Üvegházzal, növénynemesítéssel kapcsolatos kérdések

Kategória: 'Általános témák', témanyitó: Swallow, témanyitás ideje: 20.4.21.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Swallow

Swallow S-Moderator Team Farmerama HU

Üdv' Gazda!

Ez a topic ahová betértél, játékkal kapcsolatos kérdéseidnek fenntartott hely, tehát úgynevezett
    "Help" topic Üvegházzal, növénynemesítéssel kapcsolatos kérdések témában.
    Ennek megfelelően arra kérünk, itt csak kérdésedet tedd fel.

Mielőtt kérdésedet lejegyzed, érdemes benézned az Enciklopédiába, ahol ABC sorrendben találsz ismertetőket a játékban fellelhető összes dologról, és lehet, hogy már ott választ kapsz felmerülő kérdésedre:
    A növénynemesítés ismertetőjét az alábbi linkre kattintva éritek el:

Minden más jellegű hozzászólás, tehát ami nem kérdés, OFF-nak minősül, és törlésre kerül. Gondolok itt elsősorban a következőkre:

- tapasztalat megosztása bármivel kapcsolatban
    - vélemény valamiről
    - ötlet valamivel kapcsolatban
    - szomszéd keresés
    - trágár beszéd
    - másik játékos sértegetése​

Ha kérdésetek, problémátok van, mindig adjátok meg a farm neveteket és az User ID számotokat a segítségkérő postotokban, ezzel nagyban megkönnyítitek a munkánkat, elkerüljük a félreértéseket (nem ezen a farmomon van a probléma, hanem a másikon, stb.) és gyorsabban tudunk nektek segíteni.

A fórumra vonatkozó előírásokat az alábbiakban találod meg:
    Érdemes ezeket átolvasni, mert a szabályok nem ismerete nem mentesít azok be nem tartása alól.

Együttműködésedet köszönjük!

Eredményes fórumozást kíván

a Farmerama csapata

Kuzdern, Boszika2010 és Bathilda kedveli ezt.
  2. Rizstej

Rizstej Fórumszaki

Sziasztok!
    Úgy emlékszem korábban láttam valahol olyan táblázatot, hogy egyes növények nemesítésekor - amennyiben nem kapunk bónuszt - milyen egyéb kompenzációs jutalmat kapunk. Nem arra gondolok, ami az enciklopédiában a növénynemesítős résznél fel van sorolva, hogy csp, tp, csillag, stb, hanem olyanra emlékszem, hogy konkrétan az adott növényeknél milyen jellemző ajik jöhetnek. Pl. valamelyik nagyon rövid növény, talán épp a zsázsa, egész gyakran ad zöld cseppet.
    Valaki tud ebben segíteni, hol található ez a táblázát (ha valóban létezik), vagy leírás, felsorolás, vagy hasonló?
    R

Kuzdern és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  3. -gyöngy-581

-gyöngy-581 Fórum elő legendája

Szia!
    Kérlek nézz itt körül:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/növénynemesítési-tapasztalatok.12057/#post-1213584
    Tomának köszönhetően nagyon jól használható táblázatunk létezik.

4. Rizstej

Rizstej Fórumszaki

5. -gyöngy-581

-gyöngy-581 Fórum elő legendája

Sajnálom de én csak ezt a táblázatot ismerem a nemesítéseknél, de érdemes a topikban olvasnod, hátha te megtalálod.

HéricsBáró kedveli ezt.
  6. Othep

Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

Szia.

Olyan táblázatra nem emlékszem, hogy lenne, amí felsorolja, mit ad a nemesítés, ha nem bónuszt.
    Olyan táblázat létezik, amely az egyes növényekhez kapcsolóan a nemesítési szerszám-bónuszokat sorolja fel.

7. Rizstej

Rizstej Fórumszaki

Köszi mindkettőtöknek. Lehet (valószínű), hogy tényleg csak én emlékszem rosszul. Vagy csak beszélgetés volt róla, hogy tapasztalat szerint ki mit kapott jellemzően. Ma mindenesetre nem találtam még a beszélgetésekben sem. Majd amikor nem keresem... 8)
    R

-gyöngy-581 és Othep kedveli ezt.
  8. v.edit1

v.edit1 Fórumlakó

Sziasztok! Benéztem az üvegházba, hátha betehetnék még valamit az amarántból, amitől gyorsabban érik. Nézem, mi van már bent, és megállt a szívem egy pillanatra. Balról a második nemesítés, aminek koránérő termés a neve, az információs ablakban azt írja, hogy 4,5 %-kal csökken az érésidő. Gyorsan kitöröltem, még farmaranyat is költöttem rá, nehogy már lassan érje be a növény. Ültetés után viszont rájöttem, hogy lassabb az érés 1 órával. Szóval most kétszer is megjártam. Szólni szerettem volna, hogy ez rossz információ, légyszi javítsátok ki. Köszönöm, szép estét mindenkinek!

9. Havasi_Gyopár

Havasi_Gyopár Fórum elő legendája

Szia!
    Hogy érted azt, hogy 1 órával tovább érik be? Mihez képest?
    Ha megszerezted a fenti rúnát, amely által 4,5%-kal csökken az érésidő, akkor nem érhet 1 órával tovább.
    Valami félre értelmezhettél, és nekünk nincs mit javítani a rúnasor tulajdonságain. Nem is tudunk belenyúlni, az központi anyag.
    Kérlek írd le, hogy milyeneket szereztél meg eddig? Raktál érésidőre ható alkimista termékeket a bónuszrekeszbe (csodatinktúra, boldogságszérum)?
    Amennyiben nincs meg a szupertrágya imádat rúnád, akkor az időre hatók az amarántnál a képen is látható, első kettő rúna, a víz imádat mely által 12%-kal nő a víz hatékonysága, és a második, a 4,5% érésidő csökkentő rúna hathat rá érésidő csökkentésként.
    upload_2021-11-23_22-40-34.png A kép nem nálad készült!
    Csak a koránérő termés rúna birtokában (feltételezve a tölgyes rúna meglétét) az alap érésidő a 30 óra helyett 28:39; vízzel és sima trágyával 20:28 kerekítve.
    Amennyiben megvan a víz imádat rúna is, akkor vízzel és trágyával 20:00 az érésidő.
    Ha a fenti két alkimista terméket is aktiválod a bónuszrekeszben, akkor víz imádat nélkül, csak a koránérő termés rúnával 18:34 az érésidő vízzel trágyával. Víz imádattal 18:00.
    Ajánlom figyelmedbe az általam is nagyra becsült játékostársunk -BombadilToma- érésidő táblázatát, amit az aláírásából letölthetsz.

Ha ellenőrzést kérsz a farmodra, akkor farmnév és ID szám megadása szükséges.

-BombadilToma- és Kuzdern kedveli ezt.
  10. v.edit1

v.edit1 Fórumlakó

Szia Havasi Gyopár! Rájöttem, hogy hol hibáztam, nagyon szépen köszönöm a segítségedet! :p

Havasi_Gyopár kedveli ezt.
  11. elsolking

elsolking Fórummogul

Sziasztok!
    Tudna nekem valaki segítenii? (Toma tábláját továbbra sem tudom letölteni.)
    Ezek hogy adódnak össze?
    Krókusz. Van a virágos felhőm 10 %.
    Érésidő: 4,5 % (A 20 % még nincs)
    Víz: 12 %
    Sztr: 9 % (A 25 %-ot az istennek se adja)
    A két aranyrekesz sztr, esetleg ha nagyon kell a két ezüst virágos.
    Ez mennyire jönne ki? Érdemes már lecserélnem, vagy hagyjam a félórás komfort rózsámat?
    Köszi előre is.
    elsolking

12. |Tamás|

|Tamás| Board Administrator Team Farmerama HU

Szia!

Nullapercezni szeretnél krókusszal, akkor itt minden le van írva, hogy mi kell hozzá
    https://board-hu.farmerama.com/threads/event-segédlet-avagy-mit-hogyan.15707/

13. elsolking

elsolking Fórummogul

14. -BombadilToma-

-BombadilToma- Fórum elő legendája

Szia!
    Normál talajon 2:02 - 2:18 attól függően, használod-e az alkimista termékeket.

elsolking kedveli ezt.
  15. Rizstej

Rizstej Fórumszaki

Sziasztok!
    Ha mind a hat rekeszem foglalt a "Nemesített növények" fülön, és az üvegházban fut a nemesítés - és türelmetlen vagyok kivárni a végét :p - hol tudom megnézni, hogy adott növényem, mondjuk a rózsa, milyen bónuszai vannak már kinemesítve?
    Vagy kénytelen leszek türelmes lenni, és csak akkor tudom megnézni, ha ki/be pakolom az üvegházat?

16. smoldering

smoldering Forum Moderator Team Farmerama HU

Szia!
    Egyszerűen belépsz az Üvegházba és letekersz a Növény kiválsztása-ra, ekkor feljönnek a növények, szépen ,egymás után és addig tekersz lefelé/esetleg felfelé/, míg meg nem találod a keresett növényt!

Ezután pontosan láthatod, mely növények, mely kinemesített tulajdonsággal rendelkeznek.
    Itt mindent megtalálsz, ami a Növénynemesítéssel kapcsolatos:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/növénynemesítés-és-az-üvegházak.6862/

upload_2022-3-30_21-38-48.png

17. Rizstej

Rizstej Fórumszaki

Szia
    Igen, de ezt akkor látom csak, ha nem fut éppen egy nemesítés. A kérdésem arra irányult, hogy ha fut a nemesítés, és éppen nem tudnék növényt kiválasztani, és nem szeretnék várni 6-12... órát, hogy megtudjam. Pl. most indítottam az adott nemesítés 3. részét, nem is szeretném megszakítani. Ilyenkor nem opció az általad leírt, hiszen nincs lehetőségem növény kiválasztására.
    A növénynemesítésről szóló részt még a kérdésem előtt elolvastam, nem találtam erre vonatkozó információt.
    Köszönöm

18. Csocsoovb

Csocsoovb Fórum elő legendája

Szia!

Két lehetőséged van, igaz egyik sem teljesen ingyenes.
    - farmaranyért idő előtt befejezed a nemesítést
    - az üvegházban a nemesített növényeknél az egyik bónuszt törlöd, majd farmaranyért átugrod a várakozási időt

Létezik egy harmadik megoldás - igaz, ez nem utólagos: mielőtt elindított a nemesítést, előtte ránézel arra a növényre, amire kíváncsi vagy.

19. Rizstej

Rizstej Fórumszaki

Köszönöm. Írtam, hogy nem szeretném megszakítani a folyamatot (egyiket sem). Tehát nincs rá más megoldás, mint a türelem. Már csak 11 órát kell várnom. ;)

20. Csocsoovb

Csocsoovb Fórum elő legendája

Szia!

Már bocsi, de egy folyamat farmaranyért történő gyors befejezése nem megszakítás!
    Az bizony befejezés. Gyors és hatékony.
    Egyébként 11 órát tuti nem várnék, ha valamire valóban komolyan kíváncsi lennék. Kis szupertrágyáért cserébe felezném az időt. :)