Fejlődési taktika

Kategória: 'Törzsasztal', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Ninett79

    Ninett79 Fórum elő legendája

    Sokszor már sok(k)... :oops:
     
    -Anyu-, kukori80 és zsani_apja kedveli ezt.
  2. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Szia. Nem szeretnélek megbántani, mert nem bántottál engem se és senkit, csak az a baj, hogy írsz...és írsz... és írsz a nagy semmiről. Már nem szoktalak elolvasni, mert tőled nem tudok meg semmi fontosat, de néha el kell olvasnom, ha valaki idéz és nem tudom hogy miről volt szó. De akkor is rájövök, hogy semmiről. Ha így folytatod, nem fog veled senki beszélgetni. Mi lenne, ha az event kiírása után Te számolnád ki a beadandókat? Úgyis itt vagy egész nap, ráérnél és hasznos is lennél. Nem kell minden témához hozzászólni, főleg ha nem érdemi a hozzászólás. Na hajrrááá, drukkolok, hogy sikerüljön. :)
     
    maszilva, Murkesz, parrahviki12 és 27 más kedveli ezt.
  3. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Amúgy a nyári mikulás mit osztogatott még ? Mert csak az almaevő derült ki .
     
    genka53 és Sauvage kedveli ezt.
  4. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!
    Én tudok úgy olvasni, hogy a lényeg legyen a szemem előtt. :)
    Szia!
    Kiraknám az összes birkabarikád. :D
     
    parrahviki12, genka53, -Holdfeny-. és 4 más kedveli ezt.
  5. Ninett79

    Ninett79 Fórum elő legendája

    Örülök neki....;) Engem frusztrál....
     
    -Anyu- és zsani_apja kedveli ezt.
  6. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    A két hét , az a szuper nyári óvoda miatt lett ?
     
    -Holdfeny-. kedveli ezt.
  7. nemcsák

    nemcsák Fórum-zöldfülű

    Azért még jó pár olyan játékos van, aki, szinte 24 órázik itt, nagyon kitartóak, néha a módiknál is okosabbak :)
     
    Kuzdern, genka53, cemá2002 és 2 más kedveli ezt.
  8. nemzsu

    nemzsu Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Fejlődési taktikával jöttem.

    Van egy javaslatom: fejlődjünk abban, hogy ne általánosítsunk és ne tegyünk egy kalap alá egy teljes játékos közösséget.
    Az, hogy kik és mit írnak a német fórumon, az közel sem reprezentálja a teljes német játékos közösséget. Sőt!
    Tudom, hogy nagyon erős manipulatív eszköz a radír náluk (most is).

    Tudom, hogy sokan vannak, akik átlátják a helyzetet és azt is tudom, hogy nekik sincs esélyük. Se a saját fórumukon, se máshol.

    Legalább őket ne bántsuk, akik értenek minket. Ne szítsunk nemzetek közötti ellenségeskedést azért, mert van 4-5 olyan személy, akik számára az erkölcsi mérce egészen máshol van, mint nekünk.

    Az, hogy megjelent egy erősen kifogásolható írás a két személytől, kicsit megváltoztatta a helyzetet.
    Mi lettünk a rosszak és az irigyek a manipulált "tömeg" szemében. Fontos tudnotok ez a "tömeg" nem jelent "mindenki"-t.

    ----------
    Egy apró adatpontosítás: az a dátum NEM 2021 karácsonya volt, hanem 2020 karácsonya. Bocsánat, de név szerint tudom, ki írta be nekik az itemeket. Ő már 2021 karácsonyán nem dolgozott a BP-nál.
     
    zebrina04, maszilva, parrahviki12 és 27 más kedveli ezt.
  9. Coff66

    Coff66 Fórum veteránja

    Sziasztok!

    Nem akartam a németek magyarázkodásával kapcsolatban időt fecsérelni - de annak reményében, hogy átjönnek ide és mindent elolvasnak - mégis megosztom pár gondolatomat.

    Először is:
    Moderátori pályafutásom alatt soha nem volt olyan jutalmazási forma, hogy 2 dolog közül "választhattunk"!
    Pláne nem volt olyan, hogy az ajándékból mindjárt anyit kapjunk, amennyivel biztosan lesöprünk mindenkit a TOP10-es listáról!
    Egy, a játékot ismerő vezető CSAK direkt, bizonyos cél érdekében írhat ilyen ajándékot jóvá!
    Ezt bizonyítja az is, hogy nem 1 darab alapot, hanem mindjárt fejlesztést és abból is annyit kaphattak, amennyi a nullázáshoz kellett.

    Itt csak mellékesen jegyzem meg, hogy amennyiben a unity-nél végzett tevékenységüket jutalmazták, az 2020. végére, 2021 elejére datálható, hiszen 2021. januárjában a Flash megszűnt és ezt megelőzően kellett az átállást elvégeznünk.
    A munka jutalmazása is 2020 végén, 2021 elején történt! NEM 2021. decemberében!!!
    Tehát itt (is) nagyot döccen a mesevonat kereke!

    Egyébként ebben az időszakban (2020. vége/2021. eleje) még én is modi voltam és ilyen típusú ajándék nem szerepelt az ajándékozható tárgyak között.
    Ha szerepelt volna, akkor pedig a mi TL-ünk elsőként tiltakozott volna a központban az ellen, hogy ilyen ajándék kikerülhessen a moderátorokhoz (pláne olyan mennyiségben, ami felborítja a játékot) mert a mi TL-ünk ismeri a játékot!

    Másodszor:
    A nyilatkozók állítása szerint "csak" tesztelték a hangárokat, hogy pajtaértéket szerezzenek.
    Nos, tudomásom szerint tesztelni csak moderátoroknak lehetséges, "zárt ajtók mögött", admin státuszu farmokon.
    Nem olyanokon, amiknek pl. a TP/CSP mennyisége megjelenik a hivatalos TOP listában.
    Továbbá a tesztek során megszerzett javakat nem használhatják fel sehol, semmilyen formában!

    Tehát, ha ők magukat az igazság bajnokaiként akarják feltüntetni, akkor a mellébeszélés helyett önként bezáratják a farmjukat és ezzel pontot tehetnek a "boszorkányüldözésre".

    Egy magánvélemény:
    Az állatokkal való nullázásra (nem a macska/medve/egérre gondolok) mi magyarok találtunk először megoldást. Ezzel túl szép eredményt tudtunk felmutatni az őszi TOP-on és ezt mindenképpen űberelni akarták a másik fórumon nyilatkozók.
    Azt hiszem mi okosak vagyunk és erre mások az irígyek!
     
    bocsika67, parrahviki12, Hahacska és 29 más kedveli ezt.
  10. -ágianyu33-

    -ágianyu33- Fórum admirálisa

    Szia Emő !
    Arra remélem mindenki emlékszik mennyit dolgoztatok a unity átállásánál és a karácsonyi Rackó ajándékok keresgélésével.
    És érdekes módon senki nem akart megdobni benneteket 1-2 fullos farönkhangárral.
    Az már csak tényleg hab a tortán, hogy Zsu erősen tiltakozott volna miatta.
     
    Kuzdern, kamylla64, Coff66 és 8 más kedveli ezt.
  11. valibori69

    valibori69 Törzsjátékos

    Csak ide,és most tudok írni. Nekem ez a játék fontos. Régóta játszom. Tök ciki, hogy itt is meghasonlunk. Olvastam máshol csalásokról. Sajnálom. :)
     
    Kuzdern és Amira09 kedveli ezt.
  12. Grizzlyng

    Grizzlyng Utánpótlás-írogató

    Hadd fejtsem ki némely nézetemet. A mondanivalóm lényege, hogy az átgondolatlan konfrontáció nem tesz jót. Se itt, se másutt. Cseppet részletezném, engedelmetekkel.

    Aki nem képes többet vagy mást mondani, mint hogy "a németek" alles zusammen így meg úgy rémesek, csalnak, lopnak, hazudnak - az nem csak hibásan egyszerűsít, hanem a játék sírját ássa. Vegyük észre, hogy a gyártóké a birtok. Ez a birtok Hamburgban van, nem másutt. A birtoklás bizonyos jogokkal jár.

    A Dreamcatcher-féle apró praktikák jelentéktelenek. Nem múlik rajta semmi. Csocso sokkal hatékonyabban csinálta, de szintén megbukott. Éppen úgy magyarázta ki magát, mint most a német "kollégái". Természetesen ártatlan áldozatok mind, én meg beveszem... Hát nem - ezek a fanatikus versengés tünetei.

    Százezer játékosból vajon hánynak számít, hogy ki virít az élen, és miért pont az van ott aki? Valójában semmit nem számít. Sőt. Aki mindenáron első akar lenni, annak voltaképpen mindegy, melyik játékot játssza. Aki ellenben képes szívből élvezni egy konkrét játkot, az nem első akar lenni.

    Sajnos az embereket fel lehet piszkálni, és bármire rá lehet venni őket, ha eleve elégedetlenek a saját sorsukkal. Ettől sikeres sokféle demagógia, és persze ez már nem csak a játékunkról szól. Mindenestre ez egy rém gusztustalan tulajdonsága a világunknak.

    Nagyon cikinek érzem, hogy ebbe a Top kérdésbe sikerült ennyi embernek ennyire beleragadnia. Ugyan miért fontos ez a kérdés olyanok számára, akik közelében sincsenek hasonló játékteljesítménynek? Hacsak nem alantas irigységből?

    Hagyjuk már azt a baromságot, hogy esélyegyenlőség. Absztrakt, nem létező fogalom. Sehol a világban nincs ilyen. Nagyon gyerek, aki beveszi, és aztán még hivatkozik is rá. Ideje elfelejteni. Ne erre alapozzatok. Nem lehetne esetleg arra alapozni, hogy egyszerűen csak tetszik?

    Őszintén, az égvilágon semmi valós jelentőségét nem látom a gyűlölködő versengésnek, amit folyton látnom kell ebben az online játékban (is). Váljék egészségére annak, aki izgul rá. De mi köze van ennek az értelmes ÉLEThez?

    Amúgy aligha fog belerokkanni a BP az ilyesfajta hőzöngésbe, amit Csocso kiprovokált az elmúlt napokban. Egy félig-meddig professzionális vállalkozás simán átverekszi magát egy ilyen problémán. Már amennyiben maga a termék jó és sikeres. Ha meg nem az, akkor édesmindegy, hogy gyönyörű-böcsületesen irányítják, akkor is rövid úton vége lesz.

    Az in-game korrupció a legkisebb gond. A fejlesztés költségei, valamint a kiegyensúlyozás + működtetés a baromi nagy logisztikai kihívás. Azzal van elfoglalva a BP is, meg a YooZoo is. De ezzel a felhasználói problémagyártással talán mégis ki lehet iktatni egy színfoltot a palettáról. A Farmeramát. Ha gyenge láncszemnek bizonyul. Ez volna a cél? Akarjátok, hogy a gyártóknak tele legyen a töke egy problémás termékkel?

    Szerintem teljesen felesleges folytatni Csocso kampányát. Ha szeretitek ezt a játékot, akkor óvjátok, és viseljétek el a tényt, hogy emberek müködtetik. Ettől függetlenül is szemet gyönyörködtető volna több értelmet, és kevesebb primitív indulatot vinni a társalgásba itt, ezen a fórumon.

    Hálásan köszönöm a hölgyek s urak megtisztelő figyelmét. [​IMG]
     
    Rebcsok, ursa11, cemá2002 és 24 más kedveli ezt.
  13. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    halihoó!
    Azt hiszem, itt a lényeg. Nagyon régóta tisztába vagyok én ezzel. Persze ők is, dehát ezt beismerni, sérti a kis egójukat.

    jólmegkéne kokizni őket :D
     
    kamylla64, Sauvage, Coff66 és 8 más kedveli ezt.
  14. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Köszönöm, hogy leírtad! :inlove:
     
    cemá2002 és PapaMangó kedveli ezt.
  15. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Szia :)

    Tiszteletben tartom, hogy te így látod, ezt gondolod erről a helyzetről. Sokan máshogy látjuk. Nem tudom mennyire vagy benne a játékban, mert szerintem az nagyon sokat számít. Én például ha már nem játszom xy játékkal, akkor nem fog fájni, ha abban a játékban csalnak, viszont ha benne vagyok, akkor foglalkoztat, bánt. Két dolgot tehetek: szóvá teszem a problémát vagy otthagyom a játékot.

    Abban teljesen igazad van, hogy nagyon nem mindegy milyen stílusban, milyen általánosításokkal adunk hangot a panaszunknak. Különbözőek vagyunk, így a megnyilvánulásaink is eltérőek.

    Lehet, hogy vannak akik gyűlölködve versengenek, de kérlek ne általánosíts te sem. Ebben a játékban kevés versengési lehetőség van, de azért sokan használjuk a játéknak ezeket az elemeit is. Ha már csak kapálni lehet majd a farmon, meg nézegetni a grafikát, akkor kevesen lesznek itt...

    Nem a játékot akarjuk eltemetni, csupán annyit kérünk, hogy mindenkinek egyforma esélyt biztosítson a BP, és ha valaki súlyosan vét a szabályok ellen (ráadásul több alkalommal is), azt a játék szabályainak megfelelően zárják ki.
     
    ursa11, maszilva, ulmo12 és 25 más kedveli ezt.
  16. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Kis gondolkodnivaló a témához, hogy messzebb lássunk annál a sommás megállapításnál, miszerint "itt két (három?) játékos csalt, és ki velük a játékból":

    A kiderült adatmorzsák alapján a történet nagyon régre visszanyúlik; többen és több alkalommal juttatták őket előnyhöz, és védik őket ma is. Köztük több olyan vezető, akik már rég nincsenek a cégnél. Ennek nyilván oka van. Óriási különbség van aközött, hogy valaki valahogy meghekkeli a rendszert és beír magának két farönk hangárt, vagy használja azokat, amit valaki más beír neki. Ki is itt a csaló valójában?

    Tegyük fel, hogy az érintetteket leveszik a TOP10 listáról. Ez a lépés elegendő lenne ahhoz, hogy megnyugodjanak a kedélyek? Vagy elmennek egészen odáig, hogy a két farmot bezárják. Ez már elég lenne? Vagy még kompenzációt is akartok (hiszen a fizető játékosok megkárosítva érzik magukat)? Vagyis pontosan minek kellene történnie a megoldáshoz?

    És ha mindez esetleg meg is történne, akkor tudhatnánk, hogy a "Fair Play" helyreállt a játékban? Hogy már semmi csontváz nincs a szekrényben, ami kihullhatna? Akkor mindenki egyenlő lenne, egyenlő esélyekkel, és már csak "jó fiúk" maradnak?

    És csak nagyon-nagyon halkan kérdezem meg: ha valami "jótündér" beírt volna a farmotokra négy farönk hangárt (hivatalosan, tehát nem tiltott módon, a farmbezárás nulla kockázatával), mindenki azonnal reklamált volna? Senki sem használta volna ki egy picit sem? Őszintén...

    Nem akarok erről vitatkozni senkivel (nem is fogok), csak gondolkodjatok el ezeken...
     
    bocsika67, ursa11, maszilva és 23 más kedveli ezt.
  17. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    :inlove::inlove::inlove: Köszönöm! Örülök, hogy vannak akik gondolkoznak!:inlove:
     
    Utoljára szerkesztett: 16.9.22
    cemá2002 kedveli ezt.
  18. Ninett79

    Ninett79 Fórum elő legendája

    Min gondolkozol???xD S te akkor miért nem fogalmaztad meg,ha így látod?
     
    sosoump, parrahviki12, kamylla64 és 3 más kedveli ezt.
  19. Fätum

    Fätum Fórumőrült

    Sziasztok :)

    Olvasgatom a ma reggeli termést, és azt kell mondjam sok mindenben igazat adok. A jelenlegi helyzet nem csak fehér és fekete. Azért vagyunk itt még ennyien ebben a játékban, azért játszunk vele, mert szeretjük. Emberek vagyunk mindannyian, gyarlók és vagy kihasználunk egy kínálkozó lehetőséget vagy nem. Volt már rá példa.
    DE, rendben van ez így? Rendben van az, hogy néhányan akik olyan pozícióban vannak, és megtehetik, eldöntik, hogy ki az, akinek járnak bizonyos előnyök és azt megkapják, és ki az akinek nem? Kik azok akik INGYEN élvezhetik az előnyöket, és kik azok, akik nem és fizetniük kell, és még így sem érik el azt a 100%-os eszközt amit a kivételezettek? Ez rendben van így?

    Az életben is, vannak olyanok akik kivételes helyzetben vannak, mert a húsos fazékból korlátlanul mazsolázhatnak. Rendben van ez így? És rendben van ez így a játékban is?
    Vannak olyanok akiknek lehetőségük van ferrárival, robogni, és vannak olyanok akiknek nincs más csak trabanttal zötyögni. De akár ferrárival robog valaki akár trabanttal zötyög A-ból B-be elfogja érni célját. Az előbbi gyorsabban, utóbbi lassabban.
    Nem tudom mi lenne a végső megoldás, én csak egyet tudok: becsapva érzem magam.
     
    Utoljára szerkesztett: 16.9.22
    bocsika67, maszilva, parrahviki12 és 23 más kedveli ezt.
  20. Arrah

    Arrah Törekvő

    Zoli ..Szerintem tökéletesen leírtad az egész helyzetet!! Kitűnő a meglátásod.. a megfogalmazásod!! Tudod nagyon jól ,hogy én képes vagyok befogadni és elfogadni az elveid.. Ideig óráig..xD:inlove:

    Az agy működésed tökéletes!!:inlove:
    De azután kezdenek feltörni bennem azok a fránya tudatalatti érzések amiknek nem tudok parancsolni..hiszen pont azért tudatalattiak...:oops::D
    eszembe jutnak a 2014 -ben bezárt farmok tulajdonosai...:cry:Lehet hogy ők sem voltak patyolattiszták.. Hiszen bot programmal tudták csak kitenni a baglyokat a farmukra... De nekik akkor végleg bezárták a farmjaikat!! Sokéves munkájuk veszett akkor kárba.. Nem volt semmi figyelmeztetés..csak Bumm!! Beütött és vége!! Tragikusan hasonló most a helyzet.. Bennem azok a sebek tépődtek fel, bár nekem nem zárták a farmom, de a mai napig hiányoznak azok az emberek..
    Érzések.....xD:inlove:..95 százalékban ezek után hozzuk a döntéseinket..xD
    Akkor Csocsó nem állt ki mellettük hanem ellenük volt "igazság"oldalán....,most ugyanazt megkapta Ő is.. Mégsem tudok örülni az Ő kára felett.. Mert 12 évet elpocsékolt az életéből mire rádöbbent ,hogy mindig van erősebb kutya tőle is...

    A történet legbosszantóbb része nekem az, hogy azok a 2014 -ben bezárt holt farmokból mégiscsak életre tudott kelni egy... Róla lekerült a lakat és ott tündököl tisztára mosva a rangsor tetején.. Ossza az észt büntetlenül a helyzet magaslatáról.. Hát engedd meg nekem hogy viszolygásom kifejezzem ezzel kapcsolatban.. És igen.. Itt van bennem a kettősség..a józan ész és a fránya érzések...:cry:
    Mert tudom, hogy széllel szemben okkal móddal lehet csak..:cry:

    Ja.. és persze, most felvetődik bennem a kérdés:: Vajon ki járt jobban???
    Akiket 4 év után megszabadítottak a játékszenvedélyüktől.. vagy aki rááldozott 12 évet?? Ki járt jobban..ki járt rosszabbul?? Lehet-e megköszönni valakinek valamit a játékban elkövetett hibáiért??
     
    Utoljára szerkesztett: 16.9.22