Visszajelzés Tavaszi rendetlenség - eventcsevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.3.20.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Atali

    Atali Törzsjátékos

    Szia!

    Mit értesz hobbi játékos alatt? Szerintem itt mindenki hobbiból játszik. Persze vannak "megszállottak", akik fél nap alatt lenyomnak egy eventet, de azért nem ez az átlag. Én nem gondolom, hogy megszállott lennék, mégis az utóbbi időben az összes eventet teljesítettem, pedig a múlt héten volt olyan nap, hogy nem volt időm belépni a farmra és az előző eventet is 1 nap késéssel kezdtem. Igaz általában utolsó, vagy az előtti nap végzek, de nem sietek sehova. (Ezt az eventet pl. ma reggel fejeztem be.) Kb. 95-ös szinten jutottam el oda, hogy az itteni tanácsokat megfogadva elkezdtem ténylegesen fejlődni és már be tudtam fejezni az eventeket. Igen, voltak néha hajmeresztő elvárások, de az utóbbi időben én egy olyan eventre sem emlékszem, amit megfelelő tervezéssel ne lehetett volna megcsinálni. Azt meg ne várja el senki, hogy 0 ráfordítással, max napi 1x-i, 5 perces belépéssel teljesíthető legyen egy event.
     
  2. szepzsofi

    szepzsofi Fórum-zöldfülű

    Kedves Játékos társ!

    Amint látom, hogy te aktív irogató van. Gondolom fél napodat a gép előtt töltöd. Sajnos nekem más feladataim is mint állandóan a gépet előtt ülni, vagy nézni, hogy pontosan mikor kell leszednem a növényeket. A hozzászólásodnak nem tértél ki arra, hogy hány órát forditasz a farmozásra. Úgy gondolom, hogy az életed csak erről szól.
     
  3. szepzsofi

    szepzsofi Fórum-zöldfülű


    Szia!

    Tetszik a válaszod, őszinte voltál, hogy vannak amiket nem lehet teljesíteni, vagy csak az utolsó pillanatban befejezni. Én is már jártam igy néhányszor. Sajnos ezekről sokat nem akarnak beszélni, és irni. Mivel mindenütt az olvashatjuk, hogy milyen hamar, szuperül befejeztem, idő előtt kb. 1-2 nap alatt az eventet. Még egyszer köszönöm az őszintén leiartakat
     
  4. Atali

    Atali Törzsjátékos

    Tisztázzuk. Az aktív író nem azt jelenti, hogy valaki fél napot a gép előtt tölt, hanem hogy nem most kezdte a fórumozást és írt már egy pár hozzászólást. Nekem hétköznap általában csak reggel és munka után van időm a farmra. Reggel gyors aratás/vetés (5 perc), irány a munka. Munka után még belefér délután és este egy aratás/vetés. (Plusz néha ha eszembe jut ebédidőben.) Ennyi. Nem kell folyton a gép előtt ülni, nem is tudsz itt mit csinálni, hisz a növények beérésére is várni kell. Amúgy velem is sokszor előfordul hogy 1-1 aratást elfelejtek, vagy nincs időm rá, de igyekszem előre megtervezni az eventeket. Minden event előtt rászánok fél, 1 órát, átolvasom a leírást és a fórumot, kiszámolom miből mennyi kell, ez mennyi idő és hogy hogyan tudom teljesíteni. Tudom kb. mennyi időm van hét közben és hétvégén erre és úgy tervezek. Van hogy borul a terv, de akkor csak csinálom ahogy tudom. Ennyi.

    Nagyon ritka az olyan event, amit csak a profik tudnak maradéktalanul teljesíteni. Mostanában nem is volt ilyen. Nagyon sokan vagyunk itt, akik az utolsó pillanatban teljesítünk 1-1 eventet, csak nem írjuk ki minden alkalommal, mert minek. Minden eventnél voltak, vannak és lesznek olyanok, akik 1-2 nap alatt végeznek és ezt ki is írják. Úgy gondolom, ha megtehetik, hogy időt/pénzt áldoznak erre, tegyék. Nem kell velük foglalkozni. Mindenki a maga ütemében, az életéhez igazítva farmozik. Ne ezekkel foglalkozz, hanem a sok építő jellegű hozzászólással, mert nagyon sok farmtársunk van, aki rengeteg segítséget nyújt folyamatosan. Nélkülük én sem tartanék itt. Szóval nem kell fél napot itt töltened, de bizonyos időráfordítás szükségeltetik már csak a tanulásra is.
     
    DevilMókus, vihence, Vadóc és 9 más kedveli ezt.
  5. Menitala

    Menitala Fórum ismerője

    Változatos volt az event, csak nem értem miért tart rövidebb ideig????
     
  6. timi-1980

    timi-1980 Fórumgróf

    Az lenne a kerdes hogy a Bahaman melyik termek ad +1 et egyeb novenyre? koszonom
     
  7. pici33

    pici33 Utánpótlás-írogató

    Trópusi colada :+ 3 termés 18 órára minden területen egyébre(gyémánt rekeszeszes)
     
    timi-1980 kedveli ezt.
  8. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Szia :) volt néhány év, amikor napközben is volt időm farmozni és fórumozni. Az utóbbi néhány hónapban, már többnyire csak reggel és este lépek be, és hétvégén több alkalommal is. Van hogy kihagyok eventet, és van hogy csak részben teljesítem (többnyire ezt már előre felmérem).
    Most a Home Office miatt napközben is van lehetőségem többször is belépni. Emiatt gyorsabban haladok mint az elmúlt hónapokban, de ennél a játéknál nem kell folyamatosan a gép előtt ülni, csak lehetőség szerint belépni egy pillanatra 4-8 óránként, amikor beérett a termelt növény.

    Akik nem ismerik még a játék lehetőségeit, hajlamosak azt gondolni (sőt egyesek megingathatatlanok ebben a hitben), hogy az eventek teljesítéséhez kosarakat kell vásárolni, meg egész nap a gép előtt ülni. Sok ezerszer leírtuk már, hogy ez nem így van, de még biztos le kell írni egy párszor...
     
    DevilMókus, vihence, maszilva és 11 más kedveli ezt.
  9. sadrika97

    sadrika97 Fórum biztosa

    Én igyekszem tartani a lelket az eventet épphogy teljesítőkben amikor időnként írok, hogy minden vásárlás nélkül, csak RACS és víz használatával mikor végzek. Ez az írás ennél az eventnél most jött el. 2 óra múlva aratom a flamingóvirágot és kész. Az első két feladatból csak az Ezüst szintet teljesítettem, a többit nem tartottam érdemesnek. Ma nem használtam vizet sem. Nem kapkodtam el, a hétvégén viszont öntöztem szorgalmasan. Természetesen 100 flamingóvirág vásárlással kezdtem, nem 1 darabból szaporítottam fel.
     
    Utoljára szerkesztett: 30.3.20
  10. mamafarm50

    mamafarm50 Aktív író

    Már tegnap kész lett az event mindegyik farmon.Köszönöm a hasznos tanácsokat.
     
  11. -kaktuszable-

    -kaktuszable- Fórum nagymestere

    Szia !! Én ugyan keveset írok, de igyekszem annál többet olvasni ;) Ha "hobby" szinten játszó gazdát keresel, annak itt vagyok pl. én !! A 218. szintemmel még csak ma kora este fogom a Bahát befejezni.... az oka teljesen hétköznapi : ennyi időm van :p és a másik : tudatlanul elkezdtem össze-vissza szaporítani az új virágokat, aztán olvastam o_O de mindig, minden eventet be tudok (és remélem fogok is) fejezni !! Nem kell azért valakinek 24 órában a gép előtt ülnie, ne gondold !! Elég, ha felméri a lehetőségeit, ha oszt-szoroz...néha kivon....én spec. a 7végéimen tolom meg, mert olyankor én szabom meg az időkorlátot, nem az élet :) Nem szabad a másikról feltételezni, hogy valótlant állít :wuerg: Nem tudhatod a lehetőségeit, a forrásait...lehet, hogy szánt rá sz.trágyát, bármit !! Az sem kerül egy petákba sem, de jó, ha van ;) Ha már betévedtél és írtál, máshogy is megfogalmazhattad volna keserű tapasztalataidat !! Én úgy láttam, tapasztaltam, hogy minden segítséget megkap, aki haladna, de nem tudja hogyan !! Igen, biztos sok gazdának nem sikerülnek az eventek !! Annak, aki pár nap-hét alatt hozza a 100. szintet....nos, annak nem is csodálom :music: Kérjél tanácsot, 1000%-ig biztos vagyok benne, hogy csak győzd olvasni, annyi mindenben fognak segíteni !! Már az eventek legelső oldalán Tomáék elmagyarázzák, hohy hogyan kezdj-folytasd és fejezd be !! Hidd el, menni fog, csak légy picit türelmesebb:) Ui.: Míg itt írogattam beértek a növénykéim, Baha kipipálva :)
     
    Utoljára szerkesztett: 30.3.20
    DevilMókus, maszilva, Rékuci1111 és 3 más kedveli ezt.
  12. Melan

    Melan Fórum admirálisa

    Szia,

    A "hobbi farmozok", mint te ne csak a velemenyuket mondjak el, hanem irjak le azt is mit hogyan csinaltak, es akkor lehet hogy a sok "megszallott" tud tanacsot adni, hogy miert nem sikerult egy-egy event. Lehet egy ido utan kiderul, hogy nem is kell orakat, fel napokat tolteni a farm elott minden nap.

    Peldaul jo kerdes lenne, hogy ez az event miert nem sikerult neked. Melyik resze nem jott ossze, stb.?
     
    DevilMókus, vihence, Rékuci1111 és 5 más kedveli ezt.
  13. Sárika555

    Sárika555 Fórum mestere

    Sziasztok, a Házavató event nálam is kész van, A dekorok kint csücsülnek a kergén. A másikat nem csináltam végig, új és kis farm lévén, a banánokat nem tudtam, is nem is akartam elpocsékolni. Még nincs citromfüvem, és még sok más sem, de elégedett vagyok, vásárolni nem akartam, ez nem lóverseny. Én csak játszom.
     
    DevilMókus, Fuhur, Kuzdern és még 1 ember kedveli ezt.
  14. dkata75

    dkata75 Aktív író

    Sziasztok!
    vége a feladatnak de a piacon nem lehet flamingó virágot kapni.
    Miért?
     
  15. agica48

    agica48 Aktív író

    Az "Izléses szállás"-t nem találom, nem birom kitenni!!! Trópusi coala ismeretlen számomra, miből lenne??? Köszönöm!
     
  16. szepzsofi

    szepzsofi Fórum-zöldfülű

    Megjegyzem, hogy a farmozást nem most kezdtem, 121. szinten állok, ami nézőpont kérdése kevés-e vagy elfogadható eredmény. Nekem személy szerint, hogy mindig hétvége beleesik az eventbe, ami nagyon sokszor gondot okoz. Szerintem igy mit üzemezzek be, milyen taktikát kövessek. Jobb eset ha egyszer a gép elé kerülök.

    Köszönöm a hozzászólásokat, ezzel a témát befejeztem.
     
  17. nyuszi63

    nyuszi63 Rutinos

    Szia!
    Azért nincs még a piacon mert este 22 óráig tart az event.
     
    Kuzdern kedveli ezt.
  18. Havasi_Gyopár

    Havasi_Gyopár Fórum elő legendája

    Szia dkata75!
    Az eventnek nincs még vége, majd ma este 22:00-kor zárul a Tavaszi rendetlenség event.
    A Flamingó virág, mint ahogy már több helyen jó párszor leírásra került, csak az event végeztével lesz piacképes.
     
    Kuzdern és nyuszi63 kedveli ezt.
  19. Havasi_Gyopár

    Havasi_Gyopár Fórum elő legendája

    Szia agica48!
    Ha megcsináltad a feladatot, azaz a Tavaszi rendetlenség 8./gyémánt feladatot, akkor a rendszer azonnal betette azt a váza alá.
    upload_2020-3-30_19-44-54.png

    Ízléses szállás (+)
    [​IMG]
    Érési idő: 23:00 óra
    Szükséges szint: 3.
    Tapasztalatpont: 6500 TP/BTP + 1 db Betakarítási csemegék láda
    Betakarítható: 10 alkalommal
    Tárgy mérete: 1x2
    Kihelyezhető: minden területre (kivéve: Teliholdas terület, Gombaerdő és Kísértetjárta kúria)

    A Trópusi Colada hatását itt (is) találod, a kategóriánkénti termésnövelő bónuszoknál: https://board-hu.farmerama.com/threads/bónuszlexikon.2179/#post-908265
    upload_2020-3-30_19-55-7.png
     
    DevilMókus kedveli ezt.
  20. Fuhur

    Fuhur Fórumgróf

    Szia!
    A Trópusi coala nekem is ismeretlen, de van colada.
    Kerestem az enciklopédiában a mesterségek völgye fejezet alatt, hogy a linkjét ide tudjam másolni neked, de nem találtam, így készítettem neked egy képet a hozzávalókról:
    [​IMG]
    Piacon kapható. Bónusz: egyéb termény +3
     
    Utoljára szerkesztett: 30.3.20
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.