Varázslóinasok farmos pletykapartija

Kategória: 'Pletykaodú', témanyitó: Merilin, témanyitás ideje: 30.12.23.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia Alex!
    Ezzel nem értek egyet. Jelenleg a Gyopár azért nem szórakoztató, mert a játékmenet egysíkú, majdnem hogy faék egyszerűségű (emellett viszont a kezelése szükségtelenül agyonbonyolított...). Aratsz, kivágsz, alapanyagot készítesz, fát gyártasz belőle, aratsz, ... Közben leadod a gyümölcsöt a megrendelőknek, amiért ATP-t kapsz, és ennyi. Egy céltalan mókuskerék, de ezt már többször írtam.
    Ha behoznak új területeket növényekkel, állatokkal, esetleg jön a bánya, műhelyek, pékség, hütte, mittudomén; behoznak eventeket, csapatjátékot, stb... és ezek jól, átgondoltan vannak összekapcsolva, akkor egy olyan sokrétű játék jöhet létre, ami már tényleg élvezetes lehet. Kombinálni kell, logikázni, mikor mit termeljünk és hová tegyük, amit megtermelünk... Játszottam ilyen játékkal, és az elejétől fogva kimondottan élvezetes volt. Csak ott is a rövid érési és előállítási idők miatt lényegében folyamatosan jelen kellett lenni a játékban, amitől besokalltam, és otthagytam.
    Szóval egyrészt optimistán várom, mit tudnak kihozni ebből; másrészt pesszimista vagyok a korábbi tapasztalatok alapján, és félek, hogy úgyis elbénázzák...
     
    csilla0270, maszilva, PalMa és 14 más kedveli ezt.
  2. Merilin

    Merilin Forum Moderator Team Farmerama HU

    Kedves Varázsló - tanoncok!

    Kinyitottam az idézőkönyvemet egy kis előretekintés végett!

    Úgy látom, a következő időszakban meglátogat minket egy csapat szentjánosbogár, és focilabdát is láttam ívelni a pálya felett... :)

    Korábban szállt egy léghajó a városban, amire fel lehetett kapaszkodni... már rég kivonták a forgalomból a léghajót, de azért az esemény még megrendezésre kerül, mint máskor is... :)
     
    maszilva, Kincső52, PZoli64 és 11 más kedveli ezt.
  3. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Utoljára szerkesztett: 16.5.23
    PalMa, Merilin, Kuzdern és 3 más kedveli ezt.
  4. alex0824

    alex0824 Mindentudó orákulum

    Sziasztok!
    Ebben igazad van, de a következő területek ugyanezen az egysíkú játékmeneten működnek majd.
    Arról, hogy mit és hogyan terveztek, terveznek más egyéb részeken, az jelenleg az én agyamból pattant ki. Ezt vehetik ötletnek, javaslatnak, de lehet, hogy így is tervezték (akkor elmegyek jósnak). De az is lehet, hogy azok az elemek a térképen egyelőre semmit nem jelentenek. A farmon is vannak olyan játékelemek , amiknek semmi funkciójuk pedig lehetne, vagy hosszú évekig nem volt funkciójuk. Ha azt nézem, hogy az elkövetkező 1 évben bevezetésre kerül a másik két terület is, csak ezzel a játékmenettel, akkor sokan nem fogják folytatni. Tehát, akik most nem folytatják, de mondjuk 1.5 év múlva érkezne egy kis változatosság mondjuk a bányával, akkor szerinted lesz, aki csak azért átverekszi, átszenvedi majd évek alatt magát mondjuk a 15. szinttől a 45. szintig csak, hogy majd kb 2-3 év múlva a 45. szinttől szórakozzon? Jelenleg ott tartunk, hogy fél év alatt kb + 15 szintet, az erdő 4 területének 1/8-át, meg egy új játékrész 4 területének kb 1/16-od részét nem sikerült leprogramozniuk használhatóra. Fél év alatt! Ebben az ütemben még vagy 5-6 évig nem kell tartani attól, hogy a játékmenet megváltozzon a gyopáron. Az, hogy én ötletelek lehet, hogy fényévekre van a valóságtól! Még az is, amikor azt mondjuk, hogy nem lenne önálló életre képes a gyopár, még az is lehet olyan megállapítás, ami csak a mi nézőpontunkból nézve helytálló. De ha én valamit nem akarok később leválasztani, nem fordul meg a fejemben, akkor nem fektetek bele külön semmit, és nem is csinálom úgy, hogy a leválasztás mégis bármikor lehetséges legyen.
    :)
    Nem mindenki dekorozik, ezt rosszul látod! A csevegőkben is olvasni, hogy a tp szerzést már nem sokan tartják relevánsnak a játékban, hiába erőlteti a Bp. Ráadásul nyugodtan lehetne olyan területek csinálni ahová nem lehet dekorokat kirakni. Ezzel vissza lehetne azokat is hozni a játékba, akik csak a dekor aratás miatt járnak már be a játékba. Akár három területet is berakhattak volna a farmra, egy növényest, egy állatost, és egy fáknak fenntartottat. Akik dekoroznak, azok sem hagyták volna azokat a területeket parlagon.
    :)
     
    maszilva, Kincső52, PZoli64 és 12 más kedveli ezt.
  5. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Ha így lesz, ahogy írod, akkor ez az "elbénázzák" kategória. Egy, az erdő kaptafájára bevezetett növényes és/vagy állatos területnek önmagában semmi értelme, senki játékához nem ad hozzá semmi újat vagy szórakoztatót. Sőt, szerintem abszolút elrettentő hatása lenne...
    Ha ezt az egészet én csinálnám, akkor a teljes játékot vezetném be most már, akár megköszönve az eddigi tesztelést, és egy hosszabb, fejlesztésre szánt időre jegelve az egészet; még az is jobb lenne, mint egy vagy több újabb "tesztidőszak" (lehetne ezt jól kommunikálni)... Az egyes játékelemeket visszamenőlegesen bepakolnám a korábbi szintekre is. Vagyis aki újonnan kezdi, az kapja meg a teljes egészet, persze fokozatosan bevezetve a völgybe. De az, hogy 20 szinten át csak fákkal, utána - teszem azt - csak növényekkel kelljen foglalkozni, majd az 50. szint táján már a kettőt kombinálják is, teljes tévút. Viszont nem nagyon látom, hogyan lehetne mindhárom - fás, növényes, ólas - területet párhuzamosan műveltetni; tekintettel arra, hogy a műhelyek 3-3 termelési helye mindössze egy terület ellátására képes úgy, hogy a játékkal lehessen haladni is. Jómagam erdész előfizetés nélkül lehetetlenül lassan haladok. A kapott kulcsok csak az átalakítóra elegendőek 3 naponta, 5-10 fa van kint állandóan, de néha csak 2-3, és így naponta átlagban kb. 500-600 ATP-t tudok csinálni. Így is többször lépek be erre a területre, mint szeretném, és ötletem sincs, hogyan lenne még emellett növényem és állatom is...
    Szóval nagyon is kíváncsi vagyok, hogyan képzelték el ezt az egészet...
     
    Utoljára szerkesztett: 16.5.23
    maszilva, Kincső52, PalMa és 8 más kedveli ezt.
  6. alex0824

    alex0824 Mindentudó orákulum

    Ennek bizonyítéka pl az ácsműhely, elég ha a szövegbuborékot elolvassuk. Azaz tervek készítése ólakhoz, műhelyekhez, fákhoz, növényekhez. Bölcsesség ösvényénél a lenyitható menűk(gyártói jelvények, feloldás) ahol még csak a fák vannak, de majd jönnek a növények, ólak. Ha már csak ezeket nézzük látni, hogy egy kaptafa lesz az egész. A raktárban már benn van a görgető sáv, amin jelenleg még nincs mit görgetni, de majd lesz. Jelenlegi fűrészmalom ikonjai tetszés szerint bővíthetőek.
    További termelési helyek bevezetésére számítok, na persze továbbra sem ingyen.
    :)
     
    Kincső52, PalMa, HéricsBáró és 5 más kedveli ezt.
  7. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Elbeszélünk egymás mellett. Azt én is pontosan tudom, hogy a növényes és ólas rész ugyanerre a kaptafára fog épülni. Ezzel nincs is baj. A "játék" a völgyben viszont ott fog elkezdődni, amikor ezeket valahol kombináljuk; és nem pusztán azzal, hogy a farmos alapanyagokat lecserélik völgyesre a fűrészmalomban. Ha annyi történik, hogy egy-két hónapon belül bevezetik mondjuk a növényes részt, ami a 20. szinttől elérhető, az nem más, mint egy újabb öööö... fizetési lehetőség. Ha semmi lényegi újdonság nem jön, akkor még tesztnek sem nevezhetjük, csak visszaélésnek az időnkkel és a pénzünkkel. Értem én, hogy ezalatt talán fejlesztenek, amire a befizetett pénzt használják, de ezért adni is kell valamit. Minimum terveket... Ha csak egy újabb területet kapunk, ami ugyanaz, mint a fás, akkor mégis mit fejlesztettek az elmúlt fél év alatt? Mert az csak néhány, pár óra alatt elkészíthető grafikai újdonságot jelent, programozásilag csak copy-paste... Ha nem jön újdonság, milyen alapon várnak el befizetést? Akkor azt kell mondjam, ez az egész Gyopárvölgy csak egy átverés. Remélem, nem így van, de ehhez valamit illene villantani.

    Termelési helyek: én is várok újabb helyeket, de ezekkel egyrészt nő az átláthatatlanság és a bonyolultság, másrészt nő az olló az ingyenes és a fizetős játékosok között. A farmon elég jól lehet haladni valós pénz nélkül is; itt ez már most nagyon nehéz. Meg aztán elég megkérdőjelezhető is a dolog. Az erdész után jön egy földműves és egy alpesi pásztor? Ezzel háromszor fizetünk ugyanazért, hiszen mindegyik plusz egy termelési helyet ad... Mi lesz a kulccsal? Több termelési helyet nyithatunk majd kulccsal, vagy minden területnek saját felröpije lesz? Egyszerűen vagy én vagyok túlságosan fantáziátlan, vagy nem volt ez az egész teljesen átgondolva. Akkor pedig megint visszajutunk oda, hogy tényleg van-e vége, célja, kifutása a völgynek, lesz-e belőle játszható termék?
     
    mókás20, Kincső52, PalMa és 8 más kedveli ezt.
  8. alex0824

    alex0824 Mindentudó orákulum

    Azt hiszem ehhez nekem már nincs is mit hozzáfűznöm, amit letudnék írni azt leírtad!
    :)
     
    gomboc58, mókás20, PalMa és 7 más kedveli ezt.
  9. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Szia!

    Borús szemmel látod:oops: A mesterségek völgye sem adott többet... az akkori játékhoz;)
    Ha ez a játékrész hoz 5 szintenként 1000% felhőt... pajtára ható dekorokat... jó lesz;)
    Csak érjen ide!8)
     
    gomboc58 kedveli ezt.
  10. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Már hogy a fenébe ne adott volna többet? Ha nem lett volna, nem lenne csatnid, és a többi terméked, amit használsz. Az mindegy, hogy magadnak készíted vagy megveszed a piacon, attól még az a mesterségek völgyéből jön. A ládákba is onnan kerül...

    A Völgy nem a farm része. Önálló játék. Le fog válni róla előbb-utóbb akkor is, ha marad a farm keretei között. Az a két felhő meg a Jégszarvas dekor pedig a csali volt. Nincs az a horgász, aki akkor is etet, ha a hal már bekapta a horgot. Szóval én nem várok további farmos jutalmakat. Ha jönnek, akkor a Gyopár önálló életképtelensége miatt további játékosokat kell bevonzani vele, és az sem jó üzenet.

    Nem borús szemmel látom. Én általában optimista vagyok, és látom a játékban a jót. A Völgyben is vannak jó ötletek. Viszont játszom vele immár fél éve (több-kevesebb lelkesedéssel), és nem tetszik. Nincs játékélmény. Nincs cél. És nekem az sem cél, ha további TP-bónuszos felhőket kapunk, mert a farmos TP-gyűjtés sem cél. Azért ülök itt, mert szórakozni szeretnék és kikapcsolódni, és ez független a jutalmaktól. A farmon el tudom szórakoztatni magam, mindig találok valamit, amivel elmatatok. Játszom hébe-hóba mással is, főleg telefonon, ha pár percet kell eltöltenem; de ha nem ülök a gépnél, inkább olvasok vagy rejtvényt fejtek. Ha rá akarnak venni, hogy belekezdjek egy új játékba, akkor nyűgözzenek le, varázsoljanak el. Legyen az új játék érdekes, ami miatt szívesen jövök ide fel. Jelenleg nem ilyen, és két új területtel, ami pontosan ugyanolyan, mint az erdő, háromszorosan sem lesz ilyen.
    A farmon sem foglalkozom mindennel. Viszont ott elfogadhatónak érzem, hogy egy egyhetes eventen olyat is megcsináljak, ami nem tetszik, pl. a tárgykeresős minijáték, ha a végén van valami jutalom, ami motivál. De az egy egyszeri, pár órás alkalom, ami néhány havonta jön csak vissza. Itt ugyanez folytonos. Minden nap, naponta x alkalommal ide kell jönnöm, ha meg akarom szerezni azt a csalinak betett jutalmat. Ezért nem motivál itt a jutalom, és kérem számon a játékélményt.
    Írtam már: el tudom képzelni, hogy ez egy jó és élvezetes játék lesz valamikor. De ahhoz nagyon sok minden kell, és hamarosan valamit látnunk kell már belőle. Jelenleg azt hiszem, másodszor is itt hagyom; pedig úgy voltam vele, hogy egye fene, én is elmegyek a 20. szintre. De annyira nyögvenyelős és unalmas, hogy passzolok. Ha lesz belőle valami, kap egy új esélyt, és megpróbálom. De most a BP térfelén pattog a labda.
     
    vihence, mókás20, maszilva és 16 más kedveli ezt.
  11. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Sokan sok módon játszák ezt a játékot;)Az enyém és a tiéd is csak egy egy szempont;)
    Sokaknak tetszik... sokan több farmmal a gyopárt is játszák;) Azt hiszem Te sem sport horgász vagy....:wuerg:De még vadász sem...:oops:
     
  12. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    És kőfaragó vagy balett-táncos sem vagyok...
    Amúgy hobbihorgász az történetesen vagyok, de ennek semmi jelentősége. Értem én, hogy Téged motivál egy újabb TP-bónuszos felhő, engem meg nem. De mi lesz, ha nem jön? Folyamatosan ezzel mentegeted a Gyopárt, hogy jó az, kapjuk ezeket a felhőket. És ha nem? Akkor majd találsz más okot, vagy egyből rossz lesz? Most játszol, és gyűjtöd a cukorkákat. Mi lesz akkor, ha egyszer csak bejelentik, hogy megpróbáltuk, nem jött össze, ennyi - de azért bent hagyjuk, bárki kipróbálhatja 2500 csillagért, lehet rajta tovább játszani, erdészre-erre-arra fizetni. Akkor is játszani fogsz? Mert ez a játék csak akkor jó, ha erre a kérdésre - őszintén, magadnak (nem nekem) - igenlő választ adsz.
     
    vihence, maszilva, alex0824 és 10 más kedveli ezt.
  13. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Ha lesz rajt szintlépési lehetőség folytatni fogom... Ha nem számol tp-t továbbra sem ... akkor ha megtelik a tároló ami a cukorkákat raktározza .... abbahagyom;)
     
    -BombadilToma- kedveli ezt.
  14. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    alex0824, -Holdfeny-. és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  15. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Miután a májusi eventnaptár még nyomokban sem tartalmazza, szerintem a jövő hónapban.
    Merilin nem írta, tehát biztosan nem tudom... "Korábban szállt egy léghajó a városban, amire fel lehetett kapaszkodni... már rég kivonták a forgalomból a léghajót, de azért az esemény még megrendezésre kerül, mint máskor is... " Döntsd el Te a jóslatból, ha tudod :)
     
    HéricsBáró kedveli ezt.
  16. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Ha jövő hónap , akkor még van idő leszervezni a páncélosokat :inlove::inlove::inlove::inlove:
     
    alex0824 és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  17. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Benne szokott lenne a naptárban... de most nincs...
    Ez két dolgot jelenthet;) Váratlanul jön;) Vagy a jövő hónap elején;)
     
  18. Merilin

    Merilin Forum Moderator Team Farmerama HU

    Kedves Varázsló - tanoncok!

    Épp az idézőkönyvemet lapozgattam, amikor egy új képet találtam benne... ;)

    Szerintetek mi lehet ez?

    image_2023_05_16T13_59_09_832Z.png
     
    maszilva, Kincső52, Hahacska és 4 más kedveli ezt.
  19. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Alpesi üvegház? Mellette napraforgók?
    Így maga a ház jobban látszik: [​IMG]
     
    Utoljára szerkesztett: 16.5.23
    mókás20, maszilva, stb_farmer és 5 más kedveli ezt.
  20. alex0824

    alex0824 Mindentudó orákulum

    Szép lett a mezei átalakító! Legalább nem fűrészelni kell a növényeket.
    :D