Visszajelzés A nagy lakoma - 2022. május - csevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: ChocoBounty, témanyitás ideje: 25.5.22.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. ChocoBounty

    ChocoBounty Fórum félistene


    Kedves Játékosok!


    A "Karácsonyi bankett" event mechanikája érkezik második felvonásban!
    Az event időtartama alatt a Teliholdas terület megnyitja kapuit!

    [​IMG]

    Az event kezdete várhatóan: 2022. május 26. (csütörtök) 14:00 óra
    Az event vége várhatóan: 2022. június 1. (szerda) 14:00 óra


    Event jellege: növénytermesztős, felröppenős, malomban keverős
    Eventnövények: Zöld csiliszósz, Sárga csiliszósz, Lila csiliszósz
    Az event felröppenője: Pohár tej
    Malomtermékek: Zöld csiliszósz (1 db), Zöld csiliszósz (10 db), Sárga csiliszósz (1 db), Sárga csiliszósz (10 db), Lila csiliszósz (1 db), Lila csiliszósz (10 db)

    Különleges kellékek: Evőkanál, Üres üveg, Zöld csili, Sárga csili, Lila csili
    Event elkezdéséhez szükséges feltételek: 3. farmos szint
    A szigeti feladatokhoz: a baha elérése, kiváltása a Bölcs tölgyről
    Az event nehézségi fokozata: közepes / nehéz

    Az event a Főfarmon, Bahamarama ültetvényen és a Teliholdas főfarmon zajlik.

    Az event a hírek felületéről, az event óráról,
    valamint a Főfarmon, Bahamarama ültetvényen és a Teliholdas főfarmon megjelenő eventbejáratból érhető el.

    [​IMG]

    Kérünk mindenkit, hogy amíg nem jelezzük, hogy az event elkezdődött és minden rendben megy,
    ne arassatok (a felröppenő miatt) és ne ültessétek el az eventnövényt!

    Javasoljuk továbbá, hogy az event teljesítését ne hagyjátok az utolsó pillanatokra,
    nehogy valami nem várt technikai problémátok legyen (pl. áramszünet, internetelérés probléma)
    és emiatt elvesszen az addig elvégzett munkátok.

    Az event ismertetője >> ITT << olvasható.

    Kérdés, probléma esetén a segítségkérő topikokban lehet segítséget,
    tanácsot kérni, a probléma pontos leírásával, farmnév és User ID szám megadásával:
    Általános témák
    Technikai kérdések
    Kérdések és válaszok


    Eventekhez segédlet >> ITT << található.

    A bónuszlexikon >> ITT << olvasható.

    Növények érési idejéről összefoglaló táblázat >> ITT << olvasható.

    Földterületek hozamtáblázata >> ITT << olvasható.

    Panasz esetén, a panaszkönyv áll rendelkezésre:
    Panaszkönyv

    A csevegőre is a fórum szabályzata vonatkozik.
    További tudnivalókat a fórum szabályairól itt olvashatóak:
    Házirend


    [​IMG]
     
    maszilva, marcsi152, Kuzdern és 10 más kedveli ezt.
  2. ChocoBounty

    ChocoBounty Fórum félistene

    Sziasztok!

    Találkoztunk már ezzel az event mechanikával, 2020 decemberben.
    Három event növény, mindegyik különböző területen termeszthető. Egyszerre csak az egyik eventnövény ültethető.

    A felröppenő érkezik a Főfarmról, Bahamarama ültetvényen és a Teliholdas főfarmon is (nem csak az adott területről érkezik a fölreppenő, ahol épp ültetjük az eventnövényt).

    Az event időtartama alatt a Teliholdas terület megnyitja kapuit!

    Sok sikert kívánunk mindenkinek!
     
    jucus1976, maszilva, inanna11 és 20 más kedveli ezt.
  3. Goran

    Goran Fórum hercege

    Napot! Hmmm, szeretem ezt az eventet, igaz visszafogott nyeremények, de a munkás kuponra ráhajtok, legalább lesz 6 új, a felhő meg hasznos :p
     
    Kuzdern, fakunyhó, maszilva és 16 más kedveli ezt.
  4. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Sziasztok. Röviden Ixora Hortenziával kezdek az egyszerűség kedvért .:)Este ráérek ,a virág sima ügy :)
    A bahán fogok elöször termelni mert ott a legnehezeb röpizni, a teliholdason pedig utoljára ( addig mehetnek a teliholdas bevételik;)xD)Táp alap mindig kell:)
    A felhő olyan amilyen + 1 gabona nem oszt vagy szoroz , mert jellemzően velük 0-zok lomforton ott ez a hatás elhanyagolható):eek:
    Az ajándék ládák tetszenek , szeretem a ladikókat ,:inlove: igazából ennyi a cél, :pés hát maga a játék;)xD
    Kell némi terv és hát alapvetően röpi de ezt most bárhol lehet szerezni , várhatólag gond nem lesz vele...:)
    Hát jó játékotxD
     
    fakunyhó, gelu59, maszilva és 23 más kedveli ezt.
  5. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Sziasztok :)
    Egy nagy álmom teljesült az event felhőjével, ismét a gabonákat vették elő és termésbónuszt kapunk hozzá. Az amaránttal nullázóknak ez nagyon jó hír és nagyon jó hatású felhőt fogunk kapni.
    Szerettem mindig ezt a típusú eventek, nem kétséges, hogy nekiállok és csinálom :)
    Számolni nem számoltam semmit sem, de a megszokott eventes készülődést fogom bevetni: pörgetek, nullázok a felröpikért és, ha nem lenne szerencsém a PP-vel akkor belépek a kamrapolchoz bónuszokért
    A farmossal fogom kezdeni az eventet, mert ott kéne leggyorsabban végeznem :)
    Utána talán a teliholdast végül pedig a bahásat oldom meg,de ez még nyitott kérdés nálam :)
    Sok sikert mindenkinek aki belefog az eventbe :)
     
    HéricsBáró, csopke1, maszilva és 26 más kedveli ezt.
  6. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    A teliholdassal kezdek, majd a szigeten folytatom;) Ezen a 2 területen remélem a felreppenő nagy része is meg lesz;) A többi meg majd alakul)
     
    böbe764, maszilva, Melan és 9 más kedveli ezt.
  7. SnéDóri

    SnéDóri Fórum bárója

    Sziasztok. Ha jól számoltam, akkor: Tej: 447 db, Sárga: 2677 db, Zöld: 3435 db, Lila: 3435db. / a hibás számolás jogát fenntartom :) / Azt hiszem a Bahával kezdek az a leghosszabb, aztán Farm és a végén a Teliholdas. Úgy emlékszem a leghosszabb növényt ültettem záráskor. Bahán ixorát rakok, a farmon hortenziát. Túl sokat nem akarok pörgetni. Extrák ügyében majd az okosabbak számolnak. Mi, hol, mennyi idő alatt. Szeretném olcsón megúszni.
     
    DGabriella, vazulneni8, maszilva és 32 más kedveli ezt.
  8. jutka190226

    jutka190226 Fórum bárója

    Sziasztok! Én is szeretem ezt a fajta eventet, még nem döntöttem el hol kezdem, de jó hír, hogy nem kell küzdeni a felreppenőkért. Én ráérek számításaim szerint nem kell túl sok növény, de nem vagyok egy matekzseni ezért a számolást rá bízom másra. Nem akarok megtéveszteni senkit a számolásommal, mert lehet valamit nem vettem figyelembe. Túl keveset számoltam ezért gyanús, hogy nem jól. Várom az okosabb gazdák visszajelzését és majd akkor döntök, hogy hol kezdjek. Az biztos, hogy nem a teliholdason, mert ott nem tudom mi van a földben. Ixorával és hortenziával várom majd kiderül mennyi felreppenő lesz. Sok sikert és jó játékot kívánok mindenkinek.
     
    Melan, szellorozsa, PZoli64 és 13 más kedveli ezt.
  9. Nagyii58

    Nagyii58 Fórum nagymestere

    Szia, sziasztok!
    Szerintem jól számoltál, nekem is ennyi jött ki. A felröppenő mennyisége nem tűnik soknak. A bahán én is ixorával várom az eventet
    a főfarmon vadrózsával most arra van szükségem a gkörihez. A felhő nekem is nagyon tetszik. Azt még nem tudom, hogy hol kezdek.
    Valószínű a teliholdason kezdek, mert a másik két területen addig tudom gyűjteni a felröpiket.
    Jó játékot, sok sikert kívánok mindenkinek.
     
    Melan, szellorozsa, PZoli64 és 8 más kedveli ezt.
  10. magdi06

    magdi06 Fórum elő legendája

    Egyenlőre nem mondok véleményt .Nagyjából olvastam át az eventleirást.Sejtésem van, de az nem elég.Délután tüzetesen átolvasom és akkor döntöm el mivel is kezdjem ezt az eventet.Most ebédeltetek,majd elköszönök és mosogatok.Na utána ráérek ezzel is foglalkozni!Sok sikert mindenkinek.hajrá!
     
    maszilva, jucus100, szellorozsa és 10 más kedveli ezt.
  11. hagnes534

    hagnes534 Fórumszaki

    Sziasztok!
    Vasárnap estig tudok játszani, mert elutazom, viszont az eventet jó lenne megcsinálni. Ha valaki adna egy jó taktikát ehhez, nagyon hálás lennék.
     
    Melan, szellorozsa, katapr és 5 más kedveli ezt.
  12. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Szia .
    Igazából kb 9000 növény kell 3 területen nem teljesen egynletes elosztásban.o_O
    Ez annyira nem vészes ,mert a baha ami kisebb terület onnan kevesebb kell.
    A növény érési ideje gyors, 5h-5,30h-6 h vizzel trágyával 4 h körül arathatók azaz napi 4* +este is mert röpizni lehet máshol is.:music:
    Csak raccsal a baháról 564 növény jön nettóba ,a masik 2 területről 606 -al lehet számolni.:music:
    Azaz a baháról 4 aratás + felszaportás + nem kell visszaültetni 1 nap megvan.:)
    A farmon és teliholdason ugyanez 5 aratás +felszaporítás és nem kell visszaültetni azaz +2 nap esti ültetésekkel normál tempóba.o_O
    Azaz vasárnap délre kész is lehet lenni, de persze a csütörtök nem teljes idő.:music:
    Én azt javasolnám hogy a Bahával kezdj mert ot kevesebb kell :music:és 2 teljes kört gyorsits vagy némi bónusz alatt hozd le az első napot( ahogy szimpatikusabb) hogy a péntek szombaton a másik 2 terület már normál módon is mehet az ültetés ha tudsz 5*-4 óránként aratni.:)
    Persze az is kérdés mit akarsz ráfordítani o_Onémi bónusz alatt szupival 1 nap alatt is letermelhető, felhökkel gyorsítva csüt estére is kész lehet;)xD
     
    Utoljára szerkesztett: 25.5.22
    maszilva, Melan, Namiamano és 21 más kedveli ezt.
  13. genka53

    genka53 Mindentudó orákulum

    Sziasztok!
    Az event beadandói nekem is megegyeznek a fentebb hozott mennyiségekkel.
    A lila csiliszósszal kezdem, vagyis a teliholdas farmon, mert azzal estére végzek (kerekes bónusz nélkül is), és a 15. pozícióban levő, munkáskupont adó mezőt már este aktíválhatom.

    Területek: TH-farm = 202 db 1*1-es, Baha ültetvény = 188 db 1*1-es és a fő farm = 202 db 1*1-es terület.
    Érésidők:
    TH -> alap idő 5:00 ; vízzel + trágyával 3:36 ; + szupertrágyával minden velejárójával 43 perc.
    Baha -> alap idő 6:00 ; vízzel + trágyával 4:19 ; + szupertrágyával és minden velejárójával ~52 perc. Komfort talajon: 3:27
    Fő farm -> alap idő 5:30 ; vízzel + trágyával 3:57 ; + szupertrágyával és minden velejárójával ~48 perc. Komfort talajon: 3:10

    Mindenki a saját farmjának a teljesítőképessége és a ráfordítható idejének ismeretében kell, hogy megtervezze az event menetét,
    hisz azokat csak ő ismeri. ;)
    Sok sikert kívánok mindenkinek! :)
     
  14. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Kedves Játékostársak!

    Mostanában hagytam ki eventeket, inkább mást csináltam, jól esett. Ennek mikor megláttam a felhősorát, egyből aktivizáltam magam. Naponta aratható és 2 órát hat. Nagyon hasznos lesz. Jómagam ugyanis nullázással vagy nemesítéssel nem óhajtok foglalkozni (tehát nem vitatom el a praktikusságát, hanem szimplán engem nem érdekel), így nekem tiszta haszon. Van már felhőm, ami ad erre-arra +1 termést, tudom, hogy irtó pajtagazdagító számomra.

    Főfarmon fogok kezdeni, éjszakára hosszút teszek be oda, valószínűleg virágot, ugyanis egy korábbi felhőm, mely gyorsítja a virágok érését, ma hat. Így spórolok a trágyával; jah, a trágyakészletem is feltöltöm most a piacon, event előtt mindig olcsóbb. A továbbiakban, illetve a többi területen nem nagyon fogok figyelni, hogy mit ültetek, ugyanis ez a típusú event bőven szokta adni a felröpiket és amúgy is, bőven van idő. Pont ezért, a körben lévő fákat is meghagyom, kivéve, ha az adott területet egaz céljából hasznosítom 1-2 napig. A főfarm mellet a sor végi, többször aratható ajándék miatt döntöttem, mint kezdőpont. Azt hiszem, ennél az eventnél lehet dugdosni a malomban, ha így lesz, remélem mindig eszembe jut kivenni (volt, hogy elfelejtettem xD ). Sétatempót választok, csak felszaporításkor extrázom és csak szuper- és repülős trágyával. Az idő, kalkulációim szerint így is bőven elegendő kell, hogy legyen.

    Igazán köszönöm az előttem szólók matekozását és taktikai okfejtését! :)

    Nagyon jó játékot kívánok mindannyiótoknak!
     
    ulmo12, maszilva, Melan és 20 más kedveli ezt.
  15. hagnes534

    hagnes534 Fórumszaki

    Köszi szépen a segítséget, igyekszem így csinálni.
     
    jutka190226, szellorozsa, Jly15 és 3 más kedveli ezt.
  16. PZoli64

    PZoli64 Fórum hercege

    Sziasztok!
    A növény első ránézésre nem tűnik soknak.

    De egy kis farmon, ahol még korlátozottak a lehetőségek:
    Zöld csiliszósz: 3.435 db
    Ha semmi pluszt nem számolunk, akkor 202 db 1x1-en csatnival 606 db körönként.
    A felszaporítással együtt 8 kör kell. Ez ha napi 4-szer aratunk két nap.

    Lila csiliszósz : 3.435 db
    Itt ugyanaz a helyzet, mint az előbb. Tehát újabb két nap.

    Sárga csiliszósz: 2.677 db
    Ha semmi pluszt nem számolunk, akkor 188 db 1x1-en csatnival 564 db körönként.
    Ha ügyesek voltunk, akár 30-40 db üres üveget is eldughattunk a malomban.
    Egy kör felszaporítás kimaradhat és elég plusz öt kör. Ez másfél nap.

    Túl sok idő nem eshet ki, mert ezt a kiesést valamivel be kell pótolni.
    Vagy éjjel-nappal aratunk, vagy igénybe veszünk valamilyen pluszt.
    (Pörgetés, Jack, Kacsa Kata, termés bónusz, 100%, 200%....)

    A felröpiből meglepően kevés kell, 447 db.
    Ez "normál" esetben Pannik nélkül is összegyűjthető.

    Az eventet amaránttal, ixorával és terror-tojásnövénnyel várom, amire 12 + 1 Pannival
    rá tudok segíteni.
    Veszek egy közepes kosarat, így jut mind a három növényre 30-30 db üres üveg. (80 + 10)
    Pörgetek, aktiválok egy Jack-et és használok Kacsa Katát.
    Az időt rövidítem vízzel, trágyával és szupertrágyával. Az arany rekeszben fehér ártatlanság
    és karácsonyi süti, plusz indítom a felhőmet.
    A növényeket már holnap délután le akarom termelni. Utána már csak 12-12 és 18 óránként
    kell begyűjteni a plusz ajándékokat.
    A Bahára visszakerülnek a dekorok, mert ketyegnek a szintlépő csomagok.

    A felhő tetszik, mert naponta aratható. "Csak" 20 órás, ezért nem kell aggódni a kisebb csúszásokkal.
    Szerencsére a főfarmon a búzától az amaránttig többféle gabona van. Ami plusz az mindig jól jön.
    Ügyes tervezést, jó játékot, sok sikert.:D
     
    Gio, genka53, -vadocka70- és 23 más kedveli ezt.
  17. nolina1965

    nolina1965 Fórum ezredese

    Ha van szezonzsetonod elég és nem sajnálod, +1 növényt ad 1 órán át. Nem sok, de 1 aratásra mindenképp jó, v. szuper-cuccokkal 2-re , Ld. Genka listáját. Persze, teljes körnél érdemes...
     
    Gio, Kuzdern, Nagyii58 és 3 más kedveli ezt.
  18. agikka

    agikka Junior szaki

    Csak egy kérdés ,hogyan tudod letermelni az összes növényt ,ha a rendszer csak 5 óránként ad magot,
     
  19. Méry5454

    Méry5454 Utánpótlás-írogató

    A növényt el lehet ültetni.
     
  20. Matold

    Matold Haladó

    Szia!
    Kosár vásárlással.
     
    Kuzdern, zoldert és -Holdfeny-. kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.