Visszajelzés Találkozunk a strandon I-X. - csevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Wellwisher, témanyitás ideje: 11.6.20.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Blökix

    Blökix Fórum hercege

    Event.
    Megcsinálom.
     
  2. -Csöpike-

    -Csöpike- Utánpótlás-írogató

    Sziasztok szép napot!

    Toma, köszönöm az átfogó, részletes és teljesen érthető leírást arról, Te mit látsz ebben az eventben amit érdemes kiszedni,
    és azt miképpen.:)
    Nekem is ezek érik meg, és igen a mamutokat át telepítem a szédültre, nagy földlabdával, hogy ott is termeljék a zöld cseppeket. :p
    Én csinálni fogom ezt az eventet is, nekem megéri, aki úgy gondolja neki nem ér annyit ez a dolog, szíve joga, hogy kihagyja. 8)

    Sok sikert mindenkinek, bárhogy is dönt. ;)
     
    nolina1965, -W-595-, -kaktuszable- és 6 más kedveli ezt.
  3. ildiko44

    ildiko44 Fórumfelvigyázó

    szia!!! köszönöm!!!!
     
    -W-595-, juliannakoczkas, Kuzdern és 4 más kedveli ezt.
  4. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia!
    Ja, hát te nem tudtad, hogy pont ezért neveztettük így el, hogy te nevess egy nagyot? xDxD
     
    nagymami2, -W-595-, -kaktuszable- és 10 más kedveli ezt.
  5. Melan

    Melan Fórum admirálisa

    Es akkor itt vagyunk megint:)

    Van event, az a baj. Nincs event az a baj. Mindent kell bontani, az a baj. Egy teruletet kell bontani, az a baj. Valamit bontani kell, az mindenkeppen baj. De ha ket hetig nem kell bontani, es unalmas ugyanazt nezegetni, az a baj. Baha nincs bevonva, az a baj. Bahan azt termelek, amit akarok, CSP-re valtom, megveszem ami a farmon kell, az a baj. Tul nehez az event, az a baj. Tul konnyu az event, az a baj.

    Nem vagyunk egyformak, nem jatszunk egyforman, ertheto, hogy mindig lehet valami, amivel valami baj van. Sokszor elhangzott, megint elokerult a regi kozmondas, miszerint "eventezni nem kotelezo". Igen mindenkinek a hocipoje tele van vele, aki folyatamosan mondogatja, azert, aki folyamatosan hallgatja azert.

    De probaljunk mar egy kicsit gondolkozni is. Akiket az eventezes tart a jatekban, vagy azt szereti a legjobban, miert baj, ha a jatekmester probal nekik feladatokat adni? Ami nem ugyanarra a kaptafara megy, kell nemi gondolkodas, odafigyeles, egy kicsi tervezgetes, mikor, hogyan, mit? Vannak jobb, es vannak rosszabb eventek, de milyen lenne az, hogy akkor van egy sablon event, termelj valami eventgazt, meg gyujts felropit, minden teruleten, es bumm ennyi. Minden heten valtozna a grafika, borzaszto erdekes lenne. Ja es akkor tovabbra is kellene minden teruleten folyamatosan rendezkedni.

    Aki meg nem akar eventezni, vagy nem az a legfontosabb, csak neha belekostol, van ra lehetosege egy-egy jobb eventben, a tobbi meg boven kihagyhato.

    Igen tudjuk, a jatekmester nem ert hozza... most megint betett valamit amiert bontani kellene a tisztast...pfff, felhaborito. De hol van peldaul az az eszrevetel, hogy az utobbi ket honapban (meg 1x mondom, 2 honapban!!!), volt 2 event ahol bontani kellett a tisztast? A tobbi idoben maradhattak kint a mamutok, termenyesek, allatok, fak.

    Kritizalni mindig a legkonnyebb ugye, a jot eszrevenni mar kicsit nehezebb (meg is emliteni pedig egyenesen lehetetlen)

    Az utobbi idoben lehetett eventezni, aki szeretett volna, voltak erdekesebb, kevesbe erdekes eventek, de aki nem akart eventezni, az is tudott haladni, akar gazdakorben, akar pajtatoltesben, piacra termelesben, vagy csak gyonyorkodni a farmban. Pont azert, mert nem kellett minden teruleten eventezni.

    Ez az event is kihagyhato, nem kell bontani semmit, ha nem akarunk. Azert elgondolkodni erdemes lehet, hogy a bonuszladakat tenyleg jo-e bent hagyni. Tudom, tudom, a bonuszlada ugysem azt a bonuszt fogja adni, amit akarunk, legalabbis kis esellyel. Ha nincs bonuszlada, akkor semmi esely arra, hogy kapjunk hasznos bonuszt, amire kesobb szukseg lehetne.
     
  6. vízöntő

    vízöntő Fórum parancsnoka

    Szia!Ez is egy vélemény a sok közül!!!:D;)
     
  7. hanna8911

    hanna8911 Utánpótlás-írogató

    Nem idézek senkit, mert majdnem mindenkit kellene :D .. csak leírom amit az eventismertető és a csevegő elolvasása után gondolok.

    Kezdem azzal, hogy örülök, hogy egy területen lehet eventezni, mert addig a többi maradhat nyugiba (hacsak nem akarjuk magunktól átrendezni, ha másért nem hát unalom ellen). Annak is örülök, hogy felröpit a többi helyről is lehet szerezni. Így eldönthetem, hogy akarok-e az eventes terület szélére fákat, mert úgyis bőven tudom teljesíteni vagy kell az a néhány hely is, hogy végre kész legyek.

    Mint nem előfizetősnek viszont a nem csak Cincoginak, hanem nekem (és még sokaknak) nagy hajsza után viszont VALÓBAN fáj lebontani a tölgyest. Nem azért, mert azt a -megszámoltam- 29 db, legkésőbb 20 óra múlva beérő fát le kell bontanom, (sokkal jobban fájt az állatos ólakat levenni, amiket pár napja sok idő alatt, nagyon átgondoltan tettem le a szédült szántóra) mert nekem a mammutfákat a legkönnyebb le és felszedni mind nagyságuk, mind megszokott sorrendjük miatt, hanem a szuper mamutfa miatt. A bónuszláda fontos, a szupertrágya fontos - különösképpen egy ilyen, a "kicsiket" kivéreztetős hajsza után.

    Persze a vége az, hogy indulok a bónuszládákért, az első nap kint hagyok néhány szuper mamutfát, felhasználom a szezonzsetonokat -összehangolva a főfarmmal -, kipörgetem ami a hajsza óta felgyűlt, a beadandókat meg ami jön beadom, de nem parázok rajta.
     
  8. -Csöpike-

    -Csöpike- Utánpótlás-írogató

    Saját észrevétel!

    Nem is olyan rég volt a mindenki által várva vár olyan event, amiben FA-fa volt, és emlékszem akkor sokan rohangáltak olyan gazdaköriket keresgélve nézegetve azért, (én is köztük voltam :p) hogy melyik rejthet még egy bónusz ládát.
    Kiszedtem akkor 2db-ot nem volt szerencsém TP bónuszokat kaptam. :mad:

    Itt van most egy event aminek csak a felét kell megcsinálni és 5db bónuszládát kapunk, és ha szerencsénk van azt adhatják amit szeretnénk. 8)
    Ezért én ezt az eventet megérősnek ítélem meg, úgy, hogy csak a felét teljesítem a ládák végett, persze akinek több darab pihen a polcokon, az elgondolkodik azon csinálja e? :p
    Itt a lehetőség mindenkinek, akinek megéri az csinálja, akinek nem az hagyja, nem bont területet. ;)

    Kiszedem a ládákat, lehet most kapok bevételi bónuszt....8)
     
  9. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Minden felröpi csak a tisztásról jön.
     
  10. hanna8911

    hanna8911 Utánpótlás-írogató

    Valóban félreérthető voltam, az az "általános rész", tehát mind a felröpikről amit írtam mind az egy területen lehet eventezni az olyan eventekre vonatkozik mint a nagy hajsza vagy a szentjánosbogaras. Csak jeleztem, hogy ezek a változások tetszenek. :)
     
  11. l.angelika

    l.angelika Utánpótlás-írogató

    Én szívesen megcsinálnám az egészet, és igen szeretném ha valaki tudna segíteni, hogy kezdjek hozzá és kiszámolná nekem, nem csak az 1.-t 3-at....
    köszönöm. Ha nem tud segíteni az sem baj, majd elbíbelődök vele, csak írtátok, hogy figyelni kell.
     
    juliannakoczkas és DevilMókus kedveli ezt.
  12. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Szia. Csak azért emeltem ki mert szerintem ez a lényeg.o_OÉs nem kerül szinte semmibe.:)
    Nem is olyan régen volt 1 nagy event amit megelőzött 1 hasonló gazdaköri hasonló ládákkal.:)
    Szia. Azért szerintem ez nem csak 1 vélemény, hanem az egyik legjobb stratégának a véleménye.o_O Ha nem a legjobb.:music:Szerintem .xDPersze ez is csak 1 vélemény.:D
    Én még sose jártam rosszul ha figyeltem rá.;)xD
    Nem értem hogy ma miért idegesít ez az event ennyire?o_O
    Olyan mint általában a gazdakörök. szemezgetni hasznos. :)
    Egyébként maga a játék érdekes:)
    És játszani jó.:)Ha meg nem az se kötelező tényleg.:D:D
     
    marcsi152, czcsgyöngy, ursa11 és 7 más kedveli ezt.
  13. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Jóóó reggelt. :)
    Látom megint megy a csinálni- nem csinálni. Ez itt a kérdés.
    Az 5 bónuszládáért és a Trágyás láda III-ért kakaska ringbe száll. ;)
    Ahol FP-t és party pörgetést lehet kapni, az minden kell. :D
    A 8. napon a Meglepetések ládáját is ki fogom szedni és még szemezgetni fogok. Felrepit fogok beadni.
    Kedvcsinálónak:
    Trágyás láda III.:
    szint x 50 TP, szint x 50 BTP, szint x 400 TP, szint x 400 BTP, 5.000 CSP, 10.000 CSP, 1 Szupertrágya, 1 KK szupertrágya, 1 KK turbótrágya, 1 Szupertáp, 1 Party pörgetés, 1 Csillag, 1 Farmpengő, 1 Aranybanán
    Meglepetések ládája:
    1 db farmpengő
    2 db farmpengő
    2 db szabad pörgetés
    4 db szupertrágya
    2 db Kacsa Kata szupertrágyája
    1 db Kacsa Kata turbótrágyája
    1 db szupertáp
    1 db csillag

    A szerszámos láda nekem se kell. :)
    Sok sikert.
     
    marcsi152, maszilva, nolina1965 és 11 más kedveli ezt.
  14. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Szia
    Nekem a tengerpart ura dekor érdekel . :inlove: Vagyis érdekelt volna , ha nem nyitok ki 1228 db Szerszámosláda III:D
    • 468 fűrész
    • 90 tölgyfacsemete
    • 470 fa
    • 408 festékes vödör
    • 575 tégla
    • 352 kalapács
    • 99 fémhulladék
    • 570 tetőcserép
    • 188 ásó
    • 575 szög
    • 190 gépalkatrész
    • 105 festékes flakon
     
  15. Melan

    Melan Fórum admirálisa

    Szia,

    Kiszamolni nehez lenne pontosan. Leginkabb azert, ami szamunkra elony, megpedig, hogy az eventkellekek a jatekban maradnak az event vegeig. Tehat peldaul van a gumibelso, ami felroppeno, az eloszor 06.14-n kerul jatekban, viszont utan egeszen az event vegeig folyamatosan jon barmilyen novenyt, vagy fat is termelunk a teruleten. Ehhez kesobb hozzajon a tobbi felroppeno is folyamatosan, tehat egy-egy arataskor tobb felropi is jonni fog, vagyis egyre tobb mindent adhatsz majd be az eventbe.

    Toma leirta a biztos szamokat, azokkal erdemes kezdened.

    Holnap (06.12.) nincs mas dolgod mint elkezdeni termelni az elso eventgazt, napernyovirag. 865 db kell, viszont a kovetkezo napra kell meg plusz 1085-1090 db, mert ez az egyeduli eventtermek amit be lehet adni.

    A masodik napon (06.13) egyebkent van egy dontesi lehetoseg, lehet egesz nap termelni a napernyoviragot, vagy amikor meg van a szukseges mennyiseg (1085-1090) akkor valami mast. En szerintem erdemes vegig termelni a napernyoviragot, egeszen addig, amig ultetunk valami hosszu eresut, hogy vasarnap (06.14) 14.00-kor az elso felroppenokbol jo sokat kapjunk.

    Vasarnap (06.14) 14.00-kor aratjuk a hosszu eresut, ekkor megint lehet donteni, attol fuggoen mennyi a felropi. Ha azt latjuk hogy jol adja a felropit, akkor vissza lehet terni megint a napernyoviragra, aztan ejszakara mehet valami hosszu eresu. Miert erdemes napernyo viragot termelni? Mert ezzel is ki lehet valtani kesobbi felropiket, vagy malom termeket, kinek mi tetszik.

    Ezert is nem lehet pontos szamokat adni neked, hogy mibol mennyi kell. Minden masnap csak CSP ertekben kell beadni eventkelleket, ha nem bizol a felropikben, akkor lehet termelni eventnovenyt, mert az is er CSP-t beadaskor.

    Az en tanacsom, aki vegig akarja csinalni, hogy az elso 3 napon (pentek-vasarnap) az ejszakai hosszu ultetes kivetetevel erdemes egy kicsit tultermelni a napernyoviragot. Ha masra nem is, tartalekba jo lesz a CSP ertekes beadasokhoz. Nem hiszem, hogy gond lenne a beadasokkal, mert a vegere mar annyi kulonbozo felropi jon egyszerre, hogy valamilyen formaban biztos meg lehet oldani, de az elejen jol johet ha raszanunk egy kis idot, hogy legyen egy kis tartalek.

    Aki vegig akarja vinni, nyissa ki szorgalmasan minden nap az eventismertetot, es/vagy az eventcsevegot, mert figyelni kell, hogy mikor kell hosszu eresideju novenyt ultetni masnapra, hogy az elso arataskor sok felropi jojjon. Az event szerintem nem nehez, csak figyelni kell.

    Irulok-pirulok, de kismiska vagyok en a nagyokhoz kepest (es most nem azt ertem, hogy TOP10 gazda, mert van itt a forumon boven aki szerintem van olyan stratega mint ok, max nem olyan eszkozokkel jatszik):D:D:D
     
    nagymami2, marcsi152, maszilva és 28 más kedveli ezt.
  16. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Nagyon nehéz kiszámolni előre. Nem tudjuk, hogyan jön majd a felröpi. De egy hevenyészett tervet azért megpróbálok összerakni.

    Péntek 14 órakor
    a napernyővirág felszaporítása, és egy aratás teljes területen. Másnap 4 aratás estig. Ez összesen kb. 2500 növény. Az első gazdaköribe beadsz belőle (még szombat 14 óra előtt!!) 865-öt, a másodikba pedig 122+161+322+482=1087-et. Az első két gazdaköri kipipálva, és még maradt is kb. 550 növényed, ami kb. 18000 CSP értéket jelent.
    Szombat este ültess valami hosszú érésű növényt, mert vasárnap 14 órától felröpit (gumibelső) kell gyűjteni. Vasárnap 14 órakor arass. Innentől ingoványos a talaj, mert minden attól függ, mennyi felröpit sikerül összeszedni. Mindenesetre felröpizni kell, így olyat ültess, ami másnap reggelre készen van. Arass. A két aratás eredményeképpen remélhetőleg összejött a szükséges mennyiségű röpi (255 db); készíts 7 malomterméket, és add be a II. gazdaköribe, amit kell (115 gumibelső és a 7 malac-úszógumi). Ha még hiányzik felröpi, akkor olyat ültess, ami még 14 óra előtt beérik.
    Hétfő délután termelj két kört a napernyővirágból, így lesz belőle kb. 1650 db. Jön némi felröpi is mellé. Éjjelre ültess valami hosszabb érésű növényt felröpiért, kedd délelőtt pedig megint valamit, ami 2-re beérik. A IV. gazdaköribe beadhatsz mondjuk növényből 200+267+537=1004 db-ot, plusz a 2. gyémánt feladatba 23 felröpit - ennyi biztosan lesz, de sokkal többnek kellene lennie.
    Kedd 14 órától új eventgaz jön, a szemüvegkaktusz. Szaporítsd fel, majd termelj belőle 3 kört (egyet délután, egyet éjszaka, és egyet délelőtt). Így lesz kb. 2000 növényed. Készíts 6 búvárszemüveg malomterméket, majd add be a feladatba, amit kér; ez a malomtermékkel együtt összesen 1460 növénybe kerül, még marad is belőle. Szerdán még belefér három kör; a napernyővirágot ültesd, mert jobb a PÉ-e. A VI. gazdakört növénnyel és felröpikkel teljesítheted.
    Szerda este megint hosszú érésű növényt tegyél, amit másnap 14 óra után arathatsz le - immár kétféle felröpi jön. Új eventgazt kell ültetni, a strandlabdakaktuszt. Felszaporítás után egy kör eventgaz, majd éjjelre hosszú növény a felröpiért. Reggel újabb kör eventgaz. Remélhetőleg így a VII. gazdakörbe szükséges 1025 növény mellett a 315 homokforma felröpi is összejön. Ha hiány van, akkor szupertrágyával kell még 14 óra előtt pótolni. Most megint egy nap szabadfoglalkozás, napernyővirág termelése - ezzel jön növény is, felröpi is, és a VIII. gazdakört ezekkel teljesítheted.
    Péntek este a szokásos hosszú érésű növény, szombat 14 órától új felröpi lesz. Játéklapát-virágot kell termelni, felszaporítás, majd este, éjjel, reggel azt kell ültetni - kell belőle összesen 1705. Ebből (és a felröpiből) 6 malomterméket kell gyártani, majd beadni a gazdakörbe. Felröpiből összesen 330 kell, ha az eventgaz ültetése és a kezdő aratás nem ad ennyit, szupertrágyával kell pótolni.
    És már csak az utolsó feladat van hátra, ehhez még egy napig lehet növényt-felröpit termelni (immár háromféle is felröppen!), ha még szükséges.
    Hát valahogy így, de a felröpik száma megkeverheti a paklit... Ha kevés jön, többet kell szupertrágyázni (akár az eventgazt is gyorsítani, vagy KacsaKatával növelni a mennyiséget), hogy legyen idő felröpizni. Azokat a felröpiket, amiket korábban konkrétan kért egy feladat, bátran beadhatod a pajtaértékes feladatokba (pl. a gumibelsőt hétfőtől). A növények beadásánál viszont vigyázz, hogy legalább egyfajta növényből maradjon egy területnyi visszaültetésre.
     
    Utoljára szerkesztett: 11.6.20
    spoiler18, nagymami2, karippa és 37 más kedveli ezt.
  17. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Szia Melan. :) Csak ne irulj-pirulj, mert igenis jó stratéga vagy. Igaz, hogy nem szoktalak végig elolvasni, mert már olyan hosszúakat írsz mint Pharmer,:D:D de azért bele szoktam olvasni. :D;)
    Na tessék: Toma is belelendült. :D
     
  18. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Azért személyi kultuszt nem teremtünk.:D:p
    Persze mondhatnám hogy azért van sokaknak sok mindene mert te megoldod nélküle is.
    :D

    Nem nyilván nem is akarom ezt ilyen rangsorba szedni, nincs is értelme.:)Nem is tartok felsorolást mert sok ügyes gazda van és véletlenül se bántanék meg senkit.
    De mindenképpen az egyik leghasznosabb a látásmódod ,főleg nekem vagy hasonló spúr gazdáknak aki szintén igyekszik mindent saját erőforrásból megoldani. :)
    Úgy hogy csak nem kell szerénykedni.:)És nem hiszem hogy egyedül vagyok a véleményemmel.o_O:)
    Csak nem lehet rossz event ha ennyit tudnak róla írni.o_O:D
     
    Utoljára szerkesztett: 11.6.20
  19. genka53

    genka53 Mindentudó orákulum

    Sziasztok!
    Tetszenek az ilyen egy - területes eventek, és mivel event, csinálom. Szórakoztat, kapunk is érte ezt-azt, amit mind hasznosítani tudunk a farmon.

    -ágianyu33- írta: "Szerintem a BP-nél le is állítanának egy eventet, ha azt látnák, hogy én nem kezdtem el. ::)"
    Azt mondom erre, hogyha nem is állítanák le, de lehet, hogyha a notórikus eventezők kihagynák, összeülne a BP válságstáb :D:D:D
    Nem szeretem a folytonos kifogás keresőket, akik aztán arra hivatkoznak, hogy nekik is joguk van ide a csevegőbe írni, meg hogy még alszom rá egyet, meg hogy ez, meg az, - miközben rontják a csevegő hangulatát, folytonosan azon nyürrögve, hogy nekik más a játék elképzelésük. Akkor játsszák azt!
    De ez egy eventekkel megtűzdelt farmos játék, ezt kell szem előtt tartani. Nem lehet, hogy ők rossz játékot választottak, ha nem tetszik nekik?
    Önálló döntési joga van mindenkinek, hogy a saját elképzelései szerint játssza a játékot, de az már igazán nem korrekt, hogy aki meg szeret eventezni, és ehhez megtervezi a rendelkezésére álló lehetőségek és eszközök alapján az event lebonyolítását, azt elkedvetlenítik az ilyen negatív beszólásokkal.

    Köszönet kovacsnikinek, aki mindjárt a csevegő elején hozta, hogy a piacos beszerzésen kívül melyik ládából tudunk bontani az eventbe beadandó terményeket, és még mellé egy összesítő táblázatot.

    Köszönet -BombadilTomának- a számolásért, amivel időt is spórolt nekünk, meg mellette elmondta a tanácsait is.
    Kukori, Melan és még jó néhány gazdatársunk írásai, ezek az igazán értékes és a társaikat segítő hozzászólások, amikor megosztják itt a tanácsaikat és a taktikájukat a játékostársak.
    Én nem tartom elvetemült ötletnek, hogy most az Erdei tisztáson fogunk eventezni.
    A mamutokat pár kattintással a holnap reggeli / délelőtti beérésüket követően fokozatosan áttelepítem a szédült szántóra, hisz azok ott nem csak szupertrágyát meg KK-t adnak, hanem sátrat is, ami a másik eventhez kell. (Igaz, hogy már bőven megvan az oda szükséges mennyiség, tehát már nem is lenne szükség rá.)
    14 órakor indul az event, és utána hajrá, neki lehet feküdni az eventnövény termesztésének, és így tovább....
    Sok sikert kívánok!
     
    Utoljára szerkesztett: 11.6.20
    hóóvirág, marcsi152, ljanika6 és 23 más kedveli ezt.
  20. l.angelika

    l.angelika Utánpótlás-írogató

    Nagyon szépen köszönöm!
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 11.6.20
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.