Visszajelzés Viking Saga III. - eventcsevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: BackOffice, témanyitás ideje: 28.4.17.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Ribiszke

    Ribiszke Fórum ezredese

    §Böbe13§, újfarm53, Netudki50 és 5 más kedveli ezt.
  2. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Szia!
    Nem vettem elő számítógépet, csak fejben átfutottam rajta. Durva hiba biztos nincsen benne, legfeljebb számelütés lehet, de az sem az első tagokban, hanem nagyon hátul, ahol nem oszt nem szoroz.
    Nem véletlenül mondtam, hogy alattomos drágulásnak vagyunk tanui. Szerintem jól számoltál. Ha valaki jól csinálja, akkor az átlaga 40-50 között lesz, viszonylag közel az ötvenhez. De ez is 60000 gaz. Az a szerencse, hogy a kitehetőim, mind megvannak, és egy xxl almafánál egyikért sem adnék többet, ha gyűjtő lennék akkor sem.
    Ennek a számolásnak az volt az értelme, hogy az elvakult mindent akarok játékosok, időben legyenek tisztában azzal, hogy ahhoz, most előbb mindent bedobok kell.
    Az előzőnél, Ingrid dalánál, olyan 30000 gazzal és 1500 felröpivel számoltam, hogy ha valaki nem peches és használja az eszét, akkor szinte mindent kivehetett. Az 60 dobás volt. 70ből lazán meg lehetett csinálni. És a gaz csak 5:30as érésidejű volt.
     
    Utoljára szerkesztett: 29.4.17
    zotmar, §Böbe13§, újfarm53 és 14 más kedveli ezt.
  3. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Hát , egy picit felfele kerekítettem , hogy egész szám legyen , de kábé körülbelül ennyi az annyi :inlove:
    Egy kezdő játékos meglátja a számokat , sarkon fordul és itthagy bennünket :cry:
     
    zotmar, §Böbe13§, újfarm53 és 14 más kedveli ezt.
  4. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Egy kezdő játékosnak 1700 felröpire és 15980 gazra van szüksége, hogy komplett felhősor díszelegjen a fuszulykáján, és nem kell max pontokat gyűjtenie sem. Ami potot kap még ezért a termelésért beválthatja, más cuccokra. Tudom, hogy ez sem kevés, de így a kezdőket legalább valamennyire ki lehetett vonni a szerencsefaktor alól. Nem teljesen, mert a felröpihez is kell némi szerencse 25ös legenda alatt.
     
    zotmar, §Böbe13§, újfarm53 és 13 más kedveli ezt.
  5. Ribiszke

    Ribiszke Fórum ezredese

    Ha ezeket a nagy számokat meglátja, akkor biztos. De ha összehozza a 35 dobást és csak elindítja a dobásokat és mindig csak 15 érmét szerez, akkor is van 35*15=525 érméje, amiből ki tudja váltani az összes titkost például. Plusz a felhősor. Ettől én nem fordulnék sarkon. :) Hanem örülnék. :)
     
    Lillapilla73, zotmar, §Böbe13§ és 12 más kedveli ezt.
  6. [erika05]

    [erika05] Fórumgróf

    Sziasztok!

    Csak most volt időm hogy elolvassam az event ismertetőt. Nem szeretem a 8 órás event növényt, mert első nap a felszaporítás után simán nem lehet visszatenni mert későn érik be, utána meg csak 2-szer tudom aratni egy nap és ráadásul estére hosszút kellene ültetni a felröpik miatt, ráadásul farmot kell bontani a sok növény miatt, lassan már kiürül a pajtám állatilag, most sok állat van kint de be kell majd szedni őket. Hát meglátom, a szupertápot mindenképpen kiváltom a többi attól függ hogy jönnek össze a dolgok.:)
     
    zotmar, §Böbe13§, újfarm53 és 11 más kedveli ezt.
  7. osztrak12

    osztrak12 Fórum admirálisa

    Szia Leho!
    Most arra vagy büszke,hogy neked 1-1 event alatt 2000 db-bal is több röpid jön?:mad: A 0 nem sok így egy kicsit?:p
    Vettem a lapot többek közt Én is és inkább törpölök,de megoldom akkor is eventet már 28-as egendával.:cry:
     
    Utoljára szerkesztett: 29.4.17
  8. Csocsoovb

    Csocsoovb Fórum elő legendája

    Szia!

    Kiszámolnád a kedvemért, ha a mostani 35 dobás alatt megszerzett felhősor + dekorok mellett kapott x érmét levásárolod az egyéb kategóriában, az az első event alatt mennyi érméből lett lett volna megszerezhető? Ezt váltsuk át dobásokra, amiből kalkulálhatunk egy új növény mennyiséget. Nem akarom lelőni a poént, de nálam ez közel a duplája a mostani "minimum" növény mennyiségnek.
    Ha a növény mennyiségeket vetjük össze, akkor annak megfelelően kell azt megtennünk, hogy a nyereményeket is igyekszünk döntetlenre kihozni előbb :)
    Ennek megfelelően természetesen a felreppenő arányok is másképpen alakulnak majd, mint korábban vázoltad. Másrészt, mint te is tudod: a felreppenők gyakorisága teljesen más, amikor egy event 600 darabot vagy 2500 darabot kér.
    Egyébként most egy felreppenő pont feleannyiba kerül a gazdaboltban, mint az első alkalommal.
    Bár az alattomos drágítás volt a kis szösszenet alapja, az ilyen tényeket mégsem illik kihagyni egy korrekt elemzésből :)

    Ha egy reklámszakember írna ismertetőt, kb. így nézne ki: Látta már? Napi szinten több mint kétszer annyit adó felhősor, ütősebb kitehetők fele annyi gazért cserébe!
     
  9. nyuszika215

    nyuszika215 Fórum császára

    Gratulálok! a 28 már jobb, mint a 24!!!! Jó lesz ez;)
    Hidd el, nem sok a 2000 plusz röpi, összességében én is számítok annyi pluszra:p
     
    §Böbe13§, újfarm53, Netudki50 és 6 más kedveli ezt.
  10. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Szia!
    Próbáltam ezt becsülni. De nem akartam mélyen belemenni, mert a szerencsefaktor miatt spekulatív. De mivel esőre 50 pontot elérni 2,5 % esély van csupán, nem lesz annyira az.
    Én úgy gondolom, hogy 1500 -1700 közötti érmével fog a nagy népesség 35 dobás után rendelkezni. Legyen az átlag 1600. Ami kb 37-38 dobás az elsőben, pontok alapján. Az extrapontoknak nem sok jelentőséget tulajdonítok, de biztosan lesznek nagyon szerencsés emberek, de nagyon pechesek is. A nagyon szerencsések nemigen jutnak 1800 pont fölé, de a nagyon pechesek valószínűleg, hogy az 1300at sem érik el.
    De ugye ez inkább csak valószínűségi alapon becsülhető, mert a szerencse, a koncentráció képesség, stb befolyásolja majd a dolgokat.
    Látszólag igazad van. Mégis úgy gondolom, hogy kevesebb embernek lesz felhője, mint az elsőnél. És akkor már mindegy mennyit ér a felhő, arról nem beszélve, hogy nincs olyan kényelmi funkció, hogy elég legyen csak a felhőért eventezni. Az elsőnél kb 40 dobásból a felhőt össze lehetett hozni, szerencse nélkül is főtömegében 40es dobásokkal. És ha olvastad a többit is, akkor tudod, hogy nem magam miatt számolgattam, hanem pontosan azok miatt akik a röpikkel hadilábon állnak. Necces helyzetekbe kerülhetnek könnyedén, egy kis netkimaradás, orvoshoz a gyerekkel,... ilyen apróságok miatt. És 40 dobáshoz jóval kevesebb gaz kellett az elsőnél, mint most a 35höz. Ami jelentősen növelte a keretidőt a hosszúak számára, hogy összejöjjön 40 dobáshoz mindössze 585 felröpi, mert 11310 gaz elegendő volt.
    Ha a kettőt össze akarjuk hasonlítani akkor az I. eventben 70-80 dobással lehetett azt elérni, amit most 35el. (Ehhez 20-23000 gaz kellett akkor, 1050-1200 felröpi)
    De kiemeltem pirossal ugye, hogy a a keverési idő és a felröpi "drágult" ám nagyon, a gaz mennyiségét nem színeztem mert relatív nagyon.
    Mivel most a levesek száma kevesebb lesz, a szisztéma felállítása is nehezebb ügy lesz. Az I. eventnél 2-3 levest bukni nem fájt annyira, mint ahogyan itt fog fájni.
    Jaj és nálam nem játszik, hogy mennyibe kerül a felröpi a boltban. Szerintem a kosarak és vásárolt felröpik a játékot szegényítik, az izgalmakat csökkentik, .... És a felröppenők gyakoriságára sem belátható számomra. Mindig bízunk a módszereinkben, de soha nem tudjuk, mi hogyan van beállítva. Azt gondolom, hogy 25ös legendával már kőkemény harc lesz az 1700 felröpi. De ez csak egy tipp.
    Mindent összegezve a nagy átlag számára ezt az eventet drágábbnak érzem, és sokkal kockázatosabbnak, mert a felhőt elég könnyű lesz bukni. Ettől függetlenül keményen benne van a pakliban, hogy nem lesz igazam. De jövő pénteken itt a csevegőben már többet fogunk erről tudni, hisz a játékosok hangulatindexe folyamatosan mérhető.
    Kedves Osztrák!
    Mi lenne, ha egyszer azt értenéd, ami oda le van írva?
     
    Utoljára szerkesztett: 30.4.17
  11. Csocsoovb

    Csocsoovb Fórum elő legendája

    Szia!

    Csak két megjegyzés.
    Ez nem egy rossz kiindulási alap :)

    Nagyon jól tudod, milyen könnyű egy tömeget befolyásolni megfelelő módszerekkel és képességekkel. Ezért fontos, hogy ha egy elemzést készítesz az minden szemszögből nézve legyen tárgyilagos, ne csak azokat a dolgokat emeljük ki, ami a saját véleményünket támasztja alá.
     
  12. magdi06

    magdi06 Fórum elő legendája

    Én most nem fejtem ki a véleményem az eventtel kapcsolatosan.Hozzákezdek,mint eddig mindegyikhez,evés közben jön meg az étvágy.Bízom benne,hogy sikerülni fog ez is.A felhőt mindenképpen kiváltom,az le nem maradhat.
     
    zotmar, almáspite48, §Böbe13§ és 16 más kedveli ezt.
  13. Ivibaba54

    Ivibaba54 Fórumelemző

    Sziasztok !
    Olvasva a hozzászólásokat úgy látom, küzdelmes lesz a következő event. Engem viszont ez pörget fel, hogy igenis, akkor is megcsinálom, s a felhőnek meg kell lennie. Ha azon kívül más is összejön, az plusz öröm:) A megoldás meg majd út közben kialakul, egyrészt a segítségetekkel, /mert ugye folyamatosan olvasgatok/, másrészt a saját kialakított taktikámmal. Szép napot Nektek !
     
    zotmar, §Böbe13§, újfarm53 és 14 más kedveli ezt.
  14. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Szia!
    Szeretném, ha egy-két dolgot tisztáznánk:
    1. Elég bő a szókincsem, de ennek ellenére nem volt szerencsés a tegnapi választás. Talán a bújtatott vagy rejtett jobb lett volna. De ez sem igazán jó. Lényegében a játékban rejlő, abban rejtőzködő többletre, veszélyekre akartam utalni, nem a játék készítőire. Ezért a bújtatott, rejtett (igék) még inkább a készítőkre utaltak volna. És nem állt szándékomban a készítőkkel foglalkozni.
    2.Lehet, hogy sokkal szerencsésebb lett volna a többi hszt ezzel összevonni, sőt bevenni a Báróét is. Bár azokat is kiszámoltam amiket Ő, de túl negatív volt róla a benyomásom, ahhoz hogy leírjam. Soha nem hittem, hogy tömegek véleményét tudnám befolyásolni. Soha nem is törekedtem arra, hogy bárkinek a véleményét én megváltoztassam. Ez mindenki saját joga. A közhangulat olyan lesz amilyen, és biztos vagyok benne, hogy sem rontani sem javítani nem fogok tudni rajta. Egy-egy játékost meg lehet vigasztalni. Az is siker. Viszont annál több olyan kérdés lesz, hogy "akkor hogyan is boldogulhatnék?". A furcsa meg az, ahogy Kukorinak is írtam, hogy engem vagy őt, ezek a változtatások lényegesen nem fognak érinteni, sőt meggyőződésem, hogy Téged sem. Annál inkább egy bizonyos szint alatt, vagy bizonyos játékstílust kedvelőket. És lesz dolgunk ötletekkel jönni, hogy egy egy játékos megtalálhassa a Neki megfelelő utat a siker felé. Mert tudjuk, hogy az utakból van a legtöbb, csak nem mindenki azon van, ami számára ideális lenne. Lehet, hogy én sem. (Itt a fórumon van még mit keresgélnem az ideálisat, tuti.)
    3. Ha bármilyen kritikát, észrevételt, megfogalmazok azt soha nem valaki ellen teszem. Meggyőződésem, hogy a kritika csak építő jellegű lehet. Tudom, hogy a hibák, bakik megbeszélése, sokkal hamarabb feltárják azok okait, és ezért így sokkal hatékonyabban lehet őket kiküszöbölni. Ha pozitívan értékelek valamit azt is le szoktam írni, nem csak a negatívokat.
    4. Ha ez a pár hsz a kezdete annak, hogy köztünk végre kialakuljon egy normális párbeszéd, akkor rajta. Meggyőződésem, hogy én is félreértek bizonyos dolgokat (néha nagyon azt érzem, hogy megbélyegeztek), és azt gondolom, hogy Te is félreértesz bizonyos helyzeteket. Azt is tudom, hogy tisztségednél fogva, előfordulhatnak olyan esetek, amikor nem mérlegelhetsz.
    (Előfordul, hogy olyan érzésem van, hogy időnként mondjuk csak a magunkét, de igazából nem is gondolunk bele mit mondd a másik, pedig lehet, hogy egyről beszélünk. Bár kétség kívül tiszteljük egymást, és jó volna, ha soha nem tartanánk egymástól.)
    Én azt hiszem pár évvel ezelőtti önmagamhoz képest rengeteget fejlődtem a fórumon, rengeteget tanultam, de lehet még nem eleget.

    Ha ez a pár dolog lehet alap, akkor már csak építeni kellene rá valamit.
     
    kutyaszálló, zotmar, breki072 és 26 más kedveli ezt.
  15. SzabadEurópa

    SzabadEurópa Fórum parancsnoka

    Én kedvelem ezt a vikinges játékot, mindig izgulok, hogy sikerüljön max pontszámot elérni. Egyébként én úgy látom, mintha az új prémium előnyök is előtérbe kerülnének az új eventekkel, mert ilyen mennyiségű gazt már csak az tud letermelni, aki nem tart kint semmi ,,feleslegeset" a területein, de mivel visszarendezni meg mindig fájdalmas, így az jár jól, aki két kattintással letarolja a területeket, eventnövényt termel ezerrel mindenhol, majd 2 kattintással visszarendez. Én se azt nem állítom, hogy ez igazságos lenne, se azt, hogy nem az, csak azt, hogy egyre inkább előkerülnek a prémium előnyök, amikkel komolyan számolni kell a következőkben, mert lehet, hogy a gazok mennyisége csak durvulni fog.


    Más. A Ne légy szeles! kitehetőnek elég jó a TP-je, de elég esélytelennek tűnik, mert ha mindent kiváltanék, amit szeretnék, akkor 1.860 db érme kellene. Úgyhogy először kiváltom a többi nyalánkságot (szupertáp, titkosak, szupertrágya), aztán meglátjuk, hogy maradt-e még kapacitásom a nagyra :) A ciánkék tengeren kicsit bosszankodom amúgy, mert emlékeim szerint azért vért h..ozott az, aki megszerezte, de ilyen ez a popszakma. Én csak hallgassak, mert én is vettem nemrég nublonos érmékből olyan felhősort, ami meg a többieknek került sokkal többe korábban. Végül is, ez így igazságos. Jól van, meggyőztem magam :)

    Továbbra is szabin vagyok, a következő államvizsgára készülök, úgyhogy nincs akadálya annak, hogy időben arassak. Várom ezt az eventet! :)
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 30.4.17
  16. kovacstne

    kovacstne Fórum császára

    Sziasztok! Szép napot mindenkinek!!Olvasgatok, próbálok gondolkodni is néhaxDHiányzik a felhősorról nekem a valkűr éneke és nem találom most a kiválthatók között.A mostani event III.sz.szerepel, de csak egy libát találok a felhősoron.;)Lehet az a második? Már tiszta gyagyás vagyokxD
     
    kutyaszálló, zotmar, §Böbe13§ és 9 más kedveli ezt.
  17. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Szia!
    Legjobb tudomásom szerint volt Viking Saga kb. egy évvel ezelőtt, és kb. fél évre rá Ingrid éneke. A Valkür éneke az ingrides-é. Azon a felhőn a Nektárparti és A gyakorlat teszi a mestert kitehetők szerepelnek még. Az I. event alkalmával a Fegyverhordozó, Baltagyár és Mind megvan? kitehetők vannak. Ilyen formában a régebbi vikinges eventek kitehetői közül egyik sem szerepel a retró kínálatban.
     
  18. Timi21a

    Timi21a Junior szaki

    Sziasztok!

    Jó lesz ez az event! Végre megint kapunk felhősort, nem kevés TP-vel. Ha választhatnék könnyű event kicsi nyereménnyel vagy nehéz event nagyobb nyereménnyel között, inkább legyen nehéz értékes cuccokkal. Én mindig örülök ha a nyeremények között akadnak retró cuccok.:) Bár minden eventben lenne ilyen lehetőség, persze felhővel együtt. A többi ajándék is rendben van.
    Aranybanán jó,:D
    szupertáp jó,:D
    titokólból és titokfákból a legújabbat kapjuk:D.
    A farmmunkás kupon végre nem 1 vagy 3 órás, hanem 24 órás:D.

    Mivel hosszú érésű az event növény, én arra számítok hogy jól fogja adni a felröpit :music:, ez miatt nem aggódom. Baltát már raktunk össze korábban is, nem volt olyan vészes;). Kicsit küzdeni kell majd, de legalább érdemes lesz.
     
  19. kovacstne

    kovacstne Fórum császára

    Köszönöm szépen már így kivilásodott;)
     
  20. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Félreértés ne essék, eszem ágában sincs beleavatkozni a "vitátokba" (vagy akárminek is nevezitek), de ezzel az egy gondolatoddal nem értek egyet.
    Minden fórumnak, sőt minden topicnak megvannak a maga "sztárjai", akiknek a véleménye sokkal többet jelent a többség számára, mint bárki más véleménye. Persze a játékosok egy részének van saját véleménye, és azon az sem változtat, ha XYZ vagy ABC mást mond. De van egy jelentős réteg, akiknek bizony a "sztárok" diktálják a hangulatát, a hozzáállását, a megszólalásait. Vegyük például a segítségeket, ha már itt vagyunk az eventcsevegőben. Mindig van 6-8, vagy akár még több olyan játékos, aki számol, megosztja az eredményeit, a taktikáját, de a későbbi hivatkozásokban, köszönetekben rendre a 2-3 legismertebb fórumozó hsz-ei köszönnek vissza. Ez nem jó vagy rossz, nem értékítélet, egyszerűen így van.
    A VV-gal szemben a "sztárság"-ot itt abszolút pozitív kategóriaként használom; az (egy-két szórványos kivételtől eltekintve) nem érdemtelenül sajátja valakinek, annak hosszú hónapok szavahihető, használható hsz-ai a gyökere! De a "sztároknak" is tisztában kell lenniük azzal, hogy a szavuk sokat nyom a latba, és ez bizony felelősséggel is jár.
     
    magdi06, zotmar, almáspite48 és 26 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.