Tavaszi nagytakarítás csevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: -East17-, témanyitás ideje: 29.2.16.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Nem. Nem aktív a váza ikon sem.
     
    -orgona-, _Cygnus_, apuci30 és 6 más kedveli ezt.
  2. meszimarsi

    meszimarsi Fórumszaki

    Sziasztok,
    ebben a depis időben ez az eventismertető volt a legjobb!
    Az első reakcióm az volt - ültetős event, na ne mááá -, de mint hithű Farmeramás gazda, úgyis fullosra akarom teljesíteni az egészet. Ha át kell rendezni a farmot, akkor át kell. Plusz kitehetők? Az évek során megtanultam, soha ne becsülj le semmit!
    Azért a takarékos megoldást számolóknak egy nagy köszi, mert bizonyos szinten vagy helyzetekben sokat számít.
    Szép estét Nektek:)
    Ja és személy szerint köszönök minden tanácsot és taktikát:)
     
    -orgona-, -Mayacska85-, Peszi2 és 21 más kedveli ezt.
  3. hamuska

    hamuska Fórum ismerője

    Fejet hajtok Neked türelmedért
     
    -orgona-, -kaktuszable-, _Cygnus_ és 2 más kedveli ezt.
  4. Kukori.és.Kotkoda

    Kukori.és.Kotkoda Fórum ezredese

    Sziasztok,


    először nem vettem észre a 2-3., 12-13., illetve a 18.-19. szobák közti válaszfalat.
    A válaszfal annyit jelent, hogy már nem is tetszik annyira az event.

    Látszólag több irányba is mehetünk,
    valójában kénytelenek vagyunk a rengeteg eventnövényt letermelni, nincs igazán lehetőség takarékoskodni.

    Egyébként az event nagyon aranyos és ötletes, a kényszerítésen kívül minden más tetszik benne.


    Nem kell felröppenőkkel készülnünk, mert felröpik csak a teliholdas területről jönnek!

    Szellemcsapdák csak a felhősorhoz és a kitehetőkhöz kellenek,
    így aki nem akar duplázni a kitehetőkből, annak elég 4 db szellemcsapda, azaz 110 felröppenő!

    BÓNUSZ: 1 héten át gazdálkodhatunk a teliholdas területen!!! :inlove:

    Ha nem adódik közben más szempont,
    nappal főleg 6 órás rémnövényeket fogok vetni-aratni, az eventnövényekkel összehangolva.


    A 3 farmos területet nem fogom átrendezni, csak a széleken és a szigeten vetek majd eventnövényt.
    Jutok, ameddig jutok.

    Új ütemterv készült:
    10: 500 eventnövény ---> 2 party pörgetés
    11: 500 orchidea ---> 4.000 CSP
    12: 500 eventnövény ---> 4.000 TP
    7: 500 orgona ---> matrica

    8: 500 eventnövény ---> 3 titokól
    3: 1.000 eventnövény ---> 10.000 TP
    4: 1 szellemcsapda ---> felhősor

    6: 3.000 eventnövény ---> 35 szupertáp
    5: 1 szellemcsapda ---> 1 szellemes takarítás kitehető

    9: 500 gyöngyvirág ---> 10.000 CSP
    14: 4.000 eventnövény ---> 32.000 BTP
    13: 1 szellemcsapda ---> 1 A kincs kísértete kitehető

    18: 500 bózavirág ---> 5.000 BTP
    17: 1.500 eventnövény ---> 1 répás-almás csatni
    16: 1 szellemcsapda ---> 1 Fantomfogás kitehető


    A takarékos megoldáshoz szükséges:
    - 11.000 eventnövény
    + 4 szellemcsapda, azaz 110 felröppenő

    A takarékos megoldással megszerezzük többek közt:
    - a felhősort a kitehetőkkel,
    - 2 party pörgetést,
    - 35 szupertápot,
    - 3 titokólat.



    Tovább a plusz kitehetőkért:
    20: 2.000 eventnövény ---> 3 AB
    19: 1 szellemcsapda ---> 1 a kincs kísértete kitehető

    15: 1 szellemcsapda ---> 1 Fantomfogás kitehető

    1: 1.500 eventnövény ---> 15.000 BTP
    2: 1 szellemcsapda ---> 1 Szellemes takarítás kitehető


    A takarékos megoldáson felül a plusz kitehetőkhöz szükséges:
    - 14.500 eventnövény
    + 7 szellemcsapda, azaz 308 felröppenő


    ... és most jöjjön egy kis zene a takarításhoz:



    Jó eventezést, sok felröpit Mindenkinek!:)
     
    Utoljára szerkesztett: 1.3.16
    dada081990, ada77201, -vadocka70- és 38 más kedveli ezt.
  5. mamarygen

    mamarygen Fórum elő legendája

    Sziasztok! Jó estét kívánok Mindenkinek!
    Amíg többen a számolgatást végezték, nekem egy egyszerű „folyamatábra” ötlete pattant ki a fejemből.8)
    Sok információ nincs benne, de a számolásokat és a jutalmakat majd a saját farmos eventfelületen tudjuk követni, vagy használhatók a megszokott segítők leírásai is. ;)
    „Leképeztem” a takarítandó házbelsőt és nyilakkal spékeltem meg a lehetséges útvonalat a megoldáshoz.
    Ha segítettem néhányotoknak, akkor nem hiába „játszottam” a gépemen. :)
    Kisebb kép, ami talán elfér a hozzászólásban:
    [​IMG]
    Egy nagyobb méretben pedig itt a linken látható:
    http://kepfeltoltes.hu/160229/szob_k__s_halad_si__tvonal_www.kepfeltoltes.hu_.png
    Sikeres „szöszmötölést”, eredményes takarítást kívánok az elkövetkező napokra a játékban!:)xD
     
    gyemant1, padamak, Fuhur és 33 más kedveli ezt.
  6. _Cygnus_

    _Cygnus_ Fórum elő legendája

    Rafkósnak lehet rafkós, meg nem lehet 0 percezni, de kétségbe nem esnek azok, akik máskor 0 percezni szoktak.
    A 8 órás növény érésideje 1 órára csökkenthető: gesztenyés felhő, kerberoszos felhő, tölgy rúna, szupertrágya, víz, trágya, fehér ártatlanság, démoni bokréta. Még mindig azt mondod, hogy itt mindenki egyenlő esélyekkel indul?
    A gesztenyés felhő aratására mindenki figyeljen oda, akinek felröppenő gondjai szoktak lenni, mert ha jól tudom, csak 6 órás hatása van, úgyhogy csak 6 kör 8 órás növényt lehet vele aratni.

    Ez nem így van. Kitehetőkkel lehet a legjobban haladni - a szigeten is. Ha hirtelen 600-800 AB-t fognak kérni tőlünk - nem akarok többet mondani - bizony fel fognak értékelődni a kitehetők és az AB nyeremények is.
     
  7. nolina1965

    nolina1965 Fórum ezredese

    Szia, felhomályosítanál, hogy hogyan tud több pontot adni lenn ez a sor kitehető, mint fenn?
    Amit én láttam, annak alapján a 3 cucc ad 1100+1000+2100 = 4200 TP -t. Ugyan 9,5 óránként, de napi 2-nél többször úgysem aratsz.
    A felhősor ad 12 óránként 5500 sima és 5500 BTP-t. Még ha napi 1x aratom, ez akkor is többnek tűnik: 2x4200=8400< = > 5500+5500=11000 TP. De ha 2x tudom aratni, az 22e TP.
     
  8. _Cygnus_

    _Cygnus_ Fórum elő legendája

    Szinte senki nem aratja a kitehetőket termékek és tojások nélkül. Ezekkel olyan 22000 Tp-t adnak a farmon is, de ott mi határozzuk meg, hogy a 22000 Tp milyen legyen, farmos vagy bahás.
    Én szoktam cserélni a kitehetőket, attól függően, hogy mivel akarok jobban haladni - most pl a Kincses szigeten rendes farmos kitehetőket tartok.
     
  9. demeter03

    demeter03 Törzsjátékos

    Bocs de erről a termékekről meg tojásokról kicsit jó lenne többet tudni... A kitehetőimet mindig csak egyszerűen learatom... A leírások átnézése sokszor nem ad elég ötletet, s nagyon kevés tojást sikerült szereznem: pontosan 0-át...
     
  10. Kukori.és.Kotkoda

    Kukori.és.Kotkoda Fórum ezredese

    Szia Demeter,

    részletesen válaszoltam a kérdésedre,
    ezért átvittem a kérdésed és a válaszomat is a kérdező topicba.
    Ez a link odavezet:
    tojás- és termékbónuszok

    Jó eventezést, sok felröppenőt Mindenkinek!:)
     
    Utoljára szerkesztett: 1.3.16
    -orgona-, GA-BI-O-Farm, Gio és 7 más kedveli ezt.
  11. LongNight

    LongNight Fórumgróf

    Baha ügyben olvasd el a pletykagang tegnapi írásait;):p
     
    -orgona-, GA-BI-O-Farm, Gio és 6 más kedveli ezt.
  12. Kukori.és.Kotkoda

    Kukori.és.Kotkoda Fórum ezredese

    Szia,

    a megállapításaid erősen szubjektívek, az egyéni véleményedet tükrözik,
    a fórumot rendszeresen olvasva szerintem jelentősen eltérnek a többségi véleménytől.
    Nincs is ezzel gond,
    DE ne add elő úgy a véleményed, mintha pontos információ lenne, mert nem az.

    - 1. Sokan igyekszünk vágtázni a szigeten, gyűjtjük az AB-t, készülünk valami új szigetes eseményre, amit már nagyon várunk.

    - 2. Varun Farmeramába lépésével nagyon felpörgött a játék, különösen a szigeten, sokan már fékeznénk is egy kicsit a pörgésen.

    - 3. A sok tenyésztős event és feladat miatt nagyon felértékelődött a szupertáp, de ettől még nem értéktelenedett el az AB.
    Hosszú távon nincs értelme összehasonlítani a szupertápot és az AB-t.
    Rövid távon az az értékesebb, amelyikre épp szükségünk van egy feladathoz.

    -
    4. Nagyon nem mindegy, valaki a 85. vagy a 158. szinten van:
    erről leginkább a 158. szintet már elért játékosok,
    illetve a farmjukat gyorsan a 85. szintre felhúzó fiatal farmosok tudnának beszélni.
    Szerintem Te egyik csoportba sem tartozol: én sem, DE én nem is állítok ilyeneket.

    - 5. A TOP 10-be jutó játékosok biztosan sokat költenek a játékra.
    Mióta játszom, mindig volt köztük legalább egy magyar: ez minimum 10% állandó jelenlét a legtöbbet költők közt.

    - 6. Ez egy nemzetközi játék, a farmozók nagy része külföldi. Értelemszerűen a sokat költők nagy része is külföldi.
    A többivel egyetértek:p:DxD
     
  13. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Határozottan nem fogok tetszikelni.
    Az ilyen felfogású embereket nem értem , hogy panaszkodnak de nem tesznek semmit , hogy jobb legyen nekik.
    Olyan nehéz lenne , csak a játék szenvedélyért játszani , és felretenni nézeteltéréseket és felfogni , hogy ez egy kikapcsolodó játék , és hogy egy még egy másik nincsen ilyen? Aki nem inge nem veszi magára.

    Ha rajtam múlna , szerveznék egy versenyt és összegyűjteném az összes panaszkodót , és vetélkedést játszanák velük. Kikötözni mindet , és addig csikizni , míg be nem unják a panaszkodást.

    Kellemes szellemes event lesz , mert szellemelem repked fel. Te szeretsz szellemet ? Ne szenvedj , mert nem leszel kedvelt eme helyen. Gyere velem , s elleszel eme kedves eventben .
    Imádlak .:inlove:
     
    Utoljára szerkesztett: 1.3.16
    -orgona-, GA-BI-O-Farm, Gio és 13 más kedveli ezt.
  14. Ágimamácska

    Ágimamácska Fórumlakó

    Köszönöm !!
     
  15. pacimaci70

    pacimaci70 Fórumelemző

    Tényleg nem lehet pannikat kitenni a teliholdas területre?
     
  16. Laboviti

    Laboviti Fórum elő legendája

    Szia!
    Kérlek ne feledd, azon a farmterületen a váza ikon inaktív.
     
    -orgona-, Gio, k-rusi és 3 más kedveli ezt.
  17. Detti0812

    Detti0812 Fórum hercege

    Ez a lényeg! :p Sokunknak nagy segítség most ez a 6 nap :inlove:
    Egyébként mindenki a saját ízlése szerint játszik, olvas-kérdez-megfogad és alkalmaz tanácsokat, vagy nem, csak
    panaszkodik és mindenben a hibát keresi. Évek óta nem tudom felfogni, akinek nem tetszik, miért is játszik...? o_O:music:
    Annyi más egyszerűbb játék van, miért nem azokkal foglalják le magukat?
    Nem csak a bahán lesz hamarosan sok féle újdonság, a tölgynél is. Lesz helye a csillagoknak is és az AB-nak is.
    De persze ezt csak azok tudják, akik olvassák az információkat;):)
     
    nagy.mami, -orgona-, Gio és 16 más kedveli ezt.
  18. Laboviti

    Laboviti Fórum elő legendája

    Szia!
    Jól emlékszel.
     
  19. pacimaci70

    pacimaci70 Fórumelemző

    Kösz,pedig nagyon bíztam a15 panniban.
     
    sziszi1965 kedveli ezt.
  20. mebajah

    mebajah Fórum császára

    Bár lehet, hogy nem éri meg, mert a banánok is a csillagok sorsára jutnak.

    A kérdés eldöntéséhez olvasd vissza Jósunkat!Lehet,örülni fogunk,ha lesz elegendő banánunk.
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.