Fejlődési taktika

Kategória: 'Törzsasztal', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Melan

    Melan Fórum admirálisa

    Köszi ismét.

    Igen mivel csak limitáltak az erőforrások, alaposan meg fogom tervezni hogy mit tudok kihozni ebből. Ahogy irtátok, neon, rózsa ólak, ha nincs, akkor a narancs is szóba jön, szépen előre kirakva és bekészitve. Vannak még bontatlan Piccolok is, azokat is szépen lassan bontogatom, hátha beesik egy ötödik, mert azzal nyilván kicsit könnyebb lenne, hogy nem 1 órája van a szegény farmernek ;)
     
  2. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    "Hát erről írtam, ki is számoltad.
    Nem fog megállni a virágfestéshez jutás lehetősége, a bp pedig engedni fogja továbbra is, hogy pörgetést vehessünk.
    Ők is figyelték a top alakulását.
    Ahogy én tapasztaltam, gyorsabban keverődik a mantarája, hiába 2 növény kell hozzá, a papaukról meg a cserék alkalmával gondoskodtam.
    Nyílván emelkedni fog az ára csere alkalmával mind a fának, mind az ólaknak (a narancsról nem is beszélve), de ahogy kiszámoltad, a különbség jelentős.
    Bizony sok-sok millió állat lesz, az amaránt meg elfelejtődik.
    A felhő + egy növénye 44 óránként meg nem fog segíteni, eleve 12 darab kell belőle.
    Még ha valaki úgy is csinálja, ahogy Jancsika írja és előtte rápörget, akkor sem éri meg (komfortra pörgetés, majd utána gyors 2 ültetés a 2 óra alatt)."
    Szia Áthoztalak ide hogy ne zavarjuk az eventet.
    Alapvetően egyetértek minden megállapítással. :music:Annyi kiegészítés hogy az időszakos bónuszok miatt azt tapasztalom hogy a folyamatos mantra malom mellet van kapacitás 1-1 kör pld esti keserű gyömbérre o_O Emiatt a felhő szerintem nem felesleges.:music:
    -Nyilván a növényt nem csak a malomba lehet átváltani táppá,:music:;)
    Persze +1 miatt ezt kihasználni gyorsítással felesleges.;)
    Sokkal hasznosabb lenne persze az egyéb termény +1 , de valószínűleg a narancs sziták jelentős többségben vannak emiatt ez némi esély-kiegyenlítés lehet a Bp felől...:music:( Ezt én is furcsállom csak 1 meglátáso_O
    Persze a keserű gyömbér pld a Fóka alapja is lehet a terményes felé is mehetünk.:music:
    /Hátérben teszem hozzá hogy a top 500-értha nincs kiugró juti, mondjuk kb 10 milliárdnál többet nem érdemes beadni szerintem ha 500 milliárd van se:music: ( ezt kb szitákkal de akár polipokkal is lehet hoznio_O)ezáltal a játékosok többségének a szita és a mantra közötti különbség elenyésző:music:
    Nyilván egyébként nem mindegy ezért is írtam hogy egyetértek.:)

     
    Utoljára szerkesztett: 16.2.22
    Samborg kedveli ezt.
  3. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    halihoó!
    Képzeljétek el, tegnap ismét megvilágosodtam egy dologban. :D
    TOP után vagy a környékén raktam ki Rosszcsont darazsakat és három Maut a tisztásra. Akkor egyszer nulláztam, learattam őket, azóta pihennek. Kis területeken fák vannak és kettő manufaktúra. Így nincs gondom, mert itemeket az arató nem szedi le. Tegnap nézegettem a területen és kis utána járás után rájöttem, hogy a darazsak addig vannak kint, amíg le nem szedem őket. Gondolok arra, hogy akár mikor tudom aratni, nem fogynak el. :D Adtam magamnak egy gyenge kettest a felismerésre. :D ;)
     
  4. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Mivel nyitva volt a teliholdas kert, leteszteltem, hogy a csak ott ható ólas időbónuszok hogyan hatnak, így téve teljessé, amit az ólak érésidejéről írtam. Azt a leírást ITT találjátok.

    Következzen most a terményes ólak érésideje; a séma pontosan megegyezik az állatos ólakéval, csak jóval kevesebb a bónusz. Terményes ólakkal nullázni nem lehet!

    Az érésidő a következő tényezők szorzataként áll össze:
    [alap érésidő] x [A barkácsolás mestere rúna] x [mindenre ható éréscsökkentők] x [csak egy területen ható éréscsökkentők] x [egyedi éréscsökkentők] x [víz] x [szupertáp]
    Az egy-egy tényezőn belüli bónuszok összeadódnak, de más bónuszokkal nem adhatók össze!

    A barkácsolás mestere rúna: -10%, így a szorzatban 0,9-del szerepel (100%[alap]-10%=90%=0,9).
    Mindenre (minden terményes ólra, minden területen) ható éréscsökkentők (a szorzatban 100% mínusz az alábbiak összege szerepel):
    - Mikulástalálkozó felhősor -5%
    - Valentin-nap 2015 felhősor -5%
    - Óltörténetek felhősor -5%
    - Szüreti holdfesztivál felhősor -5%
    - Karneválkirálynő felhősor -10%
    - Pünkösdi csokor -10%*
    - Guavalekvár -5%*
    - Mézeskalács -5%*
    - Buliegértojás-lak dekor -5%
    Csak egy-egy területen ható éréscsökkentők, amelyek csak a farmos, a Bahás vagy a teliholdas farmrészeken hatnak:
    - Varázsteve lak dekor: -15% (Baha)
    - Lelkek folyója felhősor: -10% (Teliholdas területek)
    Egyedi éréscsökkentők, vagyis azok, amelyek csak egy vagy néhány állat terményes óljaira hatnak:
    - Farmeramikus éjszakák felhősor -10% (mogyorótaposó, függőágy-készítő, cukorkagyár);
    - Pockos móka felhősor -10% (széfkészítő).
    Szupertáp: alapból -50%, de hatnak rá hatásnövelők; így a hatása -50% és -85% közt lehet, vagyis a szorzatban 0,15-0,5 közötti értékkel vehet részt. A szupertáp hatását növelik:
    - Űrcsiguszkilövő állomás -5%
    - Valentin napi maci -5%
    - Perecisztikus felhősor -5%
    - Lámabazár felhősor -5%
    - 10. jubileumi felhősor. -5%
    - Mariachi fieszta felhősor -10%

    Fontos: a játékban a valós érésidő sokszor csak jó pár másodperc elteltével (vagy egy frissítéssel) áll be! A tápozás/vizezés/szupertápozás után azonnal kijelzett idő jelentősen - hosszú érésű ólak esetén akár több órával - el is térhet attól...

    Az ólak érésidejét megtalálhatjuk a teljes állatos/ólas/terményes gyűjteményben: https://board-hu.farmerama.com/threads/Állatok-termények-és-ólak-a-játékban.16260/

    A játékban lévő bónuszokról pedig a Bónuszlexikonban lehet tájékozódni: https://board-hu.farmerama.com/threads/bónuszlexikon.2179/
     
    Utoljára szerkesztett: 2.11.23
    aida2330, PalMa, zagimichna és 13 más kedveli ezt.
  5. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Szia
    Ha az eddigi szupertáp bónuszokhoz hozzáadjuk ezt a 10%-ot , és utána méééég jönne egy szezon 5% , akkor már lehet nullázni szupertáppal is ?

    Mariachi fieszta felhősor
    [​IMG]
    • Lezárási idő: 60:00 óra
    • Kategória: Egyéb bónusz sorok
    • Jutalom:
      • Nagyobb hatékonyságú szupertáp, Bónusz: 10%, Hatóidő: 06:00 óra.
      • farm szint x 2.800 TP
    • Nem tematikus felhősor, 5 db 1x2-es dekor helyezhető rá.
     
    genka53, -gyöngy-581 és -Holdfeny-. kedveli ezt.
  6. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Ha működne, drága, lenne...:music: de érdekes megoldás;)
     
    Samborg kedveli ezt.
  7. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Nekem van egy terület polipom . :inlove: Szóval saját magamnak termelem a szupertápot . :p
     
  8. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Gondoltam, az eventkiírás után valamelyik hsz-edre írok egy választ, egyetlen nagy NEM szócskával, megelőzendő a kérdésedet, csak féltem, hogy talán nem értenéd, mire vonatkozik... xD

    Szóval ITT leírtam mindent az ólas érésidőről. Ott van az összes szupertápra ható bónusz. Eddig 5x5% volt, most van még ez a 10%. Az összesen 50+25+10=85%. Egy esetleges szezonos szuvenírrel is csak 90%.

    Arra viszont jó volt a kérdés mégiscsak, hogy eszembe jusson az említett hsz aktualizálása - ez az imént meg is történt. Köszönöm.
     
    Utoljára szerkesztett: 23.2.22
    aida2330, PalMa, Sali~*.* és 8 más kedveli ezt.
  9. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia Toma :)
    Láttam, hogy írtál és szinte biztos voltam benne, hogy Jancsika felteszi az ominózus kérdést.. Jó volt a megérzésem :)
     
  10. JövendölőMáriusz

    JövendölőMáriusz Fórum félistene

    Teljesen feleslegesen akarsz most mással számoltatni! Mert ugye konkrétan nem tudod milyen tulajdonságokkal fog rendelkezni az amiről beszéltünk. Gyakorlatilag maximális dekor számmal számoltatnál, amit nem biztos, hogy el is érsz. Tehát ha még ki is számolja bárki is amit szeretnél tudni, még akkor is fennáll annak a lehetősége, hogy újra számoltatod majd az egészet annak fényében, hogy mennyi új dekort vagy darazsat szerzel be. Mert jelenleg úgy tudni tőled, hogy ebből is abból is eléggé szegényes a készleted. Mi lenne ha megvárnád azt az új dolgot és azt, hogy egyáltalán mennyit szerzel be ebből vagy abból és akkor kérnél meg valakit, hogy számolja ki neked, hogy mennyi az annyi.
    :)
     
    PalMa, genka53, -ágianyu33- és 4 más kedveli ezt.
  11. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Szia
    Oké , ez igaz , akkor várok türelemmel . :inlove:
     
    -gyöngy-581 kedveli ezt.
  12. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Bár törölted a kérdést, de azért válaszolok valamit, de nem számolok. Szóval a TP viszonylag egyszerű történet, mert minden bónusz az alap TP-re hat. Így egy folyamatos nullázáskor minden egyes dekor a 2 óra alatt learatott földekre adja a maga bónuszát. Mindegy, egyszerre hány aktív; ha minden dekor hatóideje alatt folyamatosan termelsz, akármilyen ütemezésben aktiválod a dekorokat, egyre megy. Itt a lényeg az, hogy akkorra időzítsd a bónuszokat, amikor a legtöbbet aratsz. Csakis ez számít, és semmi más. Felejtsd el, hány darabod van. Csak az az érdekes, hogy egy bónuszt a lehető legjobban kihasználj; ehhez pedig a hatóidejében a lehető legtöbbet kell aratnod. Megteheted, hogy aktiválsz egyet, és két órán át aratsz folyamatosan; majd még egyet, és megint két órán át kihasználod, és így tovább... X dekornál ez 2X óra termelés. De ugyanott vagy, ha aktiválod az összeset, és 2 órán át aratsz. Pont.
     
    PalMa, genka53, rozo52 és 5 más kedveli ezt.
  13. KatonaA

    KatonaA Járnitanuló

    Sziasztok !
    Tudna segíteni valaki abban ,hogy az amaránt pontosan hogyan lesz 0 perces ?
    Köszi előre is ;)
     
    zsani_apja kedveli ezt.
  14. Swallow

    Swallow Board Administrator Team Farmerama HU

    Szia!

    A Nulla percezés alap feltételei:
    • Nő, mint a bolondgomba rúna kiváltása a Bölcs tölgyről,
    • Szüret 2014 felhősor (ismertebb nevén: gesztenyés felhő), ÉS/VAGY a Szülinapi kívánság felhősor, ÉS/VAGY A fáraó gyógynövényei felhősor megléte - külön kiemeljük azokat a növényeket, ahol NEM kell egyik felhő sem
    • megfelelő %-nyi Szupertrágya imádat bónusz kinemesítése az erre alkalmas növényeknél, valamint ezen bónusz(ok) behelyezése a nemesítési bónusz rekesz(ek)be,
    • karácsonyi süti és fehér ártatlanság használata az arany rekeszekben (több felhő aktiválásával 1-1 termék kiváltható)
    • szupertrágya használata.
     
    PalMa, zsani_apja és Kuzdern kedveli ezt.
  15. KatonaA

    KatonaA Járnitanuló

    Szia !
    Nagyon köszönöm ! ;)
     
    PalMa, zsani_apja és Kuzdern kedveli ezt.
  16. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    halihoó!
    Baha gabona gyorsítására nincs termék? Vagy csak én nem látok. o_O

    Megtaláltam az aláírásodban, genka! Köszi a liket! ;)
     
    Utoljára szerkesztett: 14.3.22
    PalMa és genka53 kedveli ezt.
  17. genka53

    genka53 Mindentudó orákulum

    Szia!
    Hál'Isten a szemed jó, jól látod, nem azzal van a gond, hanem azzal, hogy sajnos valóban nincs Bahán gabonára ható érésgyorsító termék.
    Termésnövelő van, TTP -re ható is, csak időbónusz nincs termék formájában. Mostohák a Baha gabonák ilyen szempontból.
    Reméljük, egyszer arra is sor kerül, addig
    nem tudunk mást tenni, mint türelmesen várakozunk. :)
     
  18. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!
    Igen, azt találtam meg, hogy jelenleg nincs. :) Ahogy tetszikeltél, már jött is az agyamba, hogy a te aláírásodban van a megoldás. ;)
    Mindig eszembe lesz már.
     
    PalMa, Kuzdern és genka53 kedveli ezt.
  19. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!
    Ehhez még hozzáteszem azt, hogy többi növény kategóriához képest a farmon sem sok van.. Pedig jó lenne, ha több lenne. Csak egy picivel kéne kevesebb, mint ahány virág termésbónusz van a játékban . Nagyon tudnék örülni neki. (Tudom, hogy van érésgyorsító, terméshozamot növelő is, van egy tp-t növelő is létezik, de kevés a többihez viszonyítva...)
    Valahogy kevés a bónusz a gabonákra és nem igazán értem, az okát...
     
    HéricsBáró, genka53 és zsani_apja kedveli ezt.
  20. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!

    Nem biztos, hogy van konkrét oka, sőt.. Inkább az idő. Szerintem nincs idő mindent figyelni, ezt én meg is értem. Nekem legjobban még mindig az ajándékküldésnél hiányzik, hogy dupla kattra lehessen küldeni az összes lehetséges mennyiséget. Pl. duplán katt a Barkácscuccra és utána csak küldöm a gazdáknak. Gazda, enter, gazda, enter... :D ;)
     
    genka53, -gyöngy-581 és Kuzdern kedveli ezt.