Fejlődési taktika

Kategória: 'Törzsasztal', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Szia
    Olyan dekorok , amik ládákon kívűl adnak valamit ? Csp , trágya , szupertágya , TPx farmszint ? stb ? :inlove:
     
    PalMa és GA-BI-O-Farm kedveli ezt.
  2. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    a ládákat is beleértve (minden ami nem csak simán TP/BTP/CSP-t ad)

    a TP/BTPxfarmszint dekorok listája is hasznos lehet

    és akkor a harmadik lehetne a vmilyen bónuszt adó dekorlista
     
    Sali~*.*, zsu34a, -vadocka70- és 6 más kedveli ezt.
  3. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    És arra tudsz választ adni , hogy olyan félmillió dekorral hogyan hozzak képet ? Vagy kép nélkül ?
    És csak az eventismeretőből ? Vagy menjek be az akciókba és onna is bogarásszak ?
     
    stb_farmer kedveli ezt.
  4. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára



    Megtaláltam a listát: >>itt van<<
    Nincs vele teendő :)
     
    vihence, PalMa, genka53 és még 1 ember kedveli ezt.
  5. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    vihence és stb_farmer kedveli ezt.
  6. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Egy kis ólnullázás...

    Nemrég megkaptam a 4. Virágfestésemet, így nekiduráltam magam egy állatos nullázásnak. Részletesen leírom, hátha segítség. Nemzsu ugyan már közzétette ezirányú tapasztalatait, de én más célokkal és más módon csináltam.

    Célok
    Első ólas nullázásom alkalmával a cél egy alap állatmennyiség letermelése volt.
    - titokállatok: 2000 db (plusz a még nyitott gazdakörikben kért mennyiség)
    - normál, de nem tenyészthető állatok: 3000 db
    - tenyészthető állatok: 5000 db
    - a kategóriák legértékesebb állatai: 20 milliós pajtaérték (tenyésztős eventekhez, amikor kategóriánkénti beadás van, és alap állatok is beadhatók); ezek
    -- farmon: csincsilla (emlős), kék szajkó (madár), szalamandra (kétéltű), gekkó (hüllő), algaevő harcsa (hal), hangya (ízeltlábú)
    -- Bahán: quokka (emlős), gyöngytyúk (madár), axolotl (kétéltű), smaragd varánusz (hüllő), mantarája (hal), szitakötő (ízeltlábú)
    -- teliholdason: horror paradicsom
    - legnagyobb pajtaértékű állatok: minél több (mantarája, szitakötő, csincsilla, horror paradicsom, óriás ólak adta 1-2. szintű tenyészállatok)
    A piacra nem terveztem termelni, majd (talán) legközelebb.
    Nem tartok kint terményes ólakat, tehát az azokhoz szükséges állatokkal sem számoltam (kivétel a kövér labda, de fókám bőven van). Vagyis esetleg a terményessel rendelkező titokállatok esetén is lehet egy magasabb célszámot kijelölni.
    (A számok mögött amúgy semmi "tudomány" nincsen. Így találtam ki, és kész...)

    Adottságok
    Mivel csak 4 Virágfestésem van, így összesen másfél órányi nullázásra nyílik lehetőségem (plusz egy óra egerekkel). Ehhez a Virágfestések mellé aktiválni kell egy Valentin-napi cserepet, majd
    - egy sajtgolyót vagy tojáspuncsot, és a Szárnyas ovi felhősort (30 perc a hatóideje); utána pedig
    - a Karneválkirálynő felhősort (1 óra a hatóideje). Itt már a sajtgolyó/tojáspuncs nem kell, mehet helyette bónusz.
    Korábbi nullázásaim alkalmával úgy találtam, hogy kb. 400 kört tudok nullázni egy óra alatt. A másfél órára így 600 kör esik. Ezt úgy osztottam be, hogy az első fél órára berendezek 3 területet ólakkal, majd egymás után nullázok. A teliholdra 30, a farmra és a Bahára 80-80 kört szántam (ezt némileg túlteljesítettem, 35, 104 és 85 kör lett, összesen 224).
    Utána a teliholdassal már nem foglalkozom, hanem egy átrendezés után 200-200 kört nullázok a farmon és a Bahán (ez nem jött össze, 170, illetve 180 kör lett belőle).
    (Eleinte úgy terveztem, hogy a farmon és a Bahán is 2-2 területen nullázok, "félidőben" egy átrendezéssel, de erre végül nem volt szükség, elégnek bizonyult 1-1 terület. Így nem okozott gondot előre kitenni a nullázáshoz szükséges dekorokat, másrészt nem kellett hozzányúlnom a frissen befásított esőerdőhöz, harmadrészt kevesebb pakolászás kellett.)

    Termésbónuszok
    A tervezéshez összeszedtem, mennyi bónusszal fogok rendelkezni, és úgy döntöttem, hogy ezúttal nem fogok pörgetni. Enélkül is adott egy alap ól 17-20 állatot, egy neon pedig 29-et, és ez a céljaimhoz elegendő volt. Elég sok időbe kerül maga a nullázás is, és a kerék sem két perc...
    A következő bónuszokkal számoltam:
    - teljes bevételi L +200%;
    - ólbevételi bónusz +100% (a második etapban, a sajtgolyó helyén);
    - 9 db Gyepek ura (+) +9;
    - Neon pillangóbáb +1;
    - A tűzijáték mestere (+) +1;
    - Szuper nyári óvoda felhősor +1;
    - Őszi fesztivál 2-2 felhősor +1;
    - Teliholdas betakarításnövelő +2 a teliholdason (aktiválhattam volna többet is, de majd az újdonságokhoz használom inkább)
    - Éjjeli frász denevérpadlizsán +1 a teliholdason;
    - Banyakavics +50% horrorparadicsomra;
    - Síri játék +50% zombijuhra;
    - Dobókockák és sárkányok +50% sötétlő szentjánosbogárra (ezt nem használtam, mert ilyen állatom sok van, de a teljesség miatt leírtam)
    (Ez utóbbi három dekor a gyakorlatban +1 állatot jelent, hiszen csak alap és sárga óljaink vannak, és a rendszer felfelé kerekíti a bónuszok hatását, nem ad fél állatot.)
    Az ólakra ható TP-, termés- és időbónuszok itt találhatóak:
    Ólakra ható bónuszok
    Mire?TP és/vagy BTPTermésIdő
    Állatos ólakKATT IDEKATT IDEKATT IDE
    Tervezés
    A fenti adottságok figyelembe vételével egyesével végignéztem az állataimat: miből mennyi van, mennyi kellene, milyen és mennyi ólam van, mennyi táppal rendelkezem; azaz miből hány darab ólat kell kitennem, és melyik részben, hogy elérjem a kívánt célt. Ennek figyelembe vételével megterveztem a területek elrendezését. Egy Vadaskert +7 ól kihelyezését teszi lehetővé (1 helyett 8 db ól), és legfeljebb 5 tehető ki. A farmon tehát 44-79 ól fér ki, a Bahán 41-76, a teliholdason 44-58 (itt csak 2 Vadaskert érhető el).
    Vagyis én egyszerre nulláztam sokféle állattal, és nem külön-külön az egyes állatokkal. Ezzel a módszerrel kevesebb átrendezés szükséges (ez nagyon fontos a korlátozott időtartam miatt), és nincs szükség sok színes ólra. Viszont majd ha már nem kell ennyiféle állattal nullázni, hanem csak legfeljebb mondjuk 10-zel, akkor ez már nem lesz járható út.

    Előkészületek
    - Gondoskodni kell a hosszú "érésű" felhők és dekorok esetén arról, hogy rendelkezésre álljanak a tervezett időben.
    - Két nappal korábban kell kitenni a 3 teliholdas dekort, mert azok 36 órásak.
    - Egy nappal korábban ki kell tenni a további dekorokat, amik a pajtában csücsülnek. Így a neon egér dekorjaimat, illetve az ólakra TP-bónuszt adó dekorokat - ha akarjuk. Lehet időzíteni az ilyen tulajdonságú felhőket is, de engem a TP annyira nem érdekel, annak érdekében csak azt teszem meg, ami még kényelmes. Így kitettem a Denevérszárnyas bosszúállókat és a Kertész macskákat, de a felhőkkel nem foglalkoztam.

    Nullázás előtt:
    - Kikapcsolni a betakarítás animációját (gyorsabb lesz a nullázás, és kevésbé veszi igénybe a gépet);
    - Berendezni a területeket;
    - Pörgetni (nálam ez most elmaradt);
    - Bónuszokat aktiválni (rekeszek feltöltése, dekorok ás felhők aktiválása, kivéve a két ólas időrövidítő felhőt; fentebb felsoroltam mindet)

    Nullázás
    Első szakasz:
    - Szárnyas ovi felhősor aktiválása, majd
    - fél órás nullázás a három területen. Ez nálam most 5-12-12 perc volt, 35-104-85 körrel.
    Második szakasz:
    - Területek átrendezése;
    - Sajtgolyó cseréje Ólbevételi bónuszra;
    - Karneválkirálynő felhősor aktiválása, majd
    - Fél-fél órai nullázás a két területen. Ez nálam most 170, illetve 180 körre sikeredett.
    Harmadik szakasz:
    - Neon és rózsa egérólakkal berendezni egy területet (ezúttal lusta voltam a raktárakat is használni, csak géppel kitettem a 44 ólat...);
    - Neon egér dekorok aktiválása, majd
    - egy órás nullázás az egerekkel. 315 kört bírtam, de közben szerelők is jöttek, meg már marhára elegem is volt...

    Tapasztalatok
    - Nem bírok 2 és fél órát zombiként kattogtatni. Pontosan tudtam, hogy nyögvenyelős lesz, hogy az egereket már nem kéne kitenni, de sajnáltam a bónuszokat. Túl vagyok rajta...
    - Sokat segített, hogy időnként - egyre gyakrabban - felálltam, pihentem, vagy csak eladtam egy újabb adag trágyát a piacon.
    - Nagyon sok dologra kell odafigyelni. Előzetesen listát készítettem nem csak a kiteendő ólakról, hanem az aktiválandó bónuszokról, és a tevékenységek sorrendjéről is. Ezt nagyon hasznosnak találtam, és mindenkinek javaslom. És még így is bakiztam: a második körben a farmon úgy kezdtem nullázni, hogy a raktárházakat nem töltöttem fel. Ez járt némi időveszteséggel.
    - Bár köröket terveztem, de könnyebb az időt figyelni, mint a köröket számolni. Így pl. az első fél órában a 30-80-80 kört percekre váltottam, és 5-12-12 percig nulláztam. A felhő aktiválásakor előre felírtam, mi meddig tart, azaz mikor kell területet váltanom. Ennek csekkolása csak egy-egy pillantás - szerencsére a képernyő jobb alsó sarkában ott az óra.
    - Több tápra van szükségem a legértékesebb állatoknál. Eddig mondjuk minden tápot gyűjtöttem, innentől kezdve könnyebb lesz, hiszen csak néhány táppal kell foglalkoznom, és ólakat se nagyon fogok kint tartani, tehát fogyni sem fog. Meg fogok határozni egy minimum készletet (ezt még át kell gondolnom), és csak azt kell tartanom; egyéb időben meg mehet a rájatáp és társai.
    - A rendszer bírta a nullázást, főleg miután kikapcsoltam a betakarítás animációját. Ennek ellenére egy újraindítás 20-30 percenként jót tesz. Én kiléptem a böngészőből, hogy törlődjenek a sütik, majd vissza a játékba; de csak a két rész között. Az egy órás menetek idején csak 1-1 frissítést végeztem.
    - Fontos, hogy bőven hagyjunk időt magunknak. A puszta nullpercen túl a be- és átrendezések, a bónuszokkal való molyolás időigényes. Persze ebben nagyon jelentős segítség a farmvisszarendező (a prémium része, ami nekem nincs).
    - Annak, hogy nem pörgettem, volt egy másik oka is: nincs most elegendő időm arra, hogy a kapott bónuszokat a többi területen is jól ki tudjam használni. Érdemes erre is figyelni, és a nullpercen túl arra is előre készülni, hogy mi történjék a bónuszok 24-31 órás hatóideje alatt. Eredetileg úgy gondoltam, hogy a pörgetésekkel all-in-t csinálok: az állatok után jöhet az amarántos nullázás is. Aztán győzött a józan belátás: az ólas nullázás éppen elég lesz. És hogy ne sajnáljam a kipörgetett bónuszokat, inkább nem is pörgettem - szerencsére a céljaimhoz nem is volt rá szükség. Nálam nem áll annyi party pörgetés, hogy hetente százakat elpörgethessek, tehát némileg takarékoskodtam is ezzel.
    - Ennek ellenére a Teljes bevételi bónuszt és a Teliholdas betakarításnövelőt kihasználom: eventgazra, minden területen növényekre, de főleg fákra. Ne felejtsük el, hogy a rekeszes bónuszokra hat a Pinkie, így azok hatóideje 24 óra helyett 31:12 lesz.
     
    Utoljára szerkesztett: 4.10.22
    nolina1965, aida2330, _Ilona49_ és 29 más kedveli ezt.
  7. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Szia
    Legközelebb próbáld ki a másfél óra helyett a 10 óra nullázást ist . :D:inlove:
     
    Pandapoc♥, cili53, Gio és 4 más kedveli ezt.
  8. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Nekem nincs olyan kapcsolatom, aki beír egy plusz Virágfestést, ha szükségem van rá... :D:oops:
    Másrészt semmi olyan célom sincs, ami ezt szükségessé tenné, és ezért a tápok összegyűjtése sem prioritás - piacos alkukkal, kisfarmokkal, stb.
    Ha majd lesz egy ötödik Virágfestésem, és összegyűjtögettem egy nagyobb mennyiségű tápot is, ki fogom próbálni. Mindazonáltal az könnyebbnek ígérkezik, mert lehet ráérősebben kattogni, szüneteket tartani; és összességében még úgy is sokkal hatékonyabb lehet az ember.
    10 órányi feszült iramú nullázást csináljon, aki a TOP-on ott akar lenni az elsők között. Én kihagyom... Értelmetlennek találom azt is, hogy csak azért csináljam, hogy mindenből legyen sok tízezer állatom. Piacozni nem szeretek, elég nekem az a 4-5 dolog, amit eladok. Különben meg mit kezdjek mondjuk százezer hattyúval?
     
    Bonzó1945, nolina1965, aida2330 és 13 más kedveli ezt.
  9. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Most jutott eszembe , nem tudom , hogy volt e róla már szó , de a kifutó ?
    Oda , abba tenyészállatokat lehet tenni . És igaz , hogy a dekorok között vannak , de hat rá a virágfestés ?
     
  10. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    A kifutó egy dekor, a Virágfestés pedig ólakra hat.
     
    rozo52, -ágianyu33-, cili53 és 4 más kedveli ezt.
  11. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Tudom , de mivel tenyészállatokat teszünk bele , gondoltam hátha . A farmaranyfa is fa , mégse hat rá a fa bónusz .
     
  12. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia Toma :)
    Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalataidat :)
    Azt hittem, hogy csak én vagyok ennyire őrült, hogy az egerekkel kezdem a nullázást, kiderült, hogy tévedtem:).
    Nekem meg van a teljes sorozat virágfestésem, 10 órán keresztül szoktam nullázni, de nem feszített tempóban, hanem nagyon kényelmesen :)
    Amikor először próbáltam én is több területre terveztem, aztán menetközben jöttem rá, hogy nincs szükségem csak egy-egy területre.
    Viszont a teliholdason való nullázás eddig kimaradt nálam, ott nem csináltam még.
    Való igaz, hogy a farm visszarendezővel jóval könnyebb dolgunk lenne, de nálam foglalt a farmos két-két képpel és csak egy kép őrzi az ólakat. Főleg a vadasok miatt. Azoknak a bepakolását nagyon nem szeretem :(
    Szóval nálam úgy működik mindez, hogy kezdem az egérrel, aztán jönnek a titkosok, majd szalamandra, medve. mindig a farmmal kezdem, után jön a baha, ebéd után. Az egész délután azzal szoktam tölteni az időmet.
    A haladásomat a tápok fogyásából szoktam ellenőrizni, és az eltelt idővel+ a tp-vel amit a számláló mutat, de leginkább a táp mennyiségét szoktam figyelni.
    A titkosoknál én is egyszerre több ólat szoktam kitenni egy területre, egyszerűen abból az okból kifolyólag, hogy kevesebb ól és esetleg fejlesztés áll a rendelkezésemre...
    Az animációt soha sem szoktam kikapcsolni, nem volt semmi gondom úgy sem, hogy bekapcsolva hagytam, bírta a rendszer ((én annál kevésbé, néha kiugrottam a piacra és fel a gép mellöl :D
     
    aida2330, PalMa, rozo52 és 4 más kedveli ezt.
  13. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Pontosabban: a Farmaranyfa dekor, ezért nem hat rá a fabónusz... Fának látszik, de dekor. Pont mint a kifutónál: hiába látszik ólnak (illetve én nem is látom annak), attól még az egy dekor.
     
    PalMa, maszilva, -ágianyu33- és 2 más kedveli ezt.
  14. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Ha lehetne nullázni vele , akkor egy terültenyi jó sok szerszámba kerülne és arany állatba , de cserébe hízna a zöld csík .
     
  15. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Toma szeretnélek megkérdezni erről a mondatodról.
    Mi történik, ha a betakarítás animációját kikapcsolom? Milyen infók tűnnek el? Mi marad látható az infók közül és mi az ami eltűnik? Egyszerűen nem volt rá szükségem, hogy kikapcsoljam. Jelenleg nincsen beérett óljaim, hogy kipróbálhassam, de kíváncsi vagyok rá.
    Még soha sem kapcsoltam ki és nem tudom, hogy például élni tudnék-e a tápok fogyásának az ellenőrzésével?
     
    PalMa, HéricsBáró és -BombadilToma- kedveli ezt.
  16. farmerogirl

    farmerogirl Fórum félistene

    Szia!

    A betakarítás animációjának ki- vagy bekapcsolása az aratás látványát befolyásolja. Nem látod "felszállni" a learatott ólakból az állatokat, a fákból a gyümiket, a felszálló TP-t, barkácscuccokat, stb., illetve nem lesz látható jobb oldalon a sárga csík, az ilyen-olyan felröppenőkkel és bónuszokkal.
     
    Samborg, Kuzdern, PalMa és 6 más kedveli ezt.
  17. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!
    Köszönöm szépen az infókat. Holnap kipróbálom élesben, mert számomra fontos az, hogy látom-e a rendelkezésemre álló tápot vagy sem.
     
  18. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!
    Én azt sem tudtam, hogy van animáció, nem hogy bekapcsolva. :D
     
    Samborg, PalMa, -gyöngy-581 és még 1 ember kedveli ezt.
  19. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Jó reggelt!

    Személy szerint nem használom... a játékot lassítja ha be van kapcsolva;)
     
    zsani_apja kedveli ezt.
  20. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia Apja:)
    Én most elmélyültem benne, és ki fogom próbálni nullázásnál is. Szerencsére látható minden olyan infó amire az ellenőrzésnél szükségem lehet (táp mennyiséget kikapcsolt állapotban is mutatja, tehát tudom irányítani a nullázását mennyiségét, akkor is, ha az animáció ki van kapcsolva.)
    A terepet előkészítettem a rémes ólak nullázásához. Kipróbálom azt is. Tápom van elegendő az nem volt akadálya eddig sem a nullázásnak a ligetben :)
    Viszont fogytán van a farmon a titkos gazdakörikhez szükséges állatom, tehát mindenképpen nulláznom kéne :) összekötöm a kettőt/hármat, a bahásokkal együtt. Megközelítőleg két napon belül.
    Még átgondolom, hogy mennyire is lehet szükségem, aztán döntök a mit és mennyit kérdésben is.
    Kíváncsi vagyok a hatására, hogy tényleg gyorsabb lesz-e a nullázás a kikapcsolással.
    Alap esetben biztos, hogy nem kapcsolom ki, illetve visszakapcsoltam az animációt mert rontja a játékélményemet, ha nem látom :)