Visszajelzés Tölcsérek harca 1-6 event csevegője

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Csocsoovb, témanyitás ideje: 15.6.21.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. rozsazsuzsa

    rozsazsuzsa Fórum bárója

    Sziasztok! Mikor tudom kirakni a felhőre a megkapott tárgyat. Kész a mai penzum és visszazavar a felhő a kész feladathoz.
     
  2. peter1022

    peter1022 Fórum ismerője

    Gratula :) nekem még van bőven. Éjjeli aratás lesz :D
     
  3. Sziszi1950

    Sziszi1950 Kivételes tehetség

    Akkor tudod kitenni, amikor a felhő is meg lesz, az pedig még a következő feladatsorokban lesz elérhető, addig őrizd a kitehetőket.
     
    jutka190226, Döbi65 és rozsazsuzsa kedveli ezt.
  4. Havasi_Gyopár

    Havasi_Gyopár Fórum elő legendája

    Szia!
    Kérlek olvasd el és értelmezd az event leírását:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/tölcsérek-harca-1-6.21283/#post-1205643
    Az első felhőt még meg sem szerezted, majd csak a 3. napon lehet a tied, ha teljesíted a kapcsolódó feladatot.

    Itt is el tudod olvasni, hogy mikor mit lehet megszerezni a feladatsorok által: https://board-hu.farmerama.com/threads/tölcsérek-harca-1-6-event-csevegője.21282/page-7#post-1206065

    Tölcsérek harca felhősor 1. -> 3. nap 1. feladat /gyémánt
    Tölcsérek harca felhősor 2. -> 6. nap 2. feladat /arany.
    Vaníliás gombóc: 1. nap, 2./arany, és 2. nap 2./gyémánt feladat.
    Fagyasztott gombóc: 2. nap 2./arany és 3.nap 2./gyémánt feladat;
    Fagylatkehely gombóc: 4. nap 2./arany és 5.nap 2./gyémánt feladat;
    Legendás gombóc: 5. nap 2./arany és 6. nap 2./gyémánt feladat.
     
    inanna11, GA-BI-O-Farm és -ágianyu33- kedveli ezt.
  5. Havasi_Gyopár

    Havasi_Gyopár Fórum elő legendája

    Szia DZA001!
    Sajnálom, hogy a játék abbahagyása mellett döntöttél.
    Természetesen nem baj, hogy leírtad az észrevételeidet, sok igazság van bennük.
    De, nem elfelejtendő, hogy azok, akik már tíz éve játszanak, és el akartak érni valamit a játékban velem együtt, mi is elkezdtük valahogyan, és fokozatosan építettük fel a farmunkat.
    Ahogy bevezették a játékba a nemesítés lehetőségét, nagyon sokan nekiálltunk, és egyre gyarapodott a farmunkon azoknak a növényeknek a száma, amelyeket kinemesítettünk, és nem csak azokat, amelyekkel nullázni lehet, hisz akkor a nullázásról nem is hallottunk még. Azt később Kata_rzis játékostársunk fedezte fel, de ahhoz az is kellett, hogy legyen szupertrágya imádatra kinemesített növényünk. Majd később nyuszika215 fedezte fel, hogy a krókusszal felhő nélkül is lehet nullázni, de a Szupertrágya imádat mellé kellett a másik nemesítési rúna is, a Trágyaimádat együttes csomag is.
    Ehhez viszont el kellett jutni idáig, és hidd el, hogy abban az időben lényegesen lassabban és nehezebben tudtunk szintet lépni, mint a mostani időszakban. Lényegesen kevesebb szintlépést segítő elem volt akkor a játékban.
    Persze, aki el se kezdte, vagy idő előtt abbahagyta az eventeket, az el sem juthatott odáig, hogy megszerezhesse azokat a dolgokat, amelyek azokban megszerezhetők voltak. Senkit nem lehet erőszakkal rábírni, hogy tegye azt, ami által jobb lesz később (is).

    Köszönöm / köszönjük a jókívánságaidat!

    Neked is minden jót kívánunk a mindennapi életben!
     
    PalMa, ~*cassandra*~, Hahacska és 19 más kedveli ezt.
  6. rozsazsuzsa

    rozsazsuzsa Fórum bárója

    Szia! nagyon köszi, mostanra sikerült felfognom
    Köszi még egyszer!
     
  7. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Miután letermeltem a szükséges növényt.. sikerült egy 200%- os bónuszt pörgetnem... szóval ráérős időmben szénázni fogok;)
    Persze a felreppenőre is gyúrnom kellene de minden nem megy egyszerre kis segítség kell majd a röpiknek;)
     
  8. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Lehet, hogy ezt már nem olvasod, de másoknak is érdekes lehet...

    A felröpizésben nem a nullperc a lényeg! - ezt már évek óta írogatom. Hanem a nemesítés. Aminek az esélyei egyáltalán nem tükrözik a megállapításaidat. Pontosan vezetem már egy jó ideje, így nem emlékek meg érzések alapján, hanem a saját adataimra támaszkodva teszek kijelentést: egy növény kinemesítése átlagosan 30 kör alatt megvan. Túl vagyok a 100. nemesített növényemen, és a legrosszabb eredményem 74 kör volt. Ha csinálja az ember, akkor egy nagy üvegház is megvan egy nap alatt (én általában az időmhöz igazítva, de időfelezésre használok némi szupertrágyát, egy növényhez kb. annyit, mint egy eventes felszaporításhoz). Így egy növény kinemesítése rossz esetben is két hónap alatt összejön. Persze ehhez az kell, hogy az ember ne feledkezzen meg róla, csinálja folyamatosan, és ne hagyatkozzon csak a kis üvegházakra...

    De vissza a nullpercre. Ott ugye az a lényeg, hogy bizonyos bónuszok együttállása mellett a növény azonnal beérik. A bónuszok mellett azonban ehhez szupertrágya kell. Ha felröpizésre használom, akkor tehát szupertrágyáért felröpizek. Feltétlenül kell ehhez a nullperc? Nem. A rózsa a 66. szinttől elérhető, és nemesítve 8 perc alatt beérik. Az érésideje kissé alacsony ugyan, tehát nem feltétlenül kapok egy szupertrágyáért egy röpit, de attól még egy jó eszköz. A hagyma egy szinttel korábban a miénk lehet, és nemesítve beérik 40 perc alatt - persze szupertrágyával. Ennek az alap 15 órás ideje már a legtöbb esetben egy az egyben eredményezi a röpit. A szegfű - 100. szint alatt a leghosszabb növény - is beérik 50 perc alatt. A nullperc csak annyival több, hogy nem 8 vagy 40 perc kell, hanem 0. Más különbség nincs. Nyilván kényelmesebb az utóbbi, de nem létszükséglet.

    Na de feltétlenül kell nekem szupertrágyáért felröpizni? Általában nem, persze vannak - talán egyre gyakoribb - kivételek. Ez is kismilliószor leírásra került már: Felröpizésben csak az alap érésidő számít, így a lehető legjobban rövidithető növényt kell ültetni úgy, hogy ne álljon beérve a földben. És ehhez kell igazán a nemesítés. 100. szint alatt is elérhető három remek növény ehhez: az erdélyi hérics (84. szint 5:00), a szögletes gabona (60. szint 12:42) és a málna (78. szint 17:48 ). Egy rövid, egy közepes és egy hosszú érésű növény, nemesítéssel gyakorlatilag a felére csökkenthető az érésidejük. (A nemesítésről több írásom is elérhető az Eventsegédletek részben.)
    Vagyis normál menetben a szupertrágyás felröpizés csak a végén jön szóba, a hiányzó mennyiség pótlására. Azt írod, hogy a szupertrágya kell a felszaporításhoz is. És itt a másik gyakori hiba. Hogy néz ki az átlagos felszaporítás? 10 mag szupertrágyával és KK-val, majd a kapott 100 mag visszaültetése ugyanígy. 110 szupertrágya és KK minden alkalommal... feleslegesen. Mert a felszaporításkor csak annyi magot kell előállítani gyorsan, amennyit egy teljes területre ültethetünk. Vegyük a mostani eventet, ami egy területen, 202 db kis földön játszódik. A felszaporítás során tehát 202 mag előállítása a cél. Első körben 10-10 szupertrágya és KK árán 100 magunk lesz, de a másodikban elegendő 12 db 2x2-es földbe visszavetni KK-val, vagy 17-be KK nélkül. A "szokásos" felszaporítás árának negyedébe-ötödébe kerül csak, hogy 202 elvethető magot állítsunk elő. A sok szupertrágya ás KK árán előállított többlet úgyis többnyire a visszaváltás sorsára jut. Kár tehát ezekért az értékes eszközökért valami minimális kis CSP-t és TP-t vásárolni.

    Pannik. Sokáig én is berzenkedtem ellenük, aztán beadtam a derekam, és hosszú idő alatt összeszedtem egy tekintélyes - a szükségesnél nagyobb - készletet. A Pannik akkor hasznosak, ha az eventnövény letermelése mellett már nincs idő felröpizni is, így a Pannik megoldják ezt a gondot. Nálam tehát időt vagy szupertrágyát spórolnak. A beszerzésük persze nem egyszerű, de nem is lehetetlen. A legújabb titkosakért általában lehet Pannit kapni, bár nem biztos, hogy egyetlen darabért. Ládás válogatásban vagy Piccolo ládákból szerzett Pocok légyfogóért, Pöttyös ernyőgombáért és Virágos dallamokért biztosan lehet Pannit kapni. Kisfarmokkal ezt hatékonyan lehet segíteni.
    ----------------------------------
    És most erről az eventről. Normál menetben nagyon nehéz teljesen megcsinálni. De a minimálprogram - odafigyeléssel - megcsinálható. Vagyis a két felhő és a rájuk menő dekorokból 1-1 db.
    Az első napi felröpizés - be lehet húzni, ha hatékonyan csináljuk. 305 röpi kell a Vaníliás gombóc dekorhoz.
    2. nap: csak eventgaz. Két kör felszaporítás (202 növényre), majd 3 teljes aratás fér bele kényelmesen az időbe, a negyedik esetleg már túlcsúszik a 14 órán. Ez 2020 növény, és 1860-ért megkapom a 2. dekort, a Fagyasztott gombóc nevűt.
    Ha az első nap nem jött össze a 305 felröpi a dekorhoz, akkor innen kell kivenni, ehhez kell még 600 növény, ami pl. KK-zva az egyik ültetéskor időveszteség nélkül megvan; vagy bele kell férjen 14 óra előtt a második aratás az időmbe. A 3. napon viszont már csak a felhősor kell, ami 470 eventgaz és 130 felröpi. Csak 160 növényem maradt visszaültetni, de nem baj, elég, learatva 640 lesz. A 130 felröpi majdnem 24 óra alatt semmiség.
    (Nem érdemes a 2. napot kihagyva a 3-ból kivenni a Fagyasztott gombóc dekort, mert rengeteg felröpi kell hozzá úgy, hogy nincs időnk előre hosszút ültetni.)

    4. nap: csak 6 órás eventgaz, ugyanúgy 2020 sima ügy. A Fagylaltkehely gombóc dekorhoz 1230 kell csak.
    Az 5. napi feladatból kell megszereznünk a Legendás gombóc dekort. Ehhez kell még 1160 növény és 330 felröpi. A növény majdnem megvan, egy kört visszaültetve, vagy 124 KK-val megoldható. Na de a röpi már gond. Viszont a 6. napi feladatban is benne van, és oda csak növény kell, így inkább nézzük azt.
    6. nap: Kell a felhő és - ha az előző nap nem jött össze - a dekor is. A felhőhöz 1825 db 5 órás növény kell, a dekorhoz még 300, vagyis 2125. Itt már beleférhet a 4. aratás, vagy egy kis KK, vagy a felszaporításkor némi szupertrágya árán pipa.

    Pontos menetrend tehát:
    0. nap: hosszú érésű növény ültetése
    1. nap felröpizés -> Vaníliás gombóc dekor (1E, 2E, 2A feladatok, 305 röpi)
    2. nap 14 óra: 10 db 2x2-be eventgaz (szt+kk)
    15 óra: 100 db; elültetve 12 db 2x2-be (szt+kk)
    16 óra: 208 db; elültetve 202 db 1x1-es földbe
    este: 814 db; elültetve 202 db 1x1-es földbe
    reggel: 1420 db; elültetve 202 db 1x1-es földbe
    10-11 óra: 2026 db - 1860-ért kiváltjuk a Fagyasztott gombóc dekort (1E, 2E, 2A feladatok); elültetve a maradék 166 db 1x1-es földbe
    3. nap: 14-15 óra: 664 db, ez kész is. Innentől felröpizés, kell 130 db az 1. felhőhöz (1E, 1A, 1Gy - 470 gaz, 130 felröpi)
    4. nap 14 óra: 10 db 2x2-be eventgaz (szt+kk)
    15 óra: 100 db; elültetve 12 db 2x2-be (szt+kk)
    16 óra: 208 db; elültetve 202 db 1x1-es földbe
    este: 814 db; elültetve 202 db 1x1-es földbe
    reggel: 1420 db - 1230-ért kiváltjuk a Fagylaltkehely gombóc dekort (1E, 2E, 2A feladatok)
    EGY NAP PIHI (Persze lehet visszaültetni, és felröpizni, mazsolázgatni az 5. feladatsorból, de most kihagyjuk.)
    6. nap 14 óra: 10 db 2x2-be eventgaz (szt+kk)
    15 óra: 100 db; elültetve 23 db 2x2-be (szt+kk) - a többlet kell a végén...
    16 óra: 307 db; elültetve 202 db 1x1-es földbe
    este: 913 db; elültetve 202 db 1x1-es földbe
    reggel: 1519 db; elültetve 202 db 1x1-es földbe
    10-11 óra: 2125 db - 1825-ért kiváltjuk a 2. felhőt (1E, 2E, 2A feladatok), és 300-ért a Legendás gombóc dekort (2Gy feladat).

    Ha az első nap összejött a dekor a felröpikből, akkor mindösszesen költöttünk 77-77 db szupertrágyát és KK szupertrágyát.
     
    karesz, Sonche, Othep és 40 más kedveli ezt.
  9. jutka190226

    jutka190226 Fórum bárója

    Szia Toma! Ismét köszönöm ezt a nagyszerű levezetést. Nem is tudom mire jutnánk nélküled. Eredetileg DZA001-nek szerettem volna válaszolni én is, de mivel kétszer nem írhatok agy először megköszönöm neked a segítséget. Remélem DZA001 is olvassa, mert az első hozzászólásában még az elején nagyon lelkesen indult az eventnek pedig Ő is tudja velem együtt, hogy a felreppenőkhöz szükséges feladat nemesítés nélkül csak sok zöld cseppel valósulhat meg. A nagy farmomon végigvittem a kicsin bele sem akartam fogni, inkább termeltem a pajtába. Mikor tegnap az event vége előtt beléptem láttam, hogy van annyi röpi, hogy az első feladat ezüst szintjét tudom teljesíteni ezzel kaptam 60 ezer tp-t meg 45 ezer csp-t és 1 csillagot meg 256 szezonpontot. Sok kicsi sokra megy alapon a második feladatba ültettem a növényt, lehet az utolsó 2/3 nem lesz meg de megint jól jövök ki belőle. Egy kicsi farmnál minden kis jutalom jól jön. Nem kell végigcsinálni ha nincs meg a háttér, de ki kell venni amit elérünk. Minden jól jöhet még később. Nem durcizni kell hanem átgondolni a korlátainkat a lehetőségeket és aszerint játszani. Kár feladni egy kis kudarcért pláne, hogy ez borítékolható volt előre. Nem bántani akarlak, csak próbállak rávenni a gondolkozásra. További szép napot mindenkinek és kicsit több felreppenőt mint tegnap. A nagy farmomon is éppen, hogy meglesz előre nem tudok termelni, mert nem vetek be semmi bónuszt azt tartogatom a jobban megérősre.
     
    Othep, marcsi152, mandityalexandra és 7 más kedveli ezt.
  10. Feri.Tigi

    Feri.Tigi Rutinos

    Sziasztok! Ma még lehet ültetni 14 óra után jégnyalókát? Sajnos nem jött össze elég! Köszönöm!
     
  11. terrdora

    terrdora Törzsjátékos

    Érdekes lesz a következő 24 óra ugyanis bár vetettem sokat sokáig, mégis most lett meg az eventnövény amit ugye le kellett aratni, ezután 14.00 után gyűjtsek össze 1500 felröpit a miből Főfarmon?
    Ha most arattam fát teszek, a fene sem tudja mit kapok érte felröpit, és legyen meg az 1500 felröpi, miből????
    Válaszolna valaki?
     
  12. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Igen, ültetheted tovább, de a feladatsorba már nem tudod beadni. Jön az új, amibe ugyanez a növény kell, meg persze "némi" felröpi.
    Szia!
    Sehová sem kell 1500 felröpi, valamit elnéztél. Event közben nem érdemes fákkal röpizni, mert nem csökkenthető hatékonyan az érésideje; kivéve, ha csak a fák adják, vagy a fák jobban adják. De még ez utóbbi esetben is meg kell nézni, hogy a többletidő megéri-e a többletröpit, illetve a turbótrágya-készletet megéri-e erre beáldozni.
    A konkrét eventben pedig nézd meg, mit akarsz megszerezni, mert nagyon sok minden kihagyható; fentebb "vázoltam" egy minimálprogramot.
     
    Utoljára szerkesztett: 18.6.21
    Fätum, HéricsBáró, marcsi152 és 9 más kedveli ezt.
  13. valaki88

    valaki88 Junior szaki

    Jól látom, hogy elég csak az első feladatsort megcsinálni?

    Látom Toma 148.sz. hsz-ban, h. igen.
     
    Utoljára szerkesztett: 18.6.21
    Csoki2020 és jutka190226 kedveli ezt.
  14. GreenmesteR

    GreenmesteR Haladó

    Sziasztok! A papír szívószál hova kell? Köszi
     
  15. cirmi54

    cirmi54 Fórum mestere

    Végeztem! xDxDxD
    Üdv. mindenkinek!:)
     
    Csoki2020, peter1022, Kuzdern és 2 más kedveli ezt.
  16. Feri.Tigi

    Feri.Tigi Rutinos

    BombadilToma köszönöm szépen!
     
    Csoki2020 és -BombadilToma- kedveli ezt.
  17. retek.katalin

    retek.katalin Fórumlakó

    Szia, már az összeomlás szélén álltam mikor elolvastam ezt a REMEK írást!!! Nagyon köszönöm!!!
     
    Csoki2020, PZoli64, inanna11 és 4 más kedveli ezt.
  18. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Végeztem mindkét eventtel :)
     
    Fätum, HéricsBáró, Csoki2020 és 5 más kedveli ezt.
  19. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Újfent köszönöm neked ezt a precíz és pontos összefoglalót. :)
    Saját tapasztalat - egész friss. Eddig én is "berzenkedtem a Panniktól", ahogy Toma írta. Aztán úgy voltam vele, próba cseresznye. Nemesíteni tuti nem fogok és nullpercezni sem valószínű, de azt tudtam, hogy a Panninak egyszer megadhatom magam, bár nem minden áron. (ez a tipikus dolog, hogy udvaroltattam magamnak egy kicsit, hagytam, hogy Panni addig rázza nekem magát a színpadon be a teknőjébe meg vissza, mire igent mondtam neki xD ) Na, most megtettem. A korábban játékból kiszedegetett Pöttyös ernyőgombáim és Pocok légyfogóim már becseréltem a haladásom érdekében korábban másokra, de most újra szert tettem rájuk. Két Pöttyösből és egy Pocokból lett két Pannim cserén. Tudatosan és szánt szándékkal már egy ideje rózsa terményeseket építgetek. Mivel alapelvem, hogy egytápos és boom összeérjen magáncélra, tehát nem eventre, így ez elég ritka alkalom volt. Viszont így volt időm szupertáppal és állatokkal felkészülni és akkor ami a "csövön kifér". Továbbá csp-ért is vettem tenyészállatokat a piacon. Korábban már cserén kifigyeltem milyen rózsa terményesek panniképesek és azokat építettem. És, voilá, van már ezekből is három Pannim. Lassú víz és kitartás, következetesség partot mos, egy gazdálkodós játékban ez meg szinte mottó. Igen, ennek van ára: türelem, termelés, termelés és termelés és még annál is több türelem. Nem lesz még rózsa ólam a magam részére, de eddig sem volt és megoldottam, majd lesz idővel. Ezt el tudom fogadni. A csp készletem csak pár tízmillió a folytonos költekezés miatt. A hosszú távú befektetést nézem össze a céljaimmal. Az én célom, hogy minél több nyersanyagot vehessek ki a játékból és minél kevesebbet költsek (nekem munkások kellenek és időnként megengedek magamnak ez-azt, de már ez utóbbi sem fontos).
     
    Utoljára szerkesztett: 18.6.21
    Othep, Csoki2020, marcsi152 és 4 más kedveli ezt.
  20. peter1022

    peter1022 Fórum ismerője

    Egy kis szénát küldhetsz át, abból mindig hiányom van ;);):):)
     
    Csoki2020 és -Holdfeny-. kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.