Visszajelzés Alkímia titkai - 2021. november - csevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: ChocoBounty, témanyitás ideje: 2.11.21.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. ChocoBounty

    ChocoBounty Fórum félistene

    Kedves Játékosok!

    Az Alkímia titkai event mechanika visszatér, utoljára 2020. júliusában találkozhattunk az event mechanikával!

    [​IMG]

    Az event kezdete várhatóan: 2021. november 3. (szerda) 14:00
    Az event vége várhatóan: 2021. november 9. (kedd) 14:00


    Event jellege: növénytermesztős, felröppenős, malomban keverős
    Eventnövények: Zöld lóhere, Sárga lóhere, Lila lóhere
    Az event felröppenője: Lidércfény
    Malomtermékek: Zöld lóhere, Zöld lóhere (10), Sárga lóhere, Sárga lóhere (10), Lila lóhere, Lila lóhere (10)

    Különleges kellékek: Ősi kulcs, Virághagyma, Zöld tinktúra, Sárga tinktúra, Lila tinktúra
    Event elkezdéséhez szükséges feltételek: 3. farmos szint
    Az event nehézségi fokozata: közepes / nehéz

    Az event a Főfarmon, a Bahamarama ültetvényen és a Teliholdas főfarmon zajlik.

    Az event a hírek felületéről, az event óráról,
    valamint az Főfarmon, Bahamarama ültetvényen és a Teliholdas főfarmon megjelenő eventbejáratból érhető el.

    [​IMG]

    Kérünk mindenkit, hogy amíg nem jelezzük, hogy az event elkezdődött és minden rendben megy,
    ne arassatok (a felröppenő miatt) és ne ültessétek el az eventnövényt!

    Javasoljuk továbbá, hogy az event teljesítését ne hagyjátok az utolsó pillanatokra,
    nehogy valami nem várt technikai problémátok legyen (pl. áramszünet, internetelérés probléma)
    és emiatt elvesszen az addig elvégzett munkátok.

    Az event ismertetője >> ITT << olvasható.

    Kérdés, probléma esetén a segítségkérő topikokban lehet segítséget,
    tanácsot kérni, a probléma pontos leírásával, farmnév és User ID szám megadásával:
    Általános témák
    Technikai kérdések
    Kérdések és válaszok


    Eventekhez segédlet >> ITT << található.

    A bónuszlexikon >> ITT << olvasható.

    Növények érési idejéről összefoglaló táblázat >> ITT << olvasható.

    Földterületek hozamtáblázata >> ITT << olvasható.

    Panasz esetén, a panaszkönyv áll rendelkezésre:
    Panaszkönyv

    A csevegőre is a fórum szabályzata vonatkozik.
    További tudnivalókat a fórum szabályairól itt olvashatóak:
    Házirend


    [​IMG]
     
    Gio, .barbi1., stellácska26 és 12 más kedveli ezt.
  2. ChocoBounty

    ChocoBounty Fórum félistene

    Sziasztok!
    Találkoztunk már ezzel az event mechanikával, 2020 júliusban.
    Három event növény, mindegyik különböző területen termeszthető. Egyszerre csak az egyik eventnövény ültethető.

    A felröppenő érkezik a Főfarmról, Bahamarama ültetvényen és a Teliholdas főfarmon is (nem csak az adott területről érkezik a fölreppenő, ahol épp ültetjük az eventnövényt).


    Sok sikert kívánunk mindenkinek!



    [​IMG][​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

    [​IMG]
     
  3. Macska48

    Macska48 Utánpótlás-írogató

    Sziasztok!

    A feladat egyszerű-.- A felhő felejthető!>:(
     
    Arrah és Éva0315 kedveli ezt.
  4. Susie0509

    Susie0509 Fórum hercege

    Sziasztok
    Számításaim szerint:

    FŐFarm: zöld lóhere 3.435 db
    TELIHOLD: lila lóhere 3.435 db
    BAHA: sárga lóhere 2.677 db

    RÖPI Mindhárom területről : 1.830 db

    Egyszerű event, csak el kell dönteni ki mivel szeretne kezdeni, és ebben az eventben lehet a malomban "eldugni" a kezdő mag előállításához szükséges hozzávalót.

    Mindenkinek, aki belevág, sikeres befejezést.

    Zsuzsa
     
    Utoljára szerkesztett: 2.11.21
  5. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Sziasztok :)
    Szeretem az ilyen típusú eventeket, az eddigieket is élveztem.
    Számomra felhő is értékes, szeretem a fákat és a régi vágyam volt, hogy legyen egy terméshozam növelő a farmos fákra is. Most teljesült.
    Szeretném megkérdezni, hogy hogyan hat ez a felhő a prémes gazdák automata faszüretével együtt használva. Visszamenőleg is megadja a + termést? Volt már ilyen jellegű teszt?
    ***
    Elhoztam az előző ilyen event ismertetőjéből a játék menetének rövidített leírását:
    A játék rövid ismertetése:

    1. Nyisd ki az Ősi kulccsal valamelyik területet.
    2. A malomban keverd ki a megfelelő eventnövényt.
    3. Szaporítsd fel és termeld le a megfelelő növény mennyiségét és add be a feladatba.
    4. Ezzel párhuzamosan a többi eventben résztvevő területen gyűjtsd a felröppenőt!
    5. A feladatsor végén megszerzett kulccsal nyisd ki a következő területet.
    6. Ahol lehetővé válik, ott add be a területek határain lévő feladatokba az összegyűjtött felröppenőket.
    7. Teljesítsd a három terület feladatait, majd a középen lévő feladatot is végezd el a felhősorért.

    Fontos még figyelni arra, hogy a rendszer 5 óránként ad virághagymát amit egy hosszú keverés után érdemes eldugni a malomba, mert a következő 5 hagymát csak akkor fogja adni, ha nem érzékeli a már meglévőt.
    Sok sikert kívánok ehhez az eventhez is mindenkinek. :)
     
    gazdagnő, Éva0315, jólóbarát és 31 más kedveli ezt.
  6. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Könnyű event! A felhő nálam minden 3. nap fog esőt okozni;)
     
    Éva0315, Amira09, rokaro1 és 9 más kedveli ezt.
  7. zsilinszkiorsi

    zsilinszkiorsi Aktív író


    Szia!
    Én úgy látom a táblázatban, hogy a telihold (lila) és a főfarm (zöld) egyforma 3435 db lóhere, míg a Baha ültetvény (sárga) a 2677 db lóhere..

    [​IMG]
     
  8. Susie0509

    Susie0509 Fórum hercege

    Valóban igazad van, megyek is és javítom. Logikus is, mivel a BAHÁN van kevesebb földterületünk.
     
  9. zsilinszkiorsi

    zsilinszkiorsi Aktív író


    Köszönöm szépen! :)
    ------


    Én mindenképp szeretném végigvinni az eventet, nekem tetszik a felhő. Hasznosnak találom, örülök neki. Sok sikert mindenkinek;)
     
    Éva0315, jutka190226, -Erbrow- és 3 más kedveli ezt.
  10. JövendölőMáriusz

    JövendölőMáriusz Fórum félistene

    Sziasztok!
    Akinek netán nem tetszik a felhő, vagy nem találja hasznosnak, az nyugodtan passzolja át nekem!
    Még 3-4 ilyet bevenne a begyem!
    :)
     
  11. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Csak 3-4?:eek: Nálam a paszuly az égig érhetnexDxDxD
     
    cskati01, Éva0315, Amira09 és 6 más kedveli ezt.
  12. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!

    Én begyem a régi felhőket venné be. Megsúghatnád nekik, hogy a játék indulásakor zajló eventes felhőket hozhatnák egyszer retró felhővásárba. Az tényleg az lenne. ;)
     
    cskati01, Éva0315, nagymami2 és 15 más kedveli ezt.
  13. magdi06

    magdi06 Fórum elő legendája

    Nem mondanám nehéz eventnek, de egy még egyszeri olvasás szerintem majd jól jön! Most kristálytiszta, de menet
    közben kell majd /azt hiszem/ Az után olvasás.Lehet csak nekem? Nem baj,jobb biztosra menni!
     
    Éva0315, Amira09, jutka190226 és 3 más kedveli ezt.
  14. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Nem olyan bonyolult, mint amilyennek tűnik. Emlékszek az előzőre, azt sem értettem, de sikerült befejeznek. :D Ez már kisujjból megy majd. ;)
     
    marcsi152, Éva0315, jutka190226 és 9 más kedveli ezt.
  15. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Nekem is hiányzik pár darab...:wuerg: Áldoznék is rájuk... sőt... egy retro felhős eventben is szívesen kapálnék érte;)
    No de ez a mostani felhő sem rossz!
    Belejövünk mint kiskutya az ugatásba;)
     
  16. PZoli64

    PZoli64 Fórum hercege

    Sziasztok!
    Egyszerű kis eventnek tűnik. Az előzőt is szerettem.
    A sárga lóhere (6:00) vizzel és trágyával 4:20 alatt érik
    A zöld lóhere (5:30) vízzel és trágyával 3:58 alatt érik
    A lila lóhere (5:00) vízzel és trágyával 3:36 alatt érik

    Sárga lóheréhez (2.677db) 188 db 1x1-en, ami körönként 564 db-ot ad csatnival
    kevesebb mint 5 kör (4,75) kell. Napi 3-4 aratással másfél nap.
    Zöld lóheréhez (3.435db) 202 db 1x1-en, ami körönként 606 db-ot ad csatnival
    kevesebb mint 6 kör (5,67) kell. Napi 3 aratással két nap.
    Lila lóheréhez (3.435db) 202 db 1x1-en, ami körönként 606 db-ot ad csatnival
    kevesebb mint 6 kör (5,67) kell. Napi 3 aratással két nap.

    Ha ügyesen elrejtjük a virághagymákat, akkor még a felszaporítás is lényegesen könnyebb.
    Én valószínűleg veszek egy közepes kosarat hogy gyorsítsam a felszaporítást.

    Nagy kérdés a felröppenő. De az utóbbi időben azzal sem volt gond szerencsére.

    Jó játékot mindenkinek!
     
    Utoljára szerkesztett: 2.11.21
    Éva0315, Amira09, jutka190226 és 19 más kedveli ezt.
  17. Namiamano

    Namiamano Fórum nagymestere

    Sziasztok!

    Az eventet minden területen hosszúérésű növénnyel várom.
    A Bahán Saguaro-val, a Főfarmon Gyékénnyel, a Teliholdason Terror-tojásnövénnyel.
    A "holt" időben a főfarmon és a bahán felröpi érdekében ültetem a növényeket, a Teliholdason a gazdakörikbe termelek.

    A teliholdas növénnyel fogom kezdeni, mivel hétvégére szeretnék indítani 1-2 100 %-os Rémtermék növelőt és így tudom igazán kihasználni a hosszabb teliholdas nyitvatartást.
    A Teliholdas növényt felszaporítom két körben (Fehér ártatlanság + Sz.trágya+víz+trágya 54 perc/kör), majd Répás-almással aratgatom. 5 kör alatt van meg, kis Kacsa Katával Trágya+víz 3:36 az érési idő. Nettó 18:00 alatt tudom letermelni.

    A Virághagymát "eldugom" a Malomba, így elősegítem a második Bahás növény felszaporítását.

    A második növényem a Sárga lóhere lesz (Fehér ártatlanság + Sz.trágya+víz+trágya 1:05 /kör). Itt is várhatóan két kör lesz a felszaporítás. Ezt követően szintén RACS-al 4:20 percenként aratok 5 kört. Ez nettó 21:40 perc.

    Utoljára hagyom a normál farmos területet. A felszaporításom itt már szerintem egy kör lesz (Fehér ártatlanság + Sz.trágya+víz+trágya 1 óra). RACS-al szintén 5 kör, 3:58 perces köridővel, nettó 19:50 alatt.

    Kb. 4 nap alatt meg is leszek. Az event nem bonyoult, csak 3 felszaporítás ami eltér a "szokásos" menetrendtől, valamint a Virághagyma 5 óránként történő begyűjtésére javasolt figyelni.

    Jó játékot Mindenkinek!

    Üdv: Nami.
     
    Éva0315, Amira09, jutka190226 és 18 más kedveli ezt.
  18. Kuzdern

    Kuzdern Mindentudó orákulum

    Szia!
    Régen én is tetem célzást arra, lehetne retró event...és a kezdeti felhőket lehetne megszerezni:)
     
    Utoljára szerkesztett: 2.11.21
    Éva0315, jutka190226, Pihepehely és 8 más kedveli ezt.
  19. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Sziasztok
    Ez álmaim felhője , mert a fás rész minden területre hat . :D

    Csak kár , hogy a telihold csak 24 órát van nyitva . :cry:

    De majd az Ébredés felhővel a lidércfények majd gyűlnek a teliholdas framon . :inlove:


    Akkor nincsen hátra más , csak előre . :inlove:
     
    Éva0315, Amira09, jutka190226 és 7 más kedveli ezt.
  20. Havasi_Gyopár

    Havasi_Gyopár Fórum elő legendája

    Szia -gyöngy-581!
    A kolléga feladata az event ismertető megírása volt, aminek maximálisan eleget tett, mert egyértelműen és világosan tartalmazza a event során végrehajtandó tennivalókat. Köszönet érte!

    A prémiumgazdasággal összefüggő fa altatás ügyében nem folytak tesztek, de mivel ismerjük a játék-beli verseny-szellemedet, hamar végzel az eventtel, és talán már az event végéig ki is tudod kísérletezni, hogy az új felhő hatása visszamenőlegesen érvényesül-e vagy sem, illetve a teljes, több érési folyamatból álló ciklusra, vagy sem.
    Mivel nem időre ható bónuszról van szó, ami csakis az ültetés előtti alkalmazás esetén hat, hanem terméshozam növelésről, így elvileg érvényesülnie kellene a plusz hozamnak, hiszen akkor írja jóvá a termést, amikor a területre lépünk, és ezzel együtt a pluszt, ha előtte aktiváltuk az Alkímia titkai 2021. felhőt.
    Ezzel kapcsolatban várjuk a tapasztalataid megosztását a Fejlődési taktikában.
     
    Amira09, juliannakoczkas, Fätum és 10 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.