Visszajelzés Tiki cirkuszgrimbusz! - eventcsevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: mamarygen, témanyitás ideje: 31.10.18.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. gabehu

    gabehu Járnitanuló

    40 ezer növényt ki szeretne ültetni? A kérdés jogos, ám ha nagyon összekapom magam, akkor "Az event maradéktalan teljesítéséhez Tiki cirkusznád: 20.200 db + Cirkusznád: 25.600 db = 45.800 db" Szóval ki akar és mit?
     
    milanzs, taga1, Ribiszke és 3 más kedveli ezt.
  2. Csigaa

    Csigaa Fórumfelvigyázó

    Tegnap nem volt időm forumot olvasni, így a kezdésig már csak szögletes gabona fog beérni :( De majd valahogy pótolom a kiesett felrepiket remélhetőleg.
     
    Gio kedveli ezt.
  3. achmed1122

    achmed1122 Fórum félistene

    Mindenkinek sikeres eventet:) csodás hosszúhétvégét:)
     
    R.Daneel, Ribiszke, ildiko44 és 9 más kedveli ezt.
  4. gkittus

    gkittus Törzsjátékos

    Sziasztok!
    A választás nem csak a két itt ültethető enövény, hanem a felröpi miatt is necces. Eddig event előtt mindig hosszút ültettünk, ez azt jelenti, hogy már a mai nap - tegnap este óta nem mehetne a karneválkirálynő enövénye:(
    Szóval nem csak ma 14 órától ütközik, mert nem tudjuk, hogy fogja adni a felröpiket majd és pont itt nincs 0 percezési lehetőség sem!
    Ajaj, mit tegyek? Gyönyörű idő van-lesz, menjünk ki levelet söpörni, hátha megvilágosodok:)
     
    Cincilke, milanzs, Fuhur és 6 más kedveli ezt.
  5. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Több, korábban sokat panaszkodó játékostól olvasom az utóbbi időben, hogy amióta megtanulták elengedni a "mindent akarok" hozzáállást, sokkal jobban érzik magukat a játékban. A pszichológia nem úgy működik, hogy ha valamilyen emberi tulajdonságot a pszichológia felismert és leírt, akkor nekem kötelező olyannak lennem, és ezen nem is változtathatok. Nem, ez arra jó, hogy felismerjem, mit csinálok rosszul, és megpróbáljak változtatni. A gátfutó meg azért nem kerüli meg a gátat, mert az szabálytalan, és kizárják. Ha győzni akar, és a szabályok lehetővé teszik, és ettől gyorsabb a futása, akkor bizony ki fogja kerülni... Mert a cél a lényeges. Mi mindannyian azért vagyunk itt, hogy játsszunk. A játék elég sokrétű ahhoz, hogy sok különféle érdeklődésű ember megtalálhassa benne a számítását. Szerintem senki sincs, aki a játék minden elemét egyforma intenzitással használja az eventektől a megrendelőkig, a vásárlásos akcióktól a gazdakörig. Az számít, amiért leülök játszani. És ha olyasmivel foglalkozom, ami ezt nem segíti, akkor nem kell vele foglalkozni. Ki kell próbálni: keress vissza egy két hónappal ezelőtti eventet, és gondold át, érdemes volt-e annyira hajtani miatta, és hiányozna-e, ha nem csináltad volna. Aztán engedj el egy eventet, és két hónap múlva tedd fel magadnak a kérdést, hiányzik-e. Hagyni kell a farmot egy hónapig; ne lépj be. Majd tedd fel magadnak a kérdést, hiányzik-e. És ha igen, akkor melyik része. Mert a legfontosabb az, hogy Te uralkodj a farmon, és ne a farm rajtad. A BP-nek az a célja, hogy minden idődet a farmon töltsd, és kialakuljon az a függőség, ami a pénztárcák nyitásához vezet. Mert kihasználják a pszichológiát. A kérdés, hogy hagyjuk-e magunkat, és az ő céljaiknak megfelelően játszunk, vagy úgy, hogyan az nekünk jó.
     
    Fätum, Lillapilla73, Neni60 és 47 más kedveli ezt.
  6. achmed1122

    achmed1122 Fórum félistene

    Azért játszok mert szeretem ezt a játékot..:D ha veszek valamit azért veszem mert tetszik:) 2 növény és?:) semmi probléma..

    Ameddig örömedet érzed a játékban addig játsz és nem kényszer miatt .. jaj most milesz éés? ez egy játék.. ezt sokan elfelejtik..
     
    Fätum, Sali~*.*, taga1 és 10 más kedveli ezt.
  7. mebajah

    mebajah Fórum császára

    Sziasztok!
    Értékelve az igyekezetüket szórakoztatásunkra, ma /is/ emlékezem szeretteimre. Igazán könnyű döntés volt.
     
    Fätum, Sali~*.*, Cincilke és 10 más kedveli ezt.
  8. GA-BI-O-Farm

    GA-BI-O-Farm Fórum császára

    Szia kedves szomszéd!
    Na hát én tuti nem felejtettem el, alig vártam, hogy eltünjenek, legszivesebben sóval ültetném be a helyüket:cry:Ha marad ez a tendencia, hogy beraknak 3 olyan eventet, amihez még minijáték is társul, én tuti lehúzom a rolót. A neten van rengeteg mini játék, akinek bírja a szeme, a válla és az ideje az játszogathat ott is. Pesze megcsináltam, mert ilyen vagyok, de már kezdem sajnálni, hogy nem számoltam azt az időt, amit a farmon töltöttem mostanában. Az eventes csíkról nem is beszélve, volt, hogy 12 esemény, akció futott egyszerre, néha már azt sem tudtam merre van előre és rohadtul frusztrált az, mennyi mindent akarnak lenyomni a torkunkon. :wuerg:
    Kívánok mindenkinek szép napsütéses hétvégét,jó pihenést :)
     
    drunyi, Fätum, Lillapilla73 és 17 más kedveli ezt.
  9. marcsi240653

    marcsi240653 Utánpótlás-írogató

    Egyetértek!
    Üdv. marcsi240653
     
    Cincilke, kemesréka, milanzs és 3 más kedveli ezt.
  10. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Rengeteg visszajelzésnek köszönhetően a központ megváltoztatta a felhősor jutalmait. Az eddig kihirdetett jutalmakon kívül pluszban kapunk még 1 db csemegés ládát illetve Szint x 90 BTP-t.

    Hivatalos leírást módosítottam ennek megfelelően.
     
    Lillapilla73, maszilva, _Cygnus_ és 16 más kedveli ezt.
  11. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Mivel a gazok egy időben érnek így lényegében egy eventnek tekintem a kettőt;)
    Sok felreppenőt mindenkinek!

    Bár a királynővel is játszom még egy kicsit;)
    Köszönjük a jó hírt;)
    Bár minden csepp duzzasztja a tengert:p
     
    milanzs, HéricsBáró, LadyM77 és 2 más kedveli ezt.
  12. Rylee86

    Rylee86 Fórum admirálisa

    Sziasztok!
    Én ma estig még kosarazok a ládák miatt. Számomra is dobált olyat, ami miatt próbálok még gyűjtögetni belőle :)
    Este egy területen neki állok a cirkuszos gazt felszaporítani, majd a lehető legkésőbb aktiválom a koporsós +1 bónuszt. Így pénteken és szombaton egész nap tudom használni az egazra. Nem számoltam ez mennyi gazt fog majd hozni, de legkésőbb vasárnap kész akarok lenni vele és mennek vissza a fák:) A felröpi majd akkor is ráér:)
    A tp/btp-s ládáknak nagyon örülök, mert eddig ilyen nem volt nekem. Azokat az eventeket mindig kihagytam gondolom :)
    Úgy döntöttem gyűjteni fogom őket, és mikor a 200 közelébe leszek a farmon, kibontom őket:) Remélem kellemes meglepetés fog érni :)
    A többi ládát is tartogatom, majd egyszer jók lesznek valamire :) Jó látni a pajtába, hogy mindig csak gyűlik, és növekszik a számuk :)
    A csemegés láda meg talán jobban fogja majd adni a ppörit, mint a gyáras ládák :) Nem sokat nyitottam abból amit a királynő dobált, de nekem is csak sima pöriket adott.
     
  13. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Szia! Valóban csak sima pörgetéseket ad a királynő... de az ólak és fák tetszetősek a szupertáp mellett ;)
    Pl adott egy júdás fát... annak kifejezetten örültem mert csak 1 volt:music:
    Én megvettem a +2 termést adó dekort:p na ez jöhetne minden hónapban:music: hatása látványos;)
     
    Fätum, dagi18, milanzs és 2 más kedveli ezt.
  14. cserfibaba

    cserfibaba Törzsjátékos

    szia !
    igen, nagyon egyetértek azzal amit írtál. Ki kell tudni szakadni a pszichózisból, mert tényleg felfal :D és igen, tudom, hogy mi a célja a Bp.-nek. Próbálom én is azt tenni, mit írtál, az utóbbi hónapok őrületéből kiválogatni azt ami tetszik, de valamiért az októberi túl csábító volt. DE most, ahogy írtad, szelektálnom kell, mert tényleg átestem a ló túloldalára. Erre az ember mindig csak utólag jön rá, amikor vége az eventnek, felhő bepakolva stb. DE nem panaszkodom, az én döntésem volt, hogy megcsinálom. Nagyon szép ennek az eventnek a grafikája, hogy ne csak OFF legyek :D Sok sikert annak aki csinálni fogja
     
    Fätum, ildiko44, _Cygnus_ és 5 más kedveli ezt.
  15. Rylee86

    Rylee86 Fórum admirálisa

    A ládák nekem is hasonlóakat dobott eddig is.
    A sima pörik se rosszak, pláne, hogy már milyen sok helyről tudjuk kapni őket. Csak legyen idegzetünk elpörgetni őket :) A +1 bónusz szerencsére ott is elcsíphető hébe hóba :)
     
    _Cygnus_ és Gio kedveli ezt.
  16. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Jó lenne ha gyorsabb lenne a kerék... ha kikapcsolható lenne az animáció:music: Jó jó tudom álmodozok:p
    Nagyon sok helyről jön.... hogy ne vesszen kárba minden nap pörgetni kell... :p
    Valóban néha jön bónusz is... 8) bár nekem rendszeresen aratás után:wuerg:xDxDxD meg kellene tanulnom , hogy először pörgetek aztán aratoko_O de valahogy mindig utólag vagyok okos:p
     
    ildiko44, dagi18 és -kaktuszable- kedveli ezt.
  17. Rylee86

    Rylee86 Fórum admirálisa

    Aratás előtt tuti nem pörgetnéd ki :) Szerintem úgy van ez direkt beállítva:)
    A gyorsabb kerék nekem is jobban bejönne. Az se igazán érdekel mit ad a kerék, mert a limit miatt így is úgy is pörgetni kell :) Szóval a pörgést megspórolhatnák nyugodtan:)
     
    -kaktuszable- és -Holdfeny-. kedveli ezt.
  18. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Szerencsére mindegyik gaz 5 órás... így együtt szaporodhatnak;)
     
    dagi18 kedveli ezt.
  19. nolina1965

    nolina1965 Fórum ezredese

    Érdekeseket írsz/írtok.
    Ez a játék úgy indult, hogy termeljünk. De mivel öncélúan senki nem termel sokáig, adtak feladatokat, amire
    a., fel lehetett használni a megtermelt javakat (gazdaköri, bedobálósak) ill.
    b., irányt adtak a termelésnek (eventek).
    Akinek ez tetszett, az itt ragadt. Pl. én is.
    Nekem az a kihívás, az élvezet, hogy teljesítem az eventet, mindegy, mi a díja. Sokan ilyenek vagyunk.
    Sokan ilyenek, de valamiért (most mindegy, hogy miért) nem tudják teljesíteni, ők a csalódott réteg. Vagy rájönnek a teljesítés lehetőségére és maradnak, vagy feladják és itt hagyják a játékot.
    Sokan a gyűjtögetés öröméért játszanak, ők a pajtatöltögetők. Nekik nem számít, hogy hány eventet hagynak ki, másnak örülnek.
    Sokan egy valamit kiragadnak a játék lehetőségeiből, és azért a célért játszanak.
    Biztosan lehetne még ragozni, a lényeg: mindenki valamilyen céllal ül le játszani. Ha ezt megtalálja - és folyamatosan megtalálja, akkor marad. Ha nem, akkor megy.
    A BP feladata lenne, hogy a játékosainak egyensúlyt találjon a tálalt feladatokban, lehetőségekben, játékelemekben. A játékban töltött időben. Nem lehet célja, hogy minden idődet itt töltsd, hiszen a fizetőképes réteg a dolgozókból kerül ki, nem a hendikepesekből. Rajtuk kívül pedig szinte senkinek nincs lehetősége, hogy egész nap a gép előtt üljön. Senkit nem akarok megsérteni, de aki otthon van egész nap (ezért használtam gyűjtőfogalomként a hendikepes szót, legyen ez nyugdíjas, munkanélküli, rokkant, vagy csak átmenetileg ágyhoz kötött, mondjuk egy lábtörés miatt, stb.), annak általában erősen behatároltak az anyagi lehetőségei. Gyakran még a dolgozóknak is.
    Annyira bonyolult, szerteágazó lett a játék, hogy nem is lehet egy dologra koncentrálni. BP-nek sem!
    Igen, egyre erősebben lóg ki a pénzgyűjtés lólába. Egyre több fizetős elemet kínálnak fel. A játékosok jó része pedig általában havi fix összeget tud a játékára szánni (aki tud, az is), ezt nem fogja túllépni. Sem eventért, sem kütyüért. Ezt is fel kéne mérni!
    Jelenleg 2 farmot viszek. Az egyiken költök aratóra, a másikon nem. Amíg kitartanak a kuponok, addig játszom. Ha elfogynak, hanyagolom. Fogom sajnálni, hogy nem lett meg a felhősor, a kütyü, a bármi, mert milyen jó lenne, de akkor sincs több pénzem - nevezzük nevén: a hobbimra.
    Már néhány napja tervezem, hogy kiírom magamból a gondolataimat, de nem volt időm: dolgoztam. A köv. 3 napban is fogok. Ezért az eventeket csak segítséggel fogom tudni teljesíteni. A barátnőm egy angyal, de őt sem lehet a végtelenségig kihasználni. Ha pedig ő sem ér rá, akkor sok év után ezek lesznek az első nem-teljesített eventek. Ekkor pedig megszűnik a játék varázsa számomra is. Talán nem vagyok egyedül.
    Summa: kezd nekem is sok lenni! Eddig bírtam az iramot, de én is kezdek kiakadni. Ez nem munkaverseny! BP sem gondolhatja így, hogy X db eventet le kell nyomni a torkunkon, mert abból x kosár stb. megvásárlásával be fog jönni a bevétel és akkor hurrá. Ne tűzzenek irreális célokat maguk elé, mert vissza fog ütni. Lehet, hogy idén nem, csak jövőre, vagy 2 év múlva, de lesz böjtje. Volt egy közvélemény kutatás: havi 3 eventet bírunk kényelmesen vállalni/teljesíteni/élvezni. Lassan 3x3 lesz. NEM KELL!
    Bocsánat, hogy ennyire hosszú voltam. Az elején gondolkoztam is, hogy melyik topik lenne alkalmas az agymenésemnek, aztán Toma írása miatt úgy gondoltam, befér ide.
    Hogy aktualitása is legyen:
    ennél rosszabbat, hogy 2 összeérő termesztős eventet terveztek, nem lehetne kitalálni.
    Ez a játék, mint stratégiainak kikiáltott, szerintem arról szól, hogy a játékos eltervezi, hogy mit fog kezdeni az eventtel: kitalál egy stratégiát. Hogy tudja az életébe beilleszteni az event teljesítését. No, BP most ezt torpedózta meg az új eventtel! Borul a felépített stratégia, mert vagy lemondok a régi eventtel tervezett elképzelésemről, vagy az újnak lesz kétséges a kimenetele. Ez tipikusan a "melyik ujjamat harapjam" kérdéskör. Amire a válasz, ugye, hogy mindegyik fáj. Pláne, hogy egy "mézesmadzagos" eventtel kellene felhagyni az új miatt, ami (nem néztem át alaposan, de mások véleménye szerint) kevésbé vonzó. De azért az is kéne...
    És persze nem értesül(het)tünk időben az új event tervéről, szokásjog alapján csak 24 órával a kezdete előtt szembesülünk a létével.
    Egy bizonyos átmeneti sikerért (úgy gondolom, azért az event-dömping, mert BP bevételt érzékelt), ne essenek át a ló túlsó oldalára - mert elég nagyot lehet zuhanni...
    Lelkes csibém is pillanatok alatt ott hagyta a játékot kb. 60-as szinten, valsz. pont emiatt.
    Ja, amit még akartam: lassan kezd tele lenni a tudatom a zöld pörgetések mennyiségével: 3-4 nap alatt összejön a 100, és már nagyon unom. Főleg az időrablósága miatt.OK, hogy "amit véghez vinni érdemes, azt túlzásba vinni is érdemes", de BP már nagyon túlzásba viszi a dolgokat. Ezt is. Az eventeket is.
     
    BBke, -bauer70-, Fätum és 21 más kedveli ezt.
  20. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája

    .

    Sziasztok!

    Az event online!

    Ahhoz, hogy nálatok is érvénybe lépjen a farmról egy ki és belépés szükséges.

    Kellemes eventezést kíván
    a Farmerama csapata​
     
    terika01, HéricsBáró, CoraQueen és 2 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.