Fejlődési taktika

Kategória: 'Törzsasztal', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Medve is azt eszi. Csoda, hogy még nem vesztek össze. :D
     
  2. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Nem teljesen értem .o_Oo_O
    A denevért altatni:music:
    Szegénynek muszáj éjjel fen lenni:oops: -éhen hall ha alszik;)xD
     
    Utoljára szerkesztett: 16.1.22
    HéricsBáró kedveli ezt.
  3. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Majd megetetem, ha kialudta magát.
     
    HéricsBáró és DevilMókus kedveli ezt.
  4. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Most , hogy véget ért a TOP , és megszereztük a 25%-os baha felhőt , kinek mi a véleménye róla ?
    Ki mire használja , hogyan használja , meddig használja , milyen bónuszokkal használja ?
     
    zsani_apja kedveli ezt.
  5. genka53

    genka53 Mindentudó orákulum

    Szia! Sziasztok!
    Épp tegnap frissítettem, s most idehoztam az általam összeállított
    Tápok terményszükséglete Excelt, amit az aláírásomba is beraktam, de innen is letölthető erről a linkről (remélem jól működik):
    https://1drv.ms/x/s!Aka4Q5z1MQkTdH3d_GczQuAKe4E?e=JjxZ3a
    Kezdőknek is nagyon hasznos, mert tápok összetevőinek a termelésével biztos piaci igényt tudnak kielégíteni.
    Használd, használjátok egészséggel! :)
     
    Domos52, Sali~*.*, PalMa és 9 más kedveli ezt.
  6. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    DevilMókus, SzuperTájfun és genka53 kedveli ezt.
  7. nemzsu

    nemzsu Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Tettem egy könnyelmű ígéretet a közös piacos farmok regisztrálásáról.
    Íme az írásom:

    Néhány alapvetés a kisfarmokról.
    Ha valakinek van olyan kisfarmja, ami a nagyfarmjával közös piacon van, olyan, mintha kétszer akkora területen termelne.
    A piacon tetszőleges összegért tudja megvenni saját magától a megtermelt dolgokat. Igen, a nagyról is lehet a kicsire pakolni. (Nem érdemes túl olcsón, mert lecsaphat rá más is. A csp mozgatásra is van megfelelő, nem szabálytalan módszer.)
    2016. novembere óta ez nem tilos. A pushing szabályt akkor törölték el.

    Nincs semmi trükk, semmi szabálytalanság. Idő és türelem kell hozzá. A rendszert nem lehet és nem is akartam kijátszani semmivel.

    Mielőtt valaki felháborodik, gondolkodjunk (Béláim).
    A játékos a gép előtt ül és megdolgozik azokért a javakért, amit megtermel a kicsin. Igen, az is előfordul, hogy ezt-azt vesz rá. Mondjuk turbó malmot, melósokat. Tehát még a BP-nek sem ráfizetéses.
    Való igaz, akinek csak egy farmra van ideje az életéből, az rossz szemmel nézheti ezeket a dolgokat. Arról azonban nem a másik játékos tehet, hogy neki csak ennyi ideje/kedve/energiája van a saját játékára. Ahogy az életben, a játékban is sokan, sokféleképpen boldogulnak.

    Kérem, hogy az alábbiakat úgy olvassátok, mint lehetőséget.
    Nem követendő példa. Nem elvárás a haladáshoz.
    Ez egy lehetőség azoknak, akiknek van hozzá ideje. Ez a legfontosabb. Az idő.
    De! Át is lehet esni a paci másik oldalára. A játék van értünk és NEM fordítva.
    Érték a mérték. Ez erre is igaz.

    Kisfarmot sok mindenre (is) lehet használni. De nagyon bedarálhatja az óvatlan játékost az, hogy jaj, arra az "ezredikre" nem léptem be ma. Nem is kell.

    Regizés nagyvonalakban: (Ha kellene ennél részletesebb, szóljatok!)
    32 piac van a játékban. Minden harminckettedik ID szám tartozik azonos piachoz. Ezt kell figyelni. Magyarán, tudni kell előre, mit keresünk/várunk.
    Egyet be kell regizni. (Hogy tudjuk, most hol tart az ID szám.)
    Be kell írni az ID számot a piacos topik elején található táblázatba. Majd ott egyesével emelni az ID számot addig, amíg végre nem a mi piacunkat mutatja. Na, az lesz a következő jó farm nekünk.
    (Említett hsz linkje: >>KATT<<)

    Ezt fel kell írni. És ehhez kell hozzáadogatni 32-t. Akár papíron, akár excelben. Kinek mi a komfortosabb.
    Regizni böngészőben kell és nem kliensben. Azért, mert még be se tölt a farmfelület, az ID-t már mutatja. Ha nem jó nekünk, azonnal bezárható az a böngészőlap.

    Egyszerre minimum 3 böngészőlapot nyitok, mert ha pont a keresett sorszám előtti farmot nyitom, akkor gyorsnak kell lenni, hogy a következőt elkapjam.
    Nem, nem jegyzetelem és nem nézem meg, hogy a nem megfelelő farm milyen piacos. Nem húzom az időt ilyennel. Bezárom és soha többet nem nyitom meg. Nem csinálom meg az oktatót sem. Minek?

    Érdemes lehet egy picit figyelni, hogy azon a napon mennyire pörögnek az ID számok. Úgy értem, hogy célszerű feljegyezni az időt, amikor a sikeres regizés történt. És megnézni, hogy mikor sikerült a következő.
    Amikor ezt a tesztelő időszakot csináltam, akkor 45-60 perc kellett ahhoz, hogy 32-t haladjon az ID szám. De biztos van olyan időszak, amikor ennél gyorsabban emelkednek az ID-k. A végén már olyan jól ment, hogy harmadikra-negyedikre eltaláltam azt, amit kerestem.
    (Meg voltam győződve róla, ha lassan is, de a BP is generál új ID számokat, de pár éjszaka után rá kellett jönnöm, hogy ez nem valós gondolat. Arra is volt példa, hogy este és reggel között csupán hármat lépett előre az ID.)

    Magyarán, csak két dologra kell figyelni:
    - mennyire gyorsan emelkednek az ID számok,
    - melyik a következő ID, ami nekünk jó lesz.
    Közben meg lehet főzni egy három fogásos vasárnapi ebédet, ki lehet takarítani egy lakást, lehet olvasni, sorozatot nézni, mittomén.
    Egy a fontos, olyan legyen a nap, hogy mi uraljuk a helyzetet és bármikor le tudjunk huppanni a gép elé. Erre egy napsütéses, kirándulós nap nem alkalmas, otthon és gép közelben kell/érdemes lenni.

    Nem "kampány" időszakban kell regizni. Nem érdemes titokfa/ól, vagy szomszédajándékozós event idején, mert akkor valószínűleg többen regisztrálnak, túl gyorsan pöröghetnek a számok és pont lemaradunk arról, ami nekünk kell(ene).

    Persze, ennél jóval hosszabban is lehetne erről írni, de minek? :D
     
    Domos52, Sali~*.*, PalMa és 15 más kedveli ezt.
  8. genka53

    genka53 Mindentudó orákulum

    Szia!
    Az a "kezdőknek is hasznos..." nem rád vonatkozott, mert tudom jól, hogy te nem vagy az. ;)
    Azt csak jó tanácsnak szántam, ha netán erre téved kezdő játékos is. :)
     
    PalMa, DevilMókus, Kuzdern és 2 más kedveli ezt.
  9. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!
    Ezért is köszöntem meg. Én örök kezdő vagyok. :D ;)
     
  10. Samborg

    Samborg Fórum félistene

    Szervusztok!
    Sajnos mivel nincs Office programom így Toma érésidő táblázatát nem tudom használni. Segítene valaki és megírná mennyi a kerti zsázsa érésideje komfortban, vízzel ha az összes kinemesített csökkentő bónuszt és az 5 %-os dekort aktiválom. Köszönöm.
     
    Borzas.Kata, Sauvage és Fätum kedveli ezt.
  11. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Szóval ha jól értem , egymás után kell a 32 piacot számolni ?

    És ha nyitok egy 20-as piacot , és ha gyors vagyok , jön a 21. piac ?
     
  12. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Még tesztelnem kell, hogyan hat együtt az 5%-os dekor a többi bónusszal. De a kerti zsázsánál ne várj pár másodperces gyorsításnál többet...
    Szia!
    A piacok nem sorrendben vannak, a számozás esetleges; gondolom, ahogy az idők kezdetén kísérletezéssel megtalálták egymást a gazdák. Ha a piacszámos táblába beírsz egy ID-t, majd egyesével növeled, látod, milyen sorrendben követik egymást a piacok.
     
    PalMa, Sauvage, Samborg és 7 más kedveli ezt.
  13. Samborg

    Samborg Fórum félistene

    Szia!
    Talán a kezdő, vagy alacsonyabb szintet elért játékosoknak akik még nem rendelkeznek csatnival, gazdaságosabb ha kinemesítik a vetőtáblán a kezdő növényeket és komfort földeket használnak. Mi erről a véleményed?
     
  14. nemzsu

    nemzsu Fórum ezredese

    Szia!
    Az írásom melyik részéből lehetett ezt érteni?
    Hátha rájövök, hogy mit írtam rosszul.

    Volt arról bárhol bármikor szó, hogy ha az ID szám eggyel emelkedik, akkor a piacszámozás is emelkedik eggyel?

    Tényleg kíváncsi lennék arra, hogy erre a következtetésre hogy jutottál.
     
  15. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    60. szint alatt eleve nincs komfort. 40. szinttől már kapható a csatni a piacon, és az ára napi pár kör répával, szénával megvan. Manapság nagyon gyorsan lehet fejlődni TP-ben, amivel a pajtakészlet nem tud lépést tartani. Mire eljut oda valaki, hogy nemesítsen, és ehhez megvannak a növényei is, már elérte azoknak a növényeknek a szintjét, amit érdemes is kinemesíteni. És a nemesítés időbónuszai nem olyan jelentősek, főleg a 100 alatti növényeknél, hogy egy rövid, legfeljebb 2 órás növénynél jelentős könnyebbséget biztosíthasson.
    Szóval szerintem nem érdemes foglalkozni ezzel.
     
    PalMa, farmerogirl, Sauvage és 6 más kedveli ezt.
  16. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Ebből következtettem arra , hogy növekednek . De akkor ezek szerint össze vissza . :inlove:

    De majd kisakkozom a buksimmal , hogy mi fán terem a kakaó . :inlove:
     
    Sauvage és DevilMókus kedveli ezt.
  17. nemzsu

    nemzsu Fórum ezredese

    Szia!
    Az írásomban a sorrend a fontos!
    Először számold ki, hogy melyik az az ID szám, ami neked fontos és amikor regizel, csak arra koncentrálj! (A hogyanját leírtam.)

    Ne fordítva ülj a lovon! Nem az a lényeg, hogy minden beregizett farmnak megnézd a piacszámát és azt adminisztráld.
    Teljesen mindegy, hogy a játékosok által sok éve (egyébként hibásan) kitalált piacszámok milyen sorrendben követik egymást. Ennek semmi haszna. Lehetne a piacoknak más elnevezése is, de valaki számokat adott neki. 32 piac van, mégis vannak 39-es, 40-es piacszámok. Magyarán a játékosok által készített piacszámlista sem egymásutáni. Sok (pontosan nyolc) benne a lyuk.

    Az a lényeg, hogy tudd, melyik az az ID szám, amit figyelned kell a "lap alján".
    Ahogy írtam, be se kell, hogy töltsön a farm felület, az ID-t már látod. Ha nem jó, csukd be a böngésző lapját.

    Sok mindenbe belekapsz, ötletelsz mindennel. Legyél összeszedettebb és célirányosabb! Ha kisfarmokat akarsz regizni, akkor olyat regisztrálj, ami hasznos és ne forgácsold szét magad haszontalan dolgokkal.
    Értelmes, érdeklődő és pörgő agyú felnőtt vagy. :inlove:
    Ezeket tartsd szem előtt a viselkedésedben is! Időnként sziporkázol, jó ötleteid vannak, de sokszor annyira túlpörögsz, ami sem neked, sem a játékodnak, sem a fórumot olvasóknak nem tesz jót.
    És ügyelj arra a népi bölcsességre is, hogy a kevesebb néha több. :inlove:

    A kakaó egyébként kakaófán terem. 8):)
     
    -vadocka70-, PalMa, rozo52 és 7 más kedveli ezt.
  18. Sauvage

    Sauvage Fórumelemző

    Szia! Kis jobb kéz.:sleepy: Spoiler alatt.


    Jó egészséget hozzá.;)
     
    Samborg kedveli ezt.
  19. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Oké , köszönöm szépen . :inlove:
     
  20. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Leteszteltem a TOP-os felhő hatását (semmilyen más bónusszal nem adódik össze a hatása), és így ennek apropóján összeszedem egybe, amit az ólak érésidejéről összeirkáltam különféle csevegőkbe.

    Az érésidő a következő tényezők szorzataként áll össze:
    [alap érésidő] x [Ólvarázslat rúna] x [mindenre ható éréscsökkentők] x [csak egy területen ható éréscsökkentők] x [egyedi éréscsökkentők] x [víz] x [szupertáp]
    Az egy-egy tényezőn belüli bónuszok összeadódnak, de más bónuszokkal nem adhatók össze!

    Ólvarázslat rúna: -10%, így a szorzatban 0,9-del szerepel (100%[alap]-10%=90%=0,9).
    Mindenre (minden állatos ólra, minden területen) ható éréscsökkentők (a szorzatban 100% mínusz az alábbiak összege szerepel):
    - Húsvét 2012 felhősor -5%
    - Szárnyas ovi felhősor -5%
    - Karneválkirálynő felhősor 1 -10%
    - Májusi játéknap felhősor -3%
    - Valentin-napi cserép -10%*
    - Tojáspuncs -5%*
    - Sajtgolyó -5%*
    - Virágfestés dekor -20%/db
    Csak egy-egy területen ható éréscsökkentők, amelyek csak a farmos, a Bahás vagy a teliholdas farmrészeken hatnak (a szorzatban 100% mínusz az alábbiak összege szerepel):
    - Őszi fesztivál 2-1 felhősor: -25% (Baha);
    - Vérvörös koktél: -10% (teliholdas)*;
    - Kristálygömb: -5% (teliholdas)*;
    - Fények ösvénye 2 felhősor: -10% (teliholdas);
    - Éjjeli frászos pizsamaparti felhősor: -5% (teliholdas).
    Egyedi éréscsökkentők, vagyis azok, amelyek csak egy vagy néhány állatra hatnak. Ide tartoznak a Neon egér, Neon medve és Neon macska dekorok, valamint az ilyen felhők (pl. Neonfényes ólak 3, 7, 9, 10, 13 felhők, de még sok van ilyen).
    Víz: -20%, így a szorzatban 0,8-del szerepel a hatása
    Szupertáp: alapból -50%, de hatnak rá hatásnövelők; így a hatása -50% és -85% közt lehet, vagyis a szorzatban 0,15-0,5 közötti értékkel vehet részt. A szupertáp hatását növelik:
    - Űrcsiguszkilövő állomás -5%
    - Valentin napi maci -5%
    - Perecisztikus felhősor -5%
    - Lámabazár felhősor -5%
    - 10. jubileumi felhősor. -5%
    - Mariachi fieszta felhősor -10%

    Nézzünk erre egy példát, vegyük a narancs szitakötőt; Virágfestés és szupertáp nélkül, de minden más éréscsökkentővel. A *-gal jelölt három aranyrekeszes termékből természetesen csak kettőt lehet egyszerre használni. A szitakötőre nem hat egyedi felhő vagy dekor, így az kimarad.
    [alap érésidő 21:00] x [Ólvarázslat rúna 0,9] x [mindenre ható éréscsökkentők 0,65] x [TOP-felhő 0,75] x [egyedi éréscsökkentők nincs] x [víz 0,8] x [szupertáp nincs]: 21:00 x 0,9 x 0,65 x 0,75 x 0,8 = 7:22. Ha rászánok még egy Virágfestést is, akkor 0,65 helyett már csak 0,45 szerepel, 2 Virágfestéssel 0,25, stb.

    Fontos: a játékban a valós érésidő sokszor csak jó pár másodperc elteltével (vagy egy frissítéssel) áll be! A tápozás/vizezés/szupertápozás után azonnal kijelzett idő jelentősen - hosszú érésű ólak esetén akár több órával - el is térhet attól...

    Az ólak érésidejét megtalálhatjuk a teljes állatos/ólas/terményes gyűjteményben: https://board-hu.farmerama.com/threads/Állatok-termények-és-ólak-a-játékban.16260/

    A játékban lévő bónuszokról pedig a Bónuszlexikonban lehet tájékozódni: https://board-hu.farmerama.com/threads/bónuszlexikon.2179/

    Hogyan lehet nullázni az ólakkal?
    Mivel az érésidő egy szorzat, nulla csak akkor lehet az eredmény, ha egy vagy több tényező - a többitől függetlenül - nulla. Erre jelenleg két lehetőség van, mert sem a rúna, sem a víz, sem a szupertáp nem csökkenthető nullára (vagy másképpen fogalmazva, nem emelhető a csökkentő hatása 100%-ra).

    A. Össze lehet hozni 100%-nyi csökkentést a mindenre ható éréscsökkentőkből, de ahhoz kell minimum 4 db Virágfestés dekor (mivel a 3 felhő és a két termék legfeljebb 35%-ot tesz ki, 3 dekorral még csak 95%-nál járnánk). A lehetőségek:
    - 5 db Virágfestés: 5x20%=100%;
    - 4 db Virágfestés, plusz a 3 felhő: 4x20%+5%+5%+10%=100%;
    - 4 db Virágfestés, plusz bármely 2 felhő, plusz a Valentin-napi cserép: 4x20%+5%+5%/10%+10%=100%/105% (a Karneválkirálynő felhő egymagában is elegendő a Valentin-napi cserép mellett);
    - 4 db Virágfestés, plusz bármelyik felhő, plusz a Valentin-napi cserép és a Tojáspuncs/Sajtgolyó: 4x20%+5%/10%+10%+5%=100%/105% (a Karneválkirálynő felhő mellé elég csak a Valentin-napi cserép, így egy arany rekesz üresen maradhat).

    B. Az egyedi éréscsökkentőkből is összejöhet a 100%, de csakis az egér, a macska és a medve esetében. Ehhez kell 20 db Neon egér (vagy macska vagy medve) dekor, vagy 18 dekor mellé a Neonfényes ólak 7. felhősor.

    Mivel semmilyen más bónusz nem adódik hozzá az A ill. B pontban felsorolt bónuszokhoz, a nullázásban egyetlen más bónusz sem játszik szerepet. Nem is kell hozzá más (pl. víz vagy szupertáp), de nem is váltható ki egyik itt felsorolt bónusz sem egy másikkal. Vagyis pl. 20 db neon macska dekorral tudunk nullázni bármely macskaházacska óllal, és nem kell hozzá semmi más; de nem is válthatok ki 4 dekort vízzel. Ugyanígy a Virágfestés sem váltható ki pl. a TOP-os felhővel vagy vízzel; illetve a Karneválkirálynő felhőt sem helyettesíthetem - a cápa esetén - a Kikötői bazár felhősorral.

    Az ólas nullázásról bővebben: https://board-hu.farmerama.com/threads/event-segédlet-avagy-mit-hogyan.15707/#post-1020871
     
    Utoljára szerkesztett: 2.9.23
    inanna11, stb_farmer, Domos52 és 28 más kedveli ezt.