Vadonatúj ötletek - ÚJ

Kategória: 'Továbbfejlesztési és egyéb ötletek', témanyitó: BackOffice, témanyitás ideje: 15.9.17.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Csocsoovb

    Csocsoovb Fórum elő legendája

    Szia!

    1. Volt, de hogy is fogalmazzak finoman: megbukott.
    2. Miért lenne szükség külön alkalmazásra? Jelenleg is elérhető androidon a játék. Egy olyan böngésző kell csupán hozzá, ami rendelkezik beépített flash lejátszóval.
     
  2. imifiu

    imifiu Junior szaki

    Lenne egy messziről jött gondolat így hogy van világító torony a játékban, valamelyik nap a filmet is láttam ami elég beteg volt..:p
    a világító torony van a fő képernyőn is (a térképen)...oda egy időszakos mini game elférne, mint a renzo;)
    vagy legalább is ha nem mini game, akkor az a rengeteg kerekkerék főnyereménynek terület :)
     
    Utoljára szerkesztett: 18.4.20
    nyuszi63 kedveli ezt.
  3. Jázmin1213

    Jázmin1213 Utánpótlás-írogató

    Hello. Jó lenne ha a teliholdas területek elérhetőek lennének állandóan és nem csak a teliholdas játék alatt. Ez az idő nem elég arra, hogy minden növényemet termeszteni tudjam. Sok-sok érdekes jutalom szerezhető, de nem áll rendelkezésre elég idő. Például sosem fogok elég növényt, fatermést termeszteni, hogy macskatündért, horrorparadicsomot, pokoli kutyát, trutyiszörnyet, stb. szerezzek. Kérlek gondoljátok át, hogy ezeket a területeket hozzáférhetővé tegyétek minden napra. A jutalmakat pedig csak továbbra is teliholdas időszak alatt lehetne megszerezni. De legalább lenne esélyem termelni. Köszi!
     
    yukka56 és árnyalatok22 kedveli ezt.
  4. parrahviki12

    parrahviki12 Rutinos

    Így van!
    A telefonra ott az elérhető Puffin Browser, nekem működik a játék!

    A GooglePlay-ből ingyenesen letölthető! :)
     
    petrik012, zsani_apja és árnyalatok22 kedveli ezt.
  5. árnyalatok22

    árnyalatok22 Járnitanuló

    A Játékban lévő elemek továbbfejlesztése bejegyzésemben teliholdas event alkalmával a szezonális díszek számának növelésével kapcsolatban írtam, amit itt részletesen ki is fejtenék. Két módszert említettem: az állandó teliholdas ajándékok ténylegesen állandó válását és új ajándékok beimportálását mint:
    • Holdnaptár, Horoszkóptár,
    • Holdfényes-csillagász, Holdfényes-csillagkutató, Éjszakai-kutató
    • Bari-csillagvizsgálója, Tizenkétholdas-csillagkutatóállomás, Holdfényes-csillagközpont és a
    • Teliholdas-jósnő valamint Ember a holdon díszekkel.
    Holdnaptár

    Dísztárgy (dekor)
    Szükséges szint: 4.
    Kategória: teliholdas, holdnapi event
    Pajtaérték: 60
    Megvásárolható: 5000 csp
    Terménye: 3 db Boszorkányos holmik ládája, 2 db Ara Croft cuccainak ládája
    Szükséges idő: 24:00 ó
    Fejlesztése: van
    Tapasztalatpont: 450
    Tárgy mérete: 1x1
    Kitehető: Farmos, Bahás területek
    Megjegyzés: Naptárként funkciónál, ami megmutassa az adott nap hold-tenger együttállását ami által megnöveli a víz hatékonyságát.

    Horoszkóptár

    Dísztárgy (dekor)
    Szükséges szint: 4.
    Kategória: teliholdas, holdnapi event

    Pajtaérték: 74
    Megvásárolható: 7500 csp
    Terménye: 3 db Boszorkányos holmik ládája, 2 db Átokláda
    Szükséges idő: 24:00 ó

    Fejlesztése: van
    Tapasztalatpont: 420
    Tárgy mérete: 1x1
    Kitehető: Farmos, Bahás területek
    Megjegyzés: Naptárként funkciónál, ami meg mutassa, hogy az adott nap melyik csillagkép van előnyben és az alapján hogy mikor születtél eldönti melyik a te csillag képe(i)d s ez alapján add az adott gazdának extra jutalmakat.

    Holdfényes-csillagász

    Dísztárgy (dekor)
    Szükséges szint: 4.
    Kategória: Állandó teliholdas, event csillagász
    Pajtaérték: 28
    Megvásárolható: 1500 csp
    Terménye: 3 db Lencse, 2 db Felszerelés láda
    Szükséges idő: 12:00 ó
    Fejlesztése: van
    Tapasztalatpont: 320
    Tárgy mérete: 1x1
    Kitehető: Farmos, Bahás területek
    Megjegyzés: Nincs

    Holdfényes-csillagkutató

    Dísztárgy (dekor)
    Szükséges szint: 4.
    Kategória: Állandó teliholdas, event csillagász
    Pajtaérték: 35
    Megvásárolható: 2500 csp
    Terménye: 3 db Távcső 2 db Felszerelés láda
    Szükséges idő: 12:00 ó
    Fejlesztése: van
    Tapasztalatpont: 360
    Tárgy mérete: 1x1
    Kitehető: Farmos, Bahás területek
    Megjegyzés: Nincs

    Éjszakai-kutató

    Dísztárgy (dekor)
    Szükséges szint: 4.
    Kategória: Állandó teliholdas
    Pajtaérték: 42
    Megvásárolható: 5000 csp
    Terménye:
    Szükséges idő: 12:00 ó
    Fejlesztése: van
    Tapasztalatpont: 400
    Tárgy mérete: 1x1
    Kitehető: Farmos, Bahás területek
    Megjegyzés: Nem csak a csillagászati eventeknél felhasználható.

    Bari-csillagvizsgálója


    Dísztárgy (dekor)
    Szükséges szint: 10.
    Kategória: Állandó teliholdas
    Pajtaérték: 82
    Megvásárolható: 12500 csp
    Terménye: 3 db Boszorkányos holmik ládája, 2 db Bőségláda
    Szükséges idő: 24:00 ó
    Fejlesztése: van
    Tapasztalatpont: 680
    Tárgy mérete: 2x2
    Kitehető: Farmos, Bahás területek
    Megjegyzés: Ez is egy raktárház csak itt csillagászati dísztárgyakat, dekorokat lehet raktározni. Az alap raktárhelyekből négy azonnal használatba vehető kettő pedig 5 Farmarany/raktár ellen-ében ki váltható, természetesen fejlesztésekkel növelhető a helyek száma.

    Tizenkétholdas-csillagkutatóállomás

    Dísztárgy (dekor)
    Szükséges szint: 10.
    Kategória: Állandó teliholdas
    Pajtaérték: 85
    Megvásárolható: 5000 csp
    Terménye: 3 db Átokláda, 2 db Ara Croft cuccainak ládája
    Szükséges idő: 24:00 ó
    Fejlesztése: van
    Tapasztalatpont: 780
    Tárgy mérete: 2x2
    Kitehető: Farmos, Bahás területek
    Megjegyzés: Ez is egy raktárház csak itt csillagászati és meteorológiai dísztárgyakat, dekorok-at lehet raktározni. Az alap raktárhelyekből négy azonnal használatba vehető kettő pedig 5 Farmarany/raktár ellen-ében ki váltható, természetesen fejlesztésekkel növelhető a helyek száma.

    Holdfényes-csillagközpont

    Dísztárgy (dekor)
    Szükséges szint: 10.
    Kategória: Állandó teliholdas
    Pajtaérték: 95
    Megvásárolható: 7500 csp
    Terménye: 3 db Ara Croft cuccainak ládája, 2 db Átokláda
    Szükséges idő: 24:00 ó
    Fejlesztése: van
    Tapasztalatpont: 1020
    Tárgy mérete: 1x1
    Kitehető: Farmos, Bahás területek
    Megjegyzés: Ez is egy raktárház csak itt csillagászati, meteorológiai és űrkutatói dísztárgyakat, dekorokat lehet raktározni. Az alap raktárhelyekből négy azonnal használatba vehető kettő pe-dig 5 Farmarany/raktár ellen-ében ki váltható, természetesen fejlesztésekkel növelhető a helyek száma.

    Teliholdas-jósnő

    Dísztárgy (dekor)
    Szükséges szint: 4.
    Kategória: Állandó teliholdas, varázslós-boszorkányos- jósolós és horoszkópos event
    Pajtaérték: 75
    Megvásárolható: 7500 csp
    Terménye:
    Szükséges idő: 08:00 ó
    Fejlesztése: van
    Tapasztalatpont: 500
    Tárgy mérete: 1x1
    Kitehető: Farmos, Bahás területek
    Megjegyzés: Több változata van pl.: horoszkópnál hold-, és csillagjós, boszorkánynál tenyérjós

    Ez még korántsem végleges.
    Óh! és Jázmin szerintem bőven elég jelezni az ezzel kapcsolatos ötletek megtalálhatók az itt szócska alatt s nem kell ide még egyszer beküldeni.
     
    Utoljára szerkesztett: 11.5.20
    Éva0315, Ribiszke és HéricsBáró kedveli ezt.
  6. zsuga0611

    zsuga0611 Járnitanuló

    Olyan jó lenne ha a forró ételelixírt lehetne cserenapon küldeni.Ezt miért nem teszik lehetővé?
     
  7. Ecóka1

    Ecóka1 Fórum ismerője

    Javasolnám, hogy az aratógép ne arassa le a Varázsfát ha beérett, mert a termésére a később kezdődő eventnél lenne szükség.
    E-miatt vagy kézzel aratom le a többi beérett dolgot, ami a sok dekornál kissé macerás, vagy veszik a Varázsfa termése.
    Köszönöm!
     
    fcsilla kedveli ezt.
  8. Havasi_Gyopár

    Havasi_Gyopár Fórum elő legendája

    Szia zsuga0611!
    Egyetlen szezonális, ingyenesen küldhető ajándékot sem lehet tovább küldeni Ajándékozási és cserenap keretében, mint ahogy szintén nem küldhetjük ilyenkor pl. a Rackó minden hó 21. napi ajándékait sem, vagy a kerek-kerék főnyereményként kapható dekorokat, vagy az FA-ért kapható dekorokat és még sorolhatnám a kivételeket. A vonatkozó event leírásban ezek részletesen szerelnek.
    Ezeket a kritériumokat így szabták meg.
     
  9. Picimaci2018

    Picimaci2018 Fórumprofi

    Kedves Fejlesztők!Nemrég írtam az állatok fák termények új oldalra,bár lehet ide kellett volna,a korallzátony tervbe vevéséről!Bár abban vannak különleges állatok illetve növények írva!Közben ennek kapcsán újabb dolgok jutottak az eszembe,ezért ezt ide írom,mivel nem állat meg ilyesmi!Ha lenne korallzátony,mellette lehetne egy kis sziget,ha ránéznénk,kis napozóágyak lennének emberekkel,homokos part,gyerekek,kis bungalók!Arra gondoltam,hogy lenne egy fagyizó,egy Bahama-bár és egy kis étkezde!A bahás területeken megtermelt növényekből és fatermésekből,illetve az étkezdénél az állatokból(na nem az oroszlánra gondolok:))lehetne menüsorokat készíteni,turmixokat,smoothi-kat,fagyikat,ételeket stb....Lenne a fagyisban egy hölgy,aki bizonyos ideig keverné az adott fagyit,amit kér a feladat,lenne az étkezdénél is egy ilyesmi,meg a bárnál mondjuk egy mixer!!!Lenne egy gazdakörhöz hasonló kis ikon amire rákattintva teljesítenénk a feladatokat a különböző helyekhez!!Itt is lenne bronz,ezüst,arany sor jutalmakért!Bár ezeknél lehetne olyan jutalom hogy Korallzseton!!A begyűjtött Korallzsetonokból apránként tisztítanánk meg a korallzátony egyes részeit hasonlóan mondjuk mint a zuhatagok szigetét!!!Ha megvan a takarítás,használatba lehetne venni a területeket!Lenne a szigeten még egy Zátonybolt is,ahol a többi korallzsetonért különböző jutalmakat,különleges ólakat és fejlesztéseiket,meg fákat lehetne vásárolni!!Lehetne merülőtúrát is índítani 3 óránként a zátonyra,itt is jutalomért!!Bár itt már csak egy hajó lenne,amin megy a számláló,hogy éppen túra zajlik!Amikor letelik a túra,felugró kis ikon jelezné,hogy kész,rákattintva bezsebelnénk a jutalmakat!Ilyesmi jutott az eszembe,köszönöm ha elolvassák!!!Jó egészséget mindenkinek!!
     
    .csibe2000. és DevilMókus kedveli ezt.
  10. Havasi_Gyopár

    Havasi_Gyopár Fórum elő legendája

    Szia Picimaci2018!
    Sajnos a korallzátony fejlesztés bevezetését, el kell engednünk, el kell felejtenünk, ahogy ezt már korábban megírták, és azóta nem történt olyan jellegű változás, ami ennek megvalósítását még csak tervszinten is realizálhatóvá prognosztizálná.
     
    -ágianyu33- kedveli ezt.
  11. Picimaci2018

    Picimaci2018 Fórumprofi

    Kedves Havasi_Gyopár!!!Köszönöm szépen a tájékoztatást,hát majd akkor lesz más ötlet!!!!Egyébként azért gondoltam ilyen nagyobb volumenű dologra,nemcsak azért mert nagyon tetszett volna,hanem mert elég sok magas szintű gazda,aki mondjuk már 150,200-as szintű kicsit fásult a játék iránt!!Elég sokan nem játszanak már eventeket,csak itt-ott,mert már nem igazán motiválja már őket néhány kacsa kata vagy szupertáp,ilyesmi!Sokan töménytelen mennyiségű dologgal rendelkeznek,és talán kellene olyasmi,amibe újúlt erővel és kedvvel belekezdhetnének!!Csak erre gondoltam!!Remélem nem bántottam meg senkit sem ezzel!!Szép napot mindenkinek!
     
  12. árnyalatok22

    árnyalatok22 Járnitanuló

    Nos én csak annyit mondanék mind e-hez, hogy rengeteg az event és a bővítés ami a játékosok készleteinek a kiürítése a célja, de ha állandóan új elemeket vezetnek be (amiket mind a játékosok mind a fejlesztők nem győzik követni köztük mi is) akkor az nem csökkenteni hanem növelni fogja a pajtában és a raktáron lévő cuccok számat nem is beszélve arról, hogy ezek az eventek és fejlesztések csak folytatódni fognak.
     
  13. Picimaci2018

    Picimaci2018 Fórumprofi

    Kedves árnyalatok22!!Igen rengeteg az event meg vannak fejlesztések is,jobban egyébként a trágya,kacsa kata ilyesmi fogy egy event alatt!!Én inkább olyan dologra gondoltam,ami nem ezeket csökkenti,hanem pld a csillagot,farmaranyat,farmpengőt stb....Nekem a testvérem 200-as szint fölött van és neki is volt egy olyan ötlete,mivel már nem olyan gyakran játszik mert nincs motiváció,hogy örülne pld.egy olyan boltszerűségnek,ahol különleges ólak,fák,ezek fejlesztései stb lennének megvásárolhatóak!!Akár farmaranyért vagy pengőért,aranybanánért....mondjuk ebben is rejlene lehetőség is akár,mert ha sokaknak ezáltal lecsökkene a ,,fizetőeszközök''száma,talán újból többet gyűjtögetnének....na meg vásárolnának kosarakat egyebeket....!!Egy új terület vagy valami lehetősége pedig azért merült fel,mert ezáltal is többen lendületbe jöhettek volna újból....majd ha körvonalazódik egy újabb ötlet majd leírom,mit veszíthetek?:)Talán majd valami sikerül egyszer!Addig is jó játékot mindenkinek!
     
    Agár1962 kedveli ezt.
  14. Havasi_Gyopár

    Havasi_Gyopár Fórum elő legendája

    Szia Picimaci!
    Ólak vásárlása illetve hozzájutásuk régóta megoldott dolog a Farmeramában.
    Ezek nem számítanak vadonatúj ötletnek, mert a Gazdaboltban vannak ólak CSP-ért is FA-ért is, akciók esetén titokólakat is lehet vásárolni, és mint jelenleg is, visszatérően Ólválogatás is van, ami éppen ma kezdődött.
    Tehát vannak a játékban lehetőségek, azokat kell a saját igényünkhöz és lehetőségeinkhez igazítani, és annak alapján élni velük.
    De ezt a témát itt fejezzük is be, mert ez nem csevegő, ezért kérem, hogy ne offoljuk szét a topikot.
     
    Enyémkájé kedveli ezt.
  15. Picimaci2018

    Picimaci2018 Fórumprofi

    Sziasztok!!Arra gondoltam,bár nem tudom írta-e már valaki,nincs időm minden hozzászólást elolvasni,hogy legalább a szomszédoknak ha úgy adódna,oda lehessen adni ajándékba a bónuszos dolgokat!Ólbevételi,növénybevételi,teljes betakarítási stb bónuszt!!Ha valakinek szüksége lenne mondjuk egy betakarítási bónuszra egy event befejezéséhez és írna,el lehessen küldeni,ha meg nekünk másmilyen kellene,akkor ő is vissza tudná küldeni!!Köszönöm!
     
    Othep, csodakert52, -rex18- és még 1 ember kedveli ezt.
  16. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Sziasztok.Ara gondoltam hogy a szezon-közben nyert kitehetőknek esetleg jó lehetne 1 gyűjtő felhő.:music:
    A tavaszi szuvenir . fecske ferkó stb ami pár nap után nem érdemes kitenni.o_O
    Hasonlóképpen mint a party-nyeremények kapcsán azaz olyasmit adhatna mint az eredeti kitehetők.:)
     
    vazulneni8, Othep és csodakert52 kedveli ezt.
  17. Picimaci2018

    Picimaci2018 Fórumprofi

    Sziasztok!Jó ötlet a bájitalfa,nem lehetne játékba tenni egy luxus bájitalfát?Még ha csak 1 db-ot adna mondjuk naponta vagy 40 óránként már az is jó lenne!!Tudom értékesebb mint a bájital,de elég kevés gyűlik össze belőle,én meg valahogyan mindig ,,eltenyésztem'' az összeset!:)Tudom lehet vásárolni farmaranyért meg farmpengőért is,ez csak egy ötlet!Be lehetne mondjuk tenni a kerékre egy 24 órás akcióba!A szerencsések kipörgethetnék...mint régen a farmaranyfát!Úgy rémlik azt is csak 24 óráig lehetett megszerezni!Köszönöm ha elolvassátok!

    Sziasztok!Van betéve a játékba a kerékre kipörgethető tenyészállat,illetve néha 2 vagy 3 is van egy pörgetésnél!Én azt hiszem,hogy mióta játszom a legmagasabb kipörgethető tenyészállat az 5-ös szintű volt!Bár lehet elnéztem,nem vagyok biztos benne!Nagyon nehéz kitenyészteni magas szintűeket,arany állatot pedig nagyon ritka,alacsonyabb szintűeknek majdhogynem lehetetlen!Ha jónak látjátok az ötletet,időnként lehessen arany állatot is kipörgetni a keréken!Ha mondjuk 100 pörgetésből csak ötször ajánlaná fel,már az is esély lenne megszerezni egy nagyon értékes állatot!Köszönöm ha fontolóra veszitek!
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 10.5.20
  18. imre060

    imre060 Fórum-zöldfülű

    Sziasztok! tudom hiába kérek ilyet, de cserenapokkor valamit abból a sok mindenből amit eddig nem lehet cserélni feloldhatnátok ,lehet izgalmasabb lenne ezen része a játéknak ,köszi!
     
  19. Havasi_Gyopár

    Havasi_Gyopár Fórum elő legendája

    Szia imre060!
    A hozzászólásodnak köze sincs a vadonatúj ötleteknek, és csupán azért nem került törlésre "off" megindoklással, mert egy komoly félreértést akarok eloszlatni.
    Nem mi, a Farmerama Magyar Moderátori Team állítja össze azt a listát, hogy mely játékelemek ajándékozhatók, illetve cserélhetők, hanem a központban a BP munkatársai. Ergó nem rajtunk múlik, hogy mi kerül rá, és mi nem.
    Javaslom szíves figyelmedbe az alábbi linken olvasható leírást az Ajándékozás és csere témában:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/ajándékozási-és-kereskedési-nap-cserenap.2741/
     
    parrahviki12 kedveli ezt.
  20. NagyG1950

    NagyG1950 Törzsjátékos

    Sziasztok!
    Lenne egy javaslatom: bőven 200-s szint fölött a Paszulyfán irdatlan sok kitehető landol, amik nem tematikus felhők. Időnként lehet visszamenőleg felhőkhöz jutni, vásárolni. Ezek kitehetői valószínű valahol a nem tematikus felhőkön vannak. Nem lehetne beiktatni olyan lehetőséget, hogy a keresett kitehető beírásakor megjelenik pl. a 234. felhőn (mint pl. a piacon)? Óriási segítség lenne, hogy nem kell végig keresni a felhőkön. Remélem ötletem elgondolkodtató, lehet hogy a játék csorbítása nélkül be is vezethető.
    Mindenkinek szép napot és jó Farmozást kívánok!