Visszajelzés Tejturmix- és sütimester event csevegője

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: mamarygen, témanyitás ideje: 31.8.21.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. mamarygen

    mamarygen Fórum elő legendája

    Ezennel megnyílik a "Tejturmix- és sütimester" event csevegője

    [​IMG]

    Az event kezdete (várhatóan): 2021. szeptember 1. (szerda) 14:00 óra
    Az event vége (várhatóan): 2021. szeptember 7. (kedd) 14:00 óra
    Az event jellege: növényültetős, felröppenős, malomban keverős, pajtából beszállítós


    Az event jellege:
    növényültetős, felröppenős, malomban keverős, pajtából beszállítós


    Az event növénye: Macaron

    Az eventhez tartozó felröppenő: Kekszesüveg, Csoki

    Malomtermék: Keksz, Mennyei szendvics, Praliné

    Különleges kellék: Csillagos érme


    Az event elkezdéséhez szükséges szint: 3. szint a farmon
    A teljesítés szintje: haladási szakaszhoz 56. szint,

    a teljes megoldáshoz 70. szint


    A feladat a Hírek felületről, az eventórából és az eventbejáratból elérhető:

    eóra.png

    [​IMG]

    Az event ismertetőjét >> ITT << érhetitek el.

    ~~~

    Ha az eventezésről szeretnétek összefoglalót olvasni,
    az event segédlet rendelkezésre áll.
    Eventsegédlet

    Részletek:
    Rövid összefoglaló
    Előkészületek
    Eventkezdés, eventezés
    Felröpi 1x1
    Nulla percezés
    Páncél Panni
    Növények érési idejéről összefoglaló táblázat >>ITT<< található.
    Földterületek hozamtáblázata >>ITT<< található.
    Bónuszlexikon

    Kérdés, probléma esetén a segítségkérő topikokban kérhettek választ,
    tanácsot - farmnév és ID-szám megadásáról ne felejtkezzetek el:
    Általános témák
    Technikai kérdések
    Kérdések és válaszok

    Tartózkodjatok a csevegőben az ajándékok felajánlásától, illetve azok kérésétől!
    Erre külön topicok állnak rendelkezésre:
    Hiányzik még néhány felröppenő?
    Ajándékok felajánlása, kérése, cseréje

    Akinek panasza van, a Panaszkönyv topic áll rendelkezésére:
    Panaszkönyv

    A topicra a fórum szabályzata vonatkozik.
    Az illem, az udvariasság alapszabályait itt is be kell tartani.
    Kérjük, hogy indulat, trágárság nélkül beszélgessetek és kerüljétek el a konfliktusokat!

    További tudnivalók a fórum használatáról:
    Házirend




    .
    Copyright © 2010-2021 - Magyar FARMERAMA csapat
    Megjegyzés: Az itt leírt adatok tájékoztató jellegűek. Az itt megjelenített információkat megpróbáljuk mindig a lehető legaktuálisabban tartani, ennek ellenére előfordulhat, hogy téves, esetleg nem aktuális adatok, értékek jelennek meg.
    A Bigpoint GmbH, a Farmerama játék üzemeltetője fenntartja magának a jogot a játékban szereplő elemek változtatására, akár előzetes bejelentés nélkül is.
     
    barbi021951, maszilva, Gio és 10 más kedveli ezt.
  2. mamarygen

    mamarygen Fórum elő legendája

    Kedves Játékosok! Kedves Eventezők!

    Egy olyan event érkezik, melyben alaposan mérlegelnünk kell, mely sütis standok építését vállaljuk.
    Melyik éri meg számunkra?
    Mely ajándékokat, nyereményeket szeretnénk megszerezni?



    A tervezés elengedhetetlen.
    Számolás, kalkulálás nélkül bizonytalanságot teremthetünk magunknak!

    Ajánlatos átgondolni a teljesíthetőséget a pajtánk tartalmát ismerve, a játékra fordítható időnket is mérlegelve.

    A megosztható egyéni taktikát ismét várjuk a tapasztalt Játékostársaktól.



    Fontos kérés:
    Amennyiben elírást tapasztaltok, hibát, ellentmondást fedeztek fel az ismertetőben, akkor az adott hozzászólás jelentés gombját használjátok jelzésre a mondandótokkal.
    A javítást, értelmezést pontosítjuk a jelzést követően. Ezzel elkerülhetjük a csevegés menetének zavarását!


    Sikeres játékot kívánunk az eventezőknek!

     
    -kaktuszable-, Ayrin67, dancsi81 és 16 más kedveli ezt.
  3. edit5511

    edit5511 Fórum veteránja

    Agyalós szeretem.
     
    Éva0315, peter1022, ildiko44 és 4 más kedveli ezt.
  4. EthanWinters

    EthanWinters Utánpótlás-írogató

    Sziasztok. Jó kis event lesz ez. A piccolo ládát tuti kiszeretném majd váltani a boltból.
    Ki hogy szokta várni az ilyen eventeket amikhez felröppenők is szükségesek? Mi a taktikátok, hogy a lehető legtöbb felröppenő mennyiséggel indítsátok az eventet? Kinek mi vállt be? Mindenkinek sok sikert kívánok. :inlove:
     
    Éva0315, barbi021951, _Ilona49_ és 9 más kedveli ezt.
  5. klaramagyar

    klaramagyar Kivételes tehetség

    Szia, szeretném megkérdezni, hogy a szigeten a terményes ólak is adják a felröppenőket?
     
  6. Szomszika

    Szomszika Rutinos

    Ha valaki végig akarja csinálni az eventet, 17200 makaronra lesz szüksége. 8 csokis 5 vaníliás és 3 epresre számoltam még 816 kekszes üveget és 592 csokit.
     
    -W-595-, Éva0315, jutka190226 és 13 más kedveli ezt.
  7. Goran

    Goran Fórum hercege

    Na akkor kezdjünk el matekozni, ki-ki a sajátját, mert van min agyalni rendesen :);):p
     
    -W-595-, Éva0315, peter1022 és 11 más kedveli ezt.
  8. elsolking

    elsolking Fórummogul

    Ahogy nézem csak a beadandókon kell agyalni, a nyeremények szinte ugyanazok
     
    mini76mini, -W-595-, Éva0315 és 6 más kedveli ezt.
  9. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Eddig jutottam . :D:inlove:

    1. pálya : Csoki és eper : 1720 db Macaron (eventnövény) , 102 db Kekszesüveg (felröppenő) , 37 db Csoki (felröppenő)
    • 15 pulyka , 800 répa
    • 1 keksz (430 db Macaron + 34 db Kekszesüveg) , 50 alma
    • 12 tojás , 1 praliné (860 db Macaron + 34 db Kekszesüveg + 37 db Csoki)
    • 4 barna birka , 56 nyúl
    • 1 keksz (430 db Macaron + 34 db Kekszesüveg) , 64 dió
     
    Éva0315, _Ilona49_, peter1022 és 10 más kedveli ezt.
  10. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Sziasztok :)
    Nekem a csoki és az eper kombinációja tetszett meg legjobban mind a 8 pályát ezzel a kombinációval fogom megcsinálni :). Úgy néztem a főbb nyeremények mindenhol, minden sorban azonosak (kupon, szezonos, extrák stb)
    Vagyis kekszet és pralinét kéne a malomban gyártanom a beadásokhoz. Szükségem lesz 20 darab kekszre és 10 darab pralinére,
    ha végig folytatom a beadást. Kapok 590 csillagos érmét ez elég a felhőre (290), a piccolóra (200) és a szezonpontokra (100) .
    A kekszek lekeveréséhez szükségem lesz 8600 makaronra és 680 kekszes üvegre. A pralinéhoz 8600 makaronra és 340 kekszes üvegre és 370 csokira.
    Vagyis összesen az én terveim szerint ültetnem kell 17200 makaront, 1020 kekszes üveget és 370 csoki felröpit kell gyűjtenem.
    Remélem a tenyésztések besegítenek a felröpi gyűjtésébe, hiszen a hét végén tenyésztő event is lesz.
    A kekszes üvegek gyűjtésével nem lesz gond szerintem, mert szükség esetén tudok gyorsítani.
    Az ólakból való gyűjtést én annyira nem szeretem, de remélem meg fogom oldani :) Jó szolgálatot tesznek a vadasok amikben 8 ólnak van helye :)
    Szerintem ezt kiszámolni és ide leírni sokkal bonyolultabb, mint csinálni :D Jó szórakozást kívánok mindenkinek aki játszik az eventtel :D
    Sok sikert és bő aratást !
    PS: Ezt vegyétek figyelembe: Hétvégi küldetés 1. - tenyésztési feladatokkal és a tenyésztések adják a felröpit. Vagyis péntekig letermelem a szükséges eventnövényt, ad annyi felröppenőt amennyit akar, aztán tenyésztek és kiegészítem az esetleges hiányzókat. Ez után kezdem el a beadásokat az event teljesítését.
    PS/2 Számítási hibát javítottam, remélem most már sikerült pontosítanom.
    Nem jutottál túl messzire ami azt illeti :D:inlove:
     
    Utoljára szerkesztett: 31.8.21
    strawberry49, -W-595-, -sanele- és 27 más kedveli ezt.
  11. mamarygen

    mamarygen Fórum elő legendája

    Szia!

    A szigeti területeken a terményes ólak is adnak felröppenőt. Hiszen azok is ólak. :)
     
    stefi49, -W-595-, -kaktuszable- és 15 más kedveli ezt.
  12. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Szerintetek melyik felröpi a megérősebb ?
    A kekszes üveg vagy a csoki ?
    A csokit adja varázsfa is , és az ólas de bahás , de a keksz malomtermékbe 3 db-al kevesebb kell mint a mennyei szendvicsbe .
     
    -W-595-, -kaktuszable-, Éva0315 és 2 más kedveli ezt.
  13. jozseflzr

    jozseflzr Fórum ezredese

    Ha jól számolom akkor 590 érmét tudunk szerezni, de a felhőhöz 900 kell ha nem tévedek.
     
    mini76mini, Éva0315 és peter1022 kedveli ezt.
  14. Szomszika

    Szomszika Rutinos

    Kicsit elszámoltad magad,ha nem tévedek. Ha végig csinálod az eventet, akkor 10 pralinére van szükség. Az első 6-ba 1 -1, a 7-8. szint 2 -2 db-ot kér. Bármelyik 2 sütit választjuk, a makaron mennyisége változatlanul 17200. A felröpi mennyiséget is ehhez kell igazítani.
     
  15. Nagyii58

    Nagyii58 Fórum nagymestere

    Szia!
    Köszönöm szépen a számolást, én is ezt fogom választani.:)
     
  16. soresne

    soresne Fórumgróf

    Szia !
    Én úgy értelmeztem,hogy a felhőt kell kiváltani 290 csillagos érmével,a rávalót megkapjuk a beadások során.
     
    -kaktuszable-, Éva0315, peter1022 és 8 más kedveli ezt.
  17. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!
    Ha számolásról van szó nálam minden előfordulhat, mert ki nem állhatom. Köszönöm, hogy szóltál nézem még egyszer a táblázatot :) és ha tényleg igazad van javítom is :)
    PS: Igazad volt, javítottam köszönöm :)
     
    Utoljára szerkesztett: 31.8.21
    -W-595-, Éva0315, peter1022 és 8 más kedveli ezt.
  18. tercsi

    tercsi Aktív író

    Sziasztok.
    Egyelőre nem számolok, mert sok minden függ majd a csokis felröpitől és még nem tudni, hogy az ólak miként adják majd. Ha rövid idejű keveset ad, ha hosszú max. kétszer aratható és egy területre csak 41 rakható le. Előny ha valakinek sok raktárháza /vadaskert/ van.
    Nagyon sok sima és tenyésztett állatot és még terményeket is kér, ezért nekem szimpatikus az epres sor, hogy a másik melyik lesz az majd a csoki felröpitől függ.
     
  19. jozseflzr

    jozseflzr Fórum ezredese

    Bocsi akkor elértettem. Szia
     
    peter1022 és soresne kedveli ezt.
  20. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Minden oszlopban ugyanazok a nyeremények, így csak a beadandók alapján kell választani. Ezt részben a pajtakészlet határozza meg, részben az eventes beadandók.
    Akárhogyan is válasszuk ki a két oszlopunkat, egész biztosan kell hozzá a 16. szintig 17200 eventnövény (A felhő és a rávaló dekorok a 14. szintig megszerezhetőek, ehhez csak 13760 macaron kell). Elvileg lehet ugyan napi 4-szer aratni (pl. 6:00; 11:24; 16:48; 22:12), de ez nálam biztosan nem játszik. Nem is kell, a 17200 növényhez elegendő 14 kört termelni, ami napi 3 aratással is kényelmesen megvan.

    Az oszlopok kiválasztásának másik szempontja a felröpi lehet. Ha mindig az első és a harmadik oszlopot választjuk, akkor kell 20 keksz és 10 praliné, ami 1020 kekszesüveg és 370 csoki. Ennél kevesebb csokiból nem lehet megúszni! Ha mindig a második és a harmadik oszlopot választjuk, akkor kell 20 mennyei szendvics és 10 praliné, ami 340 kekszesüveg és 1110 csoki. Ennél kevesebb kekszesüvegből nem lehet megúszni! Ha mindig az első két oszlopot választjuk, vagy a 3. mellé váltogatjuk az első kettőt, akkor egyenletesebben kellhet a röpi: 680/740 db. Így lehet igazodni ahhoz, hogy a Bahán az ólakból hogyan kapjuk a csoki felröpit; vagy akár - ha valaki nem tud/akar nullázni - hogy a farmos az eventnövény hogyan adja a kekszesüveget; bár a tisztáson is lehet növénnyel felröpit termelni.
     
    nolina1965, mmmacskah, Fuhur és 39 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.