Fejlődési taktika

Kategória: 'Törzsasztal', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Nem értem, hogy ezt a piacozós szálat miért keverted bele.

    Elegendő lenne bezárni a farmot. Másnak nem kell adni semmit, nem kell elvenni semmit. Ha valaki eladott nekik a piacon, vagy vásárolt tőlük, az nem olyan mértékű probléma (szerintem), hogy megoldást kellene rá találni. Ha van benne olyan extra kirívó eset, hogy 0,1 CSP-s áron "eladott" egy adott farmnak több száz millió PÉ árut, és ez egyszerűen könnyen kimutatható, akkor ezt az árut is el lehet venni az illetőtől, de ez már csak hab lenne a tortán.
     
    jutka190226, missuzy_53, Fätum és 5 más kedveli ezt.
  2. misivagyok

    misivagyok Utánpótlás-írogató

    Véleményem szerint a játék akkor maradhatott volna tiszta és következetes, ha a moderátorok sem kaptak volna soha, egyetlen haladást gyorsító itemet sem
    Munkájukat másként kell megbecsülni, honorálni, elsősorban igazi PÉNZZEL.
    De lehet ez más egyéb juttatás is: uszodabérlet, benzinutalvány, telefonhasználat, számítógép, wellness hétvégék, színházjegyek, stb. stb.
    Mondom ezt úgy, hogy nem érdekelnek a rangsorok, a TOP-on sem indultam soha és nagyon örülök, ha kipörgetek egy piros kacsaólat.
     
    missuzy_53, Fätum, Amira09 és 5 más kedveli ezt.
  3. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája

    Jó. Fordítsuk meg akkor a storyt.
    Nagyon nagyon felső vezetés azt mondja Neked, hogy BÁRMIT választhatsz ajándékba. Azt mondod ezt a dekort kéred. Felsővezetés megadja (az, hogy miért adta meg, arról megvan a véleményem). Azaz, Te jogosan kaptad meg. Használod, most meg azt mondják, hogy bezárják a farmod, mert csalónak vagy kiállítva.

    Jogos lenne?
    Nem, mert felsővezetéstől kaptad ajándékba, és jogosan háborodnál fel, hogy miért zárják be a farmodat.
    (vonatkoztassunk el a másik esettől, csak kimondottan most a hangáros story).
     
  4. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája

    Valós pénzt egyáltalán nem látunk belőle, mint moderátor. Valós pénz juttatáshoz bigpoint dolgozónak kell lenned. Kettőt nem szabad összekeverni.
     
  5. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Esetemben jogos lenne.
    Én pontosan fel tudom mérni, hogy ez milyen előnyöket jelentene, így nem csodálkoznék, ha egy ilyenért bezárnák a farmom.

    Ha valaki nem tudja felmérni, csak menet közben jön rá az előnyeire, annál még szóba jöhetne, hogy nem használja, vagy kéri egyből, hogy vegyék vissza. Ha ezeket nem teszi meg, akkor ő se csodálkozzon, ha túlzott kérése miatt bezárják a farmját.
     
    Melan, parrahviki12, missuzy_53 és 8 más kedveli ezt.
  6. misivagyok

    misivagyok Utánpótlás-írogató

    Bocsáss meg kedves Tamás, de nem kevertem össze.
    A moderátorok tevékenységét elismerés, köszönet, és a Cég részéről (szvsz) megfelelő, valós dotáció illeti meg.
    Tudom, az utóbbi valós pénzbe kerül, de a játék egyensúlyát nem borítja fel.
    A "jöjjünk ki olcsón" hozzáállás bosszulja meg magát, de nagyon.
    Részemről üdvözlet és köszönet a moderátoroknak, hogy a viharban is ilyen remekül helyt álltak.
     
    Samborg, missuzy_53, ördög0 és 5 más kedveli ezt.
  7. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Csak arra utaltam, hogy a játékos alapvetően nem vétett a szabályok ellen, a szó szoros értelmében nem csalt. Kihasznált egy helyzetet, visszaélt a saját - ki tudja hogyan kialakult - kivételes helyzetével. Mindez igaz. Jogosan háborodik fel ezen sok más játékos? Hát persze. Igazságtalan? Természetesen. Itt nincs is vita.

    Károkozás. Tegyük fel, hogy én birtokolom ezeket a sünöket, és csinálok vele sok tízezer szupertrágyát. Megkárosítok-e ezzel valakit, illetve a céget? A válasz eléggé bizonytalan, tekintve, hogy soha sem vásároltam szupertrágyát, és nem is áll szándékomban; a játékomat igazítom a lehetőségeimhez és nem fordítva. Tudom, hogy az érintettekkel nem ez a helyzet, és nem is védeni akarom őket, csak rámutatni, hogy a helyzet soha nem fekete-fehér.

    Vagy egy másik szempont. Az érintettek azzal, hogy ott vannak a TOP10 lista elején, és osztják az észt a fórumon, sok játékost (elsősorban persze németeket) húzhatnak maguk után, sokakat vehetnek rá arra, hogy igyekezzenek jobban, vagyis költsenek többet. Nem ismerünk adatokat természetesen, de lehetségesnek tartom, hogy ez esetleg nagyobb bevételt generál, mint amennyi kiesik azzal, hogy nekik megadatik egy ilyen lehetőség. Vagyis a kirakásuk - főleg azok után, hogy a fél német fórummal elhitették a mártíromságukat - akár olyan negatív következményekkel is járhat, ami végső soron a játék végéhez vezethet már rövid távon is.

    Tamás rávilágított néhány nehézségre az ügy kezelésében, és van még sok más is. Az írásommal csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy gondolkodjunk, és lássunk tovább, mint hogy ők rosszak és ki kell tenni őket a játékból. Indulatból született hsz-ok helyett értelmes párbeszédre lett volna szükség. Azért forszíroztam a "mit is akartok elérni" kérdést is. Például milyen szabály alapján záratnátok be a farmjukat? Ismétlem: a szó szoros értelmében nem csaltak, nem vétettek a játék szabályai ellen. Mert egy sokaság - velem együtt - sérelmezi, amit csináltak, és feltételezi, hogy a tevékenységük hátrányosan érinti őket? De ha ez így van, akkor Csocsó kizárása is ugyanezen elv mentén történt korábban... Másrészt: mit oldana meg a farmbezárás? Már rég ott lehetnek javak a kisfarmokon, és az indulatok elcsitulta után helyre lehet állítani szép stikában a jelenlegi helyzetet úgy, hogy arról nem is tudunk. Vagy ott a TOP:nem indulhatnak. Megoldott-e ez bármit is, vagyis most már szabadon lehet küzdeni az első helyért? Lehet, de benne van a lehetőség (kisfarmokon, piactársakon keresztül), hogy mégsem.

    Ismétlem: nekem sem tetszik, ami történt. Nagyon nem. Nem védeni akarom őket, és nem azt írtam, hogy nincs igaza annak, aki ez ellen fel akar lépni. Igaza van. Igaza van Csocsónak, mert a tevékenységük veszélyezteti a látens 1. helyét. Igaza van Rékának és Neked is, hiszen veszélyben érzitek a TOP-elsőségetek lehetőségét. Igaza van sok fizető játékosnak is, aki azt látja, hogy mások ingyen kapnak olyat, ami nekik kemény pénzükbe került (persze ha nem lennének, nekik akkor sem kerülne a játék kevesebbe). De igaza van Holdfénynek is, aki a játékát érzi veszélyben pont a felhördülés miatt.

    Vagyis bármilyen intézkedést követelünk is, érdemes ebbe belevenni a realitásokat, és nagyon vigyázni arra, hogy az arányos legyen, és még véletlenül se okozzon kárt másoknak. Ugye nevetséges lenne például utólag szabályellenesnek nevezni azt, ha valaki egy adott lehetőségnél maga kéri azt az ajándékot, amit jóvá írnak a farmján? Hiszen akkor minden "Gazdakör királya" is vétkes lenne. Ezért fontosak a pontos szabályok, és hogy az mindenkire egyformán vonatkozzon. De "igazságérzet" vagy "fair play" vagy "esélyegyenlőség" szavakra nem lehet(ne) retorziókat alapozni. Kell hogy legyen következmény, de az elsősorban az egyértelmű szabályok felé elmozdulás kell legyen, és nem a büntetésé. Gondoljunk csak bele, a történelemben a XX. század előtti háborúkat lezáró békék nagy része a béke megteremtésére és nem a vesztes megbüntetésére irányult, mint pl. a világháborúk utáni diktátumok - amelyek jól tudjuk, hová vezettek...
     
    Utoljára szerkesztett: 17.9.22
  8. Grizzlyng

    Grizzlyng Utánpótlás-írogató

    Igen. Ezez tiszta szavak. Pontosan ezt javasoltam én is. Például nem ésszerű azt követelni, hogy a régi igazságtalan farmzárásokat újabb megkérdőjelezhető kirűgásokkal próbálják meg kiegyensúlyozni.

    A BP-t a játék általános "állagának" következetes javítására kellene buzdítani. Nem pedig arra, hogy már elkövetett hibákat ragtapaszozzanak, egyes felhasználói csoportok pillanatnyi rokonszenvének kivívása érdekében. A szankcióknál is maradni kell az arányos realitás talaján, amint Toma javasolja.

    Ehhez képest nagyon utópisztikusnak találom Rékuci fentebb olvasható gondolatát, miszerint valami "szellemi alkalmassági teszt" eredménye alapján kellene differenciálni az előnyhöz jutásért járó retorziót. Ez az, amit nagyon nehéz volna realistának nevezni. Demagógnak már inkább.
     
  9. genka53

    genka53 Mindentudó orákulum

    Szia, sziasztok!
    Nem akartam tovább húzni ezt a témát, mert nem rétestészta, de "vissza kell menni a kályhához". Egyetértek az általad leírtakkal Rékuci.
    A szóban forgó játékosok azt állítják a magyarázatukban, hogy "két dolgot kérhettek" kérdésre ők a 2 plusz farönkhangárt
    kérték, amiket persze fullos fejlesztéssel meg is kaptak. Így tudtak nullázni fákkal több, mint egy éven át.
    Ergo jól tudták, hogy mit lehet velük elérni, azaz szabálytalan módon mekkora előnyhöz lehet jutni, szemben azokkal, akik szemében a magyarázatukkal el akarták bagatellizálni a dolgot, ami a játékosok egy részénél sikerült is.
    Vagyis tudatosan, és szándékosan éltek vissza a játék adta lehetőségekkel. Ez az én szememben ugyanakkora vétség, mint amikor valaki visszaél a buggal, ami az ÁSZF szerint a farm bezárását vonhatja maga után.
    Az, hogy aki beírta nekik a két itemet, az tudott-e a dolog jelentőségéről vagy sem, vagy foglalkozott-e egyáltalán a dolog ezen részével, az most már úgysem derül ki, s nem is releváns, miután kiderült, hogy már nem is tartozik a német mod teamhez. Ezért ő már nem vonható felelősségre, viszont az nehezen hihető, hogy rajta kívül a teamből senki nem tudott róla.
     
    Utoljára szerkesztett: 17.9.22
    jutka190226, parrahviki12, Melan és 11 más kedveli ezt.
  10. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Szia Genka. Nem akartam már hozzászólni a témához, de azért mégis. :) Hiába kukorékolunk itt még mikulásig, akkor se fog történni semmi. Ebben nem nekünk "játékosoknak" kell döntenünk, hanem a BP-nek és a németeknek. A Bp döntött, elvette a süniket. Ha a BP nem büntette őket tovább, annak biztos megvan a miértje, amit lehet, hogy soha nem fogunk megtudni. Ők a cég érdekeit tartják szem előtt és abba nem látunk bele, csak ők. Biztos, hogy leültek megbeszélni, hogy milyen szankciót hozzanak, megnézték az érintettek farmját és ezt a döntést hozták. Az már más kérdés, hogy ez a döntés egyénileg kit-mennyire zavar és mennyire fogja befolyásolni a további játékát.
     
    jutka190226, parrahviki12, Melan és 5 más kedveli ezt.
  11. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Akkor kalap kabát ? Aki adta nem bűnös , mert nem tudta mit ad és nem van már ott .
    Ha nem tudta mit ad , mit hitt , hogy egy értéktelen valamit kér ?
    De , legalább mostmár tudjuk , hogy lehetséges az , ami a növényel és óllal is lehet .

    Mikor jön el az a pillanat , amikor dekorral is lehet , és kedvenc islerünk álma vállna valóra ?

    Vagy esetleg terményes óllal , igazán jöhetne már .
     
    jutka190226, parrahviki12 és Melan kedveli ezt.
  12. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Szia. Igen. Kalap-kabát. De azért megkérdezem tőled, ha lehetne 3 teljes hangárod meg 1 alap, akkor Toma nélkül ki tudnád számolni, hogy lehet vele nullázni? :D
     
    jutka190226, parrahviki12, Melan és 5 más kedveli ezt.
  13. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Szia
    Fogalmam sincsen , hogy hozzá kell adni valamihez , vagy mit szorozzak mivel . :cry:xD

    Lehet csak learatnám , és néznék , hogy most miii is van . :inlove:
     
    jutka190226, parrahviki12, ulmo12 és 3 más kedveli ezt.
  14. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Ez az. Lehet, hogy csak azért kérték, mert rövidíteni akartak vele, deee az is lehet, hogy jó matekosok és előre tudták, hogy nullázhatnak.
     
    jutka190226, parrahviki12 és genka53 kedveli ezt.
  15. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Játszunk egy játékot .
    Tegyük fel , hogy másfél ével ezelőtti eventet/eventeket keresünk .
    Másfél év alatt , melyik eventben lehetett olyat csinálni , hogy fa adta a felröpit , és evvel az eventben lehett olyan bolt , amivel lehett dőzsölni .
    Elvileg , mivel és ahogyan nem élt vissza , elvileg nem dőzsölhetett az eventben .
    Feltételezve , a hogyan és mikor , tudhatnánk , hogy hátha mi lehetne neki sok , amit elvileg nem használt .

    Holnap elkezdek kutani , és megkeresem a Nagy eventet .

    És ezt most komolyan írtam , lécci ne töröljétek .
     
    jutka190226 és Melan kedveli ezt.
  16. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Meg is van :
    Kockázatos kihívás 6. - 2021. március


    Ebbő lehetne neki sok ?
    Ha sok ilyen dekorja volt , akkor visszaélt vele . Ennyi .
    De lehet pont nem ez az event , amiben használhatta a fa röpit .

    Mit kapok , ha ügyes vagyok ?

    [​IMG]
     
    jutka190226 és Melan kedveli ezt.
  17. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája

    Szia Genka

    Akkor csak röviden... Erre a logikára alapozva Téged is ki kell zárni, hisz a növényekkel is nullázol. Az is véletlenül került a játékba, Te meg tudatosan nullázol vele...

    Elég rossz érv.

    BP meghozta a döntését, és mint Kukori is írta, lehet mikuásig is, de nem lesz jobb....


    Megkapták ajándékba, innentől kezdve sajnos szabályos. Ott került hiba a gépezetbe, hogy aki jóváhagyta, és beírta a dolgot, az nem mérte fel. De mivel BP dolgozó adta ajándékba, ezért mondható szabályosnak a dolog. De ismételni tudom magam, visszavonták tőlük a plusz 2 tojást, nem tudnak már nullázni.
     
    jutka190226, Matold, Melan és 5 más kedveli ezt.
  18. rybar49

    rybar49 Fórumelemző

    szia, sziasztok.
    mindenkinek joga van a véleménye elmondásához, neked is, nekem is, még akkor is, ha a véleményünk különbözik. azt senki nem vitathatja, a moderátorok áldozatos munkát végeznek, végtelen türelemmel még akkor is, ha 100x megválaszolt dolgot kérdeznek tőlük pl 1 eventen belül is. megérdemlik, hogy ezért vmilyen juttatást kapjanak. nincs ezzel semmi gond. a BP is okosan úgy döntött, nem valós pénzt, vagy egyéb valós juttatásokat ad nekik, kapnak helyette a farmjukon felhasználható dekorokat, vagy bármi mást. ezzel sincs semmi gond, mert megérdemlik. az én nemtetszésem akkor kezdődik, amikor ezt a BP által ,,segített,, farmot behozzák a versenybe, ahol én, a mezei játékos az én lehetőségeimmel próbálok versenyezni a többi, senki által nem kedvezményezett farmerrel együtt. szeretném hangsúlyozni, nem akarok párhuzamot vonni a több évvel ezelőtti és a mostani történések közt, mondhatni nem 1 súlycsoport a két történet. valamit itt sokan elfelejtenek. hogy elkerüljem a radírpókkal való találkozást, neveket nem írok, de a többség biztosan tudja, kiről írok. elismerem a 12 éves kitartó munkáját, amit értünk végzett. emlékeztek, amikor kizárták őt a topból? majdhogynem össznépi lázadás tört ki a fórumon, ,,piszokság, szemétség, hogy tehetnek ilyet,, stb...stb...én nem kételkedem abban, hogy mindig tisztán játszott, ami többlete volt pl. TP-t adó dekorokból velünk szemben, ahhoz tisztességes úton jutott hozzá hiszen vagy vásárolta, vagy munkája elismeréseként kapta a BP-től. nem tisztem a döntését minősíteni, amikor elindult a Top versenyben, a véleményem az, akkor rossz döntést hozott. ennyit erről.12 év áldozatos munkájáért, amit értünk tett, minden elismerést megérdemel. egy rossz döntésével sztem a hitelességéből sokat veszített. halkan megkérdezném azokat a játékosokat, akik most felháborodnak a német ,,ügyes,, emberkék viselkedésén, miért nem volt egy ember sem, aki akkor azt írta volna, helyes döntés volt a BP részéről, ezzel tisztább lett a játék, az esélyegyenlőség nőtt. megjegyzem, a BP-nek most is hasonló lépést kellett volna tennie, csak keményebb szankciókkal, mert ez a pár ember csalással érte el, amit elért, ellenben vele, aki csak kihasználta a tudását, jókor volt jó helyen. a németek beállítanak bennünket az ügyeletes ,,gonosznak,, igazságtalannak. nem egyforma mércével mérnek. legalább mi mérhetnénk egyformán, nációtól függetlenül értékelni, véleményezni másokat. amennyiben 1 moderátor a farmjával benevez egy versenybe, ahol mi mezei emberkék versenyzünk, az sztem nem etikus. és befejezésképp : az én erkölcsi normáim szerint nincs kis csaló, meg nagy csaló. van a csaló és van a tisztességes ember. próbálok ködösíteni, mosdatni a szerecsent, de minek? elhitetem magammal, hogy ő a csaló, mert ellopta a szomszéd tehenét, de én nem, mert én csak a tyúkot loptam el? nna jó, kimorgolódtam magam, remélem senkit sem sértettem meg, nem állt szándékomban. mindenkinek szép estét kívánok, sziasztok.
     
    jutka190226, Amira09, Hahacska és 8 más kedveli ezt.
  19. genka53

    genka53 Mindentudó orákulum

    Szia Tamás!
    Nem, nem.
    A kettő dolog messze nem ugyanaz, hisz a növényekkel való nullázás lehetősége mindenki számára adott. Egy bizonyos szint után még speciális felhő sem kell hozzá, pl. a krókusz és a kockadinnye nemesítéssel megszerzett megfelelő rúnái mellé. Ez nem a véletlen műve, hanem a BP tudatossága, hisz a nullázás rengeteg szupertrágyát igényel, és akinek nincs mamutja hozzá, az kénytelen megvenni, ami jó üzlet a BP-nek, a gazdának meg öröm, hogy ezzel könnyebb gazdálkodnia. És arra a játékelemre a BP -től kaptunk lehetőséget mindnyájan.
    Nem beszélve arról, hogy azzal, mármint a növényekkel való nullázással még nem borul fel a játék, és nem okozunk kárt sem a BP-nek, sem a játékostársainknak.

    Ezzel én be is fejezem a téma taglalását, mert szél ellen valóban bajos... , úgyhogy lapozok.

     
    Utoljára szerkesztett: 17.9.22
  20. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia Genka!
    Én emlékszem arra döbbenetre amikor a játékostársak az aktuális eventes csevegőben leírták, hogy nulla perc alatt érik be a növény. Elhoztam Neked a nemsítő topikból egy hivatalos bejelentés másolatát:: "Üdvözlet Gazdatársak!

    A következő hibajelenségre derült fény az event működése során:

    Amennyiben egyszerre használjuk a felhősor és a nemesített növények által adott szupertrágya hatékonyságnövelő bónuszokat, plusz a mesterség bónuszokat (amik a szupertrágyára hatnak) az így "kezelt" nemesített növények szinte azonnal beérnek.

    Egyelőre ennek a problémának a megoldása átgondolás alatt van, amint születik valamiféle döntés az ügyben, azonnal értesítünk benneteket.

    A Farmerama csapata" #1.
    Szóval ez tényleg véletlen volt, hidd el Tamásnak. Egyébként újabb vitát indítani nagyon nem szeretnék, mert nincs értelme, de ezt miután emlékszem rá le szerettem volna írni. Hidd el szívem szerint én is lapoznék már :(
     
    jutka190226, parrahviki12, Melan és 7 más kedveli ezt.