Visszajelzés A vén tengerész játéka

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 28.8.18.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Wellwisher

    Wellwisher Fórum elő legendája


    Szia!

    Jelenleg a karakterekről nincs összeállítás, de megnézzük, tudunk-e készíteni egy ilyen képsort.
    Türelmedet kérjük!
     
    heureca3, Gio, brekkencs. és 12 más kedveli ezt.
  2. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    [​IMG]
     
    heureca3, maszilva, zsani_apja és 27 más kedveli ezt.
  3. kovacstne

    kovacstne Fórum császára

    Szia! Röpi szempontjából nálam a fák nem jönnek be! Még a mamutok sem,de farmja válogatja;)
     
    heureca3, Gio, -Fülemüle-70 és 8 más kedveli ezt.
  4. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Jó lesz ez... most ki kellene számolni mennyi érmével számolhatok alaphangon a felhő mellé;)
     
  5. Wellwisher

    Wellwisher Fórum elő legendája

    Szia!

    Nagyon szépen köszönjük! :)
    Ezt Te készítetted, gondolom... (vagy én nem láttam a fától az erdőt :p)
     
    heureca3, zsani_apja, Gio és 17 más kedveli ezt.
  6. Szépnyárinap

    Szépnyárinap Junior szaki

    Sziasztok! Jól érzékelem, hogy teljesen vakon indulunk neki a keresésnek? Ha megint csak a szerencse dönt, akkor még több gazt kell ültetnem, hogy sikerüljön a tervezett dolgokat megvásárolnom. A szerencse ritkán szegődik mellém. :(
     
    inanna11, daszi, szöszi50 és 2 más kedveli ezt.
  7. szekulagábor

    szekulagábor Fórum bárója

    Pont ez a baj, a lelkesedés csak leng, nem fúj orkán szerűen :D
     
  8. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Szívesen :) Most készítettem. Nekem legutóbb bejött, hogy a kinyomtatott és kivágott képeket rakosgattam :)
     
    Anulu73, maszilva, Gio és 12 más kedveli ezt.
  9. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Ez csak kis mértékben szerencse kérdése. A helyes módszerrel legrosszabb esetben is 15 próbálkozásból megvan a kirakás, de az esetek nagy %-ában legfeljebb 14 elég. A módszert a Valentin eventben leírtam, de idehozom:
    Ha most is mindig ugyanaz lesz a jobb alsó sarokban, akkor a 14 tuti legrosszabb esetben is.
    Azonkívül most is működik az, ami a kincskeresésnél: ha rossz az eredmény, akkor a játékot le lehet zárni, és egy újat kapsz, ugyanazért a malomtermékért, amivel újra próbálkozhatsz (persze új elrendezés is lesz).
     
    Pharmer500#2, heureca3, maszilva és 23 más kedveli ezt.
  10. libuskafarm

    libuskafarm Fórum admirálisa

    Sziasztok!
    Az új fa miért új fa? Hisz a bahán van Mosódió, vagy ez nem az a fa?
     
    szöszi50 kedveli ezt.
  11. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Szia :)

    A szerencse annyiban játszik szerepet, hogy a 35 érme mellé mennyi bónusz érmét kapsz. Ha szisztematikusan játszod, akkor maximum 15 próbálkozásból összejön, és kapsz játékonként 41 érmét. Ha van egy kis szerencséd, akkor 42 érme is beesik ;) Ha valakinek nagyon nagy szerencséje lesz, akkor 45 érmét is begyűjthet, de ez sokszor nem fog előfordulni.

    Idemásolom -BombadilToma- legutóbbi útmutatását a lapok felfordításához:

    "A helyes módszer a következő:
    Felütök két kártyát. Ha pár, akkor mázli, ha nem, akkor megjegyzem a két karaktert (vagy színt). Felütöm a harmadikat. Ha ennek a párja az első kettő közt van, akkor leszedem azzal, ha nem, akkor megjegyzem, és megnézem a negyediket is. Ha ennek a párja már ismert, akkor a harmadik próbára leszedem a párt, ha nem, akkor már ismerek négy karaktert. És így tovább. Egy új kártya vagy egy új karakter lesz, vagy egy már ismertnek a párja.
    Ezzel két lap felütésével vagy leszedek egy párt, vagy megismerek egy új, addig még nem szerepelt karaktert. Mivel az első pár két karaktert ad, ezért legfeljebb 7 sikertelen próbálkozásra minden karakterből megvan az egyik. Összesen legfeljebb 8+7=15 próbálkozásra megvagyok. Ha szerencsém van, és két ismeretlen lapból vagy egy párra akadok, vagy két addig még ismeretlen karakterre, akkor eggyel csökkent a szükséges próbálkozások száma.
    Ha kettesével húzok fel előre valahány párt, azzal azt kockáztatom, hogy valamelyik páros mindkét tagjának már ismert a párja, és ezzel egy teljesen felesleges felforgatást csináltam."

    Szia :) Megelőztél, de azért hagyom a hozzászólásomat, legyen minél több helyen a biztos módszer :)
     
    Fatther, Pharmer500#2, heureca3 és 20 más kedveli ezt.
  12. parasztfalva

    parasztfalva Fórumprofi

    Annyira szép a felhősor! Alig várom, hogy megszerezzem! A memóriajáték is jó!

    [​IMG]
     
    heureca3, Gio, brekkencs. és 7 más kedveli ezt.
  13. _Cygnus_

    _Cygnus_ Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Karakter és háttér:

    [​IMG]

    A mamut másnak sem ad felröppenőt, hisz egy területre csak 40-44 helyezhető ki a 184-202 sima fával szemben... de egy régi játékosnak ezt nem kell ecseteljem.:p

    20 órás fával várom az eventet, de csak azért, mert lusta vagyok farmot bontani.

    Itthon nincs nyomtatóm, úgyhogy felírom egy-egy cetlire: kék hal, zöld hal stb.
     
    Utoljára szerkesztett: 28.8.18
    imi010, Fatther, heureca3 és 18 más kedveli ezt.
  14. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Ezek szerint a jobb alsóban mindig a szürke hátterű csillag lesz. Az lerí, hogy a karaktereket sokkal könnyebb megjegyezni, mint a háttereket.
    [​IMG]
     
    Fatther, heureca3, Fuhur és 14 más kedveli ezt.
  15. katicabogar43

    katicabogar43 Aktív író

    Abfelröppenők mennyiségét nem a tp határozza meg, hanem az érés idő!
     
  16. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Tetszik és nem is bonyolult, ez most pont nekem való! Hasonlóan fogom csinálni, mint Réka, csak én a hátterekkel játszom. Lerajzolom az alapot, a 16 négyzetet, kivágom a kicsi négyzeteket, ráírom a szín kezdőbetűjét és azt rakosgatom. Nekem ez jött be a múltkor is, most is így fogom csinálni. Gyors volt és hatékony.
    Nem aprózom el, mindent meg szeretnék szerezni. Idő lesz az e.növényt termelni, felröpi meg csak jön annyi, amennyire szükség lesz. Hortenziával várom két területem az event kezdetét, a tisztáson marad minden, ott nem bontok. Mamutok, vadaskert, néhány ól, fa.
    Sikeres játékot kívánok Mindenkinek!:)
     
    Fatther, heureca3, coffoseMMa és 13 más kedveli ezt.
  17. Szépnyárinap

    Szépnyárinap Junior szaki

    Köszönöm mindenkinek a segitséget, igyekszem megfogadni a tanácsokat.
     
  18. soramay72

    soramay72 Fórum hercege

    Hát nem is tudom, mostanában sok az ilyen fix játékos, felhősoros, érmegyűjtős játék, picit fárasztó is :sleepy:
     
  19. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Vagy a C2, vagy D2, esetleg C3 lesz mindig fix ;) Ha elkezdődik a játék, gyorsan kiderül :D

    [​IMG]

    forrás
     
    Fatther, heureca3, Gio és 5 más kedveli ezt.
  20. ulmo12

    ulmo12 Fórum ezredese

    Sziasztok!
    Szeretek ilyen felfordítós memóriajátékot játszani, mindig sorban haladok. Remélem sok farmpengőt ki tudok váltani a játékból, kell a zsé a házi kedvenc futtató új területeihez.
     
    heureca3, kornoczi.moni, Gio és 10 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.