Beko topikja (volt)

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: BackOffice, témanyitás ideje: 12.1.17.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Wolf[Black]

    Wolf[Black] Fórum admirálisa

    Szia!
    Szerintem az egész kérdőív teljesen átgondolatlan. Nem tudom hogy ki találta ki, de Én csak 3 percig azon gondolkoztam, hogy jó kérdőívet töltök-e ki. :wuerg:
     
    Koppi, Havasi_Gyopár, ildiko44 és 5 más kedveli ezt.
  2. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia Tamás!

    Megpróbáltam összefoglalni, nem egy két mondat lett, de talán értenek is belőle annyit, mint én ennek a kérdőívnek a lényegét. Játszható? Hibajavítás után remélem igen. xD:cry:xD
    Miért is hagytam abba többször is az unity-vel való játékot? Mert nem tudtam azt megcsinálni amit flashban igen. A béta nem volt játszható, talán csak a végére jutottam el odáig, hogy kezdett hasonlítani a megszokott játékomra.

    PS: Ez a kérdőív számomra azt sugározta, hogy egy viszonylag jól működő verziót kaptunk meg ami játszható volt és értékelhető is. Nos én ezt nem így éltem meg. Próbának jó volt a hibáival együtt, de még messze volt a attól amit én játéknak szeretnék. A döccenései javíthatóak és bízom benne, hogy javítva fogjuk visszakapni, de még nem cserélném le az új verzióra a régit.
     
    Utoljára szerkesztett: 9.11.20
    Zuhi, GA-BI-O-Farm és HéricsBáró kedveli ezt.
  3. saci35

    saci35 Járnitanuló

    Sziasztok,

    Segítséget és ötletet kérek tőletek. Csütörtökön a tabletem megadta magát, ezért egy másikat vettem elő, frissítettem rajta a Puffin browser free-t és éltem a gazdák életét. Szombat óta viszont egy idő után közli velem a Puffin, hogy elhasználtam a napi limitet, jöjjek vissza másnap vagy fizessek elő a Pro verzióra. Eddig ilyen gondom nem volt, sőt reklámot is max. 1x adott be belépésenként, most nagyon sűrűn szakítja meg a játékot a reklámmal.
    Tudom, hogy már nem sokat kell vele kibírnom, a farmozást is meg tudom oldani asztali gépen, csak bosszantó, hogy a reggeli (kávé, cigi közben) munkálatoknak nem érek a végére és elfogy a napi limitem.
    Másnak is van ilyen gondja, vagy tehetek ellene valamit?
    Köszönöm előre is, ha válaszoltok :)
    üdv: saci35 gazda
     
    Utoljára szerkesztett: 9.11.20
    janijanix9 és Koppi kedveli ezt.
  4. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Leírtam a véleményem, és nagyon igyekeztem tőmondatokban fogalmazni. Nem irigyellek Benneteket...
     
    Koppi, Havasi_Gyopár, Zuhi és 3 más kedveli ezt.
  5. Ribiszke

    Ribiszke Fórum ezredese

    Amúgy szép! :inlove::) Klassz pink minták meg minden.... o_O:)

    én csak másfél sort írtam. :)
     
    Koppi és -BombadilToma- kedveli ezt.
  6. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Tudom, hogy már 2 hónap sincs a flashből és nem tudom, hogy a unityben a piac vajon hogy fog működni.
    Mégis megírom az alábbiakat.

    A napokban beszélgettem Csocsoval arról, hogy még semmiféle infót nem kaptunk az új piacról. Például nem tudjuk, hogy az a bizonyos napló, amiben látjuk az eladott áruinkat, mennyi tételt őriz, vagy mennyi időre tudunk visszatekinteni.

    Ebből a beszélgetésből jutottunk el a mostani piac kitárgyalásához. :)
    Csocso említette, hogy a piac eddig is egy ködös terület volt, amiről nem hogy pontos infókat nem kaptak/kaptunk, még az is országonként eltérő volt, hogy egyáltalán a piac számokról lehet-e beszélni a fórumon.

    Tudom, hogy többen kitapasztaltátok már, hogy lehet emelni az árat a piacon. Több helyen olvastam már a negyedórás "várakozási időt".
    Erről szeretnék most pontos információt adni nektek. Igen, egyelőre csak itt és nem a játékismertetőkben.

    Ismét Csocsot emlegetem, mert az alábbiakat az ő tapasztalatai alapján írom. Pontosabban az ő útmutatásai alapján teszteltem a saját farmomon is.

    Ha egy új portéka (jelen esetben kék szajkó) árát fel szeretnénk nyomni a piacon, akkor az alábbiakkal kell számolnunk.

    - minden esetben az előző ár 2%-ával emelkedik az ár,
    - abban az esetben, ha megvették a portékánkat, azt kell megvárni, hogy az óra "átmenjen a negyedeken".

    Az alábbi időpontok UTÁN változnak az árak: óra:00, óra:15, óra:30, óra:45

    Tehát, ha én kiteszem a szajkómat óra:25-kor és azonnal megveszik, akkor óra:31-kor már magasabb áron tudom kitenni.
    A "negyedórás varázslatot" így kell érteni.

    Ha a fent említett, óra:25-kor kitett szajkómat csak óra:40-kor veszik meg, akkor sajnos ki kell várnom a következő óra:01-et ahhoz, hogy emelkedjen az ára.
    Minden esetben a megvásárlás időpontja számít, nem pedig az, hogy én mikor tettem ki az árut a piacra.

    Bízom benne, hogy érthető, amit írtam.

    A fentieket meg tudom erősíteni az ellenőrző panel CSP-logjával.

    És persze itt is köszönöm Csocsonak az útmutatást. :)
     
    Kata_rzis, zsani_apja, Koppi és 15 más kedveli ezt.
  7. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Szia :)

    Ez a 2%-os emelkedés azt jelenti, hogy nagyjából minden 35. eladásnál tudom duplázni az árat.
    Ha például 100 CSP-ről indul valami, de a kezdeti "tényleges" piaci ára mondjuk 50 ezer CSP, akkor elegendő nagyjából 300 eladás max áron. Ez akár 75 óra alatt el is végezhető, de reálisan, ha csak egy ember küzd, akkor napi 6-7 alkalomnál többször nem nagyon tud pakolni, de így is megoldható 1,5 hónap alatt a jó ár (a vége be szokott gyorsulni, mert akkor már többen "segítenek")

    Kipróbáltam, hogy a 2%-os növekedés függ-e attól, hogy mennyivel drágábban teszem ki az árut, de nem befolyásolta. Ebből gondolom, hogy minden esetben le-föl mozog az ár 2%-kal, függetlenül attól, hogy mennyivel drágábban vagy olcsóbban teszem ki (és veszik meg).
     
    Koppi, PalMa, Kuzdern és 2 más kedveli ezt.
  8. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia!
    Azt nem teszteltem, de gondolom, hogy hiába pakolászom én ki szisztematikusan magas áron a kék szajkót, ha valaki 1csp-ért közben küldözgeti haza magának kisfarmról. Ezzel ő is befolyásolja a max árat, csak éppen lefelé.
     
    Koppi, klé79, PalMa és még 1 ember kedveli ezt.
  9. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Szia :) jó esetben egy tételben "küldi haza" a szajkókat, így csak egy emelést üt ki.
    Itt is az a legjobb, ha van a piacon ismerős, akivel oda-vissza lehet pakolgatni a madarakat, így nem megy el olyan sok olcsón...
    Én a gekkóval szórakozom, de már csak 2-3 hét és jó ára lesz :)
     
    Koppi és PalMa kedveli ezt.
  10. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Egy darabig csináltam azt, hogy max áron vittem át egyik farmról a másikra aminek még nem volt ára a piacon. Semmit sem értem el vele, az alapár alig mozdult. Abbahagytam.
    Engem az újdonságok csak addig izgatnak amíg a gkör nincs meg hozzá, alapból nem piacozom velük, nem izgat a cspszerzés a meglévőt sem költöm el, nincs mire :).
    PS: Kb annyit mutat most a számláló, mint Rékának az utolsó bejelentésekor, tehát nem szorulok rá hogy piacozzam konkrét cél nélkül. Illetve célom lenne, de áruval nem bírja el a piac :(
     
    Utoljára szerkesztett: 9.11.20
    PalMa és HéricsBáró kedveli ezt.
  11. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia!
    Ha max áron vetted meg a másik farmról, akkor mozdulni kellett az árnak.
    A fent írt, negyed órás módszer garantáltan viszi fel az árat, ha max áron teszed ki és veszed meg magadtól. Az tény, hogy alacsony ár esetén a 2% nem szembetűnő, de simán fel lehet tornászni a pl. a gekkó árát 6ezerről 120ezerre. Megcsináltam, tudom. Igaz, nem magamtól vettem meg, másoknak adtam el.
     
    Koppi, klé79, -vadocka70- és 4 más kedveli ezt.
  12. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!

    Én felviszem az árat minimálisan, ezt tudom, de közben jönnek mások akik 0,10-zel adnak-vesznek és újra ugyanott vagyok ahonnét elindultam. Ezt próbáltam meg leírni az előbb. Ez az amit nagyon meguntam a piacozásban.
     
    PalMa és HéricsBáró kedveli ezt.
  13. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    halihoó!
    Nem értem, hogy éri meg 0,1 csp- ért adni! Na jól van, azt hiszem megértettem. :D ;)
     
    Zuhi kedveli ezt.
  14. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!

    Én értem.:music::D

    Van egy farmom ahol a játékban lévő összes titokól a gekkót kivéve megtalálható (farmon is és bahán is). Az az egyetlen farm ahol él nálam az animáció. Ott gyönyörködöm bennük, ha rossz kedvem van, meg akkor is ha nincs. Amikor 1-1 terület szentjanit meglátok vagy kékmadarat, vagy akár pillangót röpködni az meseszép :) az gyönyörködtet, élvezem nézni. Naponta kétszer aratom őket, cserélgetem az ólakat a kedvem szerint. Majd gekkó is lesz, ha cserélhetővé válik, bár a gyíkokat nem szeretem, de hiányozna a leltárból. :D
     
    -W-595-, PalMa, zsani_apja és még 1 ember kedveli ezt.
  15. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Szia
    Most jutott eszembe a kérdés , és nem tudom volt e válasz rá , vagy esetleg ilyen fajta kérdés .
    Amiket most mókolok a farmon , az a Flash részen csinálom , és a rendszer Flash alapon raktározza le az adatbankban (vagy hol)
    De ha áttérünk Unityre , akkor már az adatbank Unityben raktározza el az infókat .
    A kérdésem az , hogyha már jövőre Unityben leszünk , viszza e lehet nézni évekkel ezelőtti infókat a Flash alapú adatbankból ?
     
  16. Zuhi

    Zuhi Fórumlakó

    Szép napot!
    Kérnék valakit a gyepek uráról adjon egy képet legyen szíves, mert már nagyítóval sem látom hogy hova tehettem ha van egyaltalán:cry:xD a felhőmről ez hiányzik!!!:)
     
  17. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Szia
    Ez egy nagyon hasznos kis kütyü , feltéve , ha sok van belőle:inlove: Ha kitetted és kitörlöd , elveszti (+) tulajdonságát .:cry:

    Gyepek ura
    [​IMG]
    Érési idő: 20:00 óra
    Szükséges szint:
    3.
    Tapasztalatpont: 2000 tp vagy btp a kihelyezéstől függően, valamint +1 állatot ad az állatos ólakból 10 órán keresztül
    Learatható: 12-szer
    Kihelyezhető:

    • a bónuszt adó dekor a futtatóba és minden területre (a teliholdas farmot, a gombaerdőt és a felhőket kivéve)
    • a speciális tulajdonságát elveszített dekor a felhőkre és minden területre (a teliholdas farmot és a gombaerdőt kivéve)
    A bónuszt adó dekort a "normál" arató nem szedi le.
     
    Kuzdern, Zuhi és GA-BI-O-Farm kedveli ezt.
  18. Zuhi

    Zuhi Fórumlakó

    Köszönöm szépen:inlove:
    Akkor jól láttam, hogy nincs:music:
     
  19. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Az adatbázisnak és a naplófájloknak semmi köze a játékmotorhoz. Nem lesz új adatbázis, és - elvileg - ugyanazokat a naplófájlokat, ugyanabban a formátumban fogja előállítani az új motor, mint a régi. (Hiába cserélem le a raktárost újra, aki más kézírással vezeti, attól még a készletnapló visszanézhető marad.)
     
    PalMa, rozo52, klé79 és 2 más kedveli ezt.
  20. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Szia
    Csak izgulok , hogy el ne vesszen esetleg az az adat , hogy a pörgetéseknél mennyi XXL fenyőt kaphattam . :D

    Ha már kaptam , igazán dobhattak volna rá egy alapot , mert így semmit se ér . xD:cry:
     
    -BombadilToma- és Zuhi kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.