idő kicsit barátibb eventnövényre, mint a 6-8 órás. S mostanság utóbbi a divat. Nem is tudom mikor volt utoljára pl 4 órás enövény. Még a végén felhasználom a semmire.

    Régebben egyszer Leho -tól olvastam, hogy amit kapunk rögtön használjuk el, mert később kevesebbet ér. Most már tudom, igaza volt.

    Javítottam magam, havonta, bocs.
     
    Mica67, -vadocka70-, Kata_rzis és 12 más kedveli ezt.
  7. Wellwisher

    Wellwisher Fórum elő legendája


    Szia!

    Közben hoztam megnyugtató választ a fákkal kapcsolatban :)
    Nem szedi le az aratógép, csak a teljes érési ciklust követően.
    Tehát csak kézi aratással és tudatosan tudod a teljes beérés előtt learatni.
     
  8. ulmo12

    ulmo12 Fórum ezredese

    3000 értékű juharlevél = 3xpiros + 1xarany (ez pont annyi)
    4000 értékű juharlevél = 5xpiros (4050) vagy 4xpiros + 1xarany + 1x zöld (4110)
    5150 értékű juharlevél = 6xpiros + 1xzöld (5160)
     
    nrg18, -W-595-, Mica67 és 12 más kedveli ezt.
  9. MamaMeseKertje

    MamaMeseKertje Fórum veteránja

    Köszönöm szépen, Kedves Wellwi!
    Azért ez nagyon megnyugtató. Szedtem én már le véletlenül Jack-et a kütyüaratóval... (Úgy, hogy fia növény sem volt ültetve a farmon.) Azóta fokozottan ügyelek a farmmunkásokra! xD
     
    -W-595-, Mica67, Kata_rzis és 10 más kedveli ezt.
  10. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Szia!
    De miért pont az szürke?

    Más:
    Kell 10000 értékű levél a 3 kitehetőnek. Ez 13 fa, 12 órás érésidővel. Az összesen 91 malomtermék. Vagyis kell a 30000gaz fölött. Lehet szorozni bátran mindenkinek!
    A 13 fából legfeljebb a keréken kipörgetettek nem kellenek. De mivel fődíjként fog jönni, hasonlóan eddigi élményeimhez, gyakorlatilag eltűnnek a bónuszok a kerékről. Ki van ez találva. Nem fogok érte pörgetni. Ez nem kitalálva van, hanem ki van már próbálva. Akciókor a kereket kockára kell gyűrni.
    Persze akkor már égető lesz, hiszen az alapszobákat végig kell előtte csinálni.

    Ezen segíthet a kerék. Szerencsekerék, mert szerencsére rontani nem tud.

    A TOPot sokan lehurrogták. Ez nyomába sem jöhet. Pfffffújjj...! Sokszor ismételve.
    Egyetlen pozitívuma van, nincs minijáték.
     
    Utoljára szerkesztett: 19.11.19
  11. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Szia! Te tudod:music: Bizonyos időszakokban a titkos fák vagyonokért mennek.:)Általában K.tynkával versenyzek a piacon ,;)nyilván pár db nem oszt-szoroz de ezres tételekben nem 20-30 millió a bevétel.o_O És ez felhőröl jön nem foglal helyet.;)Egy ilyen event neked 1 nap se.:music:És ezek többsége mindig kap új gazdaköriket amikor semmi se drága értük...:)Nyilván nem kap zoknit és kk-t nem altatható, de nem is jár befektetéssel.:p
    Hát lehet hogy nem sok éves szinten de összcsomagban nem is rossz. 200-300 fp kb +1260 titkos éves szinten + egyébb titokól esély és 1 neon ól o_O 1 -2 nap kapálásért kicsivel az event vissza adás feleti befektetésért.:music:Nekem jó üzletnek tünik. :)
    Persze ha van jobb akkor Ok.:p
     
    Mica67, -kaktuszable-, Zatini és 6 más kedveli ezt.
  12. Wellwisher

    Wellwisher Fórum elő legendája

    Szia!

    Azért, mert a 3. számmal jelölt szoba csak akkor nyílik meg, ha a haladási sávot végigcsináltad.
    Itt tudsz majd plusz Vén juharfákhoz jutni, de alapfeltétele, hogy teljesítsd az alsó beadásokat.
    A 4. számmal jelzett szobákba az event teljes ideje alatt be tudsz szállítani juharlevelet.
    Ezek a szobák mindaddig megnyithatók, amíg a feladat által kért mennyiséget be nem szállítottad egy-egy szobába.
     
  13. kovacsniki84

    kovacsniki84 Fórum admirálisa

    Infláció,amortizáció kimaradt. xD
     
    Gio, .barbi1. és DevilMókus kedveli ezt.
  14. hamuska

    hamuska Fórum ismerője

    Alapos vagy,köszönöm szépen.
     
    Fenyvesi1010, Gio, .barbi1. és 3 más kedveli ezt.
  15. genka53

    genka53 Mindentudó orákulum

    Sziasztok! :)
    Köszönet a matekosoknak, ötletelőknek a hasznos javaslatokért, Tomának különösképpen, mivel levezette az egész eventet. :inlove:
    Kissé meglepődtem, hogy az event teljesítést mennyire befolyásolja a kerekkerék, akkor most már nem csak termésbónuszt hajkurászunk vele, hanem eventkellékeket is :music:.
    A keréken ezeket kell keresni:

    [​IMG] [​IMG] ha rákattintunk, megjelenik nagyobb méretben ;).
    Emlékszem rá, volt már hasonló mechanikájú eventünk, amikor 3 érési fokozatú valamit kellett learatni. Egy ilyen alkalmával söröshordókat, másik alaklommal káposztás hordókat, vagy mixereket kellett "kiültetni" és akkor is kézzel csak akkor arattam le, ha éppen a beadáshoz egy kisebb érettségi fokozatú is kellett a 12 órás totál beérettek mellé, mert csak akkor aratta le a gép, ha teljesen beérett. :D
    Tetszettek anno azok a feladatok, ezzel sincs semmi bajom, ámbár a 36 órásban én csak a kupont szeretem, mert reggel elindítom, és másnap estig aratásképes. Felhőben nem szimpatikus a 36 óra, de hát ez van. Ezt kell elfogadni, ha már egyszer megcsináljuk az eventet. ;)
    A sok felhő közül lassan egy külön jegyzetet kellene vezetni, hogy mikor érdemes melyiket aratni, mert aki csak naponta egyszer aratja a paszulyt, az 25%-kal csökkentett értékben használja ki a felhőt. :p;) Elég a gesztenyés sort figyelnem, hogy amikor ismét aktíválható lehetne, akkor lekapjam róla a gesztenyepókot. ;)
    Így láthatjuk majd a Vén juharfák érettségi fokát:

    [​IMG]

    Még nem tudom, hogy mit, és mennyire bontok le, (a főfarmon raktárházak vannak, a tölgyesen meg mamutok, a többi részen hajdinát ültetek, mert még ezen a farmon hiányzik a legfontosabb rúna, a másik farmon már megvan), mert megint irdatlan mennyiségű eventnövény kell, és aki nem tud bónuszt pörgetni, és/vagy nincs neki tartalékban Jack barátunk, annak bizony keserves lesz letermelni.

    Kapákat megélezni, a sufniból a pörgetéseket adó ládákat megnyitogatni, de csak óvatosan, mert van köztük olyan is, amelyik több pörit ad pár láda nyitásakor is már, -gondolok itt a 99 db-os sima pöri limitre, - mert az mind érték, nehogy pocsékba menjen egy is belőlük.
    Sikeres eventezést kívánok mindenkinek! :D:inlove::inlove:
     
    Utoljára szerkesztett: 19.11.19
    ursa11, BriGitta75, -W-595- és 17 más kedveli ezt.
  16. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    A 3000 és az 5150 esetén ez azt jelenti, hogy 1-1 juharfát nem kell a végéig érlelni, hanem leszedhető már 6 óra érés után.
    Viszont a 4000 pontnál a Te összeállításod ugyan pontban közelebb van a 4000-hez, mint az 5 piros levél, de eggyel több fa kell hozzá (5 helyett 6 levélből áll).
     
    ursa11, maszilva, Zatini és 6 más kedveli ezt.
  17. karesz

    karesz Törzsjátékos

    Sziasztok! Ki kell kapcsolni az event alatt az automata faleszedőt a juharfa miatt?
     
    DevilMókus kedveli ezt.
  18. Kékmadár1

    Kékmadár1 Fórum elő legendája

  19. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia Genka!
    Azért csak óvatosan a pörgetésekkel...
    Nem tudom, milyen eséllyel fogjuk tudni a juharfákat kipörgetni, de az event teljesen megcsinálható 27 db fával, amiből 12-t ad a haladási csík (ha élhetek ezzel a képzavarral). Vagyis 15 kipörgetett fa az OK, de minden további már kuka (pardon, visszaváltás). 27-nél több fára csak akkor van szükségünk, ha nem vártuk ki a teljes érési ciklusokat, így alacsonyabb pontértékű levelekkel váltottuk ki a dekorokat.
    Fontos még megjegyezni, hogy a keréken nem a teljes event időtartama alatt lesz kipörgethető a vén juharfa, hanem csak az event első és utolsó 24 órájában!
     
    ursa11, BriGitta75, csio70 és 17 más kedveli ezt.
  20. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Szia! Csatlakoznék a tervezés kapcsán hogy holnapután, azaz az event 2. napján a Rackó ad+1 hózamot 4h -ra.o_O:pErgo ha hózamra pörgetünk azt érdemes ere az időszakra tervezni.:)Én a magam szempontjából inkább kíváltok több fát a 3 szobából, mint 12-öt pörgesek 1 fáérto_O;). Persze lehet szerencse, de szerencsétlen faktor is.;)Azaz első nap maradnak a jackek,(Lehet nem kellenek) ;)2 nap pörgetés + rackó.;)
     
    mebajah, ursa11, -W-595- és 9 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.