Visszajelzés A nagy lakoma - 2023. május - Eventcsevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Enike**, témanyitás ideje: 30.5.23.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Enike**

    Enike** Board Administrator Team Farmerama HU

    Kedves Játékosok!

    Érkezik hozzánk "A nagy lakoma" 2023. májusában is!

    Az event időtartama alatt a Teliholdas terület megnyitja kapuit!

    [​IMG]

    Az event kezdete várhatóan: 2023. május 31. (szerda) 14:00 óra
    Az event vége várhatóan: 2023. június 6. (kedd) 22:00 óra


    Event jellege: növénytermesztős, felröppenős, malomban keverős
    Eventnövények: Zöld csiliszósz, Sárga csiliszósz, Lila csiliszósz
    Az event felröppenője: Pohár tej
    Malomtermékek: Zöld csiliszósz (1 db), Zöld csiliszósz (10 db), Sárga csiliszósz (1 db), Sárga csiliszósz (10 db), Lila csiliszósz (1 db), Lila csiliszósz (10 db)

    Különleges kellékek: Evőkanál, Üres üveg, Zöld csili, Sárga csili, Lila csili
    Event elkezdéséhez szükséges feltételek: 3. farmos szint
    A szigeti feladatokhoz: a Baha elérése, kiváltása a Bölcs tölgyről
    Az event nehézségi fokozata: közepes / nehéz

    Az event a Főfarmon, Bahamarama ültetvényen és a Teliholdas főfarmon zajlik.

    Az event a hírek felületéről, az event óráról,
    valamint a Főfarmon, Bahamarama ültetvényen és a Teliholdas főfarmon megjelenő eventbejáratból érhető el.


    [​IMG]

    Kérünk mindenkit, hogy amíg nem jelezzük, hogy az event elkezdődött és minden rendben megy,
    ne arassatok (a felröppenő miatt) és ne ültessétek el az eventnövényt!

    Javasoljuk továbbá, hogy az event teljesítését ne hagyjátok az utolsó pillanatokra,
    nehogy valami nem várt technikai problémátok legyen (pl. áramszünet, internetelérés probléma)
    és emiatt elvesszen az addig elvégzett munkátok.


    Az event ismertetője >> ITT << olvasható.


    Kérdés, probléma esetén a segítségkérő topikokban lehet segítséget,
    tanácsot kérni, a probléma pontos leírásával, farmnév és User ID szám megadásával:
    Általános témák
    Technikai kérdések
    Kérdések és válaszok

    Eventekhez segédlet >> ITT << található.

    A bónuszlexikon >> ITT << olvasható.

    Növények érési idejéről összefoglaló táblázat >> ITT << olvasható.

    Földterületek hozamtáblázata >> ITT << olvasható.

    Panasz esetén, a panaszkönyv áll rendelkezésre:
    Panaszkönyv

    A csevegőre is a fórum szabályzata vonatkozik.
    További tudnivalókat a fórum szabályairól itt olvashatóak:
    Házirend


    Copyright © 2010-2023 - Magyar FARMERAMA csapat
    Megjegyzés: Az itt leírt adatok tájékoztató jellegűek. Az itt megjelenített információkat megpróbáljuk mindig a lehető legaktuálisabban tartani, ennek ellenére előfordulhat, hogy téves, esetleg nem aktuális adatok, értékek jelennek meg.
    A Bigpoint GmbH, a Farmerama játék üzemeltetője fenntartja magának a jogot a játékban szereplő elemek változtatására, akár előzetes bejelentés nélkül is.
     
    maszilva, .barbi1., marcsi152 és 7 más kedveli ezt.
  2. Enike**

    Enike** Board Administrator Team Farmerama HU

    Sziasztok!

    Találkoztunk már ezzel az event mechanikával, 2020 decemberében és 2022 májusában is.
    Három eventnövény, mindegyik különböző területen termeszthető. Egyszerre csak az egyik eventnövény ültethető.

    Ne feledjétek, hogy minden területhez külön le kell termelni a kezdő eventnövény-mennyiséget a malomban. Ehhez a szükséges kulcsokat a játéktól kapjátok meg akkor, amikor az adott területhez tartozó összes mezőhöz beadtátok a feladat által kért összes szükséges dolgot.

    A kiválasztást jól fontoljátok meg, hogy melyik eventnövénnyel (és ezáltal melyik területen) szeretnétek kezdeni, mert utólagosan nem vonható vissza!

    A felröppenő érkezik a Főfarmról, Bahamarama ültetvényen és a Teliholdas főfarmon is (nem csak az adott területről érkezik a fölreppenő, ahol épp ültetjük az eventnövényt).

    Az event időtartama alatt a Teliholdas terület megnyitja kapuit!


    Az event ablakában vannak különleges bónuszmezők, amelyek meghatározott időnként újra arathatóak. Törekedjetek a lehetőségeitekhez minél előbb kiváltani ezeket a különleges bónuszmezőket, hogy minél többször megszerezhessétek a jutalmaikat!


    Sok sikert kívánunk mindenkinek!
     
    maszilva, Babuxx, .barbi1. és 13 más kedveli ezt.
  3. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Megérkezett a következő event;) A felhő elfér a többi között! a köztes nyeremények meg később hasznosíthatóak!
    Szóval hajrá mindenkinek aki elkezdi;)
     
    ildiko44, Kuzdern, szellorozsa és 4 más kedveli ezt.
  4. agi770

    agi770 Törekvő

    Már kezdem azt érezni, hogy velem van a baj. A nyeremény nem éri el az ingerküszöbömet.Az event időszaka alatt nem tudok annyit farmozni mint kellene a teljesítéshez, rááldozni pedig nem szeretnék plusz érésgyorsítót vagy betakarításnövelőt. Ezt mérlegelve jutok ameddig jutok. Hajrá mindenkinek!:)
    (Tudom, tudom a játék öröme meg etc. Vannak befejezetlen gazdaköri feladataim így ott is tudok örülni a játéknak)
     
    icumicus, Akela, Rékuci1111 és 12 más kedveli ezt.
  5. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Sziasztok :)

    3435x zöld csili szósz (5.30 óra - zöld)
    3232x sárga csili szósz (6:00 óra Bahama ültetvényen - sárga) Figyelem javítottam a sárgák számát.
    3435x lila csili szósz (5:00 óra telihold mezőn - lila)
    455x pohár tej felröppen növényről (főfarm, Bahama ültetvény + telihold mező)

    zöld út - zöld csili/zöld csili szósz = farm
    sárga út - sárga csili/sárga chili szósz = Bahamarama
    lila út - lila csili/lila csili szósz = telihold terület

    Példa: a kezdés a telihold területén van
    Add oda a lefoglalt evőkanál telihold útjára az eseményablakban, és kapj 9999x lila csilit.
    Ezenkívül az üres palackokat. Most készíts lila chili szószt (lila chiliből + üres üvegekből) a malomban.
    A 4. feladatban ott van a következő evőkanál a következő színes csili feloldásához.

    Szaporítsd fel a magot a szokásos módon a megfelelő területen.

    Aztán ugyanaz a játék az elejétől, csak a következő színnel, sárgával vagy zölddel.
    A 7-es játékmező (felhő) csak akkor teljesíthető, ha a 6 feladatot mind a 3 területen lejátszották.

    Üres palackok – Ha a készlet 0, körülbelül 5 óránként 5-re töltődik fel.

    Tipp: Az üres palackokat ismét a malomban lehet parkoltatni/gyűjteni. Ehhez egyszerűen készítsél be egy nagyon hosszú malomkeverést és helyezd mögé az üres palackokat.

    Ha gyorsan át akarsz menni a területeken, ne használd fel az összes üres palackot az 1. létrehozásakor, hanem tarts meg néhányat a másik 2 .-hoz.

    Azt úgy tervezem, hogy a teliholdas területen fogom kezdeni, majd a főfarmon és végül a bahán . Az előzőeket is így csináltam sikeres volt. Ha a felröppenőket jól adja, akkor nincsen szükség nullázásra, ez majd menet közben kiderül, de nem ijedek meg a főn egy kis amaránttal nullázástól sem. Hasznos lehet a területeket hosszú érésűvel várni., így kikerülhető a nullázás remélhetőleg.

    A felhőről ezt a ládát kapjuk 48 óránként.

    Farmaranyos láda[​IMG]3 farmarany,
    6 farmarany,
    9 farmarany,
    12 farmarany,
    15 farmarany,
    Én szeretnék eventezni, remélem sokan tartanak velem :)
     
    Utoljára szerkesztett: 30.5.23
    maszilva, alex0824, elysam54 és 53 más kedveli ezt.
  6. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    A növény igénye az eventeknek a játékba kerülő bónuszokkal egyenes arányban növekszik:wuerg:
    Bár mikor bejött a jégszarvas dekor... ami jótékony hatással van a mamutokra is... könnyebb zöld cseppet gyűjteni annak aki eddig is mamutokkal haladt...
    Azért ha mégis neki állsz... kitartás és sikerülni fog;) Ha pedig másik utat választasz.. akkor legyen pipa néhány újabb gazdakörin;)
     
    ildiko44, aida2330, jucus100 és 6 más kedveli ezt.
  7. stb_farmer

    stb_farmer Rutinos


    Köszi a számolást, én Veled tartok. Tavaly ezzel az eventtel már volt szerencsém játszani, s akkor elbénáztam benne pár dolgot (kicsi és rutintalan voltam), de most igyekszem végig ügyesen intézni (s nem kihagyni a jutalmazó mezők aratását sem)

    Jó gazdálkodást Mindenkinek, akár eventezik, akár nem - aki eventezik, azoknak sok felröpit.
     
    Utoljára szerkesztett: 30.5.23
    alex0824, ildiko44, aida2330 és 11 más kedveli ezt.
  8. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!
    Sok sikert hozzá. Nekem tetszik ez a fajta event, már előre élvezem :)
     
    alex0824, aida2330, cili53 és 6 más kedveli ezt.
  9. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Ez a Felhő felér egy farmarany fával;) jó nyitás esetén többel is;)
     
    mamszi5107, aida2330, genka53 és 8 más kedveli ezt.
  10. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Elnézést, hogy csak most válaszolok, de sürgős aratnivalóm volt.
    Ez a láda, ha nem számolom azt, hogy két naponta lehet aratni, jobb, mint a farmaranyfa, de ha beleszámolom akkor is nagyon jó, én kimondottan örülök neki, hogy ezt kaptuk. Nem is akartam hinni a szemnek amikor megláttam, annyira meglepődtem rajta. Aztán azért elhittem.:D Bőven elfér a kilenc FA fám mellett.
    A többi tulajdonságát csak csoda esetén fogom használni, ezért simán berakom az együtt arathatóak közé :)
     
    maszilva, alex0824, Dana64 és 16 más kedveli ezt.
  11. PZoli64

    PZoli64 Fórum hercege

    Sziasztok!
    A játék nem tűnik nehéznek és bonyolultnak.
    Összesen 10.102 növényre lesz szükségünk. (3.435 zöld + 3.232 sárga + 3.435 lila)

    Egy kör csatnival a Főfarmon és a Teliholdon 606 db növény.
    3.435 / 606 = 5,67 --> 6 kör növény kell a felszaporításon felül.

    A Bahán egy kör csatnival 564 db növény.
    3.232 / 564 = 5,73 --> 6 kör növény kell a felszaporításon felül.

    Összesen 18 kör növény kell, ami napi háromszori aratással letermelhető.
    Ami bonyolítja a dolgot, hogy mind a három növény termelését a felszaporítással kell kezdeni.

    A Főfarmos növény alapból 5:30, vízzel 4:24, vízzel és trágyával 3:48
    A Bahás növény alapból 6:00, vízzel 4:48, vízzel és trágyával 4:20
    A Teliholdas növény alapból 5:00, vízzel 4:00, vízzel és trágyával 3:36
    A felhő sajnos megint 48 órásra sikerült, de helye van a többi közt.:D
    A legnagyobb haszna a Farmaranyos láda.

    Én szeretném minél előbb letudni az "alapokat", ezért a felszaporítás gyorsítására veszek egy nagy kosarat.
    Ebben van 265 üveg + amit prémiumként kapok 10 db, összesen 275 db.
    Területenként jut több, mint 90 db.
    Néhány óra alatt letermelem a növényeket. Ettől kezdve "szüretelhetők" folyamatosan az órával ellátott mezők.

    A felröpi mennyiség 455 db. Ez jó esetben összejöhet az első körben a hosszú növényekből
    Amaránt, Ixora, Terror tojásnövény a 21 + 1 Pannimmal.

    Javaslom mindenkinek, hogy kezdje el a játékot.
    Az ajándék üvegeket rejtsétek el a malomban így könnyebb lesz a felszaporítás.

    Kívánok mindenkinek jó játékot!
     
    maszilva, alex0824, Babuxx és 27 más kedveli ezt.
  12. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Kis farmoknak fontos a kupon és a többi időnként aratható ajándék sem jön rosszul;)
    Nekem a láda csak a hozzászólásodban tűnt felxDxDxD
    A 48 órás felhőket ritkán aratom pontosan...:wuerg: - ez az én trehányságom:oops: de ha már havonta 2 alkalommal ad a legkisebb nyereménynél jobbat akkor már megérte8) A többi tulajdonsága nálam sem jelent sokat... állatok nincsenek kint... Nullázni annyira ritkán nullázok... - eddig 3 alkalommal vitt rá a lélek...8) de a menüben lévő tápot soha nem bírtam elhasználni, mert ráuntam...:sleepy:
    Jönne még néhány ilyen ládát adó felhő és már le is bontanám a FA fákat... mennének a menübe...
     
    ildiko44, Kuzdern, szellorozsa és 2 más kedveli ezt.
  13. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Hogy őszinte legyek én nekem halvány fogalmam sincsen róla, hogy pontosan aratom-e a egyszerre aratható felhőimet vagy sem, soha sem veszek stoppert a kezembe, de nem panaszkodnak rá a felhők. Reggel az aratásnál aratom azokat amik beértek, aztán akkor amikor éppen arra járok lekapok mindent ami közben érett be.
     
    alex0824, zozma119, ildiko44 és 10 más kedveli ezt.
  14. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Szia!

    Kosáron én is gondolkoztam... - utálom a felszaporítást;) így a legtöbb eventnél élek a lehetőséggel... De azt hiszem inkább csak a 2. kosarat használom... Mert spórolok:pxDxDxD Legalább is megnézem az összes kosár árat... és spórolósan választok;)
    A le termelendő növény nem veszélyes... reméljük a kerék kegyes lesz... s az utóbbi event óta innen onnan összegyűlt pörgetések fialnak valami bónuszt... ha pedig nem akkor veszek le ezt azt a kamra polcáról;)
    Hihetlen számomra is de eljutottam addig, hogy annyi növényes farmbevételi bónuszom van, hogy minden eventnél tudom használni... s törölni szívfájdalom nélkül;) Pedig volt idő amikor még kincs volt!
    A nagy aratásnál én is aratok mindent... a többit meg legtöbbször csak a következő nagy aratásnál... mert mittudom én...:music: így szoktam8)
     
    apus54, ildiko44, aida2330 és 5 más kedveli ezt.
  15. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Én a bahával kezdem , mert a farmon alszanak a fák , és vasárnap fogom felébreszteni őket .
    A teliholdason meg pokoli kutya tápnak való fákat aratok 1 hétig .

    A +1 anakonda mindig jól fog jönni , ha anakonda hiányban szenvedünk . Vagy ha fazék hiány lép fel a gazdaságban .

    A TP bónusz jól jön majd egy nagy jelentősebb óllnullázáskor .

    A farmaranyas láda meg a szegény ember farmaranyfája .
     
    maszilva, alex0824, ildiko44 és 11 más kedveli ezt.
  16. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    :inlove:
    Azt hiszem ez sokkal könnyebben elérhető mint a klasszikus Fa fa volt valaha is;)
     
  17. agi770

    agi770 Törekvő

    Köszi:)
    Ha minden nap lenne időm biztos végig tudnám vinni az eventet, de most nem lesz. Zöld cseppem van, de erre a feladatra nekem nem "megérős".

    Kb én is így teszek aratok:D
     
    cucuska1, alex0824, ildiko44 és 3 más kedveli ezt.
  18. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    A farmarany láda sem csábít?:eek:o_O
     
    ildiko44, aida2330 és szellorozsa kedveli ezt.
  19. inanna11

    inanna11 Törzsjátékos

    Szia. Köszönöm szépen ezt a jó kis összefoglalót, nagy segítség lesz mindenkinek !:)
     
    alex0824, ildiko44, aida2330 és 4 más kedveli ezt.
  20. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Azon gondolkozom melyik területen kezdjem:music: Hol a legkényelmesebb a kezdés....:music: A sziget, vagy a rémkert lesz a kiindulási pont8)
     
    ildiko44 kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.