Visszajelzés Szülinapi banzáj 2021 - eventcsevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: BackOffice, témanyitás ideje: 19.1.21.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. nyuszika215

    nyuszika215 Fórum császára

    Szia és köszi szépen!
    Abszolút igazad van. Mikor először néztem az ismertetőt, 2x is átszámoltam és 7 sor volt. Biztos valami megjelenítési hiba volt nálam, és duplázódott az egyik sor... mert most újra betöltöttem az ismertetőt és ugyanezt látom, amit Te is betettél. Köszönöm a helyreigazítást!:)
     
    Éva0315, tina07141983, vihence és 8 más kedveli ezt.
  2. kriszta70707

    kriszta70707 Fórumlakó

    Köszi, hogy megosztottad ezt velünk, tényleg elgondolkodtató amit írtál! Elgondolkodtató, hogy megéri -e a vesződség, csak a blaha miatti plusz TP-ért. Nekem nem, mivel az ottani haladásomat jónak ítélem, így maradnak a felhőn és nem kell vacakolnom velük.

    Köszi még1x!:inlove:
     
    Utoljára szerkesztett: 19.1.21
  3. farmerogirl

    farmerogirl Fórum félistene

    Mindkét bónusz (dekor és felhő) együttes kihasználására lehetőség van, igaz, picit nagyobb előtervezést igényel. (De egy ólas nullázás előtt egyébként is nagyobb előtervezés szükséges.)

    Tehát: először le kell aratni (a felhőről időben levett és területre időben kirakott) dekort, majd ki kell törölni és mehet a felhőre. Ezután a felhőt is lehet aktiválni. Ugyanis a dekor bónuszt adó hatása a törlés után is megmarad. (Az imént kipróbáltam egy bagollyal.)
     
    Utoljára szerkesztett: 19.1.21
    Gio, Éva0315, ildiko44 és 19 más kedveli ezt.
  4. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Amellett, hogy teljesen egyetértek Veled, azért van még egy különbség: a felhő csak 3-4 naponként (lehetett volna 68-70 órás, hogy 3 naponta biztosan aktiválhassuk), míg a dekorok naponta aktiválhatók.
     
    Gio, Éva0315, Fenyvesi1010 és 17 más kedveli ezt.
  5. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!

    Azt hiszem igazad van, én csak most láttam meg az ismertetőt és az első érzésemet írtam le. Ahogy olvastalak átgondolom még egyszer a "mi éri meg mi nem" macerát.
    A terményesekkel én sem foglalkozom semmit sem, de az ólakkal már igen, hiszen sokat használom azokat.

    Igen, igazad van van sok jó, jobb ólra ható tp bónuszt adó dekorunk, felhőnk. Viszont lehetnek közöttünk olyan játékostársak akiknek nem áll a rendelkezésére annyi mint az öregeknek. Szóval mindenkinek magának kell majd mérlegelnie a macerát és pont ez az amit szeretek ebben a játékban, hogy annyit és annyiszor dönthetek arról amivel élni szeretnék ahányszor csak kedvem van hozzá :D
     
  6. Mica67

    Mica67 Fórumelemző

    Szia!

    Természetesen ilyen esetben nem kapunk duplán dekorokat :sleepy: Pedig az is megoldás lenne ;)

    Emlékezetem szerint van másik olyan felhő is amin bónuszos dekor(ok) vannak.:music: Egyébként meg van benne ráció, ha valaki nem tudja végigvinni az eventet, akkor lesz bónuszt adó dekor a futtatójában :)

    Én tuti felhőre teszem, pakolgatni nem szeretek :)
     
    ricsi908, Éva0315, Fenyvesi1010 és 10 más kedveli ezt.
  7. CoraQueen

    CoraQueen Fórum parancsnoka

    Teljesen igazad van, én, mivel nem érdekel a tp, simán felteszem a felhőre és kész. Csak az a zárójeles kérdés merült fel bennem, hogy persze, nincs mindig időd, te nem vetted észre akkor, amikor szólni tudtál volna. De ez a játék ugyebár nem csak Magyarországon van, hanem számos más országban, ahol, gondolom, szintén vannak moderátorok, akik szintén átolvashatták volna, és akár szólhattak is volna, nem? Ez olyan fura nekem, hogy mivel te nem csináltad meg, (ami persze nem kifejezetten a te dolgod, hanem alapvetően a tervezők dolga, ill. esetleg valamilyen szinten sok más modi, vagy aki megkapja az ilyen anyagokat, dolga lenne) akkor nincs megcsinálva. Ebből csak arra akarok kilyukadni, hogy más országok moderátorai nem tudom hogyan dolgoznak, de hogy nekünk óriási szerencsénk van, hogy te és a többiek itt vagytok és ennyit foglalkoztok a játékkal és a játékosokkal, az egészen biztos. És én nagyon köszönöm mindezt!
     
    schnuppe83, nrg18, Tavirózsa és 32 más kedveli ezt.
  8. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Kedves Mind!

    Kérdezni szeretnék. Előre bocsájtom, hogy olvastam a vonatkozó szakirodalmat, tehát nem vakon vágok neki a kérdezésnek, de ez még nem zárja ki, hogy marhaság lesz belőle. Ez esetben bocsánatot kérek előre és nagyon szépen megkérek mindenkit (beleértve játékost, moderátort mindenkit), hogy ignorálja a válaszadást, de ne döngöljön földbe! Köszönöm. Annak is, aki ezt nem bírta ki és gazdagabbá tette ezáltal a napom. ;)

    A felröpit minden esetben a növény érési ideje szabja meg és nem a tp vagy az, hogy a csillagos rekeszekben van-e tp többszöröző. Na, mármost. Elméleti filozofálgatás következik. Ha beteszek almafákat, amik 12 órásak és mellé xxl fejlesztésű 12 órás fákat, akkor ugyanannyi lesz a felröpim? (a növényes részét értettem, arra most köszönöm, nem kérek választ, inkább ez izgat)

    Nagyon köszönöm bárkinek, aki méltat válaszra!

    Áldott napot kívánok nektek!

    mandityalexandra
     
    ricsi908 és Éva0315 kedveli ezt.
  9. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia!
    Milyen jó, hogy ilyen taktikai beszélgetés lett ebből.
    Köszönöm ezt a meglátást! Eddig már nem jutottam el a gondolkodásban.

    Szia!
    Igen, ezt tudom.
    De a dekorok által kapott bónuszok csak az ólakra vonatkoznak. Az ólak pedig nem azok az "eszközök", amivel naponta nagy mennyiségű tp-t gyűjtünk. Nem kizárt, hogy van olyan játékos, aki naponta nullázik a neon dekorokkal, de nem hinném, hogy ő a TP miatt tenné.

    Ahogy írtam korábban, szerintem is tervezési hiba ez így, de ennél nagyobb bakit sose kövessenek el.
     
    schnuppe83, ricsi908, Éva0315 és 15 más kedveli ezt.
  10. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Valami nekem is dereng, de ott szerintem a felhő maga is adja azt a bónuszt, amit a rápakolt dekor.
    Talán a bólés poharas felhő ilyen, azt hiszem. Ennek jobban utána kellene olvasnom.

    (Valamint a kerék dekoros felhős is adják azokat a ládákat mind, amit az egyes rápakolt dekorok adnának a területre kitéve.)
     
    ricsi908, Éva0315, Fenyvesi1010 és 11 más kedveli ezt.
  11. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia!
    Ahogy látod a mi leterheltségünket, úgy a többi ország moderátorai is a határaikat feszegetik. Főleg olyan országokban, ahol még a mi csapatunknál is kevesebben vannak. Elnézést kérek a nyers őszinteségért, de egy ideje a "túlélésre játszunk". Az anyagok véleményezését felülírja millió más feladat....
    Ez egy ilyen helyzet. Nem panasz, csak tény.
    Bízom benne, hogy lesz jobb időszak és lesz olyan szem, aki az ilyeneket idejében észreveszi is visszajelzi. Vagy álmodjak nagyobbat? Nem lesznek ilyen helyzetek, mert akik ezt így megalkotják, azok maguk rájönnek, hogy ez így nem lesz/lenne jó.
     
    schnuppe83, Tavirózsa, esztokyka és 20 más kedveli ezt.
  12. Szama

    Szama Fórum veteránja


    Szia!
    Nem tudom hogy miért, de nekem erről az eventes felhőről valamiért a minap megvásárolható két felhősor jutott az eszembe. Az egyik ugye csak a farmos területre ad 180%-os TP bónuszt minden tárgyból, a másik a bahára adja ugyanezt. Ha erről az eventes felhőről előbb tudom, hogy mire hat, akkor a nagyobb farmomra is a bahára ható felhősort vettem volna meg, ahogy azt a kicsi farmomnál csináltam. No, de most már mindegy....
    Sosem foglalkoztam az ólakra, terményesekre TP bónuszt adó felhőkkel, vagy dekorokkal, mert annyira nem sokat vannak kint az ólak nálam, amik meg kint vannak, az pár darab, nem oszt nem szoroz a rájuk kapott TP.
    A dekorokat sem fogom pakolgatni, csak is a felhőt fogom aktiválni, leginkább a smaragdos láda miatt. És a kisebb farmom fog jól járni, mert ott így lesz egy bahára és farmra ható 180%-os TP bónuszt adó felhő, nagyon meg 2 farmra ható. Az egyedüli problémám ennél a felhőnél, hogy sajna 72 órás, levihették volna ezt 48 órára, vagy 40 órára.
     
    ricsi908, KicsiVid, Éva0315 és 3 más kedveli ezt.
  13. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia!
    Igen. Egyforma érési idejű fákból egyforma eséllyel érkeznek a felröppenők. Mindegy, hogy az alap almafa, vagy xxl-es cukorjuhar.

    Ezért javasoljuk a hosszú érésű növényeket és azok nemesítését. Mert a 12 órás fák (és növények) nem biztos, hogy jó megoldásnak tűnnek. De egy 22 óra feletti növény, amit le tudsz hozni 12 óra alá, szinte biztosan 1-1-ben adja a felröpit.
     
    ricsi908, Éva0315, Fenyvesi1010 és 16 más kedveli ezt.
  14. sadrika97

    sadrika97 Fórum biztosa

    Ahogy Beko írta egyforma érési idejű fákból egyforma eséllyel érkeznek a felröppenők, viszont fontos, hogy a hangsúly az esélyen van. Ha teleraktam 12 órás fákkal egy területet, a reggeli aratáskor adott X felröpit, az estinél meg Y darabot. A felröpi esélye ugyanaz de 202 "sorsolásból" nagyon eltérő felröpik lesznek.
     
    Éva0315, Nagyii58, Fenyvesi1010 és 4 más kedveli ezt.
  15. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Szia!

    Mikor ilyenről olvasok... megdöbbenek...
    Ez egy játék... persze millió lehetőséggel - amik a normál játékmenet szempontjából tök feleslegesek- csak egyéni élményt növelik;) de azt nagyon!
    Tervezni kell... kinek- kinek a saját játékcélja érdekében de lassan 2 futtatónyi bónuszt adó kacattal... egy halom felhő aminek az érésidejét akár figyelni is lehetne...
    Viszont a földi halandó ha ilyeneket olvas... Fejvesztve menekülni fog;)
    Persze persze sok kicsi sokra megy... de amikor tp vadászatról van szó akkor senkit nem érdekel... pláne azóta, hogy a szintrendszert megváltoztatták:p
    Egy élfarmosnak biztosan hasznos az ötlet -Ha tengernyi ideje van!
    -nálam a futtatóban ólakra tp ügyileg ható dekornak nincs hely.( egyszerűen nem fér ki...
    Viszont a bagolytörlés dolgot feljegyzem magamnak;) Köszönöm... Ki tudja mikor lesz hasznos;)
     
    Éva0315, ildiko44, eviii_mee és 6 más kedveli ezt.
  16. boskemama

    boskemama Utánpótlás-írogató

    Sziasztok.Megszeretném kérdezni,hogy a kincses szigeten és a kerge kertben vannak olyan dolgok,amiröl nem tudom a TP leszedni.Egy kerek valami jelenik meg ,olyan mind egy kicsi óra.Mi a teendöm ;?Elöre is köszi
     
    Éva0315 és -Holdfeny-. kedveli ezt.
  17. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Szia!

    Ha készítesz róla képernyő mentést.. a segítség kérő topikok egyikében biztos segítenek...
    Sajnos nem tudom mi az amit látsz:( Én ilyent még nem tapasztaltam...
     
    Éva0315, Kuzdern és Nagyii58 kedveli ezt.
  18. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Szia
    Asszem van egy pocok rövídítő , ami az óljára van hatással .
    Azt is aktiválni kel , majd rárakni a felhőre .
     
    Éva0315 és zsu34a kedveli ezt.
  19. -bobe55-

    -bobe55- Törekvő

    Szerintem a nyeremény kicsit gyengécske! Hiába szulinap, még talányos tenyészet sincs. Szerintem sokunknak nincs még pld. gekkója vagy peléje!!
     
    Tavirózsa, Éva0315, Nagyii58 és 5 más kedveli ezt.
  20. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Szia!
    A titkosak valóban kimaradtak most...
    Gekkó ügyben szívesen segítek;) Csak írj rám cserenapon;)Szívesen küldök egyet ajándékba..
    Viszont sok szezonpont is ott lapul az ajándékok között! s ha jól láttam 2 bónusz láda is;)
     
    Éva0315, Nagyii58, Fenyvesi1010 és 5 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.