Üvegházzal, növénynemesítéssel kapcsolatos kérdések

Kategória: 'Általános témák', témanyitó: Swallow, témanyitás ideje: 20.4.21.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Swallow

    Swallow Board Administrator Team Farmerama HU

    Üdv' Gazda!

    Ez a topic ahová betértél, játékkal kapcsolatos kérdéseidnek fenntartott hely, tehát úgynevezett
    "Help" topic Üvegházzal, növénynemesítéssel kapcsolatos kérdések témában.
    Ennek megfelelően arra kérünk, itt csak kérdésedet tedd fel.

    Mielőtt kérdésedet lejegyzed, érdemes benézned az Enciklopédiába, ahol ABC sorrendben találsz ismertetőket a játékban fellelhető összes dologról, és lehet, hogy már ott választ kapsz felmerülő kérdésedre:
    A növénynemesítés ismertetőjét az alábbi linkre kattintva éritek el:
    Minden más jellegű hozzászólás, tehát ami nem kérdés, OFF-nak minősül, és törlésre kerül. Gondolok itt elsősorban a következőkre:

    - tapasztalat megosztása bármivel kapcsolatban
    - vélemény valamiről
    - ötlet valamivel kapcsolatban
    - szomszéd keresés
    - trágár beszéd
    - másik játékos sértegetése​

    Ha kérdésetek, problémátok van, mindig adjátok meg a farm neveteket és az User ID számotokat a segítségkérő postotokban, ezzel nagyban megkönnyítitek a munkánkat, elkerüljük a félreértéseket (nem ezen a farmomon van a probléma, hanem a másikon, stb.) és gyorsabban tudunk nektek segíteni.

    A fórumra vonatkozó előírásokat az alábbiakban találod meg:
    Érdemes ezeket átolvasni, mert a szabályok nem ismerete nem mentesít azok be nem tartása alól.


    Együttműködésedet köszönjük!

    Eredményes fórumozást kíván

    a Farmerama csapata
     
  2. ibolyám

    ibolyám Junior szaki

    Valami nagy butaságot követtem el a krókusz működő nulla percező volt,nemesítettem az amaránt.Most egyik sem használható,nem tudok nulla percezni.Kérlek segítsetek!! köszönöm!
    Gazda: ibolyám ID: 11339369
     
  3. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Szia!
    Kérlek lépj be a Tanyaházba, ott a üvegházra katt, majd a Nemesített növények- nél nézd meg, hogy melyik növények vannak kiválasztva, milyen bónuszokkal. Azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy kell még a karácsonyi süti és a fehér ártatlanság lefogyasztása is.
    Bővebben itt #6
     
    Kuzdern, Sali~*.*.* és Enike** kedveli ezt.
  4. Enike**

    Enike** Board Administrator Team Farmerama HU


    Szia!


    Ellenőriztem a nemesített növényeidet, milyen bónuszokat használsz jelenleg.

    upload_2023-6-20_18-15-9.png


    Sajnos a szupertrágya-imádat nincs köztük kiválasztva, ezért nem tudsz nullapercezni.

    upload_2023-6-20_18-16-25.png
     
  5. ibolyám

    ibolyám Junior szaki

    A mai napom csak így telt,tele hibákkal,Köszönöm remélem megoldódott és most már tudok majd nullapercezni! Köszönöm szépen a segítséget!!!
     
    smoldering és Enike** kedveli ezt.
  6. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Egy régi, a Unity-s átállás óta létező hibáról van szó, amelyet többször is jeleztünk már. A farmon ténykedve sokszor előfordul, hogy belépve az üvegházba üres ablak fogad. Ilyenkor nincs mit tenni, csak az F5 segít. Utána rendben van - egy ideig. Jellemzően egy kis idő elteltével visszalépve újra üres ablak fogad.
    Az is lehetséges, hogy bár a nemesítés ablaka látszólag rendben van, de nem történik semmi a zöld gombra kattintva. Újraindítás után látszik, hogy a következő fázisba lépett, de nem tudom, mit adott nyereményként. Megfigyelésem szerint ez a jelenség együtt jár azzal, hogy nem az üvegház, hanem a rekeszek ablaka üres.
    Egy szuper akciós nap alkalmával hiába kerülne a nemesítés kevesebb szupertrágyába vagy FA-ba, idegőrlő a nemesítés, mert mondjuk negyedóra elteltével visszalépve az üvegházba, 10 esetből 9-szer biztosan üres ablak fogad - így kötelező az újraindítás.
    Nem segít semmi, sem sütitörlés (nálam a böngésző törli a sütiket kilépéskor), sem várakozás. Tudják odafent, hogy hibás, de a filozófiájuk szerint, amit egy frissítés megold, az nem hiba. Nem a fenét...
     
  7. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia,
    köszönöm visszajelzésed, számomra nem volt ismert ez a régebb óta fennálló hibajelenség (én nem is találkoztam még a játék során vele, igaz, nem is űzöm nagyban a nemesítést).
    Megértem, hogy bosszantó a probléma, de mi Modik nem tudunk mást tenni, mint a Játékosok által jelzett hibákat jelezzük a Központ felé. Hogy ezekből melyikkel, mikor foglalkoznak, sajnos nincsen ráhatásunk.
    Megértésedet köszönöm!
     
  8. pittikepoter

    pittikepoter Járnitanuló

    Viszont hozzáfűzném - tapasztalatom szerint ha a nemesítés befejeztével frissítünk, a rendszer úgy értékeli, hogy nem fogadtuk el a "felajánlott" bónuszt s csak iszonyat hosszú idő után kerül újra elő...
    Jártam úgy, hogy elvileg kijött egy bónusz, de lefagyott a játék, mikor megpróbáltam rákattintani. Frissítés után az üres üvegház fogadott, az érintett ( esetleg vágyott ) bónusz meg sehol.
     
    Kuzdern és -BombadilToma- kedveli ezt.
  9. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Tapasztalatom szerint ha bónuszt kapsz, azt megadja akkor is, ha lefagy a végeredmény kattintásakor. Ha viszont nem, akkor nem tudod mit kaptál. Valószínűsíthetően azt is odaadja, de nekem növényből és az egyéb apróságokból (TP, CSP, stb) nincs pontos nyilvántartásom, így azt ellenőrizni nem tudtam.
    Mindenesetre egy jó ideje minden esetben megnézem, hogy mindkét ablak rendben van-e, és csak akkor kattintok a zöld gombra. Így még nem fordult elő lefagyás. Ha a rekeszes ablak üres, muszáj frissíteni.
     
    Kuzdern, Sali~*.* és GA-BI-O-Farm kedveli ezt.
  10. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Szia,
    ha ilyen esetet tapasztalsz, hozz Farm nevet és Farm ID-t, s kérj ellenőrzést. Ha meg tudod adni a növényt és be tudod határolni a dátumot, akkor akár még most is, utólag.
    Megértésedet köszönöm!
     
    Sali~*.* és aida2330 kedveli ezt.
  11. pittikepoter

    pittikepoter Járnitanuló

    Hidd el, én sem tudom nyilvántartani, miből mennyim van. Próbáltam, de annyi mindent kellene "könyvelni", hogy esélytelen. Pl. egyik fiókomban narancs szamár 441 db, narancs struccból 237 db van. Másik profilomon narancs struccból 234 db, narancs szamár 470 db gyűlt össze az évek során. És ez csak két tétel, ami szinte naponta változhat.
    De térjünk vissza az alap témához.
    Ilyen hiba akkor történik, mikor a nemesítésnek vége, kijön az eredmény ( látom az ablakban, pl. a lennél a "vízimádat" ) de mielőtt az ablak alján ráklikkelnék, hogy elfogadom, lefagy. Frissítek - vagy ki-belépek, mert muszáj, anélkül nem jutok tovább - és nincs meg a bónusz.
    Ismerősöm jelentette ( évekkel ezelőtt ) az egyik, vele történt ilyen esetet - az volt a válasz, hogy majd kivizsgálják a hibát, de mivel nem volt róla felvétel ( hiszen ha befejezem a nemesítést, nem abból indulok ki, hogy "hátha hiba történik" , így nem készítek minden fázisról képet ) , azóta sem történt semmi. Nem is nemesít "mert minek".
     
    senki81 és -BombadilToma- kedveli ezt.
  12. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Egyszer velem is előfordult. De nem ez a jellemző - és azt annak tükrében tudom mondani, hogy minden egyes növény minden egyes érésidőre ható bónuszát (és az érdekesebb felröppenős bónuszokat is) kinemesítettem.
    A kiindulásban Libuskafarm által jelzett hiba, amely szerint az esetek többségében vagy az üvegház ablaka üres, vagy a rekeszek ablaka üres, vagy mindkettő, nagyon gyakori nemesítéskor, és időnként előfordul akkor is, amikor csak egy bónuszt akarok a rekeszbe tenni. Ennek a leírását adtam meg Dolphin számára, mert nem értette, miről írt a gazdatárs. Te már egy másik, bár szintén az üvegházhoz kapcsolódó hibajelenséget írtál le, de a számomra nem volt egyértelmű, hogy kissé eltértél az eredeti témától.
     
    Sali~*.*, -ágianyu33- és GA-BI-O-Farm kedveli ezt.
  13. PaySkin

    PaySkin Fórumprofi

    Sziasztok!

    Gyűjtögettem a krókuszt, most nekiálltam nemesíteni, de a három nemesítésből (vagyis 9 alkalommal) nem kaptam semmit, csak adott vissza 180!!! növényt, vagy CSP-t! Kérlek segítsetek abban, hogy valóban ennyire nem adja a bónuszt, mert akkor abbahagyom, vagy csak nem volt szerencsém? Amúgy is ez a 180 krókusz... 2400 kell a kezdéshez és visszaad 180-at vagy 3×180-at! Inkább adna mást!
     
    Kuzdern és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  14. Ninett79

    Ninett79 Fórum elő legendája

    Szia!
    Igen, ez normális. Sajnos hónapokba telhet mire teljessé tudod tenni,hogy 0 percezni tudj a krókusszal. Én is hónapokig szenvedtem,mire minden meglett hozzá. Türelem. :)
     
    stb_farmer, Luminary, Swartsch és 4 más kedveli ezt.
  15. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Ne nézd, mit ad vissza... Csak a bónusz számít, más nem. Nálam átlagosan 26 indított üvegház kellett ahhoz, hogy egy növény minden - számomra fontos - nemesítésbónusza meglegyen. A krókuszt 44 körrel sikerült kivégezni, és 42 ezer növényembe került (jó, visszaadott 7000-et, így csak 35 ezer fogyott...).
    Ninett nagyon jól írja: türelem kell hozzá, de előbb-utóbb megadja magát. Amikor már csak 1-2-3 bónusz hiányzik, csak nagy üvegházat indíts.
     
    stb_farmer, Sali~*.*, aida2330 és 6 más kedveli ezt.
  16. Kuzdern

    Kuzdern Mindentudó orákulum

    Szia!
    Én csakis nagy cserepeket szoktam berakni, és sajnos nem mindig jön vissza bónusz...én szerencsés voltam a krókusszal mert nem az utolsónak adta be a nulla perchez a bónuszokat ;)
    [​IMG]
    Nekem 35.000 ezer növény kellet ehhez...igaz én mindig gyorsítottam, és nagyon hamar meglett xDsok sikert, nem feladni..
     
    PaySkin, Swartsch, Ninett79 és még 1 ember kedveli ezt.
  17. PaySkin

    PaySkin Fórumprofi

    Sziasztok!

    Mindhármatoknak köszönöm a tanácsokat, hát boldogabb nem lettem, de nem adom fel, folytatom.
    Sajnos ennyi növényt nem gyűjtöttem be, de termelek hozzá majd, egyszer meglesz :)
     
    Luminary és -BombadilToma- kedveli ezt.
  18. pittikepoter

    pittikepoter Járnitanuló

    Szervusz!
    Talán eretnekségnek tűnik, de megosztom a saját taktikám...
    Sosem ( jó, kezdőként egy-kétszer próbaképpen mégis ) indítok-indítottam nagy üvegházat.
    Nem is nemesítettem ki minden növényre minden bónuszt, de a számomra fontos hosszúérésű növények általam lényegesnek ítélt tulajdonságai megvannak.
    Úgy vélem, a kis üvegháznak is megvannak az előnyei.
    Például MINDEGYIK nemesítési fázis után kapsz vissza valamit, így lényegesen kevesebb növényre lehet ( esetleg ) szükség. Nem utolsó szempont az sem, hogy ha nagy üvegházat indítasz, és az "első körben" kijön egy bónusz, a többi fázishoz beadott növényt nem kapod vissza. Annyi növénnyel még három kis üvegházat tudnál indítani, s valamennyit még pluszban vissza is kaphatsz...
    Ugyan nálam nagyobbak a háromszintes, nagy üvegházat preferálják, saját tapasztalatom ( két aktív, magas szintű ) farm "művelése" alapján, hogy a kis üvegház használata is hatékony...
    Viszont azt ki kell emelnem, bármilyen bónuszt is ad a játék, MINDENKÉPPEN fogadd el!
     
    Luminary, PaySkin, -BombadilToma- és 4 más kedveli ezt.
  19. taki1973

    taki1973 Járnitanuló

    Sziasztok. A 0 perces termesztéshez melyik bónusznak kell meglenni a nemesítéskor? És mi kell még hozzá, esetleg nem minden növénnyel lehet? Köszönöm a válaszokat
     
    Utoljára szerkesztett: 8.3.24
  20. aida2330

    aida2330 Fórumgróf

    Szia!
    Minden event kezdőlapján megtalálhatod az event segédletet, hogyan eventezzünk. Azon belül olvashatsz a nullapercezésről növényekkel és egy másik link már az állatos nullapercezéshez irányít.
    Itt mindent megtalálsz:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/event-segédlet-avagy-mit-hogyan.15707/#post-877441
    Sok-sok türelem és növény kell hozzá, de megéri foglalkozni vele. Van olyan növény pl. a krókusz, amihez nem kell felhősor támogatás, ha a megfelelő bónuszok ki vannak váltva és aktiválva.
    Sikereses nemesítést és sok szerencsét:)
     
    smoldering, Swartsch, Kuzdern és 2 más kedveli ezt.