Visszajelzés Borzadálatos éjszakák

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Dolphin, témanyitás ideje: 26.9.23.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Kedves Játékosok!

    A karakteretetős event mechanika visszatér, teliholdas tematikával.

    [​IMG]

    Az event kezdete várhatóan: 2023. szeptember 27. (szerda) 14:00
    Az event vége várhatóan: 2023. október 4. (szerda) 22:00

    A Központ döntése alapján változott a befejezés időpontja:

    Az event vége várhatóan: 2023. október 5. csütörtök 12:00 óra


    Új befejezési idő:

    Az event vége várhatóan: 2023. október 6. (péntek) 22:00 óra

    Event jellege: növénytermesztős, felröppenős, malomban keverős, karakter etetős
    Eventnövény: Vérnarancsvirág
    Az event felreppenője: Bárpohár
    Malomtermék: Vámpírcsók
    Event elkezdéséhez szükséges feltételek: 3. farmos szint
    Az event nehézségi fokozata: közepes / nehéz

    Az event a Teliholdas főfarmon és a Gombaerdőn zajlik.

    Az event a hírek felületéről, az event óráról,
    valamint a Teliholdas főfarmon és a Gombaerdőn
    megjelenő eventbejáratból érhető el.

    [​IMG]

    Kérünk mindenkit, hogy amíg nem jelezzük, hogy az event elkezdődött és minden rendben megy,
    ne arassatok (a felröppenő miatt) és ne ültessétek el az eventnövényt!

    Javasoljuk továbbá, hogy az event teljesítését ne hagyjátok az utolsó pillanatokra,
    nehogy valami nem várt technikai problémátok legyen (pl. áramszünet, internetelérés probléma)
    és emiatt elvesszen az addig elvégzett munkátok.

    Az event ismertetője >> ITT << olvasható.

    Kérdés, probléma esetén a segítségkérő topikokban lehet segítséget,
    tanácsot kérni, a probléma pontos leírásával, farmnév és User ID szám megadásával:
    Általános témák
    Technikai kérdések
    Kérdések és válaszok


    Eventekhez segédlet >> ITT << található.
    A bónuszlexikon >> ITT << olvasható.
    Növények érési idejéről összefoglaló táblázat >> ITT << olvasható.
    Földterületek hozamtáblázata >> ITT << olvasható.

    Panasz esetén a panaszkönyv áll rendelkezésre:
    Panaszkönyv

    A csevegőre is a fórum szabályzata vonatkozik.
    További tudnivalók a fórum szabályairól itt olvashatóak:
    Házirend


    Copyright © 2010-2023 - Magyar FARMERAMA csapat

    Megjegyzés: Az itt leírt adatok tájékoztató jellegűek. Az itt megjelenített információkat megpróbáljuk mindig a lehető legaktuálisabban tartani, ennek ellenére előfordulhat, hogy téves, esetleg nem aktuális adatok, értékek jelennek meg.
    A Bigpoint GmbH, a Farmerama játék üzemeltetője fenntartja magának a jogot a játékban szereplő elemek változtatására, akár előzetes bejelentés nélkül is.
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 29.9.23
    maszilva, Zsuzsi-Nagyi, vihence és 9 más kedveli ezt.
  2. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Sziasztok!

    Egy már jól ismert eventmechanika tér vissza a játékba.

    Vérnarancsvirágot termesztünk és Bárpoharakat gyűjtögetünk, amiből a malomban Vámpírcsókokat készítünk.
    Az elkészült Vámpírcsókokat átadjuk Berthának jutalmakért!

    Az eventnövény csak a Teliholdas főfarmon ültethető, a felreppenő mindkét területről, a Teliholdas főfarmról és a Gombaerdőről érkezik!

    A felhőért és a rávaló dekorokért összesen 59 etetést szükséges.
    Ez 12.390 db Vérnarancsvirágot és 1.121 db Bárpoharat jelent.


    Az event maximális teljesítéséhez 70 etetés szükséges.
    Ez 14.700 db Vérnarancsvirágot és 1.330 db Bárpoharat takar.


    A 70. etetést követően túl is lehetőségünk van a karaktereket etetni, de a haladási sávból jutalmat a 70. etetésen túl már nem szerezhetünk, kizárólag a karakterek adnak jutalmat.

    Sikeres játékot és jó szórakozást kívánunk Mindenkinek!

    [​IMG] [​IMG] [​IMG][​IMG] [​IMG] [​IMG][​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
    Fätum, ~*cassandra*~, maszilva és 34 más kedveli ezt.
  3. lovardatanya

    lovardatanya Fórumszaki

    Sziasztok.
    Végre fohászkodásom meghallották az illetékesekxD:p és nem 1 milka hülye gaz kell. Szerény véleményem szerint a karakter etetés most jól adja a "jutalmakat" bár nem emlékszem az ez előtti hasonlóra. :)
     
    Éva0315, -W-595-, bactriaanus és 4 más kedveli ezt.
  4. agi770

    agi770 Törekvő

    Az event neve nagyon tetszik:) Egyelőre ennyit tudok hozzászólni.
     
    Éva0315, Boccio71, Kuzdern és még 1 ember kedveli ezt.
  5. nagyjuli

    nagyjuli Fórummogul

    Azt meg tudja mondani valaki, miért van az, hogy egyforma TP jutalmat ad a farmra is, meg a bahára is a felhő? A bahán nagyon sokan vannak már a 800. szinten, míg a farmon a legjobbak is esetleg a 300. szinten, tehát sokkal több TP-t ad a bahára.
     
  6. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Ki tudja mikor vezetik be a magasabb szinteket a szigeten;) A számlálón meg elfér a pont;)
    Jó event lesz ez is;)
     
  7. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Vigyázz, mit kívánsz... :D:oops:
    Ahogy én a játékot és a fejlesztőket "ismerem", ha esetleg ezen változtatnának, nem a farmos TP lenne több, hanem a Bahás kevesebb. Azaz rosszabb lenne a helyzet.
     
    Fätum, Kincső52, Andzsi1971 és 27 más kedveli ezt.
  8. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Persze mert túl jó lenne nekünk az első verzió:p:oops:xDxDxD
     
  9. genka53

    genka53 Mindentudó orákulum

    Sziasztok!
    Tiszta teliholdas event, úgyhogy a sorozatos kifogáskeresők nem mondhatják azt, hogy megint át kell szervezni, rendezni a farmot! ;)xD:D
    Mellette meg még nyugodtan lehet cirkuszba is menni! :inlove:
    Kedvelem az etetős eventeket, mert mindig olyan aranyosak a kis éhenkórászok! :inlove:
    Ismétlés a tudás anyja címszóval:
    - Felhőig = > 59 etetés = 12.390 db vérnarancsvirág eventnövény + 1.121 db bárpohár felröppenő összekeverve a malomban.
    - Teljes esemény = > 70 etetés = 14.700 db vérnarancsvirág eventnövény + 1.330 db bárpohár felröppenő összekeverve a malomban.
    A területek mértéke azonos a fő farméval, vagyis teljes tarolás esetén 202 db 1*1-es területen tudunk vetni, aratni.
    Igaz, az eventnövényt csak a Telihold farmon tudunk ültetni, a felröppenőkért viszont a Gombaerdőt is használhatjuk növénytermesztésre és/vagy fásításra.
    Mivel rémnövények nem nemesíthetők, emiatt az esetleges, szükség szerinti nullázás nem opció a felröppenőkért. Viszont a víz + trágya + szupertrágya, + a két, aranyrekeszes, szupertrágyára ható termék használatával igen jól le tudjuk vinni a növények érés-idejét (eventnövénynél + KK szuper) a teljes folyamat felgyorsításáért.
    Remélem etetési időszakban gyakran bukkannak fel a kis éhenkórászok, és nem kell sokat várni a felugró ablakra, hogy ismét etethessük őket.
    Sikeres eventezést kívánok mindenkinek a lehetőségei és a szándékai figyelembevételével! :D:inlove:
     
    Utoljára szerkesztett: 26.9.23
    Fätum, Kincső52, Andzsi1971 és 35 más kedveli ezt.
  10. rozsazsuzsa

    rozsazsuzsa Fórum bárója

    gondolom fel szeretnék egy kicsit pörgetni a bahát, de az senkinek sem a szivecsücske. Hiába az elért 800-as szint.Ja, és ahol lehet, ott a bahára még több pontot szerezhetsz a játék főnyereményeként.
     
    Utoljára szerkesztett: 28.9.23
    Éva0315, vihence és Hornet001 kedveli ezt.
  11. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Felpörgetni...?:eek:o_O
    Ha 200 új szintet hoznának be oda... sokan azt is egy pillanat alatt kipipálnák... mert már most túl vannak rajt...:(
    Ha pedig eszetlenül nagy lépcsőfokokat hoznak akkor meg azt fogjuk hetekig olvasni, hogy 1000 év alatt lehet elérni;)
    Szeretem a horror területen zajló eventeket;) Nem zavarják a játék többi részét;)
     
  12. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!
    Olvasom az írásodat és igazad van, köszönöm szépen az ismétlést.:D

    Csak egy picit kiegészíteném a felhőkkel amikkel a rémnövények érési idejét a felröpivadászatban segíteni lehet ez a két felhő segíthet kiváltani az égetően szükséges aranyrekeszhiányt.:

    Hangsúlyozom, hogy ezek nem az eventnövényekre hatnak, hanem az esetleges felröpikre!

    Az infók a GYIK Bónuszlexikonából valók:

    [​IMG]Teliholdas éj felhősor 2Gyorsabb termelés a teliholdas növényeknél10%24:0048:00Rémséges üzlet
    gazdaköri feladat
    Tematikus
    [​IMG]Csontzörgető felhősorGyorsabb termelés a teliholdas növényeknél20%09:0044:00Halloween felhősor csomagok 2019. október (vásárolt felhő)Tematikus
    Sok sikert az eventhez mindenikinek és Neked is! :inlove:. Elegendő szomjas figurát, hogy át tudjátok adni az italokat !:D
     
    Kincső52, Éva0315, maszilva és 14 más kedveli ezt.
  13. PZoli64

    PZoli64 Fórum hercege

    Sziasztok!
    Nagyon köszönöm a számításokat a segítségeket, a felhősorokat.
    Nekem a Teliholdaj éj felhősor 2 van meg.

    A növény alapból 5:30, vízzel 4:24, vízzel és trágyával 3:58.
    Egy kör szaporulata csatnival 606. Naponta 4-5-ször aratható.

    A felhőig:
    59 x 210 = 12.390 db Vérnarancsvirág
    59 x 19 = 1.121 db Bárpohár
    12.390 / 606 = 20,45 --> 21 kör kell a felszaporítás után. Ez napi 3 aratással elérhető.

    A feladatsor végéig:
    70 x 210 = 14.700 db Vérnarancsvirág
    70 x 19 = 1.330 db Bárpohár
    14.700 / 606 = 24,26 --> 24 kör kell a felszaporítás után, mert az utolsó kör után nem kell visszavetni. A szaporulat így 808 db.
    Ehhez már legalább 3 nap négyszer kell aratni, 4 napon pedig háromszor.

    Nálam a Teliholdas főfarmon Terror-tojásnövények 3 Füvészkert Kriptamécsesekkel és ezen kívül kb. 60 Kriptamécses van.
    A Gombakertben Terror tojásnövény, fák, ólak és terményes ólak vannak. Remélem minél több lesz a felröppenő.
    Holnap event kezdéskor megveszem a Szuper betakarítás csomagot. Ez hat a fákra és a növényekre is.
    Pörgetek néhányat, indítok egy Jack-et. Gyorsítok szupertrágyával, Fehér ártatlansággal, Karácsonyi sütivel.
    Használok Kacsa Katát.

    Holnap gyorsítva szeretnék letermelni kb 20-22 ezer növényt. Utána vízzel és trágyával még amennyi sikerül.
    Határt valószínűleg a felröppenő szab.

    A felhő kétnapos. A sok-sok TP-t és TTP-t. A sok TTP azoknak előnyös, akik még nem váltottak ki mindent a
    Maja majmok szentélyéből.

    Kétnaponta kapunk 1 db Felszereléses láda X-et
    Felszereléses láda X[​IMG]200 TP x farmszint
    1.000 TP x farmszint
    100 CSP x farmszint
    5.000 CSP x farmszint
    1x Szupertrágya
    5x Szupertrágya
    1x Kacsa Kata szupertrágyája
    5x Kacsa Kata szupertrágyája
    1x Kacsa Kata turbótrágyája
    5x Kacsa Kata turbótrágyája
    1x Szupertáp
    5x Szupertáp
    1x Farmpengő
    5x Farmpengő
    2x Luxus bájital
    10x Luxus bájital
    1x Farmmunkás kupon (1 óra)
    1x Party Pörgetés
    1x Bónuszláda
    - Keksztolvaj felhősor
    - Boldog születésnap felhősor
    - Buliegérlak
    - A Farmerama jégre lép felhősor 2
    - Trópusi óltörténetek felhősor
    - Halloweeni szörnyvadászat felhősor
    - Szüreti fesztivál 2022 felhősor (TOP 500 nyeremény)
    - Krampuszünnep felhősor
    - Édes születésnap felhősor (születésnapi csomagajánlat)
    - Baráti összejövetel felhősor
    - Szörfös kunyhó dekor 13-18. fejlesztés
    - A tenger szíve felhősor
    Sok sikert, jó játékot!
     
    Utoljára szerkesztett: 27.9.23
    Fätum, Kincső52, Éva0315 és 14 más kedveli ezt.
  14. ^^Ayumi^^

    ^^Ayumi^^ Fórum bárója

    Én elvagyok a holdas területen, biztos fogok ültetni. Dolgozok, szóval az aratás az... vagy sikerül vagy nem :D De megpróbálom azért, jutok ameddig jutok :music:
     
    Éva0315, -kaktuszable-, PalMa és 5 más kedveli ezt.
  15. GA-BI-O-Farm

    GA-BI-O-Farm Fórum császára

    Szia!
    Van egy 3. felhősor is, az egyéb fülön, Kísérteties időutazás felhősor2 10% 8 órán keresztül, 47 óránként aktiválható.
    Viszont van egy másik bónusza is, 50% TP teliholdas jutalmazó tárgyakra, így azzal nem szoktam foglalkozni.
     
    Fätum, Éva0315, -kaktuszable- és 4 más kedveli ezt.
  16. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Én egyikkel sem foglalkozom... :music: Mégis különösebb hókusz pókusz nélkül megvan a felreppenő8)
     
    KristályCsillag és Éva0315 kedveli ezt.
  17. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia Gabi!
    Elnéztem a felhőket, ez is ott van közötük, javítottam a hozzászólásomat

    Teliholdas területre ható bónuszok
    Hol?TPTermésIdő
    Teliholdas területekenKATT IDEKATT IDEKATT IDE
    Ez is megvan, és bizony én szoktam használni, mivel válogatom a felhőimet a hatásuk szerint. :inlove:
    Nálam nem cél a minél többet elv..:D
     
    Kincső52, Éva0315, PZoli64 és 5 más kedveli ezt.
  18. GA-BI-O-Farm

    GA-BI-O-Farm Fórum császára

    Szia!
    Hja úgy értem éréscsökkentés miatt nem szoktam leszedni róla a dekort, hogy majd akkor aktíváljam amikor Teliholdas
    éréscsökkentésre van szükségem.
    Bocsi a kövi mondatot kénytelen voltam leírni, de nem neked címezve.
    Én foglalkozok a felhőkkel és nálam is mégis minden hókuszpók nélkül megvannak a felröpik.
    [​IMG]
    A képméretet javítottam, mert túllépte a megengedettet! /*Pöttöm*Lovag
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 26.9.23
  19. balu

    balu Aktív író

    Csak egy régóta fel-nem tett kérdésem lenne: Én az összes felhőt aratni szoktam 24 óránként ami megérett az jön ami nem az majd 24 óra múlva lesz aratva. Tehát miért variálják az érésidőt és csinálnak ilyet mint most 30 órás felhőt. Így csak két naponta tudom aratni.
    Nekem jobb lenne ha csak 24 -el osztható idővel lennének a felhők.
    Tudom ez nem kívánság műsor,de jobb lenne.
     
    Kincső52, Éva0315, tuxumuxi és 7 más kedveli ezt.
  20. genka53

    genka53 Mindentudó orákulum

    Szia!
    Á, az túl egyhangú lenne, ha minden felhő naponta aratható lenne. ;):D
    Abban nincs semmi ráció, mert felborítaná a játék egyensúlyát (ha még van neki olyan). ;):)

    A 30 órás töltési idő nem is olyan nagy. Persze nem szokványos időtartam, de a felhőknél vannak egész elképesztő töltési óraszámok is, és nem is gondolná az ember, hogy mennyi felhőt érint:
    - 720 óra (1 hónap) Drágán add a festéked;
    - 333 óra (13,88 nap) Illúziók cirkusza;

    - 333 óra (13,88 nap) Szuper nyári óvoda;
    - 333 óra (13,88 nap) Őszi fesztivál 2022 (TOP 3000 nyeremény);
    - 168 óra (1 hét) Viking Saga 2;
    - 168 óra (1 hét) Időutazás;
    - 168 óra (1 hét) Laza hiúz napok;
    - 165 óra (majdnem 1 hét) Karneválkirálynő 2019;
    - 160 óra (majdnem 1 hét) Örömtűz;
    - 160 óra (majdnem 1 hét) Samhain.
    Remélem nem hagytam ki egyiket se ;). A többi, eddig játékba került felhő ezeknél rövidebb töltési idejű. :)

    Nekem reggelente van a fő aratásom, és akkor szedem le mindig a felhőket is "aki bújt, aki nem" alapon. ;)
    Vagyis nem szoktam rágódni azon, hogy vannak olyan felhők, amelyek egy előző nap reggeli aratás óta esetleg csak estére érnek be, vagy addigra sem. Majd azoknak is egyszer betelik az ideje, amikor learatásra kerülhetnek. Közelítve a 800 felhőhöz már nem ad olyan apróságokra az ember, hogy ennél precízebben arasson felhőket, főleg ha csak reggelente egy 1 órás kupont használok a végig aratáshoz, mert már végeztem az aktuális eventtel.

    Egyedül a három, szupertrágya hatékonyságára ható felhőt kezelem különlegesen. Azoknál az aktiválás után, vagy másnap reggeli aratáskor külön fel is írom magamnak a re-aktiválhatóságuk időpontját, amikor is lekapok róluk 1-1 dekort, hogy amikor szükség lesz rájuk legközelebb, akkor azonnal igénybe lehessen venni azokat.
    Most azon spekulálok, hogy a legutóbbi Teliholdkert zárásakor miket hagytam kint. Illetve azt tudom, hogy a TH farmon kint van a 3 fűvészkert, meg még az újabb fák, és cca. 2/3 területen valamilyen növény. Remélem valami izmosabb érésidejűvel zártam. A Gombaerdőben honolnak a TH vadaskertek, meg még az újabb ólak, és terményesek, körbe fákkal, és kb 1/3-a növényzettel.
    A kúriát óvatosan kell learatnom a reggeli aratáskor, mert oda raktam még a teliholdas dolgokra ható tojások egy részét, amit a házi futtatóból átmentettem, mert az is már fullon van.
    Igazán jöhetne már a játékba egy újabb Múzeum, meg a TH területre egy Manufaktúra, mert utóbbi eddig még nincs is, pedig terményes ólak fajtája is folyamatosan bővül.
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.