Visszajelzés Bevezetés a farmmunkába event csevegője - 2022. április

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Swallow, témanyitás ideje: 27.4.22.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. furmint111

    furmint111 Fórum nagymestere

    Szia!
    A felébresztést mindenképp végre kell hajtanod hogy megjelenjen a befejezés gomb.
    Éppen úgy, mint ahogy végigvitted a képzésüket.
    Én már minden állatkával készen vagyok és mindet maximumra fejlesztettem.
    Egyszerűen nem nyomtam meg a befejezés gombot, hanem folyton munkára vittem őket. :D

    Boldog Anyák napját! (persze a munkát is ünnepeljük, én pl. munkával tettem ezt:DD)

    Szia!
    Ha nem nyomod meg a befejezés gombot, hanem munkára küldöd újra - és újra, végig tudod csinálni az összes fejlesztést.
    A végén egy ébresztés, és a szinteken végighaladva mindet befejezheted.
    Ez nem új trükk, biztos hogy nyoma van a régebbi ilyen típusú játéknál.

    Na szép! Nemsokára kikapok:DDD
    Bocsi Modik :),:(
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 1.5.22
  2. nolina1965

    nolina1965 Fórum ezredese

    De a felébresztéseket nem lehet kikerülni, legalábbis én úgy gondolom. Lehet, hogy nincs igazam?
    Maga a befejezés viszont sztem nem oszt, nem szoroz, hiszen annak nincs semmi beadási igénye.
    Én mindig szintenként haladtam, sőt, próbáltam egy szintre hozni mindig az állatkákat.
     
  3. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Nem lehet.
    Minden tevékenység "pötty" után ébreszteni kell, és minden osztály után (amikor teljesítetted a barna kívánalmakat), akkor ébreszteni és Befejezni is.
     
    jutka190226, Fätum, maszilva és 8 más kedveli ezt.
  4. Tavirózsa

    Tavirózsa Fórumőrült

    Sziasztok!

    Már délelőtt végeztem az eventtel, csak hát dolog volt a VV-ban is. Ebéd, mosogatás, bogrács mosás (bár ez mindig a szakács dolga lenne, de mégis mindig nekem kell elsúrolni, kiszárítani és bezsírozni újra).
    Jó kis event volt, annak ellenére, hogy sztem én eddig ezt a fajta eventet kihagytam. Sosem értettem, így nem kínlódtam vele. De a legközelebbi ilyennél már nem fogok elszaladni előle:D. A felröppenők nagyon jól jöttek, kár volt nullpercezésre elhasználnom csomó szt-t, KK-t. Több mint ezer felröpim megmaradt és hol van még az event vége! Most igyekszem hosszabb idejű növénykéket termelni a következő eventig, mert azokkal nagyon gyérül álloko_O. Sok sikert mindenkinek, aki még küzd, gratulálok azoknak, akik már túl vannak rajta:)
     
    Nagyii58, jutka190226, ildiko44 és 14 más kedveli ezt.
  5. Kuzdern

    Kuzdern Mindentudó orákulum

    Szia!
    Érdekes, hogy ez az event ontja a röpit :music:valaki ott a BP-nél maxon hagyta a kapcsolótxD:D
     
    Nagyii58, jutka190226, Boccio71 és 12 más kedveli ezt.
  6. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!
    Biztos van, hogy ők is fáradtabbak. ;)
     
    Nagyii58, jutka190226, genka53 és 10 más kedveli ezt.
  7. ^^Ayumi^^

    ^^Ayumi^^ Fórum bárója

    Kicsit elhagyom a játékot és máris sikerül normalizálni az eventeket:music: Nem vagyok sokat otthon, szóval végig nem hiszem, hogy meg tudom csinálni, de... nem lenne lehetetlen (Az olyan kötelező extrákkal természetesen, mint a RACS, a szupertrágya, KK trágya, fehér ártatlanság, karácsonyi süti stb stb...). Sok a felröpi, jól lehet ültetni is. Okés ez így :) Neon ládát mindenképpen szeretném, mert a tenyésztéses event piccolói csalódást okozóak voltak
     
    ildiko44, Nagyii58 és jutka190226 kedveli ezt.
  8. PaySkin

    PaySkin Fórumprofi

    Sziasztok!

    Mint kisebb szinten levő játékos mondom: tényleg érdekes, hogy ezt az eventet már be is sikerült fejezni, ráadásul már tegnap késő este. Ez eddig (ha sikerült) az utolsó napon jött össze, akkor is éppen hogy... felröppenő maradt vagy 500 nekem is, ez is fura, nem ez a megszokott. Sosem költök eventre, tudom, örüljünk, hogy ez összejött stb. Viszont ha másképp nézem, valahol lehetne az eventeket valahol a kettő közé tenni nehézségi fok terén, mert mint írtam, ez "túl könnyű" volt, az eddigiek meg...

    ui.: a felröppenőt is azért írtam, mert volt olyan, hogy amiatt nem sikerült, pedig a legnagyobb növénnyel vártam az eventet (ez még a szegfű egyenlőre)
     
    Nagyii58 és jutka190226 kedveli ezt.
  9. ..Sarah9..

    ..Sarah9.. Junior szaki

    Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni! A malacot nem tudom kihelyezni a betakarításhoz. Mi lehet az oka? ID 45541551
     
  10. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    A következő okai lehetnek, ezeket magad is ellenőrizheted:
    1. nincs elég tököd.
    2. már végeztél ezzel a résszel, mind az 5 db zöld pöttyöd megvan
    3. fel kell ébresztened a malacot, vagy be kell fejezned az aktuális szintet - azaz van egy zöld gomb a malacnál.
    4. a malac éppen másik helyen van képzésben
     
  11. vicuska1955

    vicuska1955 Fórumlakó

    Sziasztok! El vagyok keseredve, hogy nem leszek kész. Még 12 ébresztést kell csinálnom és csak 28 óra van hátra az event végéig. A szupitápot sajnálom felhasználni, de lehet, hogy muszály lesz. Egyszer véletlenül répás almás csatni nélkül arattam le, mert nagyon álmos voltam és megfeledkeztem a csatniról. A méreg majd meg evett!!!!
     
  12. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Szia :)

    A játék készítőinek nem célja (szerencsére) az eventek egyforma nehézségi szintre hozása. Majd megtapasztalod, hogy a farmod adottságainak és a farmozási tudásodnak a fejlődésével egyre könnyebben teljesíthetők lesznek az evenetek, illetve nem lesz egy sem teljesíthetetlen (vásárlás azoknak kell/kellhet, akik néhány óra alatt akarnak végezni bármilyen okból, vagy még nem áll olyan szinten a farmjuk és a tudásuk, hogy megoldják vásárlás nélkül).

    Azért vannak a játékban különböző felhők, dekorok (beleértve Pannikat is), termékek, bónuszok (beleértve a nemesítési bónuszokat is), hogy ezek használatával az eventek 90-95%-ban teljesíthetők legyenek, a maradék 5-10%-ra meg lehet pörgetni és szupertrágyát és társait használni.

    Én a magam részéről örülök, hogy vannak olyan eventek is, ahol kell egy kicsit tervezni, és nem csak menetrend szerint aratni-ültetni-beadni...
     
    Othep, PZoli64, nolina1965 és 16 más kedveli ezt.
  13. ..Sarah9..

    ..Sarah9.. Junior szaki

    Szép napot Kedves Toma! Éppen ez a gondom, hogy a feltételeim megvannak hozzá, a malac ébren van, nincs sehol képzésben, az 5. zöld pötty hiányzik, a 3. feladatnál pipa van és nem tudom a betakarításhoz kitenni. Nem vált át a 4. feladathoz. Mit tudok tenni? A másik 3 állatnál befejeztem. Köszönöm, ha esetleg van más ötleted.
     
  14. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    A malacnál nem feltétel az 5. zöld pötty, csak 4 kell. Ha a 4-es szintet kiválasztod, ott kell lennie a befejezés gombnak - amennyiben az 5-5 kék és lila pöttyöd már megvan. Ha a befejezésen is túl vagy, akkor a 4-esen is pipa van. Ha még hiányzik más pöttyöd, akkor lehet, hogy már csak azokat engedi, és azért nem tudod a betakarítás részre vinni a malacot, mert nem követelmény már.

    Szia!
    Mindennel egyetértek, de egy kis kiegészítést engedj meg: legtöbbször nem (csak) a tudás és a felszereltség az akadály, hanem az IDŐ. Munka vagy egyéb elfoglaltság mellett, ha nem tudod teljesíteni az előírt aratásszámot, akkor kellenek az extrák. És hiába tudod, mit kell csinálni, hiába vannak felhőid, nemesítéseid vagy pannijaid, mégis az eventek zöme teljesíthetetlen extrák nélkül.
     
    PZoli64, maszilva, -JarJarBinks- és 16 más kedveli ezt.
  15. ..Sarah9..

    ..Sarah9.. Junior szaki

    Nagyon szépen köszönöm, most már látom mit hibáztam! További szép napot!
     
    -BombadilToma- kedveli ezt.
  16. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Szia :)

    Igen, jogos. Az IDŐ-t én elrendeztem annyival, hogy "bármilyen okból gyorsan akarnak végezni". Ha már valaki csomago(ka)t vásárol, akkor célszerű az event indulásakor megtenni, ha pedig menet közben csúszik meg, akkor meg jöhetnek az extra bónuszok.

    Véleményem szerint annak szórakozás az eventezés, akinek napközben is van lehetősége aratni. Aki csak napi kétszer, vagy maximum háromszor tud aratni hétköznap, annak inkább teher. Évi 1-2 alkalom persze belefér, ha cél, hogy minden eventet végigvigyen, de ha valakinél ez rendszeres, akkor kérdés: valóban megéri ez neki?
     
  17. PaySkin

    PaySkin Fórumprofi

    Köszönöm!
    Igyekeztem a lehető legtöbbet olvasni itt a Fórumon, hogy milyen dolgok könnyítik, segítik a játékot, ill. az eventek befejezését. Csak ezek a felhők, dekorok, egyebek nekünk nincsenek meg, valószínűleg nem is lesznek és így visszatértünk oda, hogy nem egyszerű, vagy épp nem befejezhető. Pont ezen okokból kifolyólag, ha nem sikerül elvégezni az adott eventet, lehet pont egy ilyen felhősorról vagy dekorról maradunk le, ami a későbbiekben szintén segíthetne.
    És igen, ott van még valóban az idő kérdése is, mert nem lehet mindig akkor aratni és vetni, amikor annak ideje lenne (legalábbis ez igen kis esetben jön össze). Mi még nem rendelkezünk annyi szuper-trágyával, pörgetéssel, stb.-vel sem.
    Lehet idővel könnyebb lesz, mint ahogy írtad, majd meglátjuk :)
     
  18. vicuska1955

    vicuska1955 Fórumlakó

    Idő hiányában, Én nem szeretek tervezni. Ezért sok eventet kihagyok. Mindenki másért játszik. Például Én passzióból és nem szeretem a muszály menni aratni! Kedvem szerint játszok, mivel dolgozom még a nyugdíj mellett.
     
  19. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Amikor én kezdtem farmozni, akkor nekem azt kellett elfogadnom, hogy nincsenek és nem lesznek mamutfáim a szupertrágya termeléshez és nincs gesztenyés felhősorom a növények nullázásához. Aztán évek alatt jött más lehetőség a nullázásra és a szupertrágya meg társai felhalmozására. Soha nem lesz olyan farmi adottságom, mint annak, aki előttem 5 évvel kezdett, és hozzám hasonlóan beszerzett/megszerzett és használ minden lehetőséget. Ez nem is baj. Így is lassan elérjük azt a határt, hogy már nem lehet teljesen kihasználni a farmos adottságokat. Még jó, hogy be lehet dobálni "felesleges" dolgokat TOP-ba, vagy van néha 1-2 event, ahol hasznát lehet venni a felhalmozott eszközöknek.
    Mindenki kedvében nem lehet járni az eventek nehézségi behatárolásával. Ráadásul egyre nagyobb a szakadék az 5-10 éve farmozók és a most kezdők között. Ez egy ilyen játék. Ebben kell megtalálnia mindenkinek a saját játékát, amiért érdemes játszania. Mert játszani csak akkor jó, ha az örömet, vagy valamilyen pozitív érzetet is okoz (véleményem szerint).

    Egész biztos, hogy idővel könnyebb lesz! ;) Sok sikert! :)
     
    Othep, jutka190226, maszilva és 10 más kedveli ezt.
  20. Rézike43

    Rézike43 Járnitanuló

    Sziasztok! Az utolsó kő dekor tárgyat kitettem, rápakoltam mind a két fejlesztést. Lehet, hogy nem kellett volna mind a kettőt rátenni, csak az egyiket, aztán talán később a másikat...... ezt már bebuktam?? Marad így?
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.