Visszajelzés Találkozunk a strandon I-X. - csevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Wellwisher, témanyitás ideje: 11.6.20.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Szia . 1 meglátás .o_OA bahán a piros kosárból viszonylag olcsók a növények.:music:
    Emiatt én általában fákat és állatokat tartok kint.:music:
    A többi része a te döntésed szerintem.:music:Ha tetszik az event akkor bontasz , ha nem akkor úgyse bontanál.:music:
    Ha tetszik a termelési egyensúly,nem kell feltétlen eventezni.:music:

    Egyébként nem kér túl sokat az se biztos hogy pld a raktárházakat el kell vinni( röpi). ;)
    Legfeljebb a növényeknél 1 kicsit többet gyorsítasz.:)
    Ugyanakkor mehetne a baha is persze ott röpizni pld jóval drágább szerintem:music:, ott meg az lenne a baj:D
     
    eviii_mee, ursa11, Kuzdern és 4 más kedveli ezt.
  2. BriGitta75

    BriGitta75 Fórummogul

    Sziasztok. :)

    Nekem semmi bajom a rendezgetéssel. Az eventtel se sok, csak még nyalogatom a hajsza utáni sebeimet.xD
    Már majdnem elindultam a Trágyás láda III.-ért, de meggondoltam magam:
    Mert adja: Falusi vásár felhősor.
    - Trió felhősor 3.
    - Debelő röfi felhősor
    - Hatalmas koboldkincs dekor
    - Rémséges csúszda dekor
    - Parti pörgetés 6 felhősor
    - Felesbár dekor
    - Sült krumpli dekor
    - Frankenfrigó dekor
    - Viking Saga felhősor 4.

    Gazdakörözök tovább, és közben gyújtogatom a lámpákat.

    Vidám kikapcsolódást kívánok mindenkinek!:inlove:
     
    -kaktuszable-, maszilva, Imi* és 11 más kedveli ezt.
  3. Minimaci

    Minimaci Fórum mestere

    Hogy valaki nem eventezik, annak egyetlen oka van csak: nem éri meg. Pontosabban: nem éri meg NEKI. Aztán hogy ki hogy fogalmazza meg, az egyedi. Van, aki bármit megtesz, hogy megszerezzen egy felhősort, dekort, matricát, vagy bármit; van, aki nem. De az is egy vélemény, annak is helye van itt, főleg a kezdet előtt. Aztán, akit nem érdekel, úgyis "kikopik" (mert minek jönne akár olvasni is, nemhogy írni), és elnyomják az építő, segítő jellegű hozzászólások. Az mindenesetre azért lehet jelzés értékű, hogy nem 2-3 ilyen hozzászólás érkezett, hanem számban és arányaiban is több a "szokottnál"...
    Engem ugyan nem érintenek a mamutok (nem játszom elég régen, hogy rengeteg legyen, ha meg lehetett volna a gőzösből, nem volt szerencsém), de azért neked is biztosan rémlik, hogy a másik két helyen, ahová kitehetők, éppen más olyan event zajlik, ahol a mamut nem kifejezetten előnyös...
    A "nem bontom a tölgyest" pedig igenis érv. Egy a sok közül, de adott esetben döntő érv, ha az ember ott áll, hogy: csinálnám, mert érdekes - de a sok melóhoz és macerához képest nem túl értékesek az ajándékok... és ha itt "billeg", akkor esetleg az a mérleg nyelve, hogy a farm tegnapelőtti (minden helyett szántó, merthogy csak ott termelhető az eventnövény) és a szédült szántó tegnapi (kevés a fás felröpi, minden helyett fa kell) átrendezése után a tölgyest már nincs kedve átrakosgatni...
     
    Zsu065, franyo121, bendi1121 és 9 más kedveli ezt.
  4. lompi01

    lompi01 Fórum nagymestere

    nekem biztosan nem éri meg... felejtős event
     
    BriGitta75, nagyjuli, bdody1944 és 4 más kedveli ezt.
  5. Imi*

    Imi* Fórum elő legendája

    Szia!
    Eléggé "Méd in csájná" kinézetű az biztos.xD
     
    .barbi1., -kaktuszable-, maszilva és 17 más kedveli ezt.
  6. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia!
    Úgy látszik, nem az olvasható ki az írásomból, amit közölni szerettem volna.

    Engem a "divat miatti" fanyalgás zavar.

    Sehová nincs leírva, hogy egy-egy terület mire használható és mire nem. Senki, sehol nem ígérte azt, hogy bármelyik terület védve legyen az eventektől. Most a tölgyes jön szóba, mert a farmon más event fut, a szántón szintén más eventhez gyűjtünk felröpit.
    Az persze más téma, hogy minek egyszerre két (és ilyen macerás) event. De most nem is erről van szó.

    Amikor valaki levezeti, ahogy te is, hogy azon morfondírozik, hogy mit hogyan alakítson, hogy mindennek meg tudjon felelni, az egy csevegőbe való írás. Mert erre jöhetnek esetleg taktikák másoktól, uram bocsá', már neked az is segít a gondolkodásban, hogy ezeket leírod és látod szavakba öntve.

    Újra hangsúlyozom, engem a nyafogás zavar. Mert számos megoldás létezik arra, hogy valaki bontsa és hogyan bontsa az egyik, vagy a másik területét.
    Lásd, kint hagyható 1-1 raktár, mert azt tényleg nem lehet melósokkal bepakolni. Főleg, ha különböző ólak vannak benne, különféle fejlesztéssel. Akkor majd jön egy jó matekos és megnyugtat, hogy az a párszor 4 kisterület nem fogja veszélybe sodorni az eventedet, vagy megírja, hogy vigyázz, mert azon sok múlhat stb stb stb

    Amikor te megírod az indokaidat, az érthető és továbbítható meglátás.
    De ha én azt küldöm visszajelzésként a központnak, hogy azért nem eventeznek, mert nem akarják lebontani a mamutot a tölgyesről, akkor egy épeszű játékmester visszakérdez, hogy bocsánat, mi a baj a mamutokkal a tölgyesben?

    Fontos, hogy mindenki úgy játsszon, ahogy neki kedve telik benne. Ahogy te is megírtad, neked mi szerez örömöt, mi tartja frissen a melóból hazaérkezve a te elmédet.

    Remélem, hogy így már érthetőbb és árnyaltabb az írásom.

    A visszajelzések fontosak. Olvassuk, továbbítjuk. Sőt, harcolunk (adott esetben nemzetközileg összefogva) azok ellen a mechanikák, megoldások ellen, amire sok és/vagy jogos panasz érkezik.
    A moderátorok szinte kivétel nélkül elszánt és jó játékosok. A saját bőrünkön tapasztaljuk azt, ha valami nem kényelmes, ha valami erőltetett, ha valami öncélúan agyon bonyolított. Ezekre is van számos példa.
     
    rokaro1, levi5, mya100 és 30 más kedveli ezt.
  7. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Amikor végignéztem az eventet, pont arra jutottam, mint Wolf: a Homokvár-építész dekor, és a bónuszládák kellenek, a másik dekor sem TP-ben, sem a ládában nem vonz. Így a pajtaértékes beadásokat eleve nem kell figyelembe vennem, és csak két naponta kell az eventtel foglalkozni. Mivel növény sincs végig, így a felröpiért azt ültethetem, amire szükségem van. Ha van maradék valamiből, azt pedig beadom a pajtaértékes napokon is, mert ingyen van; de feleslegesen egy szál gazt sem ültetek.
    Lássuk részletesen:
    I. 06.12. péntek - 06.13. szombat
    napernyővirág, kell belőle 865 db. Felszaporítás után egy kör. Estére meg is van, utána mehet, ami a gazdakörbe kell. Ha valaki meg akarja csinálni a következő napi beadást, 35800 CSP értékű növényre, azaz kb. 1090 db-ra van még szüksége, ami további két aratással megvan.
    III. 06.14. vasárnap - 06.15. hétfő
    7 malac-úszógumi malomtermék és 115 gumibelső felröppenő; a malomtermékkel együtt összesen 255 kell.
    A következő nap 59600 CSP értéket kell beadni, ami vagy kb. 500 felröpi, vagy kb. 20 malomtermék (amibe 400 röpi kell, és 20 ékszer).
    V. 06.16. kedd - 06.17. szerda
    6 búvárszemüveg malomtermék és 1100 szemüvegkaktusz; a malomtermékkel együtt összesen kell 1460. Felszaporítás után két kör, reggelre van meg.
    A következő napi gazdakörhöz 94900 értékben kellene beszállítani.
    VII. 06.18. csütörtök - 06.19. péntek
    1025 strandlabdakaktusz és 315 homokforma.
    Másnap 134 100 értékű beadás kellene.
    IX. 06.18. szombat - 06.19. vasárnap
    6 vödör és labda malomtermék, 1405 játéklapátvirág (malomtermékkel együtt 1705), és 270 játéklapát felröpi (malomtermékkel együtt 330)
    Utolsó napra 215 800 CSP értékű beadás maradna.

    Még annyit, hogy a malomtermékek pajtaértéke több, mint az összetevőké, viszont kell beléjük egy-egy termény (ékszer, fazék, bőrönd) is.
    malac-úszógumi 3150 PÉ (összetevők 2400)
    búvárszemüveg: 2150 (1500)
    vödör és ásó: 2800 (2600)
     
    Utoljára szerkesztett: 11.6.20
    -W-595-, mya100, icus08 és 51 más kedveli ezt.
  8. vízöntő

    vízöntő Fórum parancsnoka

    Sziasztok!
    Szerintem ez egy erőltetett event, Ez az a fajta amelyik hoztam is, meg nem is, annyi ettől értékesebb dekor van elenyészőben a raktárban mert egyszerűen nem lehet már hová tenni őket, ez tényleg nem megérős, semmilyen szemszögből nézve, ez tényleg már szinte nevetséges. Úgy gondolom azért ettől többet érdemelnének a játékosok! Akik még játszanak. A fiatalok erre azt mondják SMAFU, a régieknek meg főleg csak tényleg egy unalom űző, jelentősége ....??? No száz szónak is egy a vége ez bizony nem farmaranyfa !!!!
    Majd mindenki saját maga eldönti, hogy csinálja avagy sem!!
    UI: sokaknak nem tetszik ez a pakolászásos eventek, + munka. Hol itt, hol ott kell rendezni a farmot!!:oops::sleepy::wuerg::eek: Hát ez nem jó senkinek, se a Modiknak se a játékosoknak!!
     
    Utoljára szerkesztett: 11.6.20
    ildi11, .dina1., karippa és 9 más kedveli ezt.
  9. Minimaci

    Minimaci Fórum mestere

    Pont ott a lényeg, ahol nem is gondolnád :). Hogy a játékmester nem érti, mi a baj. Ha a játékmester játszana is, akkor tudná, hogy a mamutokat (ha sok van) a tisztáson érdemes tartani, mert nagy érési idejűek (nem szívesen szakítja meg az ember), nagy területet foglalnak el, és ritkán érintett kizárólagos eventes területként - tehát a tisztáson vannak a legnagyobb biztonságban. Emellett jól (100%-ban) adják a felröpit. Emellett a játékmesternek bizonyára alap, hogy mindenki prémiumos, és egy klikkel oda-vissza rendez - ez sem így van. Tehát ha egy játékmester azt a visszajelzést kapja, hogy nem eventeznek, mert a mamutokat nem akarják a tisztásról leszedni, akkor az jelzés neki, hogy olyan eventek kellenek, amikhez nem kell a tisztást hetente lebontani. Értem a te problémádat is, hogy közvetítened (és esetleg magyarázkodnod) kell, de ha ez az általános vélemény, akkor ezt kell közvetítened, akármilyen furán néz is a fogadó fél ;)
    Konklúzió: bizonyára nem lennék épeszű játékmester :)
     
  10. farmerogirl

    farmerogirl Fórum félistene

    Köszi, Toma, a számokat, megkíméltél egy kis melótól. :) Ugyanarra jutottam, mint ti, a bónuszládák és a trágyás ládát adó fejlesztett dekor a cél, plusz még kiveszem a többi napon, amire jut a felesleges röpiből.

    A tisztást sajnos nekem is "bontanom kell" - a mamutokat holnap reggel átpakolom a szántóra, viszont a raktárházakat nem szedem le, mert nagyon macerás a feltöltésük. Ha nagyon muszáj, esetleg KK-val pótolom az így kieső termést, de ahogy néztem, még erre sem lesz szükség.
     
    .barbi1., mya100, -kaktuszable- és 12 más kedveli ezt.
  11. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia!
    Sajnálom, hogy elbeszélünk egymás mellett és nem érted az írásom lényegét.
    És olyat veszel magadra, aminek semmi köze hozzád.

    A téma végére itt szeretnék pontot tenni.
     
    -kaktuszable-, vm68, rozo52 és 8 más kedveli ezt.
  12. Wolf[Black]

    Wolf[Black] Fórum admirálisa

    Szia!
    Őszintén megmondva, engem is zavar. Folyton van, amibe bele kell kötni.
    2018-2019 évben mi volt a baj? Hogy folyamatosan Jack kellett az eventek BÓNUSZ (tehát nem a felhősorig) részeihez (holott most is így van, hogy kellenek hozzá bónuszok, de most nincs érte belekötés érdekes módon). Az is baj volt, hogy folyton három területen kellett termeszteni. Jeleztétek ezt a központnak, leegyszerűsítették egy területre, és a többi kettő területen lehet termelni mást. Miagyisten, EZ IS BAJ....

    Nem akarok átmenni személyeskedésbe, de vannak olyan emberek, akiknek semmi se jó.... Ha 10 milliárd Ft hulla az ölükbe, az is baj lenne.

    Kifogásokat mindig is könnyebb volt keresni, mint tenni érte.
    Korábban leírtam, Én személy szerint, dolgoztam külön csak azért hogy farmozhassak úgy ahogy Én szerettem volna....

    De a kifogás mindig népszerűbb, mint a cselekvés.
    Sajnos.
     
    -W-595-, levi5, mya100 és 27 más kedveli ezt.
  13. -ágianyu33-

    -ágianyu33- Fórum admirálisa

    Sziasztok !

    Számomra nem kérdés, hogy csinálom- e az eventet, persze.
    Szerintem a BP-nél le is állítanának egy eventet, ha azt látnák, hogy én nem kezdtem el. ::))

    Szerencsére én előrelátóan nem betonoztam be a mamutokat a Tölgyesen, így semmi akadálya, hogy átpakoljam őket a Szántóra, ahol még felröpit is adnak a Bingóshoz.

    Vártam Toma számitásait. ami meg is jött, nagyon köszönöm neki, mindig a szerint tervezem az eventjeimet.

    Valaki emlegette a parlagon lévő Bahás területeket, amiket most nagyon jól ki lehet használni a pletyik szerint hamarosan érkező gazdakörik felfokozott állat igényéhez.

    Tehát eventre fel, először úgyis csak ültetni kell, a többi jön magától.

    Ne számolgassatok állandóan, mi éri meg, mi nem, ez egy virtuális játék, virtuális javakkal amiket csak itt, ebben a játékban tudtok csak felhasználni.

    Sok sikert annak aki csinálja majd.
     
    -W-595-, mingo826, ficimaci és 29 más kedveli ezt.
  14. vízöntő

    vízöntő Fórum parancsnoka

    Kedves Toma!
    Mindig segítőkész, jó indulatú voltál, mindig a legjobbat akarod, igaz is a magyarázatod, de akkor is ez már be tette az ajtót , nagyon sok játékosnál!! Azért köszönet az optimizmusodért, a sok segítségért!!!:inlove:
     
    Ribiszke, vihence, csillaglili55 és 5 más kedveli ezt.
  15. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Egyetlen 1 kérdésem van.o_O
    Biztos hogy 2 nehéz event után( harmadik közbe)1 olyan 10 napos gazdaköri lenne a jó ami kihagyhatatlan.o_O:music:
    Mert persze nem ad semmi lényeges kihagyhatatlan dolgot , de lehet játszani aki szeret.:)Olcsón ( nem pici pont jóóó 500) ,lehet hasznos dolgokat szerezni.:)
    Aki meg nem ér rá az nyugodtan kihagyhatja.:)
    Mi ezzel a baj?:music:
    Ha jók lesznek a nyeremények , nem lesz ilyen vidám félgőzzel teljesíthető event sem.o_O
    Akinek van mamutja elviszi nem viszi meg tudja oldani:)
    Akinek nincs ott mi a kérdés a vadaskerteket nem kell feltétlen elvinni hisz röpi is kell.:music:
    Jó játékot , szerintem hagyjuk a tervezőket kibontakozni.:)
    Ui. Néha én is azt érzem semmi se jó.o_OHa sok a gaz :nehéz
    Ha nem ad jól minek? :DVan sapka nincs sapka:D
    Nekem ez az event tökéletes ,pont olyan amit vártam.:D

    .
     
    Utoljára szerkesztett: 11.6.20
    mingo826, mya100, -kaktuszable- és 7 más kedveli ezt.
  16. Minimaci

    Minimaci Fórum mestere

    Nem értünk egyet, mert értem én mit akarsz mondani, csak azzal én sem tudok mit kezdeni (már aki mindig fanyalog...). Én csak néha fanyalgok...

    Legyünk inkább kreatívak. Nagy vonalakban lemodellezve, épp ezért a számokat itt most nem citálva kijelenthetem, hogy a tisztáson az ólak helyére szántót téve, a "töredék" széleken a fákat megtartva elegendő, hogy folyamatosan termelve valamelyik eventnövényt (ha konkrétan kell valami, akkor azt, ha nem, akkor bármelyiket, ami az időbe belefér) termelve elegendő CSP (beadási) értékű növényt termeljünk meg. Így kisebb a visszarendezés macerája (41 ól, a fák maradnak), felröpi a fákból is jön. Bátran bele lehet vágni!
     
    nagymami2, Ribiszke és DevilMókus kedveli ezt.
  17. -Anyu-

    -Anyu- Fórumőrült

    Sziasztok!
    Olvastam az ismertetőt, néztem a képeket, és a malac úszógumi, ami zsiráf mosolyt csalt az arcomra! :wuerg:xD
    Eventre fel!;)
     
  18. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Csak nem értem, miért. Te azt írtad, semmi szükséged ezekre a dekorokra, van kismillió ilyen a pajtában. Akkor meg mi a baj? Van egy event, nem csinálod, és kész. Mire a felháborodás? Vagy más, aki nem hajlandó lebontani a Tölgyest. Oké, ne bontsa le, senki sem kényszeríti. De azért halkan megjegyzem, hogy az korántsem akkora "munka", mint amilyennek az itt olvasható hsz-ok alapján tűnne; bár elismerem, 10-15 raktárház berendezése azért igényel némi kattintgatást. De időről időre úgyis váltogatjuk a tartalmukat a szükségleteink szerint; hát használjuk ki az alkalmat, hogy ha már lebontjuk, olyat tegyünk bele, amire esetleg jobban szükségünk van, mint arra, ami eddig benne volt.
    Volt nem is olyan rég olyan 24 gazdaköri sorozat, ahol a területeket is váltogatni kellett, naponta kellett pakolni. Ez változott, csak egy terület van. Én értékelem ezt a fejlődést...

    Egy egyszerű döntés eredménye az egész: van kedvem csinálni, vagy nincs. Ha van, akkor rászánok kétszer 10-15 percet az oda- és visszapakolásra (mert ennél nem több, még raktárakkal se). Ha meg nincs, akkor azt felesleges ideologizálni.
    Mellesleg a szükséges növényt akár a raktárak itthagyása mellett is le lehet termelni, legfeljebb rá kell szánni egy kis szupertrágyát-kacsakatát. Csak szándék kérdése az egész.
    Függetlenül ettől a konkrét eventtől, az egy területes eventezés valójában nagy segítség. Amikor több területen kellett növényt termelni, akkor is ugyanannyi aratás kellett, mint amikor csak egyen. De így kevesebb növény kell, aminek a gyorsítása kevesebb szupertrágyába és/vagy KK-ba kerül. Fennmaradnak a területek arra, hogy a többi farmos tevékenységet végezhessük. A tisztás alig-alig játszik szerepet, sokkal kevesebbet kellett pakolgatni rajta az utóbbi időben, mint korábban. Most sorra került. Én is jobban örültem volna, ha a Bahára teszik, de ha a tisztáson van, akkor ahhoz alkalmazkodom.
     
    levi5, solyomhajnika, monika6767 és 37 más kedveli ezt.
  19. vízöntő

    vízöntő Fórum parancsnoka

    Teljesen igazad van, nem háborgok, van mindenkinek magához való esze!
     
    juliannakoczkas, vihence, Ribiszke és 2 más kedveli ezt.
  20. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Bocs, hogy a Neked írt válaszban írtam le mindent, amit valójában nem is Neked szántam, de megszaladt a kezem...
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.