Visszajelzés A Nagy Sajtos Rejtély eventcsevegő

Discussion in 'Egyéb témák archívuma' started by |Tamás|, Jan 16, 2018.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája

    Kedves Játékostársak!
    Ezennel megnyílik a "A Nagy Sajtos Rejtély" csevegő

    [​IMG]

    Az event kezdete (várhatóan): 2018. január 17. (szerda) 14:00
    Az event vége (várhatóan): 2018. január 22. (hétfő) 14:00


    Az event részletes leírása az Eventismertetők között olvasható:
    Eventismertetők

    Az eventek teljesítéséhez taktikai segítséget itt olvashattok:
    Segítség az eventekhez

    Tartózkodjatok a csevegőben az ajándékok felajánlásától, illetve azok kérésétől!
    Erre külön topikok állnak rendelkezésre.
    Erre - lehetőség szerint - hívjátok fel "eltévedt" játékostársaitok figyelmét is!

    Hiányzik még néhány felröppenő?
    Ajándékok felajánlása, kérése, cseréje

    Kérdés, probléma esetén a segítségkérő topikokban kérhettek választ, tanácsot:
    Általános témák
    Technikai kérdések
    Kérdések és válaszok

    Akinek panasza van, a Panaszkönyv topik áll rendelkezésére:
    Panaszkönyv

    A topikra a fórum szabályzata vonatkozik.
    Az illem, az udvariasság alapszabályait itt is be kell tartani.
    Kérjük, hogy indulat, trágárság nélkül beszélgessetek és kerüljétek el a konfliktusokat!
    További tudnivalók a fórum használatáról:

    Házirend

    Copyright © 2010 - 2018 Magyar FARMERAMA csapat
    |Tamás|

    Megjegyzés: Az itt leírt adatok tájékoztató jellegűek. Az itt megjelenített információkat megpróbáljuk mindig a lehető legaktuálisabban tartani, ennek ellenére előfordulhat, hogy téves, esetleg nem aktuális adatok, értékek jelennek meg.
    A Bigpoint GmbH, a Farmerama játék üzemeltetője fenntartja magának a jogot a játékban szereplő elemek változtatására, akár előzetes bejelentés nélkül is.
     
  2. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Az event nem tartozik a bonyolultak közé, inkább csak figyelni kell, hogy jó útvonalat válasszunk, ha nem akarunk mindent kiváltani.
    2 féle felröppenő van, érdemes ezekre is odafigyelni.

    Matekháziból talán azt tudnánk, hogy mi a maximum, esetleg minimum esetén úgy lehetne kiszámolni, hogy csak a dekorok és felhősor, felesleges mezők kiváltása nélkül.
    Rátok bízom, annyit megígérek, hogy ide teszem ha valaki kiszámolja ;)
    kukori80 #109

    Az összes beadandó: 11500 növény, 3500 korom felreppenő, 1100 nagyító felreppenő. (A malom is benne van)


    Te számításod a módosításig volt helyes, korom mennyisége csökken. Elnézést, így megtudlak hagyni, hogy azért Te voltál az első ;)
    kovacsniki84 Írás: #23
     
    Last edited: Jan 16, 2018
  3. Kókusztej

    Kókusztej Törekvő

    Szia Tamás!
    A ki tette vajon kitehetőnél (Postahivatal, bal sarok lent) véletlenül el van írva a számozás. 13 helyett egy 20-as került oda!
    Az igazat megvallva kicsit vastagon fogott az állatok terén a készítők ceruzája o_O Hála az égnek a java részéből megvan az a mennyiség ami kell, de amikor megláttam kicsit szívemhez kaptam xD
     
  4. Evita-55

    Evita-55 Fórumfelvigyázó

    Remélem a számok látszódnak a játékban is, mert nagyon rossz mikor ide-oda kell kattintgatni a játék és az ismertető között:)
     
  5. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája

    Szia!

    Köszönöm a jelzést, a bal alsó sarokban lévő 20-as akkor 13 lesz. Most munkahelyen vagyok, innen nem tudom módosítani, este otthonról javítom.
     
  6. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája

    Szia!

    Sajnos játékban nincsen beszámozva.
     
  7. Zolecs

    Zolecs Fórummogul

    Huh, végigfutottam gyorsan a beadandóakat.. hát nagy mázlim, de mindenből van annyi amennyi kell. A növényeknél mindig törekedtem hogy legalább 3000, az állatoknál hogy min 100 legyen a pajtámban.

    A fejtörés most számomra hogy hogy készüljek elő felreppenők terén, mert még javában a nublon akkukat gyűjtögetem, és terveztem is. Hiába csak 24-et ad állandóan, de most kell az is..

    Ellenben a felhővel, mert most az semmit nem ér számomra. Csak bónuszok miatt nem izgat.. azokat amúgy sem figyelem, egyszerre aratom a sorokat.
    Bár a kitehetőket szeretem, azokat kiszedem, lesz még helyük. :)

    Ha jól nézem első utam a postába vezet, azon is belül az újraindítható titán tenyészetekhez, azt szeretném minél többször újraindítani, a többi majd alakul.
     
  8. Kókusztej

    Kókusztej Törekvő

    Kicsit számolgattam. Próbáltam a legrövidebb utat megkeresni. A postához való bejutáshoz kell, ha az 1-13-12-9 utat vesszük alapul: 150 napraforgó, 250 orchidea, 500 event gaz. A tejgyárba való bejutáshoz amennyiben a 2-3-4 utat vesszük alapul: 25 tyúk, 25 nyúl és 500 event gaz. A borsty gyárba való bejutáshoz: 800 saláta és 500 event gaz.
    Amennyiben valaki kéri az újraarathatót az további 40 juh és 200 gaz.
    A kitehetőhöz: 17-18-20-21 utat figyelembe véve: 600 répa, 1000 búza, 400 kukorica, 20 det. eszk.
    Ez összességében tehát:150 napraforgó, 250 orchidea, 1700 event gaz, 40 juh, 25 tyúk, 25 nyúl, 800 saláta, 600 répa, 1000 búza, 400 kukorica, 20 det.eszköz.
    A borsty gyáron belüli kitehetőhöz az 1-8-9 utat alapul véve kell: 40 tyúk, 40 nyúl és 20 detektív eszköz. Az újraarathatóhoz a 6-5 utat figyelembe véve: 40 kutya és 200 event gaz.
    A tejturmix bárban a kitehetőhöz az 1-2-4-9-10-12 utat figyelembe véve kell: 1000 zab, 1000 köles, 1000 komló, 25 tehén, 75 tehén és 20 det.eszköz. Az újraaratható (11-es mező alatt): 200 gaz
    A postahivatalban a 13-as kitehetőhöz az 1-4-11-12-13 utat nézve kell: 1000 ibolya, 1000 vadszeder, 1000 eper, 1000 dinnye 20 det. eszköz.
    A 20-as kitehetőhöz a 14-17-18-20 utat figyelembe véve kell: 1000 vadszeder, 1000 vörösáfonya, 1000 áfonya és 20 det eszköz. Onnan az újraaratható még 200 event gaz (a másikat nem számolom ki)
     
    Last edited: Jan 16, 2018
  9. taga1

    taga1 Fórum biztosa

    Végre egy jó kis event, jók a dekorok Tp értéke, Tp vadászoknak jó a felhő, aránylag nem kér sokat, öt területen termelhető a növény, szóval nekem régóta ez az az event ami tetszik. Megcsinálom végig, most biztos nem lesz min. teljesítés. A dekorok sorsát majd még megálmodom, hova is kerülnek.Sikeres teljesítést mindenkinek.
     
  10. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia Tamás!
    A Postahivatalban nem a 9 és a 19 az újraindítható? (A leírásban a 10 és a 19 szerepel.) A képen a 10-es az újraindítható valóban, de a táblázatban ez inkább a 9-re lenne igaz a többi tábla logikája alapján...
    És még egy kérdés: a 6 cikkelyes sajttömb azt jelenti, hogy legfeljebb 6-szor indítható újra a feladat?
     
    Last edited: Jan 16, 2018
  11. Evita-55

    Evita-55 Fórumfelvigyázó

    Köszönöm, ez nagyon rossz hír nekem:)
     
    Ananke likes this.
  12. lukimi

    lukimi Fórum elő legendája

    Szia.
    A felhő nem nulla, hanem mínuszos! A rávaló kitehetőket direkt úgy csinálták, hogy gyönyörű Tp-ket adtak neki, de még véletlenül se jusson eszedbe a felhőkről lehagyni és kitenni területekre, direkt 14 órásra csinálták ezzel a rengeteg 12 óránként arató játékosnak semmit sem ér!!:sleepy:
     
  13. Kókusztej

    Kókusztej Törekvő

    Szerintem jó a leírás. Mindegyik helyen a nagy tömböket lehet többször leszedni
     
    meszimarsi, taga1 and Angela1971 like this.
  14. -vadocka70-

    -vadocka70- Fórum parancsnoka

    igazad van , a felhő sem nagyon jó , gyakorlatilag alig használnám ki , a napi aratásba belefér , de biztosan nem fogom nézni , hogy most éppen mire is hat vagy olyat ültettem- e .
    de ha egyszer event , hát meg kell csinálni :))
    Lassan üres lesz mindenkinél a pajta , túl vastag ceruzát vásároltak a játékmestereknek :))

    Mindenkinek rengeteg felröpit és türelmes játékot :)))
     
  15. aranyoska86

    aranyoska86 Járnitanuló

    Bocsáss meg, de az első mezőn van egy kitehető dekor. aAhhoz szükség van a 17-18-20-21-es mezőkhöz. 600 répa, 100 búza, 400 kukorica, 20 dekoratív eszköz.
     
    barbi021951 likes this.
  16. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Az igaz, de mindenhol az eventnövény segítségével kerülhető ki a várakozás. Az ábrán a 10-es mezőn van a sajttömb, de a leírásban a 9-es mező az eventnövényes. És nehezen tudom elképzelni, hogy 1000 rozmaringért 5 titokólat kapsz annyiszor, ahányszor csak akarod...
     
  17. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája

    party pörgetés nyeremény és a szupertrágya nyeremény aratható többször. 9-10 képi számozása fel van cserélve... Köszönöm. Szintén délután/este javítom.

    event ideje alatt aratható. a 6 cikkely az érési ciklusra utal, minél közelebb van az arathatósága, úgy fog nőni a sajt.
     
  18. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Sziasztok,

    Event nem maradhat ki, ezért ezt is végigviszem, de a felhősor nem hoz lázba :wuerg:
    viszont fogyatkozik a kacsa kata trágyám, így most ~1000 db-ot szeretnék kivenni, ehhez "csak" ~40.000 event növény szükséges :)
    Szupertápnál hasonlóak az arányok, ha esetleg valakinek arra van szüksége ;)

    Jó játékot!
     
  19. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Köszönöm a válaszod.
     
  20. Kókusztej

    Kókusztej Törekvő

    Teljes mértékben elkerülte a figyelmemet az a sarok o_O Köszönöm szépen, hogy szóltál! Javítom az eredeti posztban is!
     
    meszimarsi and -ágianyu33- like this.
Thread Status:
Not open for further replies.