Visszajelzés Szülinapi parti - panaszláda

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Dolphin, témanyitás ideje: 22.1.25.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Sagittarius69

    Sagittarius69 Fórum parancsnoka

    Szia!

    Eleve sok a 60 FA, de még ráadásul hibás is a minijáték.
    Egy olyan minijáték, ami jobb minőségben, jobb grafikával és hibátlan működéssel rengeteg helyen ingyen játszható.
    Ahogy már korábban is írtam, jó az, hogy végre szerep jut a terményes ólaknak, mivel amikor terményes ólak napja van, ha tehetem én ki is rakom őket.
    Tőlem lehetne terményes ólak hete is, főleg, hogy a legutóbbi már délután 14:00-kor véget ért, pedig 22:00-ig szokott tartani.
    Ez az event rosszul működik, de ráadásul egyértelműen látszik rajta a lehúzás jellege.
    Olyan, mintha akinek szülinapja van, attól pénzért kellene meghívót venned a rendezvényére, ahol felköszöntheted az általa előírt konkrét ajándékkal, amit kapni szeretne, viszont biztosítja a lehetőséget arra, hogy ezt ismételten többször is megtehesd és fogyaszthatod azt, amit vittél.
    Itt még azt is utólag, 2 hét múlva kapod meg, amiért már régen megdolgoztál.
    Le kellene fújniuk az eventet, mert ez egy hatalmas fiaskó.
    Ha betennék helyére a szomszéd-ajándékozással egybekötött cserenapot, az jobbá tehetné a helyzetet, de felejtetni annak sem sikerülne.
     
    Kisfenyő, Ms.AbyZu, sutimami57 és 8 más kedveli ezt.
  2. Fätum

    Fätum Fórumőrült

    Így van, sok a 60 farmarany, még akkor is ha nem hibás a minijáték, és nem fagy le. De nem csak ez a baj, hanem a grafika, és az unalom ami ezzel jár. Az meg, hogy a megszerzett jutalmat csak az event után kapjuk, No1 hiba kategória nálam. Amit említettél még, egy szülinapi eventnek valóban nem a pénz lehúzásáról kéne szólnia. Sokan, fizetünk évközben ezért a játékért, hohgy élvezhetőbb legyen. Megérdemelnénk ezért a szülinapon (főleg egy ilyen kerek évfordulón) több bónuszt, vagy legalábbis ha nem is több, akkor értékes bónuszt. Egy biztos, ez a 15. szülinapi event nem a pozitív szülinapi eventek közé sorolódik nálam sem.
     
    Ms.AbyZu, sutimami57, lovardatanya és 9 más kedveli ezt.
  3. holdjáró

    holdjáró Járnitanuló

    Sziasztok! Valaki tudna segíteni? Újraindítottam 60FA-ért a pingvinnél a minijátékot, hogy rumbatököt szerezzek. Elolvastam, tisztában vagyok, hogy működik a mini játék, de nem cserél meg semmit semmivel, sőt, amit a gép ajánl azt se... mit tegyek? Előre is köszönöm.
     
  4. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Toma írta, hogy: A négyzetekben lévő alakzatra kattintva próbáljuk a cserét, nem a teljes négyzetet érzékeli az egér. Ha nem sikerül, próbáld fordítva kicserélni a két elemet. Általában sikerül kicserélni, amit akar az ember, ha nem is elsőre..

    Ha nem jársz sikerrel, kérlek, hozz Farmnevet és ID-t valamelyik segítségkérő topikba, hogy bekukkanthassunk a farmodra.
     
  5. holdjáró

    holdjáró Járnitanuló

    Köszönöm szépen a válaszod. Olvastam, hogy az alakzatra kattintsak, próbáltam fordítva is. Azért indítottam újra, mert az "első kört" simán megcsináltam a vásárolt zsetonokkal. Még egyszer köszönöm, megyek a segítségkérő topicpa.


    Nem akartam leírni újra egy segítségkérő topicba, hogy mi a problémám, ezért ideírom a farmnevemet és az ID számot:
    holdjáró 5305871

    Valaki csinált valamit, mert most működik a mini játék :) megyek is gyorsan... köszönöm szépen
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 25.1.25
  6. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Örülök, hogy megoldódott. :)
    Ilyenkor be kell zárni az ablakot, és utána visszamenni, vagy frissíteni.
    (amíg nem végzel egy pályával, addig nem von le a rendszer újra 2 zsetont, bármikor ki lehet jönni a pályából, ugyanarra fogja a rendszer visszatenni, ahol tartottál - persze, ha ugyanannál az állatnál lépsz vissza)
    A játékból kilépve és visszatérve is onnan folytatódik a minijáték.
    Sőt, ha nem tudod befejezni, mert hosszabbítani kellene és nincs több zsetonod, akkor meg ha visszamész, amikor újra van zsetonod, és az az ablak fog várni, hogy kérsz-e újabb 10 lépést 1 zsetonért.
    Itt nincs zsetonveszteség kliensen és böngészőn játszva.

    Viszont kérlek arra, hogy ha legközelebb problémába ütközöl, kérdésed támad, mindenképpen valamelyik Segítségkérő topikot használd a Fórum főoldalának közepe táján.
    (Most is belinkeltem Neked a helyet, csak rá kellett volna kattintanod a zöld szövegre.)

    A Panaszládákat ritkábban olvassuk, nem segítségnyújtásra tervezett helyek.
    Kérlek arra is, hogy ne írj egymás alá több hozzászólást.
    Most összevontam a tieidet, de ezen a fórumon ez nem megengedett.
    Ha ki akarod egészíteni a már meglévő hozzászólásodat, akkor használd a hozzászólásdoboz alján a neved és az időpont mellett a Szerkesztés gombot.
    Köszönjük, ha ügyelsz ezekre. :)

    upload_2025-1-25_14-3-36.png
     
    Dolphin és -ágianyu33- kedveli ezt.
  7. holdjáró

    holdjáró Járnitanuló

    Rendben, figyelni fogok rá és elnézést kérek. Köszönök mindent
     
    Othep kedveli ezt.
  8. Julcsi-néni

    Julcsi-néni Törekvő

    Rettenetesen időrabló, lehúzós event.
     
    Ms.AbyZu és tereza6517 kedveli ezt.
  9. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Az 5x szorzóhoz 4 zöld csíkot kell megtölteni. Jelenleg a koalánál az első csík 25%-ánál járunk, a pingvinnél 12%-nál. Ha minden csík ugyanolyan hosszú (ezt nem tudjuk, a BP gyakorlatában a jellemzőbb az, hogy a csíkok egyre hosszabbak, de vannak példák az ellenkezőjére is), akkor most tartunk az 5x szorzó 1/32-ed - 1/16 részénél (3-6,25%-ánál). Az eventből eltelt 51 óra, ami az egész event 1/6-a, vagy 16%-a. Ha csak egyetlen csíkot kellene végigvinni, nem 4-et, akkor is csak a koalánál állnánk időarányosan jól (más szóval időarányosan pillanatnyilag az a helyzet, hogy még a 2x közös szorzó sem jön össze).

    Ne érts félre: nem vagyok ellendrukker. Csak éppen a számok nem arra utalnak, hogy van esély a sikerre.


    Jelenleg a koalánál 25%-nál tart a csík, a pingvinnél 12%-on. Eltelt az eventből 51 óra, azaz a teljes idő 16%-a. Így jelenleg időarányosan csak a koalánál állunk jól, a többinél bele kell húzni. Azaz jelen állás szerint a 3x szorzó tűnik elérhetőnek.

    --------------------------------------------------------------

    És ha már a panaszládába áthoztalak (a továbbiak nem a Te hsz-odra adott reakciók): kifejezetten ellenszenves a módszer, amit a BP alkalmaz. Soha nem volt gondom azzal, ha vannak fizetős játékelemek, ennek elég sokszor hangot is adtam. Még az sem zavar, hogy a szülinap alkalmával több a pénzes akció, mint az eventnyeremény. Az sem zavar, hogy az egyik felhőt meg kell venni. Az, hogy a dekorok utolsó két fejlesztését is meg kell venni, már határeset. Erre eddig nem volt példa (a gyár típusú dekoroknál megszokott, de eventnyereménynél nem), és nem biztos, hogy ezt pont most, a szülinapon kellett bevezetni; de emellett még el tudok menni.

    Ami kifejezetten zavar, az a 60 FA. Ez még a titokólaknál/fáknál is bizonytalanabb kimenetelű lehúzás. De a fő probléma a következő: Mindenki szeret a közösség hasznos tagja, vagy jó ember lenni (de legalábbis annak látszani). Erre az ösztönre játszik rá az event, kimondatlanul is nyomást téve a játékosokra azzal, hogy a közösség érdekében költsenek 60, 120, ... akármennyi FA-at. Szerintem ez kifejezetten tisztességtelen.
    Lehet, hogy a végén megtelik mind a 4x4 zöld csík. De az csak úgy lehetséges, ha a BP meghekkeli a saját eventjét. Eleinte nagyon messze vagyunk. Hajrá, húzzunk bele, vegyünk elő kisfarmokat, költsünk FA-at (a közösségért), aztán egyszer csak láss csodát, sikerül az utolsó napon. Egy eleve tisztességtelen húzás négyzetre emelése... (Ha eleve az a cél, hogy megkapjuk a felhőt, akkor ez az egész közösségi bohóckodás felesleges, és csakis a 60 FA-akra, illetve a kisfarmok aktivizálására megy ki a játék.)

    A csevegőben is leoltottak többünket azzal, hogy ne vegyük el a kedvét annak, aki szeretne eventezni, és tenni a közösségért. Itt sincs kimondott nyomás, de ott lebeg az ilyen hsz-ok felett. Tisztában vagyok vele, hogy a tekintélyesebb fórumlakók véleménye számít mások döntéseiben. De a döntést mindenki maga hozza meg, és így a döntés felelőssége is az övé. A hangadókat csak akkor lehet valamiért felelősségre vonni, ha tudatosan manipulálnak, visszaélnek mások hiszékenységével; ha csak megvilágítják egy jelenség másik oldalát, akkor nem. Ha egy sikertelen teljesítésben hibáztatható az, aki "károg", akkor az is hibáztatható, aki hurráoptimista: "hittem neki, tehát miatta elpocsékoltam egy csomó aranyat a semmiért...". Mindkettő nonszensz. Aki dönt, az felelős is a saját döntéséért. De mindenkinek segít a döntésben, ha minden oldalról látja a kérdést; ha kap ilyen véleményt is, meg olyat is. (És épp ezért a kezdetektől nem tartom jónak a csevegő megosztását, és ez a véleményem azóta sem változott.)

    Szerkesztés: Ableotory tisztázó értesítése alapján átírtam a felső, a számokat érintő értékelésemet. Az általános rész ettől még áll.
     
    Utoljára szerkesztett: 25.1.25
    anci091551, vihence, Julcsi-néni és 21 más kedveli ezt.
  10. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Szia
    Melyik az olcsóbb ?

    Én az eventet szupertáp miatt csinálom . Veszek szupertápot 60 farmaranyért , vagy az eventből 60 farmarényt ?
     
    anci091551 kedveli ezt.
  11. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Nem tudom, és - ne haragudj - most nincs is kedvem kikurkászni az adatokat ehhez, és kiszámolni. Te is meg tudod ezt csinálni...
     
    vihence, Fätum, farmerSS és 3 más kedveli ezt.
  12. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Szia Toma. Egyetértek azzal, hogy nem kellene megosztani a csevegőt. Nincs mindenkinek ideje ide-oda kattintani. Ha egyben lenne, akkor el tudná mindenki olvasni a pro-és kontra érveket és sokkal jobb döntéseket tudna hozni. Aki nem olvassa a panaszládát, az sok mindenről lemarad. Igaz, hogy sokan a sima csevegőt sem, de arra már azt mondom, hogy az az ő baja. A panaszokat át lehetne görgetni, de én soha nem görgetem, mert többször abból tanultam a legtöbbet. Sokszor volt olyan, hogy 1 mondat miatt megváltoztattam a véleményemet, vagy a taktikámat.
    10 kicsin beadtam a piccoloért, az 50000 pont. Növényeket nem nagyon tudok ültetni, mert kevés a kupon.
    Ahogy olvasom a számaidat a végére, hááát..... ha nem kozmetikáznak rajta, akkor lehet, hogy nem lesz meg. Szerettem a közösségi játékokat, de ezt nagyon elszúrták. Már az is felvetődött bennem, hogy most fogják tesztelni, hogy mennyien játszunk? De ilyen ajándékokért ?
    Elmondtam a véleményemet első nap és ahhoz tartom is magamat.
    Hajrá nekünk.
     
    sutimami57, Fätum, farmerSS és 5 más kedveli ezt.
  13. feki13

    feki13 Fórum parancsnoka

    Szia Toma!

    Annyira örülök, hogy ez kikívánkozott belőled. Az elmúlt napokban rengetegszer kerültem olyan szituba, mikor már kezdtem magam olyan csúnyán károgónak érezni, hogy azon agyaltam eltűnök a fórumról az event ideje alatt. Ezt 1x-2x éreztem is a hátamon a hozzászólásaimra való reagálásoknál. Viszont olyan embernek tartom magam aki igenis kimondja "leírja" amit gondol, főleg ha ez egy egyértelmű szivatás. Sokan nem ezt vártuk ettől a 15.-től. Emlegették sokan milyen rosszak voltak a régi eventek, hát ez még hallomás után is a 5x (stílusosan a szorzóknál maradva)

    Mint ahogy írtam kukorinak, a 120 belepakolom teljes egészében, de itt a vége. Ennél nem tudok többet tenni. Most beérett az utolsó kör növényem, kiszedem végre a mammutot a gkörből, elgondolkoztam nekiugorjak e a farmon eventnövényt ültetni a másikon pedig állatozni. Megmondom az őszintét nincs kedvem a tápokat most feleslegesen hasznéálni. Mint tudod gyűjtök majd az egykori nullázáshoz, addig viszont amit többen is írtak, mocskos drága az event táp és állat feltételei is. Arról nem is beszélve, hogy ezen felül szép summa termmény és tenyész állat is kell, amit most ennyi idő alatt összetermelni NORMÁL farmon lehetetlen. Szóval vagy bedöntöm a pajtám 4db!!! dekorért és teszek a közösség javára (holott nem is biztos, hogy megkapom a fejlesztéseket tehát egy átlag dekorrá válik a végén) vagy csendben elsunnyogva belátom, ebben ennyi volt.

    Az ha én most 4x60 FA-t berakok elbukok egy raktárházat, mivel számomra még nincs meg a 7, manufaktúráról, füvészről, sőt a baháról nem is beszélve. Megértem azokat akik már csak a tp hajkurászásban látják a jövőt, hajrá. Viszont ebben a játékban 2 dolog tud kényelmet biztosítani, az a pajta ha roskadásig van, na meg ha van EXTRÁD. Na már pedig ez a 4 dekor semmit nem fog adni ehhez, közben mmeg 10-20 milliókat kér.

    A kezdeti sokk után 2,5 pályán kész a minijáték, szimplán csak növényezéssel, napi 2 aratással. Aki ismeri a játékot minden 5.-nél használ +1 zsetont és kész. Akik nem azok kicsivel többet, de ez bőven befér a 2 hétbe. Lenne mivel ismételni is, de sajna az én pénztárcám ezt nem bírja el. Főleg, hogy semmi se biztos, mégha bele is rakom...

    És sajna nem, én erre nem kívánok boldog születésnapot! Hanem inkbb elnézést kérek a helyükben és bocsánat a realitásomért!
     
  14. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Sziaaa. Nem kell többet tenned. Megteszel annyit, amennyit tudsz és már az is sokat segít. Köszönjük.:) Nem kell leamortizálni a farmodat. Én sem teszem a kicsiken, mert nincs rá lehetőségem.
     
    sutimami57, -BombadilToma-, Fätum és 3 más kedveli ezt.
  15. Sagittarius69

    Sagittarius69 Fórum parancsnoka

    Pedig ez az, ami várható, mivel nagyon úgy néz ki, hogy nem lesz meg és ha nem lesz meg, senki nem veszi meg a csomagot, mivel felesleges lesz.
    Nem lesz eladva.
    Emiatt az eventnek meg kell lennie.
    Ha nem, akkor is de.
    Emiatt kellene lefújniuk az egészet, míg még lehet.
    Teljesen átgondolatlan lehúzós az event.
    Hasonlóak szoktak lenni a szülinapi eventek, de ennyire az alkalomhoz nem méltó eddig még egy sem volt, pedig már korábban is kitettek magukért.
     
    fankostepsi, Ms.AbyZu, sutimami57 és 8 más kedveli ezt.
  16. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Szia. Valahol olvastam a javaslatodat és én is egyetértek vele. Jobb lett volna berakniuk egy szomszéd ajándékozást-cserével. Sokkal jobb ajándék lett volna, mint ez.
     
    fankostepsi, Ms.AbyZu, sutimami57 és 5 más kedveli ezt.
  17. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Amióta elkezdődött ez az event....azon gondolkodom, hogy most ez a boldog születésnap?
    Sok-sok mindent kér az egyéniben...beadjuk, teljesítjük és a végén mit is fogunk kapni? Oké...elolvastam, hogy alaphelyzetben
    mit is kapunk...ezeket is majd 2 hét múlva!
    A felhő csak akkor lesz meg, ha a közösség is teljesít...ez már nagyon nem tetszik!..hiszen én egyéniben megcsináltam mindent!
    Nem érdemlem meg?...vagy most ez hogy gondolták? Nem dolgoztam meg érte?
    Ha teljesítem az egyéni feladatokat nem járna az a felhő? ....nagyon nem értem én ezt....náluk ott fent ez jelenti a boldogságot!
    Akkor sok boldogságot...farmerama!
     
    fankostepsi, sutimami57, marcibaba és 4 más kedveli ezt.
  18. farmerSS

    farmerSS Fórum ezredese

    Szia

    Beígértem én is, hogy 4 közös piacos kicsimen bevállalom a tenyésztős-piccolóst.
    Fel is húztam jól magam, mert a karácsonyfás (ünnepi fa) és a karácsonyi eventes kütyük némelyik megszerzése szintén sok sztápba került, így hogy ne hazudtoljam meg magam, mehettem-mehetek ezek gazdakörijébe és csinálhatom azokat a feladatokat, amelyek sztápot adnak.
    A délutánom azzal telt, hogy ezres nagyságrendben toltam át az állatokat a főmről, hogy a közös csík rajtam mégse múljon.
    Sikerült közel ezer sztápokat kiszednem, de remélem a 2 hét alatt nem csak egy mezei fél napos boom lesz.
    Kivárok még egy hétvégét, hátha jön akciós is, vagy legalább pengős mellé.
     
    sutimami57, kukori80, Fätum és még 1 ember kedveli ezt.
  19. Sagittarius69

    Sagittarius69 Fórum parancsnoka

    Szia!

    Amiatt gondoltam csak ezt, mert akkor jóval nagyobb lenne a bevételük, mint így és akkor mi is szórakoznánk.
    Félre ne érts, szeretem ezt a játékot és örültem az újszerűségeknek is az eventben a minijáték ellenére is, viszont ha azt érzem, hogy a zsebemben turkálnak, azt nem szeretem.
    Fizetek én magamtól is eleget, ha látom értelmét, de ha hülyének néznek és meg akarnak kopasztani, az felháborít.
    Le kellene állítaniuk és még egy elnézést kérés is leíródhatna.
    Ha ez így végig fog menni, attól tartok, még rendszer is lehet belőle.
     
    Utoljára szerkesztett: 25.1.25
  20. Fätum

    Fätum Fórumőrült

    --------------------------------------------------------------
    Sziasztok :) Annyira örülök, hogy leírtátok ezeket, így legalább látom, hogy nem gondolom én sem rosszul, és jogosan adok hangot akár a csevegőben (ami aztán itt landol, totál feleslegesen, ami még egy tévelygésre és kóválygásra alkalmas felület a fórumon) akár a csevegőben. Amit tudok megteszek, szépen 2 hét alatt végig galoppozok a minijátékokon, beteszem a közösbe amit kell, de ismételni biztosan nem fogok sehol. Még akkor sem, ha a közösség sikere múlik rajta. Ezt meg lehetett volna másképp is oldani, és akkor lehet, hogy biztosabb lenne a siker, és az ünnepi event tényleg ünnepi lenne mindeniknek. Csapat játékosnak tartom magam, de van egy határ amin túl már nem csapat játék, hanem lehúzás. A kis farmokra meg egyszerűen nem vagyok hajlandó belépni. Azok inaktívak. Miért is aktíváljam és raboljam el az időmet egy egyszeri alkalomért?
    (Azért egy kis privát ünnepi haccacárét kreáltam magamnak. Ez legalább ünnepi xD
     
    Utoljára szerkesztett: 25.1.25
    fankostepsi, sutimami57, cili53 és 6 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.