Traktorosok csevegője

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: -East17-, témanyitás ideje: 23.11.15.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Bátyus

    Bátyus Fórumfelvigyázó

    Eentnövény nélkül nincs event, tehát vetni fogok valamenyit, 0 percezek is, hátha gond lesz a felröpivel. Soha nem lehet biztosra menni.
     
    barika05, bamgica, heureca3 és 8 más kedveli ezt.
  2. bindi5454

    bindi5454 Fórum veteránja

    Nem is kapkodásról van szó, csak a lehetőségek közötti választásról. Megnézem milyen nemesített növényből kell, azokat most lecserélem a rekeszbe, holnapra használható lesz. A bahán én azért termelek pár növényt és csinálok prémium biot is.
     
    Gio és Pharmer500#2 kedveli ezt.
  3. Timike1026

    Timike1026 Fórum-zöldfülű

    Sziasztok!
    Szerintem csak az első táblázat jó. Pl a normál üzemanyagból az első pályához szerintem csak 15 darab kell. :) Elnézést ha tévednék
     
    hóóvirág és imike911 kedveli ezt.
  4. nyuszika215

    nyuszika215 Fórum császára

    Sziasztok!
    Furcsa irányba mennek ezek az eventek mostanában. Aki tud 0 percezni és van 100 mamutja, örül, de azért ez egy szűk réteg szerintem... Jó ideje azt hallgattuk is a fórumon, hogy toptoptoptop, ez a nagyok sportja, toptoptop, miért nem örül mindenki, hogy ők erre készülnek, ők a nagyon nagyok, egyszer van egy évben, így top, úgy top, nekik is kell valami, erre itt egy event, amiben szerintem a szomszédaim nagy része elvérzik, mert kifejezetten rá van építve arra, hogy vagy 0 percezel vagy olyan mennyiségű növényt kell letermelned, ami keveseknek szokott összejönni, normál üzemmódban...
    Nem mintha kétségem lenne, hogy 6 nap alatt, 29es legendával, ha az esőerdőn kint hagyom a fákat, a tölgyesen meg az ólakat, a bahamán gyömbérrel, a 2 farmterületen nemesített szegfűvel simán összejön ennyi röpi...a pajta telik és csak naponta 2x kell belépnem. Tök jó. De mivel van 2 kisebb farmunk is, a másik kettőn valószínűleg el sem kezdem, mert akkor kapálhatok éjt nappalá téve, elég kis eséllyel a sikerre...
    OK. Ki lehet hagyni a + kitehetőket, akinek kevesebb röpije szokott lenni és csak a felhősorig menni...de ha kicsit számolunk, a teljes befejezésig, ha a legfinomabban számolunk, 50 turbóizével, 18000 növényt és 1004 röpit kell összehozni. Akinek nem szokott összejönni 1200 körül, annak 1000 is nehezen jön össze...főleg úgy, hogy közben 6 órás eventgazt termeszt, ami azért elég gyéren szokta adni. Hát nem tudom, a kisebb farmokon fel kell kötni a gatyeszt!
    A kétféle keverős dolog szerintem felesleges, ha kicsit számol, aki rákényszerül, a biot egyáltalán nem éri meg keverni, a turbó gazdaságosabban jön ki. Ha már ennyi növény kell, igazságosabb lett volna, ha azoknak, akik kénytelenek növényezni, jobban csökkentik a röpiszükségletet.
    Bioval:
    101 bio kell+ még 1 normál lépés:
    101x11 +4 tempolin=1115 db
    101x185 kamelina=18685 db
    +2525 napraforgó

    Turbóval:
    50 turbó kell+ még 1 lépés:
    50x20 +4 tempolin=1004 db
    50x360 kamelina=18000 db
    +2500 napraforgó
    Azért számoljátok át!!!! Csak hirtelen számoltam, az összes 304 lépésre...
     
    Utoljára szerkesztett: 23.11.15
    -julcsi13-, **Mazsola**, OJani és 11 más kedveli ezt.
  5. imike911

    imike911 Fórum hercege

    Egy kicsit átrágtam magamban.
    Az első versenyhez kell 15 bio üzemanyag. Mindjárt más a leányzó fekvése. Kérek egy új táblázatot Baby-től.

    Bio
    1 15
    2 20
    3 22
    4 24
    5 22
    Minösszesen 103 bio
    19055 növény, 1133 felröpi, 2575 kukorica

    Következtetés: nem éri meg eventnövényt ültetni, még akkor sem, ha nincs 0 perces felhőd.
     
    Utoljára szerkesztett: 23.11.15
    marcsi152, meszimarsi, times84 és 9 más kedveli ezt.
  6. GRAné

    GRAné Utánpótlás-írogató

    1. ellenfél15 bio8 prémium
    2. ellenfél20 bio10 prémium
    3. ellenfél22 bio11 prémium
    4. ellenfél24 bio12 prémium
    5. ellenfél22 bio11 prémium
    összesen103 bio52 prémium
    19055 eventnövény18720 eventnövény
    1133 felröpi1040 felröpi
    2575 napraforgó2600 napraforgó
    én így számoltam ki, remélem jó
     
    meszimarsi, hűha, times84 és 4 más kedveli ezt.
  7. Timike1026

    Timike1026 Fórum-zöldfülű

    Szerintem 1.pálya 176 felröppenő;15 normál;8 prémium
    2. pálya 240 felröppenő;20 normál;10 prémium
    3. pálya 260 felröppenő; 22 normál; 11 prémium
    4. pálya 284 felröppenő; 24 normál; 12 prémium
    5. pálya 256 felröppenő; 22 normál; 11 prémium
     
    meszimarsi, Gio, sziszi1965 és 2 más kedveli ezt.
  8. Laboviti

    Laboviti Fórum elő legendája

    Szia!
    Amennyiben bio üzemanyagot termelsz, ahhoz turbolina felröppenőt is fel kellene használnod a malomban.
    A lépések száma változik a különböző adalékok felhasználásával.
     
  9. mebajah

    mebajah Fórum császára

    Itt nem lehet leírni,hogy más is megtanulhassa?
     
    -skorpio1977- és hóóvirág kedveli ezt.
  10. GRAné

    GRAné Utánpótlás-írogató

    illetve, ha valaki pontos akar lenni, szerintem ezek a számok (ehhez viszont nem számoltam pontosan a hozzávalókat, mert szerintem is felesleges, ahogy más is írta már)
    1. ellenfél7 prémium+8 felröpi14 bio+8 felröpi
    2. ellenfél10 prémium20 bio
    3. ellenfél10 prémium+1 bio+8 felröpi vagy 10 prémium +20 felröpi21 bio+8 felröpi
    4. ellenfél11 prémium+1 bio+8 felröpi vagy 11 prémium+20 felröpi23 bio+8 felröpi
    5. ellenfél10 prémium+1 bio+4 felröpi vagy 10 prémium +16 felröpi21 bio+4 felröpi
     
    vassgabor, gabika234, meszimarsi és 5 más kedveli ezt.
  11. imike911

    imike911 Fórum hercege

    Még valami. Akinek nincs állandó gépe, figyeljen a hírekre, mert a VV-ben 25-én telihold lesz. Ha esetleg a verseny közben jön a telis-telehold event, akkor egyidőben lehet használni az esetleges kuponokat a két eventre.
     
    meszimarsi, times84, Kukackukac és 13 más kedveli ezt.
  12. hadebuda

    hadebuda Fórum nagymestere

    Nagyon jó event, megvan a választás lehetősége! Biztos is, hogy nem ültetek semmit.
    Persze mindig morog valaki. Kiábrándító. Tudom, szelektív olvasás...
     
  13. iboly54

    iboly54 Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Nagyon jó kis event, jó a felhősor is és hamar meglehet csinálni, köszönöm BP.:inlove:

    Nagyon köszönöm a táblázatos segítségeket, sokat jelent mindnyájuknak, főleg azoknak akik nem 0 perceznek:inlove: sajnálom a szupitrágyámat, mert mindig sok kell belőle.:)
    Én még nem döntöttem el, melyik taktikát választom, de biztosan fogok eventnövényt is termelni, mert ez mégis csak event:p

    Persze valamennyit 0 percezek is, majd meglátjuk mire lesz idő. Semmit nem bontok le holnapra, kíváncsi vagyok a felröppenő hozamra;) gondolom szép komótosan fogok haladni.
     
    meszimarsi, Kukackukac, Coff66 és 10 más kedveli ezt.
  14. Baby72

    Baby72 Fórum elő legendája

    Kukorica meg nem is kell:D:D;).
    15 prémium biot írtam én is;).
     
    meszimarsi, Kukackukac, Coff66 és 12 más kedveli ezt.
  15. farmeres53

    farmeres53 Fórum veteránja

    Sziasztok! Olvasok ,olvasok, nem értem. Ha elég a röpit gyüjteni minek az event gaz? Ha jól látom ismét duplán kapjuk a kirakókat, már ha sikerül az összes röpit begyüjteni?! Akkor ültetek hosszu érésüt és elég naponta reggel , este aratni és jön a röpi ,és elég a felhőhöz ha az 5/4 .eljutok,
     
    Gio és nyuszika215 kedveli ezt.
  16. hóóvirág

    hóóvirág Fórum félistene

    Sziasztok!
    Számoltam én is:

    1.ellenfél: 44 lépés -- 15 bio üzemanyag --8 prémium
    2.ellenfél: 60 lépés -- 20 bio üzemanyag --10 prémium
    3.ellenfél: 65 lépés -- 22 bio üzemanyag --11 prémium
    4.ellenfél: 71 lépés -- 24 bio üzemanyag --12 prémium
    5.ellenfél: 64 lépés -- 21 bio üzemanyag --11 prémium

    össz: 304 lépés--102 bio üzemanyag -- 52 prémium

    azaz: 1.lehetőség: 304*4= 1216 turbolina kell
    2.lehetőség: 101,333 bio üzemanyag kell = 18.746 kamelina, 1114 turbolina, 2533 napraforgó
    3.lehetőség: 50,66 prémium üzemanyag = 18.237 kamelina, 1013 turbolina, 2533 napraforgó.

    Majd 20.000 növényt letermelni, hááááát.... főleg, hogy az eventnövények nem is adják általában jól a felröpiket.... és nem nagy a különbség a turbolina esetében...100 db-ok a különbségek...
    Az első lehetőség a legmegérősebb, kérdésem annyi csupán, az event ideje alatt mennyire röpködnek majd a turbolinák....???
    Ha nagyon jól, akkor nem kell megijedni.
    Ha nem, akkor szupertrágya szükségeltetik hozzá, 0 perces, vagy felröpi vásárlás.
    Szerintem ez itt a nagy kérdés ....
    Egy kis segítség:

    A 0 perces növény eléréséhez feltétlenül szükséges a szüreti event felhősora (gesztenyés felhő). A nemesített növényeknél a rekeszbe tenni a szupertrágya-imádatot (25%), ha több növénynél megszerezted, akkor mindegyiket beteheted. Megeszel egy fehér ártatlanságot és egy karácsonyi sütit, aktiválod a felhőt, komfort talajba elveted az általad kiválasztott nemesített növényt, szupertrágyázod, locsolni nem kell, és már arathatod is. A rózsa csak akkor lesz 0 perces, ha a rekeszbe mindkét szupertrágyás bónuszt beteszed.
    A nulla perces azt jelenti, hogy elülteted, és azon nyomban be is érik.
    Több dolog egyidejű hatása szükséges hozzá, ha bármelyik is kimarad, nem lesz nulla perces.
    Kell : 2014 őszi szüret nyeremény felhősora ( 5% ), karácsonyi süti ( 5% ) és fehér ártatlanság ( 10% ), a Tölgynél kiváltott szupertrágyára ható rúna ( 60% ), és a szupertrágya imádat kinemesítése az üvegházban ( olyan növény, ami 20 vagy ennél több %-kal gyorsít ).
    A szupertrágyára ható bónuszok összeadva el kell érjék a 100%-ot, csak így működik.

    Remélem, jól számoltam...
    Mindenkinek turbolina esőt kívánok!
     
    -julcsi13-, fpat, szupernagyi5050 és 27 más kedveli ezt.
  17. Pharmer500#2

    Pharmer500#2 Fórumgróf

    Sziasztok!

    Érdekes, újszerű és tetszetős megjelenítésű event.

    Nem-prémium malomterméket előállítani biztosan nem éri meg, hacsak vkinek nem pont úgy jön ki a lépés.

    Ami tény: 1 bio üzemanyaggal 1 (3x4=12 helyett 11 kell), 1 prémium bio üzemanyaggal 4 (6x4=24 helyett 20 kell) trampolint lehet megspórolni (az egyes versenyek végén, feltételezem, nem lehet átvinni a "túlnyúló" lépéseket a következőre, tehát a 3-mal, ill. 6-tal nem osztható lépéseket érdemes szimplán feröppenővel kipótolni mindenképp); ennek fejében az 1 felröppenőért le kell termeszteni 185 kamelinát és beáldozni 25 - piacképes! - napraforgót (+ 5 percnyi malomidőt a Bahán), ill. 4 felröppenőért 360 eventnövényt, 50 napraforgót, 10 percnyi malomidőt.

    Szerintem sem éri meg, persze ha vkinek szűkösen szoktak jönni a felröppenők, akkor annak nincs sok választása, mert azért kb. 1200 kontra kb. 1000 felröppenő csak nem mindegy...

    Én valszeg az első két napban a perpill kinn lévő fáimmal fogok operálni (a 20 órás fák így holnap eventkezdéskor, majd holnapután 10-kor, és esetleg még harmadnap 6-7 óra között még érdemi időveszteség nélkül adják a felröppenőt); addigra meglátom, időarányosan mennyi felröppenőt kapok, és aszerint döntök majd, hogy rászánom-e magamat eventnövény-termesztésre (és mennyire) - szupertrágyát használni nem akarok egy olyan eventen sem, ahol nem feltétlenül muszáj vagy nem jelent maradandó előnyt...

    Ui.: Ha vki szintén kivárásos álláspontra helyezkedik, fontos: ne dobálja be a "kivárás" alatt gyűlő felröppenőket a feladatba, mert akkor nem lesz mit a malomba tennie...!!!;) Nem nézek senkit ismeretlenül együgyűnek, de olykor bárkivel megeshet, hogy elragadja az embert az indulás heve...8)
     
    Utoljára szerkesztett: 23.11.15
    Stabil36, ZitaGAZDA03, fpat és 34 más kedveli ezt.
  18. Laboviti

    Laboviti Fórum elő legendája

    Szia!
    A lehetőségek tárházához az eventnövnyre is szükség van. Pl. Alacsonyabb szintű Gazdák, üzemanyagok elemei.
     
    meszimarsi, Kukackukac, -orgona- és 4 más kedveli ezt.
  19. Amira09

    Amira09 Fórum ismerője

    Sziasztok!
    Egyet nem értek. Alig kell valamivel kevesebb felröpi, ha csak bio ill. prémium üzemanyaggal akarja valaki megcsinálni az eventet. De akkor miért is éri meg a 6 órás event növényt ültetni (18-19 ezer db) + napraforgó + malomkapacitás lekötés??
    Ha csak az event kedvéért, akkor értem. :);)
    (én inkább a pajtámat töltöm, abból is lesz ennyi felröppenő, remélem)
    Sok sikert mindenkinek!
     
    OJani, milkabika, meszimarsi és 8 más kedveli ezt.
  20. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Az 5 ellenféllel szemben a legkevesebb felröppenő akkor kell, ha minél több malmos üzemanyagot keverünk. Az egész eventhez kell 48 prémium üzemanyag (7+10+10+11+10), 3 bio üzemanyag és még a fennmaradó 7 lépéshez 28 felröpi. Ez összesen 1021 felröppenő. Ha az egész eventet csak felröppenővel oldom meg, akkor 1216 kell. Legfeljebb tehát 195 felröppenő spórolható meg 17835 eventnövény letermelésének árán (plusz még 2475 napraforgó is kell). Vagyis nemigen éri meg eventnövényt termelni - ami nem mellesleg nem is adja úgy a felröppenőt az eddigi tapasztalatok szerint, ahogy kellene...
     
    meszimarsi, times84, -orgona- és 5 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.