Üvegházzal, növénynemesítéssel kapcsolatos kérdések

Kategória: 'Általános témák', témanyitó: Swallow, témanyitás ideje: 20.4.21.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. zagimichna

    zagimichna Fórum ismerője

    Sziasztok! Állandó barkácscucc hiányban szenvedek, konkrétan kb. 40.000 téglára lenne szükségem jelenleg múzeumok továbbfejlesztéséhez. Gondoltam, nemesítek valami olyan növényt ami megnöveli aratáskor a tégla felröppenési esélyét. Kérdésem az, hogy rövid (pl. uborka) vagy hosszú érésű növény (pl. juta) fog egységnyi idő alatt több téglát produkálni? Mi a tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?

    p.s. ha netán valakinek segítség lenne, ezeknél a növényeknél van téglás nemesítési opció:
    lóhere
    bazsarozsa
    malátagabona
    menta
    fodros kel
    juta
    uborka
    szójabab
    édeskomeny
    hajdina
     
    Kuzdern kedveli ezt.
  2. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Mivel a felröpi esélye az érésidővel arányos, és minden növénynél azonos a nemesítés bónusza, szerintem teljesen mindegy. A kényelem okán én biztosan hosszú érésű növényekkel próbálkoznék (egyszerűbb egy kör lóherét termelni, mint 10 kör uborkát). A hosszabb érésű növény egy alkalommal több téglát fog adni, így ha szupertrágyázod, egy szupertrágyára több tégla jut, mint a rövidnél.
    Ha szupertrágyát is akarsz ehhez használni, akkor a hajdinát választanám, mert azzal lehet nullázni. Ha nincs is szupertrágyás felhőd, a szezon eventekben időnként lehet olyan szuvenír dekort nyerni, amivel egy hétig lehet nullázni. A hajdina jó lehet a TOP-ba vagy a piacra, a tégla meg a raktárházakba.
    Szupertrágya nélküli "téglázásra" azt a növényt válaszd, amelyiket a legjobban tudod rövidíteni; azzal lehetsz a leghatékonyabb. A lóhere nagyon hatékonyan rövidíthető nemesítésbónuszokkal, így kiváló eventes felröpi gyűjtésére is. Ezért szupertrágya nélkül ezt választanám.
    Azt érdemes még megfogadni, hogy másik fajta felröpire ható bónuszt ne használj a téglás mellé (pl. a hajdinánál van gépalkatrészre és fakalapácsra ható bónusz is).
     
  3. bence171199

    bence171199 Fórum-zöldfülű

    Sziasztok !
    Egy olyan kérdésem lenne, hogy nullpercezéshez, miért csak 3 növényt lehet használni (bármiféle felhő nélkül). Megnéztem, hogy mikre van szükség ahhoz, hogy működjön a dolog és azt is, hogy én mivel rendelkezem hozzá. Sajnos nincs egy darab felhőm se, vszont bölcs tölgy féle sz.trágya rúnát már aktiváltam, használtam kar.sütit is, valamint fehér ártatlanságot, és Krókusznál megvan mind a két sz.trágya hatékonyság növelő is (aktívak, működik is remekül azzal a nullperc :)) Bárhogy matekozom a rúna féle 60% + a f.ártatlanság adta 10% és a kar.süti 5%- a az 75%-os sz.trágya hatékonyságot jelent ?! (vagy nem így kell össze adni ezeket a hatékonyság növelőket ?! :D) Ezek után azon agyaltam, hogy teszem azt, a hajdina palántának (meg még egy rakás növénynek) van 25%-os sz.trágya imádat nemesítése, amivel összejön az összesen 100%-os hatékonyság, mégsincsenek felsorolva ezek a növények úgy mint "felhő nélkül nullpercezhető" növények. Hogy lehetséges ez ?
     
  4. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Nem lehet összeadni a különféle bónuszokat; illetve nem mindig. A nemesítésbónusz mindig egy szorzással érvényesül. Nézzük a hajdinát például. A szupertrágya hatékonysága 50% alap + 10% rúna + 10% fehér ártatlanság + 5% karácsonyi süti, ami összesen 75%. A nemesítésbónusz viszont szorzással veendő figyelembe: 75% x 1,25 = 93,75%. A nullázáshoz 100% kellene, amit a felhővel lehet elérni. Ekkor a kiinduló hatékonyság 80% lesz, amit 1,25-dal megszorozva pont kijön a 100%.
    A krókusznál azért működik, mert a kiinduló 75%-ot megszorozzuk 1,25-dal és 1,09-dal is: 75% x 1,25 x 1,09 =102,19%.

    (Ha valamit 25%-kal növelünk, akkor az azt jelenti, hogy megszorozzuk 1,25-dal. De ha százalékértékről van szó, akkor már egy kicsit bajban vagyunk. Ha a szupertrágya 50%-os hatékonyságát 10%-kal növeljük, azt érthetnénk úgy is, hogy 50%+10%=60%. Ezt a kétféle értelmezést a matematika a százalékpont fogalmával egyértelműsíti. 25 százalékkal növelni azt jelenti, hogy megszorozzuk 1,25-dal, míg 25 százalékponttal növelni azt jelenti, hogy hozzáadunk 25%-ot. A játékban ezt nem különböztetik meg, de szerepel mindkétféle értelmezés; ez okozza a zavarokat. Helyesen a megfogalmazások a következők lennének:
    A szupertrágya hatékonysága 50%.
    A rúna 10 százalékponttal növeli a szupertrágya hatékonyságát.
    A termékek 10, illetve 5 százalékponttal növelik a szupertrágya hatékonyságát.
    A felhők 5-5 százalékponttal növelik a szupertrágya hatékonyságát.
    A fentieket tehát összeadjuk.
    A nemesítés 25 százalékkal növeli a szupertrágya hatékonyságát. Ezzel már szorozni kell.)
     
    Utoljára szerkesztett: 18.3.24
    Othep, aida2330, -ágianyu33- és 2 más kedveli ezt.
  5. bence171199

    bence171199 Fórum-zöldfülű

    Azta ! Nagyon szépen köszönöm a pontos és érthető magyarázatot, így most már világos. Valóban engem is ez vezetett meg, hogy mikor, hol történik összeadás illetve szorzás. További szép estét és kellemes játékot kívánok :D
     
  6. avonbanya

    avonbanya Járnitanuló

    Sziasztok szeretném megkérdezni minek a nemesítése vagy termelése adja a legtöbb faanyagot ?Köszönöm a választ.
     
  7. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Nincs olyan növény, amelynek a nemesítése jobb lenne a többinél. Mindenhol, ahol a fa barkácscuccra hat a nemesítésbónusz, egyforma a bónusz mértéke.
    Fentebb írtam a tégla kapcsán, az ott leírtak itt is érvényesek.
    A vadrózsának van fára ható bónusza, és lehet vele nullpercezni. A tárnics és a havasi őszirózsa hosszú érésű növény, és leszorítható az idejük annyira, hogy napi kétszer arathatók.
    Olyan növényt keress, amelyre amúgy is szükséged van a gazdaköri feladatokhoz, és az érésideje passzol a napirendedhez. Itt találsz egy listát az összes barkácscuccos nemesítésbónuszról: https://board-hu.farmerama.com/threads/növénynemesítési-tapasztalatok.12057/#post-1213584
     
    Kuzdern, Swartsch, avonbanya és még 1 ember kedveli ezt.