Technikai kérdések alfórumból archivált kérdések és válaszok

Kategória: 'Segítség archívuma', témanyitó: Csocsoovb, témanyitás ideje: 16.4.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Dolphin

    Dolphin Fórum elő legendája

    Szia,
    benéztem Hozzád, de nem tapasztaltam semmi problémát. Az ellenőrzést Chrome böngészőben végeztem.
    Saját farmomra kliensben léptem be, de ott is minden zökkenőmentesen működik.
    Próbáld meg a gépedet újraindítani, s azt követően belépni ismételten.
    Központi jelzés sem érkezett, hogy probléma lenne a Játék elérésében.
    Megértésedet köszönöm!
     
    macimami1958 kedveli ezt.
  2. Zsuzsikan

    Zsuzsikan Fórumgróf

    Szia,
    Nem, nem volt kint semmilyen állat egyik horrorföldön sem, - most nézem, a teljesen láthatatlan a rekeszben a macsdúza van bent.
    Mindenkinél ilyen láthatatlan szegény állat?
    Az időd engedi, és még van energiád, ha benéznél, megköszönöm: Zsuzsikan, ID: 51687563

    Nagyon köszönöm a segítséged, legyen szép estéd :)
     
    macimami1958 kedveli ezt.
  3. Dolphin

    Dolphin Fórum elő legendája

    Szia,
    a Macsdúza megjelenítési hibája már korábban jelzésre került a Központ részére. Annak javítása folyamatban van.
    Akkor lehet mégsem Baba Jaga ólat tettél be és ezért volt eltérő a felirat és a kép? A megjelenítési hiba miatt másik ólak ikonja jeleik meg mind Jack boltjában, mind a Vadaskertben.
    Megértésedet köszönöm!
     
    Zsuzsikan és macimami1958 kedveli ezt.
  4. macimami1958

    macimami1958 Fórummogul

    Nálam látszik rendesen. Gyarapszik is.
     
  5. Zsuzsikan

    Zsuzsikan Fórumgróf

    Köszi, hogy benéztél hozzám, aranyos vagy :), nem Baba Jagát tettem be, az a másik vadaskertbe került, így már rendben is van, hogy más-más állatok kerültek a vadasba. Mégegyszer nagyon köszönöm a fáradozásodat :):)
     
    macimami1958 és Dolphin kedveli ezt.
  6. kricsu

    kricsu Fórum-zöldfülű

    Sziasztok!

    Reggel leadtam a gazdaköri feladatoknál 10 fahasábot, de a farmmunkás bónuszt nem kaptam meg, jelenleg is anaktív, a fahasábjaim viszont eltűntek. Utánanéznétek kérlek?

    Köszönöm!

    kricsu
    ID: 2405198
     
  7. csipetke01

    csipetke01 Törekvő

    Helló! Elég lassú a játék, tele pörgő virágokkal. Chrommal játszom. És ha valaki tud megoldást androidos telefonra,hogy legalább vetni-aratni lehessen,pl utazás közben, azt megköszönöm. csipetke01 48200342
     
  8. Dolphin

    Dolphin Fórum elő legendája

    Szia,
    picit könnyebb lett volna ellenőriznem, ha azt is megadtad volna, hogy melyik gazdaköri feladatba volt a beszállításod, de azért megtaláltam így is.
    A játék naplója alapján 2025-11-13 05:45:44-kor adtál be 10 db Fahasábot a Jövő építőanyaga küldetés 5. szintjének Arany feladatába. Itt nincsen Farmmunkás kupon / bónusz jutalom.
    upload_2025-11-13_10-14-33.png

    Farmmunkás jutalom a 10. szinten található, ott még egyik küldetést sem teljesítetted.
    upload_2025-11-13_10-12-30.png

    A képek Nálad készültek.
    További jó játékot!
     
    Othep, Swartsch, macimami1958 és 2 más kedveli ezt.
  9. Dolphin

    Dolphin Fórum elő legendája

    Szia,
    benéztem hozzád, de nem tapasztaltam semmi problémád. Sajnos a gépedre én innen nem tudok ránézni, hogy megfejtsem, hogy mi okozza nálad a lassulást.
    Gond nélkül tudtam a területek között váltani, sehol sem volt talicskázó birka, forgó virág.
    upload_2025-11-13_10-19-47.png
    upload_2025-11-13_10-25-11.png
    Amit javasolni tudok, próbálj ki másik böngészőt a gépeden, illetve telepítsd a klienst és próbáld meg azon a játékot.

    Amit javasolni tudok még, az az animációk kikapcsolása a farmodon - a Mentés gombbal tudod a módosítást jóváhagyni - ez is segíthet a jobb játékélmény elérésében:
    upload_2025-11-13_10-23-6.png

    Ezen túlmenően csak a megszokott dolgokat tudom javasolni:
    - számítógép és Wifi router / modem kikapcsolás és újraindítás rövid pihentetést követően
    - internetsebesség ellenőrzése
    - Ccleaneres takarítás
    - böngészőben Gyorsítótár ürítése és Cookiek (Sütik) törlése - akár naponta többször is, főleg, ha esetleg több farmon is játszol

    Itt találod Ableotory TL javaslatait, nézd meg, hátha Neked is segít, hogy jobb legyen a Játék élményed:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/javaslatok-a-lassú-akadozó-játék-ellen.24566/#post-1373268

    A telefonos kérdésedre már tegnap válaszoltam, ha Játékostársak ötleteire vagy kíváncsi az ügyben, akkor javaslom, hogy a kötetlen csevegő topikokat keresd fel például a Törzsasztal részlegen, a segítségkérő topikok nem alkalmasak erre. Megértésedet köszönöm!

    További jó játékot!
     
    Othep és Sali~*.* kedveli ezt.
  10. csipetke01

    csipetke01 Törekvő

    Köszönöm hogy utánanéztél. Azóta csináltam ccleaneres takarítást,(sajnos totál technikai antitálentum vagyok) azóta egy fokkal jobb a dolog. A klienstől idegenkedtem,de meg fogom próbálni azt is. Mégegyszer köszönöm a munkádat!
     
    macimami1958, Sali~*.* és Dolphin kedveli ezt.
  11. kricsu

    kricsu Fórum-zöldfülű

    Szia!

    Bocsi, hogy nem írtam, erre nem is gondoltam. Oh, az ötös feladatot adtam volna le? a 10-est akartam. Tanulság: előbb felébredni, aztán farmerkodni.

    Köszi szépen!

    kricsu
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 13.11.25
    macimami1958 kedveli ezt.
  12. nolina1965

    nolina1965 Fórum félistene

    Sziasztok, nagy segítséget szeretnék kérni:
    Az alapfarmon most arattam le a tegnep elvetett első 15 eventgazt.beizzítva minden földi jó, és eltűnt az egész! Csak 5 db van jelezve a veteményemk közt :(
    Mit csináltam???
    Köszi
    L
    Gazda: nolina1965 ID: 17974254
     
  13. Dolphin

    Dolphin Fórum elő legendája

    Szia,
    azt sajnos nem tudom megmondani, hogy mit csináltál, mert nem voltam ott.
    Sajnos arról sincs információnk a játék naplójában, hogy mi volt korábban a földjeidbe vetve, azaz, hogy mit arattál és mennyit.
    Amit látok, hogy a Főfarmon este nem arattál, csak a Szédült szántón, ott 2025-11-14 19:55:02-kor történt az aratás.
    Jelenleg 5 földben van a Főfarmon eventnövény elvetve, 2025-11-14 20:31:17-kor vetetted és 2025-11-14 21:10:16-kor fog beérni.
    Nem lehet, hogy aratás nélkül terepet rendeztél véletlenül (törölted földterületeket) a Főfarmon?
    Sajnos más ötletem nincs.
    Megértésedet köszönöm!
     
  14. HUNOK

    HUNOK Utánpótlás-írogató

    Hello mindenkinek!
    Sajnos nem tudok belépni a játékba
    Gazda: HUNOK ID: 30899691
    **** Személyes adatot ne írj ki nyilvánosan a fórumra! Az e-mail-cím is annak számít! Választ úgyis a fórumon kapsz csak. (Othep)
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 15.11.25
    Doggyra kedveli ezt.
  15. Dria28

    Dria28 Fórum-zöldfülű

    Sziasztok. A gombaerdő másnál is le van zárva?
     
  16. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Szia!
    A hosszú nyitva tartású telihold event 12-én 22:00 órakor véget ért!:)
     
    kigyo51, Swartsch, macimami1958 és 5 más kedveli ezt.
  17. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Jelzésed idején nem voltunk gépközelben, igy nem tudom, mi volt a helyzet.
    Az ebben a Közleményben leírt tesztet elvégezted, a böngésződet ellenőrizted, frissítetted?
    Van benne egy link is, amin keresztül megpróbálhatsz belépni.

    Belépési probléma esetén megpróbálkozhatsz az általában szokásos javasolt dolgokkal:

    Ha böngészővel játszol, válts böngészőt, vagy válts kliensre.
    Ha klienssel játszol, válts esetleg böngészőre.
    Egy router-pihentetést is javaslok: előbb a gépet, majd a routert kapcsold ki.
    Pár perc pihentetés után először a routert, majd a gépet kapcsold vissza.
    Ha wifivel játszol, akkor térj át kábelre legalább a játék idejére. Kábelen erősebb a jel. Zárj be minden felesleges ablakot.
    Végezz el egy süti- és gyorsítótár-törlést.

    Itt van hozzá Dolphin Kolléga segítsége, Sütik / Gyorsítótár törléséhez:
    https://board-hu.farmerama.com/thre...ések-és-válaszok.10981/page-5997#post-1459676
    Előzmények törléséhez:
    https://board-hu.farmerama.com/thre...ános-témák-részleg.19446/page-29#post-1469913
    vagy ha ismered, akkor használj CCleaner-t.

    Ha problémád továbbra is fennáll, jelentkezz újra, és írd meg azt is, próbálkoztál-e más belépési móddal, mint a megszokott, és milyen böngészővel játszol, vagy esetleg a klienssel?
     
  18. Wazuka

    Wazuka Utánpótlás-írogató

    Sziasztok, fejlesztgetem a mesterségeimet és utána olvastam melyik szinten érem el végre a répás-almás csatnit, de úgy olvastam az csak valami event vagy szezon vagy tudomisén min lehetett megszerezni a receptet. Akkor nekem esélyem sincsen már erre? Hogyan lehet azt megszerezni jelenleg?
    Köszönöm
     
  19. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Rendszeresen szokott lenni Gazdaraktár akció, amikor féláron kaphatók a receptek a Gazdaboltban, farmaranyért.
    Megkérheted a szomszédaidat is, küldjenek neked ajándékba (az Éléskamrából indítható az ajándékozás), vagy kérhetsz itt, az ajándékos topikban: Ajándékok felajánlása, kérése, cseréje
    Ha nincs recepted, vagy nem tartasz még itt (4. szint) a Lekvárdában, akkor se keseredj el.
    Sok esetben érdemesebb a csatni összetevőivel / hozzávalóival piacolni, és annak az árából csatnit venni, mint magunknak előállítani.
    Nézz körül a piacodon, mi éri meg jobban.
     
  20. Dria28

    Dria28 Fórum-zöldfülű

    Köszönöm
     
    Sali~*.* és Othep kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.